menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #110681  
Nieprzeczytane 29-11-2021, 21:31
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 787
Domyślnie

Dobry wieczór WSZYSTKIM

Zajrzałam co słychać, widzę że rozmowy wartko się toczą.

Omi, Kamo- fajne tekściki rymowane

Ninko, moja kicia zagląda do muszli, jak nie zauważę że miseczka do wody jest pusta.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko i życzę wszystkiego dobrego.


__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110682  
Nieprzeczytane 29-11-2021, 21:46
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 661
Domyślnie

Witaj Danusiu.
Fajnie że jesteś.
Moja zagląda bo chce wszystko robić co ja robię... po prostu nie zna innego życia. Od zawsze jest ze mną.
Wody jak nie ma w miseczce to po prostu staje przy miseczce i szczeka na mnie... wręcz mi pokazuje o co chodzi....
Dzięki, pogadałam o psie...o wszystkim pisałam już.
Napisz, czy piszesz co? