menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1201  
Nieprzeczytane 08-09-2020, 10:56
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Warto sie przekonać - kontakt z drzewami

Lipa, brzoza...


https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F7D2E F3
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1202  
Nieprzeczytane 30-09-2020, 22:16
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Przysłowia

Na św Michała:

"Do Michała przymrozków ile i w maju tyle."
"Gdy deszcz w świętego Michała, będzie łagodna zima cała."
"Gdy dębówki obrodzą na Michała, to w Narodzenie śniegu fura cała."
"Gdy na Michała obrodzą żołędzie, dużo śniegów w zimie będzie."
"Gdy noc jasna na Michała, to nastąpi zima trwała."
"Deszcze Michałowe prawią w zimie powietrze zdrowe."
"Gdy w Michała deszcz spadnie, lekka zima będzie snadnie."
"Gdy w Michała wiatr od wschodu lub północy, w zimie mrozy wielkiej mocy."
"Gdy wietrzno w Michała, będzie mroźna zima cała."
"Jeśli bociany do Michała zostały, nie będzie mrozów przez grudzień cały."
"Jeśli deszcz na Michała, zima będzie nie trwała."
"Jeśli nie odlecą ptaszki do Michała, do Wigilii zima nie nastąpi trwała."
"Jeżeli święty Michał deszczem przysłuży, to suchą wiosnę nam wróży."
"Kiedy na Michała wiatr północny wieje, na ładną pogodę chłop traci nadzieję."
"Noc jasna na Michała, zima ostra i trwała, gdy noc słotna, zima do końca grudnia lekka i błotna."
"Od świętego Michała trąbka myśliwego do boru woła."
"Po świętym Michale wolno paść i na skale."
"Ptaszki do Michała, zima gdzieś została."
"Ptaszki przed Michałem odleciały, będzie ostry grudzień cały."
"Święty Michał lato przekichał."
"W Michała, kiedy deszcze wszędzie, cała zima lekka będzie."
"Zbytek na świętego Michała żołędzi, wiele śniegu w Boże Narodzenie napędzi."


Przysłowia w dziejach ludzkich stanowiły pomoc w życiu.
Jest to dobry sposób na obserwowanie przyrody.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1203  
Nieprzeczytane 02-10-2020, 15:08
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Aniołowie - 2.10.

Aniele Stróżu mój...
.
szepczą od zawsze dziecięce usta
modlitwę przez matki wyuczoną
jest ona w nas tak zadomowiona
że jak dziecko z ufnością przywołujmy ją
choć bieli się włos
.
a Ty Aniele mój
tyle masz lat co ja?
i jak je ze mną wytrzymujesz
anielską dobroć i cierpliwość masz
na te wszystkie moje humory i humorki
zwątpienia bunty wątpliwości
ponure nastroje i chwile przekory
.
Ty znasz mnie lepiej niźli ja sama
dawałeś siłę w chwilach rozpaczy
gdy zawalił się mój świat
.
czuwaj i strzeż... niech nadal czuję
cień Twoich skrzydeł o każdej porze
i w szumie ich niech śnię i budzę się
Posłańcu Boży
Aniele
Stróżu mój
.
w jakiejkolwiek się jawisz postaci
bo przecież nie musisz skrzydeł mieć
lecz dobrą myśl i czułą opiekę nieść
.
Krystyna Kermel
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1204  
Nieprzeczytane 06-10-2020, 11:35
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

U BOGA NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH
Młody mężczyzna pracujący w wojsku był nieustannie upokarzany, ponieważ wierzył w Boga.
Pewnego dnia kapitan chciał go upokorzyć przed wojskiem.
Zadzwonił do młodego mężczyzny i powiedział: Młody człowieku, weź klucz i zaparkuj Jeepa z przodu. Młody mężczyzna odpowiedział:
Nie umiem prowadzić! Kapitan odpowiedział: Następnie poproś Boga o pomoc! Pokaż nam, że istnieje!
Młody mężczyzna zabrał klucz i podszedł do pojazdu i zaczął się modlić. Potem zaparkował samochód-jeepa, tak jak chciał kapitan.
Gdy młody żołnierz wyszedł z jeepa, zobaczył ich wszystkich płaczących. Wszyscy mu mówili: - Chcemy służyć twojemu Bogu! Młody żołnierz był zdumiony i zapytany-co się dzieje? Kapitan płaczący otworzył maskę jeepa i pokazał młodemu człowiekowi :- że samochód nie ma silnika!
Wtedy chłopak powiedział :- Widzisz?
Takiemu Bogu służę, nic nie jest niemożliwe w Bogu, Bóg, który daje życie temu, kto nie istnieje. Możesz myśleć, że to rzeczy niemożliwe, ale u Boga wszystko jest możliwe.
Znalezione w internecie.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1205  
Nieprzeczytane 12-10-2020, 18:54
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Zbieramy jesienią rośliny lecznicze

