menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116561  
Nieprzeczytane 07-09-2023, 10:10
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie

Udanego dnia.Napisałem duży post i poszedł w pierony.

Pozdrawiam was dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116562  
Nieprzeczytane 07-09-2023, 12:01
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie

Witam was milutko i cieplutko w czwartek

Genku nie ty pierwszy czy ostatni jesteś z postami w kosmos.
Mnie też się tak zdarza.
Cieszmy się dzisiejszym dniem, że go powitaliśmy.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116563  
Nieprzeczytane 07-09-2023, 12:03
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie


Zostawiam serdeczne pozdrowienia dla tych co jeszcze nas odwiedzą, albo podczytują o czym piszemy.

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116564  
Nieprzeczytane 07-09-2023, 18:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 920
Domyślnie

Dobry wieczór....
Dzień miałam i towarzyski i medyczny - miałam zaplanowaną wizytę u neurologa, a że tam zawsze kolejka - w przychodni zeszło mi ponad 2 godziny. Już mnie głowa bolała od słuchania o dolegliwościach i zażywanych lekach...jakbym miała mało swoich problemów zdrowotnych.
Ninki dzisiaj nie było...mam nadzieję, że nic złego się nie stało.
Gienku...czasem się tak zdarza, że post poleci w kosmos...trzeba uważać w co się klika....najlepszym się zdarza. Dziś lub jutro będzie lepiej.
Zosiu...dzięki za wklejkę - fajna. Nie odpowiedziałaś mi na moją prośbę...nie wiem co mam zrobić.
Miłego wieczoru....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116565  
Nieprzeczytane 07-09-2023, 20:45
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

[i]Witam wieczorem Rodzinkę!
Pewnie przyjdzie mi powiedzie DOBRANOC....
Izabel, nie potrafię wejść na moje pryw... a widzę, że tam jesteś...na tel. dostałam wiadomość od ??? Kochanie, Izabel...DZIĘKUJĘ!
Zadzwoniła dzisiaj Małgosia, wnuczka mojej podopiecznej i jutro przyniesie mi obiad! Przekazała pozdrowienia od Jej cioci z Krakowa... jak dobrze mieć PRZYJACIÓŁ!
Gienio, Zosia ma rację, często wpis leci w kosmos...jedno dotknięcie " czegoś " i po PTOKACH!
Miałam dzisiaj ciężki dzień, Izabel, zajęty i coś się działo ze mną... jak Wiesz, mam problem z jedzeniem... oczywiście wyszłam z sunią do Parku, potem postanowiłam wejść po bułkę na śniadanie... w tej piekarni są dwie Panie, moje czytelniczki... oczywiście musiałam usiąść i zjeść bułeczkę z marmoladą, drugą na potem... właśnie ją w tej chwili zjadłam.. Ela, jedna z pracownic stwierdziła, że jestem zielona jak żaba... zdurniała na amen...
Za to po powrocie do domu, zasnęłam do 13, 30!~Pewnie mi mało było, miałam oczy sztywne...
Znowu piszę o sobie... co za nawyk!
Izabel, widzi mi się, że Zosia nie czyta do końca wpisów... Już by Ci napisała o co chodzi.. [
Teraz postaram się popracować i wejść na pryw... jak się uda, to Ci odpiszę...
Jeszcze z godzinę będę tutaj.../I]
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116566  
Nieprzeczytane 07-09-2023, 21:28
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie

Zbierałem po południu maliny 4 kg zaraz robiłem sok. Zeszło mi to do 21,00 godz. Jutro wleje do słoiczków , i pasteryzuje je. A jeszcze zaprawiłem brzoskwinie w słoikach litrowych, były takie fajne bo akurat je zerwałem 11 sztuk . Jak ulał na zimę będą, jabłek w tym roku nie ma wcale.

Pozdrawiam dobrej nocy.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116567  
Nieprzeczytane 07-09-2023, 21:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Gienio, z całego serca podziwiam Twoją zdolność i zapał do robienia zapraw na zimę... ja już nic nie robię - to już nie tamte czasy.
Pozdrawiam Ciebie, Izabell i Zosię - Zostawiam tez dużo ciepełka dla Was, dla moich znajomych Przyjaciół.... weszłam, dostałam się do Poczty - jakie cudne imiona moich znajomych, cudne wpisy! Jak tylko mogę, to DZIĘKUJĘ!
DOBRANOC RODZINKO!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116568  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 08:12
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 920
Domyślnie

