menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-04-2015, 09:39
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie Kurs euro


Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w ciągu ostatnich kilku tygodni kurs euro w stosunku do złotówki tak mocno się osłabił? Czy ten proces będzie się pogłębiał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-04-2015, 11:43
Kostka Kostka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mermera
Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w ciągu ostatnich kilku tygodni kurs euro w stosunku do złotówki tak mocno się osłabił? Czy ten proces będzie się pogłębiał?

Naprawdę ciężko jest powiedzieć. Co do rynku walut to można mniej więcej podejrzewać na krótki okres jak coś się będzie kształtowało ale na dłuższą metę to nawet najwięksi eksperci w tym zakresie sie nie za bardzo orientują.
Na stronie: http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/eur - możesz znaleźć mniej więcej jaki jest kurs euro. Jest tam wykres jak to się wszystko kształtowało i faktycznie obecnie kosztuje jedynie 4 zł.
Myślę,że w końcu przestanie spadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-06-2015, 07:50
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Skoro jest tutaj mowa o euro, to czy ktoś może tutaj korzystał już może z kantorów internetowych? Podobno kursy są korzystniejsze, tylko czy ta cała procedura nie jest zbyt mocno skomplikowana?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-06-2015, 10:36
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Kursy są rzeczywiście korzystniejsze od tych z kantorów stacjonarnych. Kiedyś się nawet tym zainteresowałem. Jest lepiej o około kilka groszy (zależy jeszcze od waluty).
Potrzebne będzie jedynie konto walutowe na które można przelać zamienioną walutę. Sprawdź sobie w Ergo Kantor: http://ergokantor.pl/
Jest prosty w obsłudze, po założeniu konta, podajesz kwotę, nr konta na który ma zostać dokonany przelew i kilka innych danych. I w zasadzie tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-07-2015, 12:37
Adewortis1 Adewortis1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Polska
Posty: 1
Domyślnie

Sam korzystam z kantorów internetowych tylko i wyłącznie, są bezpieczniejsze niż te stacjonarne, ponieważ nie trzeba chodzić z dużą gotówką po mieście. Jeśli chodzi o kupno euro przez internet to w takich kantorach dostaniesz ciekawsze kursy niż w tych stacjonarnych, możesz wymieniać pieniądze za pomocą jednego kliknięcia myszką Kolejny plus, możesz zaoszczędzić dużo czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-07-2015, 13:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w ciągu....
Kryzys Grecki odbija się nam czkawką ,trzeba trochę odczekać przy dużych zakupach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-06-2018, 22:19
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adewortis1
Sam korzystam z kantorów internetowych tylko i wyłącznie, są bezpieczniejsze niż te stacjonarne, ponieważ nie trzeba chodzić z dużą gotówką po mieście. Jeśli chodzi o kupno euro przez internet to w takich kantorach dostaniesz ciekawsze kursy niż w tych stacjonarnych, możesz wymieniać pieniądze za pomocą jednego kliknięcia myszką Kolejny plus, możesz zaoszczędzić dużo czasu.

W takim kantorze też w chwilę moment można podejrzeć wycenę waluty i tak samo sprawnie przewalutować środki, a że kantor online jest tańszy też jestem w pełni przekonana, na mieście spread poniżej 2 groszy pewnie by uznali za pomyłkę, a w kantorze internetowym tyle wynosi co najwyżej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-08-2018, 08:50
Adela12 Adela12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 11
Domyślnie

Wiadomo, że na ceny walut wpływa wiele czynników, i tych politycznych i tych ekonomicznych. Zwykły człowiek nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć. Jedyne co może zrobić, to szukać miejsca, gdzie ceny walut będą najkorzystniejsze. Dla mnie takim sprawdzonym miejscem jest kantor online, gdzie wymieniam pieniądze bez prowizji i w dodatku przewalutowanie mam natychmiastowe, niezależnie od pory dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-08-2018, 21:35
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Warto tak robić, co w praktyce oznacza korzystanie z kantorów internetowych. Jak na razie nie znalazłam tańszej opcji niż kantor online a poza tym już się przyzwyczaiłam do przewalutowań bez gotówki, one są bardzo wygodne i pewne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-06-2021, 15:02
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

W sumie waluty standardowe coraz mniej osób interesują, bo tak naprawdę wolimy "bawić" się biniarką i walutami w sieci. To jest dopiero niezły zarobek. Dlatego wydaje mi się, że warto to przemyśleć pod tym kątem, że właśnie można sporo zyskać. Tu https://www.gpwinfostrefa.pl/jak-kup...ty-na-binance/ napisano, jak dużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Euro 2012 Alunia Hobby, pasje 172 26-06-2012 09:46
"Koko Euro spoko" oficjalną piosenką polskiej reprezentacji na EURO 2012 - komentarze 89.69.5.xxx Ogólny 42 11-06-2012 23:50
Parada Euro-Pride Mekintosz Społeczeństwo - wątki archiwalne 34 02-08-2010 11:22
Na Euro p.lejki Polityka - wątki archiwalne 23 26-04-2008 15:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.