menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #107741  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 16:40
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam Rodzinko.
Tak Izabel, jestem dopiero teraz... miałam noc byle jaką... dzień taki sam. Na szczęście była p. Krysia...ju7ż ugotowane, posprzątane i jestem sama... no, z sunią!
Ewuniu, to straszne te Te Twoje choróbska...wystarczy jak czytam, już widzę to... kochanie, przytulam do serducha.
Wandeczka i Danusia wyszły z tego cholerstwa... przepraszam - ale i u mnie w rodzinie sieje spustoszenie...bardzo to okropne.
Zosia zaszczepiona, a u mnie w drugim bloku młoda dziewczyna po drugiej już szczepionce zmarła... zostało dziecko... Nie wiem jak myśleć o tym...na razie nie chcę się szczepić.
Danusiu, dobrze że masz rehabilitację... Helenka załatwiła i lepiej się czuje. Mojej znajomej córka prywatnie ma rehabilitacje... dużo płacą ale dobrze się po niej czuje.
Lili nadal nie widać... pewnie odważę się i dzisiaj zadzwonię...
Majeczka też milczy... nie pokazała się... Helenka też nic nie pisze...a dzwoniła do niej...
Do potem Rodzinko... zajrzę, może Hala będzie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107742  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 17:49
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witajcie dziewczyny! dopiero teraz ...samo życie. Miałam zajęcie wczoraj ugotowałam ziemniaki a dziś robiłam leniwe z serem...syn przywiozł mi ziemniaki /3 kg a że jadam 2 na obiad to wymysliłam kluchy i będę tyła oby nie...teraz gdy ostygły poporcjuję i zamrożę ...Z rana walczylam z karta biedronki sąsiadka nie umie zarejestrować a to była jej karta ale udało się...Zjadłam obiad i jak nigdy oczywiście po spacerze spałam pół godz...ciekawe co będzie w nocy?obym spała...Co do rehabilitacji to chodzę prywatnie na masaże a zabiegi na nfz od 6 maja...teraz już lepiej się czuję.Dostałam wiadomość szczepionka u mnie 10maja phizer...Wandziu zdrowiej nam kochana...pozdrawiam Ninko, Danusiu, Ewciu,Izuniu,Halinko...wszystkich miłego popołudnia i wieczoru
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107743  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 18:03
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Helenko, witaj kochanie!
Oby te szczepionki były dobre! Nie jestem przekonana do nich... za dużo słyszę o śmierciach po...
Nic nie wiesz o Majeczce... trudno co dzień dzwonić a niepokój jest...
Dawno nie jadłam takich klusek, czy kopytek... a dawniej robiłam dzieciom. Teraz p. Krysia ma problem co wymyślać na obiad.... dzisiaj zrobiła kapuśniak i racuszki z bananów...Miłego popołudnia i wieczoru, Helenko, Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107744  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 18:36
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 224
Domyślnie

Rodzinko witaj po południu,nie miałam
żadnego wyboru co do szczepionki, wszyscy co byli wczoraj i będą jutro (mój zięć)też będzie zaszc zepiony pfizer, taką mają u nas szczepionkę... i szczepią, chociaż w ostatniej chwili też ludzie rezygnują, do mnie dzwonili wczoraj już o 17-tej,jak mam czym przyjechać na szczepienie to zapraszają.Podziękowałam za telefon,ale już miałam zamówiony dowóz na szczepienie..Kierowca przyjechał i pojechaliśmy pod wskazany nam adres.Odpukać czuję się
dobrze, dzisiaj już popracowałam trochę w ogródku, bo mnie diabli biorą,że córka ich syn pracują.
Więć zabrałam się za zamiatanie w koło naszego obejścia,córka wracając z pracy zauważyła,że krawężniki są czyste- bez ziemi na nich.Dzisiaj też są na ogrodzie, wszyscy i pracują.A ja teraz odpoczywam po obiedzie, zrobiło się chłodno i zachmurzyło się ??Tak pisząc prawdę, to sama boję się chodzić dalej, by się nie przewrócić(czasami zakęci mi się w głowie i mogę upaść.)
Takie to jest nasze życieale póki co to cieszmy się z tego że codziennie witamy nowy dzień.
Pozdrawiam i znikam, wczoraj nie obejrzałam serialu, dzisiaj nie chcę go przegapić.
Bywajcie zdrowi i pozytywnie bądźcie nastawieni do życia.
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 22-04-2021 o 19:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107745  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 18:42
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Zosiu, każdy ma prawo wyboru .... ja nie potrafię się przemóc do tego...
Uważaj na siebie jak masz takie problemy i zawroty głowy.... jak się pochylę i nagle podniosę to też mam tak... chwilę muszę postać... samo życie, Zosieńko!
Pozdrawiam!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107746  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 20:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Bardzo źle spałam poprzedniej nocy... może dzisiaj prześpię się...
DOBREJ NOCY RODZINKO!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107747  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 23:27
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie



Kochani, witam Was serdecznie dość późnym wieczorem.

