menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 13:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Martyno321 trudno mówić o twoim komputerze kiedy nie znamy jego parametrów i do czego go wykorzystujesz czy grasz w sieci?. Test który podałem jest związany z siecią bo od niej zależy nasz komfort z pracy w niej. Można mieć super komputer i słabą przepustowość albo odwrotnie .

PING gdy nie grasz w gry z innymi użytkownikami sieci nie ma znaczenia ja mam dobry ale nie gram , jest to " kwiatek do kożucha " .Upload masz lepszy to znaczy że szybciej wyślesz tekst i umieścisz na forum. Pobieranie 153, 08 nie jest złe i nie możesz narzekać lepsze tylko może być kiedy wykupisz inny pakiet u operatora Internetu a to związane jest z ceną.

Jak już jesteśmy przy ziemskich sprawach dzisiaj
Dlaczego jądro Ziemi jest gorętsze od Słońca
https://www.youtube.com/watch?v=HFGjJin1dSc

Stwierdzenie gorętsze od słońca to tylko tytuł pod potrzeby filmu.
Do tej pory zdołaliśmy zbadać tysiące kilometrów przestrzeni kosmicznej, ale nie możemy tego samego powiedzieć o Ziemi. Ledwie tknęliśmy jej powierzchnię. Jądro naszej planety jest niesamowitą zagadką pełną przeróżnych tajemnic. Nadszedł czas, żeby je rozwikłać.

Jądro wewnętrzne jest gorącą kulą o szacowanej średnicy 1220 km kilometrów. Żeby to lepiej zobrazować, to o trzydzieści procent mniej niż średnica Księżyca. Naukowcy odkryli, że większość masy Ziemi znajduje się bliżej środka planety. Temperatura jądra wewnętrznego wynosi około 5230°C. Podczas gdy temperatura topnienia czystego żelaza wynosi 1540°C, w jądrze jest to wartość około 6000°C.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 14:57
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Napisał Martyna321
Nie znam się..., ale myślę, że parametry mojego komputera są ... mizerne ponieważ widzę bardzo duże różnice w :
Pobieranie 279,31 ------ 153.08 Mb/s
Upload 10,11 Mbps. ---- 10,99 mb/s
PING 8 ms ---------------- 43 Ms (ogromna różnica)

Pytanie do Janka :
Co myślisz o tych parametrach mojego komputera ?
Czy można jeszcze coś zainstalować (np. Skype ) ?

Janku odezwij się!
OK, odzywam się. Tutaj.
Hmm..., zapomniałaś gdzie pomagałem w początkach? Nie szkodzi.

Do Wacława i Martynki.
Ale najpierw chcę wyrazić słowa uznania dla waszej wiedzy o kosmosie. Gdyż jestem w tej dziedzinie zupełnie "zielony". Jak to moja Mama mawiała, znać się "jak wilk na gwiazdach". Już dużo od Was się nauczyłem. Na przykład gwiazdozbiór Orion, Betelgeza, supernowe...itp. Obejrzałem film od Was n.t.t., bardzo mnie wciągnął...
Wacławie, przeczytałem Twój post #112, tak "od siebie" napisałeś. Gratuluję. Ja też większość swojego długiego życia poświęciłem zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy. Teraz już brakuje sił i zdrowia.

Do Martynki.
Cytat:
Mój komputer to "staruszek" z Windows 7. Właśnie otrzymałam wiadomość, że był chroniony (wirusy, itp) do 14 stycznia a obecnie jest narażony na "wszystko".
Boję się instalacji nowych rzeczy aby "staruszek" mi nie wysiadł.
Pewnie, że chciałabym mieć zainstalowanego Skype i inne, ale ... musiałabym kupić nowy sprzęt.

To co wyżej pokazałaś to parametry Waszego internetu. Macie szybki internet i nieźle płacicie. Ja mam tylko 50 Mb/s.
A jeżeli o Windows7 mowa, to pocieszam, że wcale nie jest tak źle. Microsoftowi najbardziej zależy żeby ludzie "przesiadali się" no 10'tkę i kupowali od nich licencję na nią.
7'ka to bardzo dobra przeglądarka. Bez aktualizacji też pięknie chodzi. Tylko trzeba trochę bardziej uważać co się ściąga, i od kogo się ściąga. Mieć programy zabezpieczające. Jakie? - dużo kiedyś o nic pisałem. Trzeba częściej czyścić koputer, wywałać niepotrzebne programy, filmy, gry...
Ja zostaję prz 7'ce.
Znam przypadki, że ludzie jeszcze dziś pracują na przeglądarce XP. Ładnych parę lat temu też tak straszono. Pisałem o tym, może nawet mógłbym gdzieś odnaleźć moje posty n.t.t. Tylko mnie się już naprawdę nic nie chce.
Gdybyś jednak bardzo chciała...- powinnaś mi podać parę informacji/danych swojego komputera. (nie, jaką masz szybkość internetu). I nie tutaj.

PS.
Czy możesz dalej mieć, rozmawiać przez Skype? Oczywiście, że tak, to nie zależy od przeglądarki.
Tylko zapytam - a dlaczego nie ze mną? .
__________________
Janek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 15:17
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Wacławie
Cytat:
...trudno mówić o twoim komputerze kiedy nie znamy jego parametrów i do czego go wykorzystujesz czy grasz w sieci?....

Nigdy nie grałam w sieci. Czasami, rozwiązuję krzyżówki.
Cytat:
... do czego go wykorzystujesz ...
Do słuchania muzyki na youtube; do ogladania filmów fabularnych na cda; do czytania wieści ... z kraju, świata i kosmosu; czasami włączę audiobook lub słuchowisko.
To moje wykorzystywanie jest, chyba, typowe dla emerytów 60+.

Cytat:
Jak już jesteśmy przy ziemskich sprawach ...
Dorzucę film (rysunkowy) pt."Podróż do wnętrza Ziemi".
https://www.youtube.com/watch?v=dDJec5hpjzM


Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 15:29
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !
Janku
Cytat:
PS.
Czy możesz dalej mieć, rozmawiać przez Skype? Oczywiście, że tak, to nie zależy od przeglądarki.
Tylko zapytam - a dlaczego nie ze mną? .
Jak zawsze ... jesteś uroczy

Czy ja , sama, poradzę sobie z instalacją Skype ?
Od czego zacząć ?

Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 16:03
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Cytat:
Janek napisał :

...Gdyż jestem w tej dziedzinie zupełnie "zielony". Jak to moja Mama mawiała, znać się "jak wilk na gwiazdach".

Ale, mógłbyś "rzucić temat". O czym chciałbyś przeczytać ...
o planetach naszego układu, czy o... światach równoległych, czy o ... ciemnej energii, czy może o ... ciemnej materii, a może o ... gwiezdnych "potworach" .....


Bardzo chętnie opiszę temat, który Cię interesuje i nawet wkleję obrazki

Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 16:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Martyno321 oglądnąłem podróż do środka ziemi interesujący , jestem pewny że wykorzystasz jeszcze Jasna Strona by na tym forum częściej zawitał jak znajdziesz coś ciekawego .
A że jesteśmy przy temacie Ziemia co powiesz , byśmy ci co czytają ten wątek zawitali w mieście przyszłości .Oprowadza Paweł Gołdych z sympatyczną koreanką Chloe

Miasto przyszłości za 20 MILIARDÓW dolarów - MASDAR CITY
https://www.youtube.com/watch?v=n9XZ...em-uploademail
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 20:05
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Wacławie - obejrzałam Miasto przyszłości. Bardzo ciekawy projekt, ekologiczny, estetyczny i funkcjonalny. Oby więcej takich.

Proponuję obejrzeć ... miasto w kosmosie.

Architektura przyszłości.

Polak zaprojektował osiedle w kosmosie.

Tak będziemy mieszkać, gdy ludzkość stanie przed koniecznością opuszczenia Ziemi.

Miasteczko pozwalające na życie w każdym zakątku wszechświata.









Zerwano z tradycyjnym myśleniem o budynku wychodzącym z ziemi.
Wybrano kształt kuli.
Zapewniono samowystarczalność miasteczka w kosmicznej kuli.
Samowystarczalność, to znaczy, że są moduły: sypialny, rekreacyjny, naukowy, sterujący, produkcji tlenu, produkcji żywności, strefa odzysku oraz magazynowania wody, osłona przed promieniowanie, strefa produkcji oraz magazynowania energii elektrycznej.
Zapewniono trzy podstawowe elementy niezbędne do funkcjonowania życia ludzkiego: wodę, tlen oraz pożywienia.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 24-01-2020, 15:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie


AstroKawa #6 (24.01.2020) Poranna prasówka naukowa i spotkanie z widzami Astrofazy. Startuj z nami w nowy dzień!
https://www.facebook.com/Astrofazapl...4079098419502/


NASA ,ARTEMIS , TSA , ROSKOSMOS , SCIENTIFIC , SCIENCE , URANIA , HUBBLE , KOSMONAUTA .

Jak widzicie materiału dużo kto chce może coś skrobnąć.
AstroKawa na stałe zawitała na tym forum seniorów zakręconych kosmosem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 24-01-2020, 17:00
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Cytat:
Wacław napisał :
NASA ,ARTEMIS , TSA , ROSKOSMOS , SCIENTIFIC , SCIENCE , URANIA , HUBBLE , KOSMONAUTA .
Program Artemis jest amerykańskim programem lotów kosmicznych realizowanym przez NASA, prywatne spółki kosmiczne i partnerów międzynarodowych takich jak ESA.
Celem programu jest ponowne wysłanie ludzi na Księżyc, w tym pierwszej kobiety w 2024 roku.

14 maja 2019 r. NASA ogłosiła, że kolejny załogowy program na Księżyc będzie nosić nazwę „Artemis”.

Stanowi to nawiązanie do Programu Apollo, ponieważ według mitów Artemis (Artemida) była siostrą bliźniaczką Apolla.



Urania
– Polski Portal Astronomiczny – portal internetowy poświęcony astronomii oraz badaniom kosmosu. Prowadzony jest przez czasopismo „Urania – Postępy Astronomii”, którego wydawcami są Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.


ROSKOSMOS - rosyjska agencja kosmiczna założona 25 lutego 1992, od 2015 jako korporacja państwowa (przedsiębiorstwo państwowe) sektora kosmicznego.

Agencja kosmiczna powstała dopiero po rozpadzie Związku Radzieckiego i wyodrębnieniu Rosji jako odrębnego kraju. Rosyjska Agencja Kosmiczna została założona dekretem prezydenta Borysa Jelcyna.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 24-01-2020, 23:39
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Czym jest biały karzeł ?



Biały karzeł – pozostałość po mało lub średnio masywnej gwieździe, która nie była w stanie przeobrazić się w supernową.

Gdy gwiazda wypali cały wodór ze swojej powierzchni, zewnętrzne warstwy oddzielają się, stając się mgławicą planetarną.



Pozostaje gorące jądro, które się zapada i staje się niezwykle gęste.

Tego typu obiekt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i ogromną gęstością.

Obiekt ten, czyli biały karzeł, powoli się ochładza i ciemnieje.
Proces ten trwa bardzo długo.
Po ochłodzeniu gwiazda staje się czarnym karłem.

Biały karzeł o masie Słońca miałby rozmiar Ziemi.




Biały karzeł
to umarła gwiazda, która zapadła się pod wpływem własnego ciężaru.

Zaobserwowano układ podwójny składający się z białego karła oraz drugiej gwiazdy, położonych bardzo blisko siebie. Biały karzeł kradnie materię od swojego towarzysza.
Wizja artystyczna układu, złożonego z gorącego białego karła pożerającego drugą gwiazdę układu. Spadająca na białego karła materia tworzy wokół niego dysk. Źródło: Instytut Astronomii Uniwersytetu w Cambridge.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 25-01-2020, 11:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Ciekawe blogi z zakresu astronomi: www.kwantowo.pl O sobie autor bloga :
Podejrzewam, że skoro tu wpadliście to pewnie mnie kojarzycie, ale niech formalności stanie się zadość. Nazywam się Adam Adamczyk i od... Ile to już czasu minęło? Właściwie całe swoje dorosłe życie regularnie czytam i piszę o nauce. Nie będę tu rozpisywał swojego życiorysu, bo nie uważam się za tak intrygującą osobę żeby Was zanudzać.

Mimo to, nawet fragmentaryczna wiedza jest ważna i zawsze będzie nieskończenie lepsza od ignorancji. Dlaczego? Bo chroni przed manipulacjami szarlatanów i naciągaczy. Bo pozwala na samodzielne kontemplowanie przyrody. Bo przybliża nas do zrozumienia wszechświata takim jakim jest, a nie takim jakim chcieliby go niektórzy widzieć. Bo pozwala docenić to jak żyjemy i czym obdarzyła nas nauka. Bo będziemy w stanie sensownie odpowiadać na pytania naszych latorośli i odpowiednio ukierunkujemy ich edukację. Bo umożliwia konstruowanie własnego, niebanalnego światopoglądu. I wreszcie, bo zaspokaja wrodzoną naszemu gatunkowi ciekawość.

Jest kilka takich haseł, które obowiązkowo muszą wybrzmieć podczas każdej debaty na temat życia pozaziemskiego. Obok równania Drake’a i paradoksu Fermiego, bez wątpienia należy do nich skala Kardaszewa.
Więcej https://www.kwantowo.pl/2019/10/02/l...li-kardaszewa/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 25-01-2020, 14:37
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !


Skala Kardaszewa


Przypuśćmy, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, że wszechświat usiany jest pokaźną liczbą cywilizacji technicznych, zamieszkujących tysiące planet w każdej galaktyce. Cywilizacji takich, które podróżują statkami napędzanymi antymaterią, pozbyły się głodu i chorób, manipulują czasem i przestrzenią.


Z punktu widzenia takiej rasy, ludzie byliby co najwyżej barbarzyńcami lub ciekawostką przyrodniczą.

Nikołaj Kardaszew dokonał podziału hipotetycznych cywilizacji na trzy typy ( w 1964 roku).

Kardaszew założył, że to co będzie odróżniało cywilizację rozwiniętą od prymitywnej – są jej potrzeby energetyczne.

Jeśli gdzieś we wszechświecie żyją istoty znacznie inteligentniejsze, budujące swoje światy od dziesiątków lub setek tysięcy lat korzystają z energi pozyskanej ze źródeł o jakich obecnie nawet nie marzymy.

Cywilizacja typu I - jest bardzo prymitywna.
Cywilizacja typu II - to pospolite dzikusy na tle typu III.
Cywilizacja typu III - panuje nad całą galaktyka, sfery Dysona byłyby czymś pospolitym.

Idąc logiką Kardaszewa :

Cywilizacja typu IV panowałaby nad energią tysięcy galaktyk i swobodnie przemierzała cały widzialny wszechświat.
Cywilizacje typu V czerpałyby energię z całych wszechświatów (przy założeniu, że funkcjonujemy w realiach większego multiwersum).
Oczywiście z punktu widzenia tak potężnych istot, ludzie byliby czymś w rodzaju insektów.

Skala Nikołaja Kardaszewa, choć nie od razu, to w końcu zyskała międzynarodową akceptację.
Stało się to na konferencji poświęconych życiu pozaziemskiemu, zorganizowanej w 1971.

Uczestnikami konferencji byli – Frank Drake, Phil Morisson, Carl Sagan, współodkrywca struktury DNA Francisa Cricka oraz wynalazca masera Charlesa Townesa.

https://www.youtube.com/watch?v=yLtX7_6ysSI
Typy obcych cywilizacji w kosmosie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 25-01-2020, 18:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Czy gwiazda neutronowa może wystygnąć? - AstroFon
https://www.youtube.com/watch?v=y4N5...dd8Ggwvs8k mM


Kolejny AstroFon i kolejna dawka odpowiedzi na Wasze astronomiczne pytania. W tym odcinku między innymi poruszamy temat gwiazdy neutronowej. Czy taki obiekt może wystygnąć? A jeśli tak, to w jaki sposób się to odbywa? Tradycyjnie również kącik heretyka oraz astrosuchar.

Chcesz pomóc rozwijać nasz kanał? Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
☑ PATRONITE - https://www.patronite.pl/astrofaza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 25-01-2020, 20:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=DYgrUBysClQ
Czy kosmici zniszczą religie? – AstroRozkmina


tej AstroRozkminie pozastanawiajmy się, co by się stało, gdyby na Ziemi wylądowali inteligentni obcy. Czy zmieniłoby się coś w kwestii religii? Czy światowe religie by upadły? Co by się z nimi stało? Dosyć ciekawy temat, który doczeka się na pewno kontynuacji, ale więcej w samym filmie.

