menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 23:56
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie Komary i inne "kąsające"


Kochani ,jeden komar i jestem jego.Utrapienie boskie.Jestem b. uczulona na ukąsznia owadów,zaraz swędzące ,czerwone odczyny ciągnące się wiele dni.Jak Wy sobie radzicie.Fenistil i różne tego typu preparaty ,nie wiele mi pomagają.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 00:24
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 048
Domyślnie

Mam to samo.
Zabijam na miejscu zbrodni .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 01:00
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Ja też tak robię natychmiast,ale może masz coś co koi te miejsca?A wogóle poza tym jest tej rożnej gadziny tyle,że boli głowa.Psy są smarowane preparatem na pchły,kleszcze i inne,a ile ja jeszcze kleszczy im wyjmuję,codziennie przegląd.Czasami u owczarka nie wyczuję w sierści i dopiero jak podrośnie wyjmuję,biedne też cierpią.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 07:32
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 048
Domyślnie

Nie mam nic kojącego .
Cierpię w milczeniu .
Natomiast kleszczy w lesie sosnowym nie ma ,chyba że jakiś kot wybierze się w dalszą wycieczkę , wtedy przynosi .Za jednym zamachem wyciągnęłam z takiego globtrotera 7 kleszczy ostatnio.
Paskudztwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 12:52
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie mam nic kojącego .
Cierpię w milczeniu .
Natomiast kleszczy w lesie sosnowym nie ma ,chyba że jakiś kot wybierze się w dalszą wycieczkę , wtedy przynosi .Za jednym zamachem wyciągnęłam z takiego globtrotera 7 kleszczy ostatnio.
Paskudztwo.

Kleszcze - cholerne paskudztwo a jeszcze do tego taka twarda gadzina, że wytrzymuje nawet pranie w pralce i ginie dopiero ewentualnie pod żelazkiem.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 13:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie O rany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Kleszcze - cholerne paskudztwo a jeszcze do tego taka twarda gadzina, że wytrzymuje nawet pranie w pralce i ginie dopiero ewentualnie pod żelazkiem.
Nie miałam pojęcia, że to takie okropieństwo. Nie ugryzł mnie nigdy kleszcz ale moją koleżankę tak, zachorowała na boreliozę. Półtora roku temu mój Axal został ugryziony przez kleszcza /ochrona przed kleszczami nie sprawdziła się/ i złapał babesziozę, na szczęście zareagowałam w odpowiednim momencie i wszystko zakończyło się szczęśliwie. Komarom przestałam smakować jak zaczęlam brać chemię w pastylkach, niedługo kończy się moja kuracja i ciekawa jestem czy znowu mnie polubią. Też robiły mi się czerwone, potwornie swędzące bomble, smarowałam je spirytusem salicylowym i starałam się ich nie drapać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 14:42
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

swędzenie po ukąszeniach łagodzi ocet spirytusowy i nie lubią zapachu vit.B.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 16:53
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

witamina B pomaga w sensie tym, jak bierzemy systematycznie a nasz organizm wydziela jej zapach dla komarów bardzo uciażliwy i wtedy nas unikają.Spróbujcie zaraz po ugryzieniu i w ciągu dnia smarować fenistilem i cebulą- naprzemiennie(żeby nie dopuscić do duzego swędzenia i obrzękniętych nacieków)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 19:51
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

A czy wy wiecie jakim paskudztwem są meszki? Swego czasu kosiłam trawę na działce w górach-było po deszczu, trawa mięciutka, no to wio!!!Zaznaczam, że kosiłam 7 arów małą żyłkową podkaszarką! Krzyż mnie piekielnie bolał, bo praca w takim półzgięciu kręgosłupowi nie służy.Pociłam się po twarzy,co mi się raczej nie zdarza /myślałam że to pot/, wycierałam się więc czym?-spódnicą!!! Po skończonej pracy przychodzę do kampingu, patrzę w lustro, a tu gęba czerwona, puchnie w oczach i swędzi jak cholera.Trzy dni nie mogłam się pokazać na świat-monstrum-a mąż cholernik miał ubaw.Omijajcie je z daleka!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 20:46
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 452
Domyślnie

DOKUCZLIWE MESZKI
Atakują całymi chmarami. Ich ślina jest toksyczna, a ranki po ukąszeniu trudno się goją. To właśnie meszki wywołują czasami tak silne reakcje alergiczne, że konieczna jest pomoc lekarza.

Jak się bronić
■ Ratuj się przed atakiem małych wampirów za pomocą odstraszaczy owadów w płynie, aerozolu, piance, czyli tzw. repelentów. Chroń skórę ubraniem.
■ Jeśli nie masz repelentów, smaruj odkryte partie ciała olejkiem waniliowym do ciasta. Meszki wprost nienawidzą tego zapachu. Do kąsania zniechęca je także olejki lawendowy, miętowy, goździkowy. Ten pierwszy można stosować wprost na skórę, bez rozcieńczania. Olejki działają tak długo, jak długo pachną.
■ Meszki odpędzą także liście jaskrów roztarte na skórze, ale uwaga: ich sok podrażnią błony śluzowe i jest trujący, nie może więc dostać się do oczu i ust.
■ W domu, na tarasie, balkonie możesz zapalać spiralę owadobójczą, świece zapachowe, których dym odstrasza zarówno meszki, jak i komary.