Piszecie, że niektóre z Was są już po szczepieniu - no to dobrze. U nas młodzi są już po. Jaką szczepionką, to nawet nie wiem. Czują się wszyscy dobrze. Jarek już na drugi dzień pracował w ogrodzie, a właściwie na ulicy. Oczyszczał pobocze wzdłuż naszej posesji i zasiał trawę.
Miasto zrobiło tylko nawierzchnię, tj. położyli kostkę i krawężniki. Resztę w właściciele muszą zrobić na swój koszt.
Marzenka jest w Warszawie. Dzwoniła, że czuje się dobrze. Też nie ma żadnych dolegliwości.
Tak samo Wiktoria.
Ja i Mż. jeszcze nie jesteśmy zaszczepieni. Do nas przyjadą szczepić 29 kwietnia.
Kończę pisanie. Źle się czuję. Wczoraj pomyliłam tabletki.
Wymiotowałam. Mam jeszcze mdłości i ból głowy.
Pa Ninko i Dziewczynki. Spokojnej nocy.

.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107748  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 09:13
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Jolinko droga, to nieszczęście z lekami...oj, trzeba uważać kochana na to. Ja mam dozownik, tygodniówkę i opiekunka tym się zajmuje. Mam posortowane w podzielnikach i napisane godziny brania. ( ucieka mi przed wzrokiem strzałka z myszki )
Jolinko, ja już pisałam, boję się tej szczepionki, za dużo wiadomości dociera o zejściach...
Dzisiaj jest Dzień Ziemi... od rana o tym mówią... o segregacji śmieci... itd. O tym od zawsze wiemy, że ludzie ziemię źle traktują. Pamiętam od dziecka jak narzekał na to mój dziadek... o korzystania z trutek na robaki...to już dziadkowi przeszkadzało... twierdził, że ptaki to zbiorą! Nie trza lać trucizny!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107749  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 09:18
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Nasz Janeczek ma wątek na ten temat... często tam zaglądam... mądre rady i porady!
Jak tylko mi czas pozwoli Janeczku, to odświętnie wpiszę się... teraz pozdrawiam i czekam na p. opiekunkę.
Sunię uczesałam, umyłam, to fikała w pościeli aż się rozkudliła! Grzywka na oczach, frotka gdzieś w pościeli... rozrabia małpiątko...
Wczoraj zadzwoniła Majeczka, to mała tak rozrabiała, szczekała na mnie, wytrącała mi telefon... okropnie rozpieszczona! Na szczęście Majeczka w miarę się czuje, jest słaba, czeka na szczepionkę, ale zadzwoniła do mnie.... jest kochana! Martwiłam się o nią...
Zostawiam pozdrowienia....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107750  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 09:41
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Witam w czwartkowy poranek w ślad za gospodynią wątku. Dzień dobry Nineczko....
Jolinko...dzięki za ładną dobranockę...Przykra pomyłka z lekami....dobrze, że wszystko skończyło się pomyślnie i nie była potrzebna interwencja lekarska.
Ninko...słusznie zauważyłaś, że dziś Dzień Ziemi....trzeba dbać o naszą planetę.
Dziękuję za wieści o Marylce....poprawy zdrowia Jej życzę.....
Zosiu...Wodniczko...Helanko....
Pozdrawiam....Dobrego dnia.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107751  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 09:44
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witaj Izabel!
Obserwowałam Twój bieg po wątkach! Czekałam... jesteś, witam, pozdrawiam i mocno przytulam kochanie!
Miłego, zdrowego dnia Ci życzę!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107752  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 12:29
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 224
Domyślnie

Witam serdecznie naszą Rodzinkę, chociaż słonko świeci ale wiatr szaleje za oknem, wyszłam na taraz by pstryknąć fotkę
naszej brzozie, ale hosting darmowy mi nie działa.Od czasu do czasu uda mi się pokazać jakiś obrazek, kwiatki przed domem zakwitły,krzaczki truskawki na ogrodzie ,rosną jak i na krzewach jest dużo pąków.
Nasza brzoza dzisiaj szaleje,bo jest wietrznie na dworze.

Wszystkim życzę spokojnego dnia Jolinie, Izie, Helence, i Ninie.
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 22-04-2021 o 13:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107753  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 12:48
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dobrego zdrowego dzionka dla Ninki i całej rodzinki,pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107754  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 12:50
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

https://postimages.org/ Zosiu spróbuj przesylac zdjęcia postimagez
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107755  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 18:33
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

U mnie przez okno pogoda przepiękna teraz ale w południe musialam uciekać bo zaczęło padać.Dziś znowu miałam pracowity dzionek ale to nic chcialam... miałam siłę to robilam...Dziewczyny wszystkie bez wyjątku zdrowka bo to najważniejsze...pozdrawiam wszystkich
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107756  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 18:46
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 764
Domyślnie

Dzień dobry
Dzisiaj udało się wejść za dnia

Zosiu
i u nas dzisiaj powiało strasznie.