Dzień dobry....
Jak zapowiadałam - dziś świętuję...a co - wolno mi.
Ninko...martwiłam się wczoraj o Ciebie, a Ty też miałaś fajny dzień...trochę udzielałaś się towarzysko...trochę przespałaś i jakoś zleciał, że dopiero wieczorem dotarłaś do nas. Bardzo się cieszę. Trzymaj się kochana...masz przyjaciół wokół, a na wrogów nie zwracaj uwagi.
Gienku...w zimie z przyjemnością zjesz to, co teraz Ci zbywa i przetworzysz. Ja już nie robię przetworów, ponieważ nie mam swoich owoców i warzyw a nie opłaca się mi kupować. Teraz i w zimie można zaopatrzyć się we wszystko. Co najwyżej suszę i zamrażam natkę pietruszki i selera.
Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116569  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 11:49
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie

Iza witam serdecznie, Basia mi podpowiedziała co mam zrobić by klawiatura działała mi, miałam nacisnąć klawisz NuM Lock. zrobiłam i mogę pisać z Wami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116570  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 11:53
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie

Witam, serdecznie, Izabelo my dzisiaj też świętujemy.. czyli córka z wnukiem odpoczywają, po tym skakaniu po drabinie.
nowe rośliny już czekają na posadzenie w ogrodzie
Skończyłam Technikum Rolnicze, ale mnie do ziemi nie ciągnie wcale. Od czasu do czasu coś zrobię na ogrodzie, ale bez schylania się.?
Ogród jest jej , syna i męża rajem.
Jest zawziętą osobą, w większości to ona podejmuje wszystkie decyzje i konsultuje z mężem, zamawia przez kuriera.
Dużo ogląda stron z nowościami, podpatruje w telewizji np. nasz nowy dom.
A ja mam pod sobą do sprzątania pomieszczenia, jadalnię, swój pokoik, a oni ogród.. praca jest podzielona między domownikami , a jaką mamy wszyscy uciechę, z wykonanej pracy.
A to już nowe rośliny czekają na rozpakowanie i posadzenie.
Dzisiaj sobie odpoczywają, by jutro znowu poszaleć w szklarni.





Słoneczko świeci, dzisiaj jest pogodnie.

Zapominam o braniu tabletki w południe , hi hi i zagryzam ją pomidorem
Iza przepraszam, ale źle mi się czyta to co piszesz? zmień czcionkę.
Wszystkim życzę spokojnej nocy, baśniowych snów, by jutro spotkać się znów.
Dobranoc :-)
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 08-09-2023 o 21:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116571  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 12:27
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Witam w południe.... opiekunka była! Teraz ma podejść Pani z obiadem... będzie dobrze.
Dzięki Izabel, dzięki!
U Zosi szklarnia w robocie! Jak będzie podgrzewana to całą zimę będą świeże warzywa...
Izabel, co dzisiaj za święto? Pewnie jestem nieukiem bo nie wiem... wczoraj miałam zamiar dzwonić do Ciebie jak byłam w Parku ale, zapomniałam tel. musiałam go podłączyć... potem już nie miałam jak... Dzisiaj świętujesz to zadzwonię, nie będę przeszkadzać...mam nadzieję!
Co z Gieniem? Oby znowu czego nie zbroił, nie wlazł na drabinę... Gienio, uważaj na siebie!
Pozdrawiam Rodzinkę i odwiedzających!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116572  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 12:39
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie Witam Rodzinkę

Robote miałem z rana.Zaraz po śniadaniu wstawiłem na krupnik na sobotę podgotować go. Potem sok do słoiczków wlewałem 11 szt.

Zerwałem jeżyny chyba ostatnie na kompot. 0, 5 kg. Obiad ziemniaki z brokułami i kotlety karninadle.
Zerwać reszta malin na kompot do słoików z 1 Kg bydzie.Zaraz idę po nie.Tylko trza rwać je . Potem pasteryzowanie i gotowanie za jednym zamachem.

Zdrowia Ninka.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116573  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 13:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Dobrze Gienio że jesteś! Robolu! Pracoholiku!
Pozdrawiam Ciebie , Izabel, Zosię... jakoś wątek śpi...
Do potem Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116574  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 15:32
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie

Witaj Ninko, jeżeli chodzi o szklarnię, nie będzie podgrzewana, tylko zbudowana z tworzywa sztucznego z poliwęglanu, to arkusze ,które należy pociąć na wymiar.( 2,5 x 4 m)
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116575  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 18:43
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie

Pytanie do Izy, może przeoczyłam lub nie doczytałam, o co mnie prosiłaś, że nie odpowiedziałam
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116576  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 19:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 920
Domyślnie