Surowce lecznicze zbieramy przez cały rok. Na szczęście! Więc mimo tej aury, pobądźmy z roślinami w kontakcie.
•owoc pigwy
•owoc berberysu
•owoc dzikiej róży
•owoc rokitnika
•korzeń pokrzywy
•liść bluszczu
•owoc głogu
•owoc jarzębiny
•owoc kasztanowca
•szyszkojagoda jałowca
•korzeń mniszka
•korzeń glistnika
To czas korzeni (warto zdobyć również korzeń żywokostu, jeżówki, kozłka, łopianu, cykorii). Z kwiatów wrotycz i wrzos! Nadal można zbierać babkę płesznik, owoc czarnego bzu, krwawnik.

#ziola#herbs#october#ziololecznictwo#apothecary

A więc w plener dla zdrowia!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1206  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 18:41
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Dla szukających kariery

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FBCB6 C8

No, warto wiedzieć!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1207  
Nieprzeczytane 04-11-2020, 19:35
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Jest to dobra wiadomość - trzeba, póki jeszcze jest na to czas, pomyśleć o przyszłym życiu:

.św. Franciszek z Asyżu;
" Stąd nie weźmiesz tego, co masz.
Weźmiesz tylko to, co dałeś ''.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1208  
Nieprzeczytane 16-11-2020, 19:50
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Znalezione

