menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > podkarpackie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #52341  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 11:20
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 261
Domyślnie

Hej Gratko i Lulko.
Cytat:
W Ustroniu spotkałam nad oczkiem wodnym bobra
No popatrz, nawet tam za Tobą pojechał, popłynął...
Cytat:
Mam dzień kręcenia się po gratkowie. Poprzycinać bluszcze, przyciąć lilaki itp.
Zapanowanie nad buszem jest jednak pracochłonne.
Gratko, to masz podobne zajęcie jak ja, z tym, że ja dopiero po południu wyjdę w ogród, popracować w cieniu.
Wkurza mnie to chowanie się przed słońcem, ale nie mam wyjścia.
Zakupy szybkie zrobiłam, teraz chwila na kompa.
Cytat:
Na razie kupiłam kilka supertunii, jasnoróżową (Bogda polecała, że najlepiej rosną), ciemnoróżową i białą,
zobaczymy jak będą się rozwijać.
Lulka, to nawet widać na fotce, którą kiedyś pokazałam.
Różowe pięknie się rozrosły, a te ciemniejsze nie bardzo, ale może razem im nie pasowało.
Zobaczysz jak będzie u Ciebie.
U mnie ani jedna róża jeszcze nie zakwitła, nawet ta pnąca.
Kawę dopijam i do roboty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52342  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 12:41
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 425
Domyślnie

Cytat:
W Ustroniu spotkałam nad oczkiem wodnym bobra
Wszędzie są bobry, tylko moja córka szukała kiedyś po całej Polsce i nie mogła ich znaleźć
A wnuczka mówiła, że ponoć w Mediolanie są nad rzeką,
obserwowała je a tam tylko rzut beretem i tanie loty.
Była teraz w Rzymie, po raz enty i takie fotki nam przesyłała z gelato


Cytat:
bogda
Gratko, to masz podobne zajęcie jak ja, z tym, że ja dopiero po południu wyjdę w ogród, popracować w cieniu.
Bogda, właśnie byłam w ogrodzie, sprawdzić, czy mi ślimory pomidorów nie zjadają...zjadły na razie jeden,
a mam już pełne katafalki
w tym połowa z moich własnych wyhodowanych na piersi...
znaczy na parapecie
Ależ w ogrodzie teraz cudnie!
Pójdę chyba po obiedzie do cienia z książką.

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : Dzisiaj o 13:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52343  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 18:28
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 261
Domyślnie

Cytat:
Wszędzie są bobry, tylko moja córka szukała kiedyś po całej Polsce i nie mogła ich znaleźć
Lulka, często tak bywa, szukamy daleko, a mamy prawie pod nosem.
Cytat:
Była teraz w Rzymie, po raz enty i takie fotki nam przesyłała z gelato
No i podrażniłaś moje kubki smakowe.
Zaraz idę do zamrażarki coś poszukać.
Lulka, u mnie nie jest tak cudnie, azalia zmarzła, chodzę i ją obskubuję, to samo hortensje, zwłaszcza pnąca i ogrodowe, orzechy straszą gołymi patykami i zwisającymi czarnymi liśćmi, część pnącej róży też zmarzła...trudno, z pogodą się nie wygra.
Ślimory u mnie też urzędują, pomidorami zajmuje się córka, ale jeszcze stoją na parapecie, czeka aż minie Zośka i ogrodnicy.
Idę jeszcze polatać z konewką.
Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52344  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 18:58
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 891
Domyślnie

Dobry wieczór...
Bogda...a ja już polatałam z konewką i mogę zasiąść do kompa.
Dzień miałam dość intensywny...walczyłam z bzem - cięłam przekwitłe kwiaty oraz suche i krzywe pędy...zeszło mi ponad 3 godziny w słońcu a uprzątnęłam tylko 2 spore krzaki...został jeszcze jeden. Nie wiem kiedy skończę, bo od sekatora porobiły mi się pęcherze, które popękały i zanim się palce nie zagoją, będzie koniec z sekatorem.
Tarninko...nie może, ale napewno będzie dobrze. Z zapalenia tak szybko się nie wychodzi, a po antybiotyku jest się długo słabym. Trzymaj się.
Gratko...fajny ten boberek... Widocznie w Wiśle mają swoje żeremia i stały się symbolem Ustronia.
Lulka...ładne masz kwiatki... Faktycznie sadzonki u Ciebie są droższe, ale u mnie, na prowincji i bezpośrednio od producenta powinny być dużo tańsze. Cóż...ekonomia.
Miłego wieczoru...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52345  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 20:27
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 659
Domyślnie