Dobry wieczór.
Ninko...Zosiu...Gienku...
Zosiu...chciałam dostosować się do Twojej prośby i coś zmienić w swoich postach, tak, abyś nie miała kłopotów z odczytywaniem. Pytałam, co mam zastosować - czy zmienić wielkość liter, czy grubość, czy kolor. W swoim poście prosisz o zmianę czcionki, więc zmieniłam na Times New Roman i zmniejszyłam litery z rozmiaru 5 do rozmiaru 4. Czy to wystarczy, czy nadal masz jakieś problemy. Pisz proszę, a ja się dostosuję.
Bardzo fajną szklarnię będziecie mieli. Podziwiam córkę, że tak aktywnie uczestniczy w pracach na wysokości...pewnie to lubi. Gratuluję....dzięki za fotki.
Ninko...dziś święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny tzw. Siewnej. Pisałam o tym wczoraj. W dodatku u mnie w Bazylice pielgrzymka służb mundurowych całego województwa (wojska, policji, straży pożarnej, służby skarbowej i więziennej, młodzieży szkół wojskowych) i dożynki powiatowe. Była piękna uroczystość.
Gienek od rana w ruchu...chyba bardzo lubi kucharzyć, ale skoro jest sam, to musi sobie radzić. Powodzenia Gienku.
Miłego wieczoru i spokojnej, przespanej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116577  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 20:08
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Izabel, jak mówiłaś do mnie o tym święcie, to powiem, że w myślach już widziałam tą paradę!!! Piękne, uroczyste i kolorowe święto!
Zosiu, teraz jest taka technologia i nowości w pracach na działce... to nie to, co dawniej... miałam szklaną i często wiosną trzeba było reperować malować lakierem metalowe części... dobrze dzieci robią, że od razu idą na NOWOŚĆ.
Gienio jak co dzień zapracowany... dobrze że Cię cieszy praca przy domu i w domu!
Wróciłam teraz z sunią, rano nie chciała wejść do Parku, teraz tym bardziej bo ciemno...oprowadziła mnie wokół bloku i przyciągnęłam ją do domu...ile razy można chodzić wokół?
Pozdrawiam Was najserdeczniej, najcieplej... dobrej nocy, Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116578  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 22:15
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie Witam Rodzinkę

Witam was kochane aniołki NINKĘ ,IZĘ I ZOSIĘ. To trójca Przenajświętsza z was jest. Wspieracie mnie na każdym kroku. Za to wam dziękuję serdecznie.

Tak IZA nie boję się niczego. Mam w miejscu sąsiada i bratanka, byle jaka pomoc , zawsze jest. Sąsiad był po jajka dziś u mnie pod wieczór, co tydzień bierze 20 szt.. Sąsiadka z drugiej strony też bierze do 20 szt., czasami wincy, o ile som. Pod wieczór urwałem winogron i , zrobiłem sok. Ciekawe jaki smak bydzie jutro z niego . Genał pod szopą , taki fajny słodkiego narwałem winogronu, a ile zjadłem go , aż flaki warczały. Kolacji już nie jadłem, yny kompot do picia. Nawet zrobiłem sokownik soku z winogron. Jutro skosztuję jaki ma smak , czy słodki jest , bo cukru mało dałem. Pa do jutra..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116579  
Nieprzeczytane 09-09-2023, 10:41
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie

Pozdrawiam was przy sobocie.

Zdrowia wam życzę i pogody ciepłej słonecznej , pa Do wieczora.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116580  
Nieprzeczytane 09-09-2023, 10:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 920
Domyślnie

Dzień dobry....Ninko...Zosiu...Gienku....
Wstał nowy dzień, a wraz z nim nowe zadania do wykonania. Porządki już zrobiłam - przeleciałam z odkurzaczem, ściereczką i mopem...pachnie i lśni. No i odwiedziłam cmentarz - skorzystałam, że przyjechała córka i miałam zapewniony transport...szybko nam zeszło.
A teraz pewnie pójdę w ogród, bo tam jest sporo roboty do ogarnięcia.
Ninko...psy mają swoje ścieżki i tam ciągną gospodarza...musisz się niestety dostosowywać.
Zosiu...i jak - lepiej z moim pisaniem, czy kombinować jeszcze coś innego...może inny kolor?
Gienku...u Ciebie już dojrzało winogrono, a u mnie jeszcze nie...nie mam dużo, w dodatku w cieniu, pod lasem, więc może dlatego. Szkoda - chętnie bym zjadła...pewnie sobie we wtorek na targu kupię.
Danci dawno nie było, a stęskniłam się za Nią. Wyczuwam w Niej sympatyczną osobę, która ma swoje zdanie i nie boi się go wyrażać. Szkoda, że do nas nie wpada.
Miłego dnia wszystkim...Buziaki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.