"Na początku roku szkolnego nauczycielka klasy szóstej stanęła przed swoimi byłymi piątymi klasami. Spojrzała na swoje dzieci i powiedziała, że lubi je wszystkie jednakowo i cieszy się, że je widzi. To było wielkie kłamstwo, ponieważ za jednym z frontowych ławek, skulonych razem w piłkę, siedział jeden chłopak, którego nauczyciel nie lubił.
Poznała go, tak jak wszystkich uczniów, w zeszłym roku szkolnym. Już wtedy zauważyła, że nie bawił się z kolegami z klasy, ubrany w brudne ubrania i pachniał, jakby nigdy się nie mył. Z czasem stosunek nauczyciela do tego ucznia pogorszył się i osiągnął punkt, w którym chciała wyczerpać wszystkie swoje pisane prace czerwonym piórem i umieścić jedynkę.
Pewnego razu dyrektor szkoły poprosił o przeanalizowanie cech wszystkich uczniów od początku ich nauki w szkole. Nauczyciel odłożył sprawę nielubianego ucznia na koniec. Kiedy dotarła do niego, niechętnie zaczęła analizować jego cechy, była oszołomiona.
Nauczyciel, który prowadził chłopca w pierwszej klasie, napisał: „To wspaniałe dziecko z promiennym uśmiechem. Odrabia lekcje czysto i schludnie. To przyjemność być z nim ”.
Nauczyciel drugiej klasy napisał o nim tak: „To doskonały uczeń, ceniony przez swoich towarzyszy, ale ma problemy w rodzinie: jego matka ma nieuleczalną chorobę, a jego życie w domu musi być całkowitą walką ze śmiercią”.
Nauczyciel trzeciej klasy napisał: „Śmierć matki uderzyła go bardzo mocno. On stara się jak może, ale jego ojciec nie jest nim zainteresowany, a jego życie w domu może wkrótce wpłynąć na jego naukę, jeśli nic nie zostanie zrobione”.
Nauczyciel czwartej klasy napisał: „Chłopiec jest opcjonalny, nie jest zainteresowany nauką, nie ma prawie żadnych przyjaciół i często zasypia w klasie”.
Po przeczytaniu charakterystyki, nauczycielka bardzo się wstydziła. Czuła się jeszcze gorzej, gdy w Sylwestra wszyscy uczniowie przynosili jej prezenty zawinięte w błyszczący papier z kokardkami. Prezent dla niej od nielubianego ucznia owinięty był w szorstki brązowy papier. Niektóre dzieci zaczęły się śmiać, gdy nauczycielka wyjęła bransoletkę z kilkoma brakującymi kamieniami i perfumę wypełnioną do jednej czwartej. Ale nauczyciel tłumił śmiech w klasie mówiąc:
- Co za piękna bransoletka! - i otworzyła butelkę, rozpyliła trochę perfumy na nadgarstek.
Tego dnia chłopiec zatrzymał się po lekcjach, podszedł do nauczyciela i powiedział:
- Dzisiaj Pani pachnie jak moja matka pachniała.
Kiedy odszedł, płakała przez długi czas. Od tego dnia odmówiła nauczania literatury, pisania i matematyki. Zaczęła uczyć dzieci dobra, zasad i współczucia. Po chwili takiego uczenia się niekochany uczeń zaczął wracać do życia. Pod koniec roku szkolnego stał się jednym z najlepszych uczniów. Pomimo tego, że nauczyciel powtórzył, że lubi wszystkich uczniów na równi, naprawdę doceniła i lubiła tylko jego.
Rok później, kiedy już pracowała z innymi, znalazła notatkę pod drzwiami klasy, w której chłopiec napisał, że była najlepsza ze wszystkich nauczycieli, jakich kiedykolwiek miał. Minęło pięć lat, zanim otrzymała kolejny list od byłego ucznia; napisał, że ukończył studia i zajął trzecie miejsce w klasie, i że nadal jest najlepszym nauczycielem w swoim życiu. Cztery lata minęły, a nauczyciel otrzymał kolejny list, w którym jej uczeń napisał, że pomimo wszystkich trudności, wkrótce ukończy uniwersytet z najlepszymi ocenami i potwierdził, że nadal jest najlepszą nauczycielką, jaką kiedykolwiek miał. Cztery lata później nadszedł kolejny list. Tym razem napisał, że po ukończeniu studiów postanowił podnieść poziom swojej wiedzy. Teraz przed jego imieniem i nazwiskiem było słowem lekarz. W tym liście napisał, że była najlepsza ze wszystkich nauczycieli, jakich miał w swoim życiu.
Czas mijał. W jednym ze swoich listów napisał, że spotkał jedną dziewczynę i ożenił się z nią, że jego ojciec zmarł dwa lata temu i zapytał, czy nie odmówi na jego weselu zajęcia miejsca, w którym zwykle siedzi matka pana młodego. Oczywiście nauczycielka się zgodziła. W dniu ślubu byłego ucznia włożyła tę samą bransoletkę z brakującymi kamieniami i kupiła te same perfumy, które przypominały nieszczęście chłopca jego matki. Spotkali się, objęli i poczuł zapach matki.
- Dziękuję za wiarę we mnie, dziękuję za to, że sprawiłaś, że poczułem moją potrzebę i znaczenie oraz za to, że nauczyłem się wierzyć w siebie, że potrafię odróżnić dobro od zła.
Nauczyciel odpowiedział łzami w oczach:
- Mylisz się, nauczyłeś mnie ty tego wszystkiego. Nie wiedziałam, jak uczyć, dopóki cię nie poznałam..."
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1209  
Nieprzeczytane 14-12-2020, 21:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Kirk Cameron

Pewna młoda kobieta urodziła dziecko. To dziecko było wcześniej przeznaczone do aborcji i miało trafić do kosza na odpady. Ale ktoś porozmawiał z tą młodą kobietą i przekonał ją, że może dać dziecku dar życia.
Małe dziecko okazało się małą dziewczynką. Została oddana do adopcji za pośrednictwem Katolickiej Organizacji Charytatywnej. Wraz z przybranym bratem trafiła do rodziny zastępczej. Dorastała ze wspaniałymi rodzicami.
Wyszła za mąż i adoptowała małego chłopca o kręconych blond włosach i dużych zielonych oczach, nazywał się Jake. Potem adoptowała małą dziewczynkę o dużych brązowych oczach o imieniu Bella, która uwielbia śpiewać. Potem adoptowała inną małą dziewczynkę o imieniu Ahna, która chce dorosnąć i zostać pielęgniarką. Potem adoptowała innego małego chłopca imieniem Luke, który nie może się zdecydować, czy chce zostać raperem, Si Robertsonem, czy graczem NBA. Potem urodziła dwoje innych małych dzieci, Olivię i Jamesa.
Znam tę historię tak dobrze, ponieważ ta dziewczyna jest moją żoną. Moją żonę dzieliła jedna wizyta w klinice od śmierci. Podobnie było w przypadku czwórki moich pięknych dzieci, które adoptowaliśmy. Co więcej gdyby moja żona się nie urodziła, nie byłoby też moich dwóch urodzonych dzieci. Cała moja rodzina jest tutaj, ponieważ do młodych kobiet docierają wiadomości pro-life.
Aborcja jest zła w każdych okolicznościach. Mordując małe dziecko tylko pogłębiamy nasze problemy. Gdybyś został poddany aborcji nie rozmawialibyśmy teraz.
Cenię życie ponad wszystko.
- Przypominam poruszające świadectwo aktora Kirka Camerona („Fireproof”, „Dzieciaki kłopoty i my”)