Witajcie ..może i ja się zmieszczę dziś bo jak to teraz bywa na emeryturze na zakrętach nie wyrabiam ..obleciałam z rańsza sklepy medyczne ,potem NFZ w którym panie poinformowały mnie że przeszkód nie ma coby Zofia bezpłatnie lekki wózek otrzymała i lekarz niech wycofa tamten wpis .Ha przekonać p.pielęgniarkę nie było sposobu bo broniła portfela lekarza co najmniej jakby był jej własnym..achhh pan doktor w razie kontroli karę dostanie płakała do słuchawki nad jego losem.Ja natomiast byłam niewrażliwa na portfel dochtorowski przypominając pani że Zosi nie stać na dopłaty za wózek który wypisała a panie z NFZ same wprowadzą nowy symbol w system i będzie podkładka do kontroli.Nie wdając się w dyskusję w piątek sama przedstawię ustawę p .kierownikowi i postaram się wpłynąć na zmianę decyzji zanim naświetli sprawę obrończyni portfela.
Tarnince zdrowia tony niech kaszel ją opuści i do nas wróci. Foty Gratki i Lulki cudne a wiecie że NIGDY nie byłam w Lanckoronie??? A w pobliżu mieszka moja przyjaciółka ,mój brat i w ogóle często jadę tamtymi trasami.Trzeba naprawić to niedopatrzenie
Iza u mnie walczyć z bzem potrzeby nie było bo z powodu że pan mąż solidnie go przyciął wziął się był..obraził i nie kwitł
U mnie supertunie po 8 złociszy..no to dopiero jest PROWINCJA!!!
Ledwo wsadzone już hulnęły w kwiecie ..sadziłam jasnoróżowe z ciemniejszymi i nawet te ciemne w niektórych skrzynkach większe.


Koncepcja ogrodu w miejscu tulipanów powstaje..będzie pięknie ..na razie gromadzę elementy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52346  
Nieprzeczytane Dzisiaj, 21:01
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 261
Domyślnie

Hej Kobro.
Cytat:
obleciałam z rańsza sklepy medyczne ,potem NFZ w którym panie poinformowały mnie że przeszkód nie ma coby Zofia bezpłatnie lekki wózek otrzymała i lekarz niech wycofa tamten wpis .Ha przekonać p.pielęgniarkę nie było sposobu bo broniła portfela lekarza co najmniej jakby był jej własnym.
Kobro, ja tego nie rozumiem, za co lekarz ma płacić karę, należy się to niech przepisuje tak, jak trzeba.
Podejrzewam coś innego, chociaż teraz z tym NFZ nic nie wiadomo.
Wy już macie powsadzane supertunie, a ja nawet nie mam ani zamówionych, ani kupionych.
Muszę córkę pogonić, też jej się tak zbiera, ale jak się zbierze, to nie chcę być w jej skórze.
Cytat:
Dzień miałam dość intensywny...walczyłam z bzem - cięłam przekwitłe kwiaty oraz suche i krzywe pędy...zeszło mi ponad 3 godziny w słońcu a uprzątnęłam tylko 2 spore krzaki...
O matko, Izo, to sobie teraz narobiłaś tymi pęcherzami, współczuję.
Moje są bardzo wysokie, trzeba by z drabiny, nigdy nie obcinam, a i tak kwitnie co rok.
Jeden mniejszy kiedyś przycięliśmy tak jak u Kobry, zakwitł dopiero na drugi rok, tego trzeba będzie porządnie przyciąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.