Pod naszą nieobecność wiatr przeniósł tunel foliowy na działkę do córki. W całości...Wnuczka dzwoniła że nagle stanęła na ich podwórku nasza folia. Aż dziwne, że się za bardzo nie potargała. Tylko małe rozdarcie. Przeszła ponad garażami i ustawiła się wzdłuż płotu. Pokonała jakieś 30 m. Dobrze że nie wyniosło jej ciut dalej na ulicę, mogłoby dojść do tragedii. A była przypięta do podłoża fabrycznymi zabezpieczeniami. Jakby ktoś to opowiadał to bym nie uwierzyła Musieliśmy z małż. zdjąć folię i szkielet przenieść osobno. Dobrze że to lekkie.

Halinko
zmartwiła mnie Twoja niedyspozycja zdrowotna. Wymiotami, mdłościami i bólem głowy zaczęła się choroba covidowa u naszego syna i jego rodziny. Mam nadzieję że u Ciebie to tylko chwilowe.

Ninko
no to masz rozrywkę z Lalunią, fajnie tak podziwiać dokazującego zwierzaczka...

Na razie tyle, zostawiam pozdrowienia dla wszystkich. Może dam radę wieczorkiem wejść...
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107757  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 19:48
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witaj Helenko, witaj Danusiu!
U mnie też wiało jak licho, potem lało jak z cebra, teraz słonko świeci.
Była Iwonka, umyła okno w małym pokoju, zabrała pranie do magla... ma zamówioną swojską wędlinkę, dla mnie też parę deko weźmie...
Hali chorobą bardzo się zmartwiłam, do tego Ewunia też zaniemogła... okropność... u mnie tel. głuchy! Ani jedno dziecko nie zadzwoni.... albo wszystko chore, albo ... coś nie tak na tym świecie... oj, trzeba się modlić o nie...to co dzieję się na granicy, bardzo niepokojące sygnały...
Oj, myśli pchają się jak szalone... spokojnie kochani, zdrowia Wam życzę....
Z tym tunelem Danusiu to faktycznie nie do uwierzenia że wiatr tak potrafi przestawić... wprawdzie u mnie garaż wiatr przesunął o pół metra...dopiero wnuczek przymocował 6 sztukami klinami. Stoi teraz nawet go wiatr nie ruszy.
Do potem Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107758  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 21:34
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

WITAM SERDECZNIE


Ninko ja mam tygodniowy pojemnik do leków , ale go nie używam. Musiała bym mieć dwa takie dozowniki i co tydzień układać.
Na ilość tabletek moich i męża, to zbyt pracochłonna sprawa. Mam inny sposób układania leków - w maleńkie papierowe torebeczki na cały m-c ,rano i wieczór z opisami nazw dnia tygodnia i inicjałami.
W ten sposób mam kontrole, w razie wątpliwości czy nie
pominęłam dawki. W ten sposób przeznaczam tylko jeden dzień w miesiącu na układanie tabletek.
A mamy ich sporo. Mąż dwa razy dziennie po 5. czyli 10 dziennie x 30 = 300.
Ja 4 rano, 2 w południe i 3 wieczorem. To daje 270 miesięcznie. Razem 570 tabletek.
Nie zła ilość - prawda. Jak na moje latka, jedna pomyłka raz na mniej więcej tylko ostatnie pięć lat - to NIE TAK ŹLE.
Danusiu...
To tylko lekkie zatrucie. Jest już ok.
Mnie nie tak łatwo zarazić. Mam - ze względu na chorobę m-ża , dobrowolną ścisłą "kwarantanne".

Hejka Miłe Koleżanki... jestem zdrowa czego i WAM ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA.
Dobranoc moje miłe. Uściski Wam przesyłam. Pa.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107759  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 21:55
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witaj Halusia.
Wiesz, czytałam i szok! Nie liczyłam nigdy leków na miesiąc... pewnie też by wypadła nie byle jaka liczba.
Bogu dzięki że ze zdrowiem w miarę dobrze.
Ja w sumie też nie narzekam... mam choroby od lat i TRUDNO. Takie jest, bywa życie.
Mała już siedzi na kolanach, a tak pięknie spała!
Halu, jak dojdzie przesyłka zaraz pozwolę sobie zadzwonić do Ciebie....
Teraz powiem, DOBREJ NOCY RODZINKO!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107760  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 22:20
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

[color="Purple"]Ninko....
ja Cię najmocniej przepraszam, ale w tym tygodniu jeszcze nie dojdzie do Ciebie przesyłka.
Przedwczoraj, wczoraj i dziś dodawałam jeszcze obrazki i dopiero dziś wieczorem Bożenka zabrała do wysłania.
Będzie opóźniona ale za to sporo więcej. Nie liczyłam, ale na pewno ok. 200 . Nie znałam Twoich potrzeb, więc wstawiałam z przeróżnego gatunku po trochu.
Będziesz miała w czym wybierać. Pa./COLOR]
__________________

Ostatnio edytowane przez Jolina : 22-04-2021 o 22:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.