Badanie Teda Petersa - https://goo.gl/A5QX7U
To streszczenie artykułu przy pomocy Googl i ich translajtera , w praktyce.
Artykuł ten dotyczy przyszłości religii: (i) Czy potwierdzenie inteligencji pozaziemskiej (ETI) spowoduje upadek religii ziemskiej? „Nie” to odpowiedź oparta na podsumowaniu „Peters ETI Religijnego kryzysu kryzysowego”. Następnie artykuł analizuje cztery konkretne wyzwania dla tradycyjnego przekonania doktrynalnego, które prawdopodobnie zostaną podniesione przy wykryciu ETI: (ii) Jaki jest zakres Bożego stworzenia? (iii) Czego możemy się spodziewać odnośnie moralnego charakteru ETI? (iv) Czy jedna ziemska inkarnacja w Jezusie Chrystusie wystarczy dla całego kosmosu, czy też powinniśmy oczekiwać wielu inkarnacji na wielu planetach? (v) Czy kontakt z bardziej zaawansowaną ETI zmniejszy godność ludzką? Bardziej niż prawdopodobny kontakt z pozaziemską inteligencją poszerzy wizję Biblii, tak aby całe stworzenie - w tym 13,7 miliarda lat historii wszechświata pełnego wszystkich stworzeń Boga - będzie postrzegane jako dar kochającego i łaskawego Boga.

Co sądzicie o tym.?????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 26-01-2020, 12:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Sięgnęłam po starsze odcinki Astrofazy których nie publikowalem na naszym forum . Martyno321 do wykorzystania ten materiał dla wszystkich co chcą się z nami na tym forum podzielić ,korzystaj też ty.

Dzisiaj wybrałem Czy starożytni kosmici odwiedzali Ziemię - Astrofaza #9
https://www.youtube.com/watch?v=iWx7Prd9_xk

Czy starożytni kosmici odwiedzali Ziemię? Czy wpływali na dzieje ludzkości? Czy mamy dowody na to, że pomogli w naszym rozwoju? A może to wszystko tylko zgrabnie przygotowana mistyfikacja, lub też po prostu braki w wiedzy badaczy? W tym odcinku Astrofazy przyjrzymy się jednym z najpopularniejszych teorii paleoastronautyki.

Temat ten nieraz się przewijał na naszych forach w zależności od ilości seniorów zafascynowanych literaturą sensacyjną gdzie prym wodził Erich von Däniken i jego sensacje.
Też duży wpływ na myślenie miala mitologia hinduizmu gdzie opowieści o Bogach tłumaczono obecnością technologii obcych.

Czytałem Martyno3212 na eSenior że jesteś na etapie uruchamiania SKYPE mój adres waclaw461 zadzwoń to porozmawiamy , korzystajmy z zdobyczy technologii XXI wieku .Pozdrawiam.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 26-01-2020, 14:07
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Wacławie - starożytni kosmici oraz Erich von Däniken - bardzo, bardzo ciekawy temat.
Przygotuję coś ... ale ... później.

Skype - było 2 dni. Dzisiaj próbuję otworzyć i okazuje się, że jakiś błąd się wkradł. Muszę najpierw tę sprawę załatwić.



Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 26-01-2020, 18:43
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !


Starożytni kosmici
https://www.youtube.com/watch?v=zB5BrTiUFnM
Nauka i Początki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 26-01-2020, 19:06
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

https://www.youtube.com/watch?v=yuWMPR0w2Og
Sumeryjskie kroniki - najstarsza historia powstania ludzkości

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 26-01-2020, 19:28
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie



Starożytni Kosmici - Anunnaki

https://www.cda.pl/video/5702038a
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 26-01-2020, 19:57
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

"W Ziemię uderzyły fale grawitacyjne powstałe w kosmicznym wybuchu".



Miało to miejsce 14 b.m. Badaczom nie udało się jeszcze ustalić źródła. Nie jest jednak łatwo ją ustalić.
Padła hipoteza, że mogą one pochodzić z Betelgezy - czerwonego nadolbrzyma z gwiazdozbioru Oriona, który niedawno przygasł. Niedługo może ulec eksplozji supernowej. Jednak gwiazda cały czas znajduje się na swoim miejscu.

S/J
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Islandia - ciekawostki z życia islandzkiej społeczności Jadeit Podróże, turystyka 0 12-06-2013 15:46
Ciekawostki przyrodnicze i trudna sztuka fotografowania! ISS Fotografia 349 19-07-2012 12:42
STD czyli Kosmos a końska dupa kufa86 Różności - wątki archiwalne 64 16-08-2008 01:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.