A gdy ugryzą
W miejscach ukąszenia przez meszki pojawiają się czerwone, swędzące plamki, znacznie bardziej bolesne niż te po ataku komara. Najpierw przemyj je wodą utlenioną, a potem posmaruj preparatem, który przyspiesza gojenie się skóry i łagodzi reakcje alergiczną (np. zel Fenistil). Warto jednocześnie zażyć 2 razy dziennie po tabletce wapna. Jeśli obrzęk, ból i świąd są silne, sięgnij po lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty (np. Allertec WZF). Przy licznych ukąszeniach przez meszki oprócz objawów skórnych mogą pojawić się ogólne, takie jak osłabienie, ból głowy, podwyższona temperatura, nudności. Wówczas trzeba zgłosić się do lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 22:23
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 833
Domyślnie

Komary nie lubią zapachu pelargonii, dlatego dobrze je mieć na balkonach, tarasach.

Natoniast pewien doktor nauk medycz. twierdzi, ze warto wypróbować metodę myśliwych.
Zaleca ona przyjmowanie 100mg dziennie wit.B1, lub drożdży piwnych,(nic nie wspomina czy drożdże można na piwo wymienić ) aby uchronić się przed ukąszeniami komarów, kleszczy, pcheł i ślepaków(?).
Na efekty zwykle trzeba czekać ok.tygodnia, ale utrzymują się one przez cały czas przyjmowania wit.

Pelargonie posadziłam, co do reszty nie biorę odpowiedzialności...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 23:00
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Komary odstrasza też zapach cebuli..poprostu posmarować skórę plasterkami cebuli albo świeżymi skórkami pomarańczy lub cytryny, a także olejek eukaliptusowy i ocet winny.
Ocet winny wlany do miseczki,zwabi wszelkie owady...gdy np.siedzimy na dworze przy posiłku.
I JESZCZE JEDNA PORADA...MOŻE SIĘ KOMU PRZYDA.
Jeżeli chcemy pozbyć się mrówek,należy napełnić butelkę ze spryskiwaczem -..wodą pół na pół z octem.











































.

Ostatnio edytowane przez Jolina : 03-06-2009 o 00:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 23:03
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

mój wujo profesor -entomolog mówi,ze nie ma skutecznego odstraszacza lub lekarstwa przeciw komarom.Meszka też raz mnie potraktowała i to pojedyncza,przedramię spuchnięte odnadgarstka do łokcia.Mnie trochę pomaga maść Laticort.Byłam u alergologa,jestem również uczulona na jad pszczeli,w razie użadlenia mam natychmiast wziąć 4 tabletki Encortonu i jechać do szpitala.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 23:21
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Czy może ktoś mi objaśnić , co zrobiłam nie tak...że po moim poście zostało tak dużo pustego miejsca.?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-06-2009, 17:59
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Post

Moje dzieci, przeprowadzaja sie do domu w lesie i okazuje sie, ze tam jest mnostwo kleszczy, niektore siedza nawet juz w domu. Czy jest na nie jakas skuteczna rada, czy moze ktos juz wypraktykowal, bardzo martwimy sie o nich.
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-06-2009, 18:42
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Uśmiech

Cytat:
Napisał starAnna
Moje dzieci, przeprowadzaja sie do domu w lesie i okazuje sie, ze tam jest mnostwo kleszczy, niektore siedza nawet juz w domu. Czy jest na nie jakas skuteczna rada, czy moze ktos juz wypraktykowal, bardzo martwimy sie o nich.

Aniu ! najważniejsza sprawa to zaszczepić się (dzieci) przeciw zapaleniu opon mózgowych (pokleszczowe) bo p.boleriozie niestety szczepionki nie ma.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 16:46
Leslaw Leslaw jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 3
Domyślnie

Komary to jeszcze nic - najgorsze są osy, pszczoły i inne błonkoskrzydłe. Zwłaszcza jak się ma alergię na to przeklęte robactwo. Mój syn w zeszłym roku w wakacje został uźądlony przez osę. Na początku nic się nie dzilo. ale juź wieczorem miał straszną gorączkę.

Odstarszyć tego praktycznie nie ma jak, bo wiadomo, źe latem na działce nikt nie chce się chować do domku, tylko pprzyjemniej spożywać posiłek na zewnątrz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 17:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Leslaw
Komary to jeszcze nic - najgorsze są osy, pszczoły i inne błonkoskrzydłe. Zwłaszcza jak się ma alergię na to przeklęte robactwo. Mój syn w zeszłym roku w wakacje został uźądlony przez osę. Na początku nic się nie dzilo. ale juź wieczorem miał straszną gorączkę.

Odstarszyć tego praktycznie nie ma jak, bo wiadomo, źe latem na działce nikt nie chce się chować do domku, tylko pprzyjemniej spożywać posiłek na zewnątrz.
Witaj.
Skoro jak piszesz syn może być uczulony na ukąszenie pszczół, os, proponuję przebadanie go na tym punkcie w przychodni alergologicznej i zaopatrzenie się w szczepionkę antyuczuleniową. Z tego co wiem pomoc po ukąszeniu może nie zdążyć na czas i może nastąpić niestety ale najtragiczniejszy moment. Nieodwracalny.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 22:00
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 884
Domyślnie

Jeśli chodzi o ukąszenia owadów to można się odczulić.
Informacja pod www.monadith.com.pl , oczywiście prywatnie i trochę to kosztuje.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 10:41
Leslaw Leslaw jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 3
Domyślnie

Prywatnie oczywiście wszystko można załatwić, ale przecież po coś te podatki płacimy. Znajomy mój pracuje w branży famaceutycznej i mówi, że jest jakaś szczepionka refundowana przez NFZ. Obiecał się dowiedzieć - jak zadzwoni to napiszę Wam co to.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
Kaktusy i inne "kolczaste" kwiaty Mar-Basia Dom, wnętrza, ogród 107 04-05-2010 14:57
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Walentynki i inne "globalne" święta - jestem przeciw Alisia Społeczeństwo - wątki archiwalne 58 23-02-2009 15:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.