/Z internetu/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1210  
Nieprzeczytane 15-12-2020, 16:13
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Zawieszona kawa

Wszedłem do małej kawiarni z kolegą, każdy z nas zamówił dla siebie kawę. Gdy siadaliśmy przy stoliku, dwóch ludzi podeszło do bufetu: - "Pięć kaw, dziękuję, trzy dla nas, a dwie zawieszone". Płacą, biorą swoje trzy filiżanki i wychodzą. Pytam kolegi: - "Co to są zawieszone kawy"? On odpowiada: - "Poczekaj, zobaczysz".
Jeszcze kilka osób weszło do kawiarni. Dwie kobiety zamówiły kawę, zapłaciły i wyszły. Następne zamówienie to siedem kaw dla trzech adwokatów: - "Trzy dla nas i cztery zawieszone". Rozważając co takiego zawieszone kawy, podziwiam piękny widok w słonecznej pogodzie. Nagle otwierają się drzwi. Mężczyzna w zniszczonym ubraniu wyglądający jak żebrak, podchodzi do kelnerki i pyta uprzejmie: - "Czy masz może zawieszoną kawę"?
To proste - ludzie płacą z góry za kawę przeznaczoną dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupienie gorącego napoju.
Tradycja zawieszonej (suspended) kawy powstała w Neapolu i rozprzestrzeniła się po całym świecie. W niektórych miejscach, oprócz zawieszonej kawy, można zamówić kanapki, a nawet pełen posiłek".
Ta historia rozgrzewa bardziej niż filiżanka kawy w zimowy dzień.
Maybe there's hope.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1211  
Nieprzeczytane 27-12-2020, 13:04
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Życzenia na 2021 Rok

„A trafiaj ty orły z proc,
ja wolę gaik spokojny,
sad cichy, woniami upojny:
żeby mi się kwieciły jabłonie,
(…) żebym miał kąt z bożej łaski,
maleńki jak te obrazki,
co maluje Stanisławski”.
/Wyspiański Wesele/

/J.Stanisławski Ule/

Życzenia dla Seniorów na Nowy 2021 Rok.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1212  
Nieprzeczytane 28-12-2020, 22:54
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wtedy jest Boże Narodzenie
Zawsze, ilekroć
uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz,
aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz
z zasad, które jak żelazna
obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz
odrobinę nadziei "więźniom",
tym, którzy są przytłoczeni
ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego
ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz
w pokorze, jak bardzo znikome
są twoje możliwości
i jak wielka jest
twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć
pozwolisz by Bóg
pokochał innych
przez ciebie,
Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie.
- Matka Teresa z Kalkuty
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1213  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 22:15
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Keanu Reeves

Wiadomość od aktora Keanu Reeves'a
do wszystkich ludzi wstrząsnęła światem
To jest list, który napisał znany aktor i przekazał bezpośrednio do mediów:
"Matka mojego kolegi zawsze zdrowo się odżywiała. Nigdy nie piła alkohol ani nie jadła śmieciowego jedzenia, codziennie trenowała i była bardzo sprawną i aktywną kobietą. Zawsze przyjmowała leki przepisane przez lekarza, a kiedy wychodziła na słońce, to na skórze miała ochronny filtr przeciwsłoneczny. Po prostu, zawsze w najwyższym stopniu dbała o zdrowie... Obecnie ma 76 lat, raka skóry, raka kości i zaawansowaną osteoporozę.
Ojciec mojego przyjaciela zajada się szynką, masłem i tłustym jedzeniem. Nigdy nie trenuje. Kiedy wychodzi na zewnątrz, pozwala słońcu palić skórę do granic wytrzymałości. W efekcie, przeżywa on swoje życie według swoich własnych standardów, a nie tak, jak nakazują mu inni.
Obecnie ma 81 lat i zdrowie młodej osoby.
Ludzie nie mogą ukryć się przed losem i tym, co im jest pisane. Te słowa pochodzą od matki mojego przyjaciela: "Gdybym wiedziała, że moje życie skończy się w ten sposób, pozwoliłabym sobie na szczęście i smakowanie wszystkiego w pełni."
Nikt z nas nie opuści tego świata żywy, więc, proszę, przestań się obciążać zbyt wieloma myślami i zakazami. Jedz pyszne jedzenie. Biegaj w słońcu. Skacz do morza. Mów prawdę, która kryje się w twoim sercu. Pozwól sobie być głupi. Bądź przyjacielski. Bądź zabawny. Nie ma czasu na nic innego! "
- - Keanu Reeves




No i co teraz wybrać?!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1214  
Nieprzeczytane 10-01-2021, 17:39
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Bierz to co dla Ciebie najlepsze w czasie między chodzikiem a balkonikiem.

To przeczytałam niedawno w jakimś tygodniku i zapamiętałam

Czytam u Ciebie dobre wiadomości. Dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1215  
Nieprzeczytane 11-01-2021, 14:03
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Elizko -liczyłam na wpisy dobrych wieści od Seniorów, lecz
jakoś nie ma wiadomości o dobrych zdarzeniach.
Wiem, że trudno znaleźć te dobre. Jest zalew złych wiadomości.
Jednak w naszym życiu przecież są takie zwykłe radosne chwile,
można się nimi dzielić - ku pokrzepieniu innych.
Pozdrawiam
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1216  
Nieprzeczytane 16-02-2021, 19:16
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wszak dzisiaj Ostatki - trochę rozrywki z P.Kobuszewskim Janem:

https://www.youtube.com/watch?v=IWgf9lEtCXM

Miłego wieczoru.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1217  
Nieprzeczytane 19-02-2021, 17:43
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Jak łączyć potrawy

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...&oe=605454 7E

Ciekawe zestawienie potraw mające wpływ na nasze zdrowie.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1218  
Nieprzeczytane 06-04-2021, 13:47
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wiara Krzysztofa Krawczyka

RIP Krzysztof Krawczyk: "Wiara jest dla mnie wielkim oparciem. Ścieżką, którą idę i na której czuję się bezpiecznie, bo wiem, że obok jest Chrystus i cokolwiek by się wydarzyło, On jest ze mną. Z wiarą łączy się oczywiście nadzieja, że tam, po drugiej stronie, czeka na nas niebo.
Powrót do Boga był dla mnie otrzeźwieniem, prysznicem. Nie wiedziałem, że to tak naprawdę będzie walka z samym sobą.

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1219  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 11:55
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Franciszek Pieczka

..."Życie jest krótkie, a człowiek kłóci sie o bzdety. Dziś myślę: Po co?! Trzeba było mówić więcej dobrych słów.
Zostaje żal do siebie i do czasu
"...
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1220  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 18:44
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Janek z Zespołem Downa

Janek ma 14 lat. Dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski, Koronę Sudetów, Włóczykija Sudeckiego, Srebrną Odznakę GOT za wytrwałość. W Tatrach był na większości szczytów i przełęczy dostępnych szlakami, m.in. Rysach, Krywaniu, Sławkowskim Szczycie, Koprowym Wierchu, Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem, Czerwonej Ławce, Świnicy, Kozim Wierchu, Jagnięcym Szczycie... wymieniać można jeszcze długo.
Tata Janka: "Dla ludzi, których spotykamy w górach nie liczy się jego niepełnosprawność, tylko to, że jest tam na górze. To są nasze najlepsze chwile".
https://deon.pl/po-godzinach/janek-m...polski,1228253
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 19:20
Raczki, wbijajcie. Wspaniałe wieści Łukasz Choroby, badania, terapie 5 28-03-2009 18:15
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 13:41
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 04-10-2008 00:24
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 01:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.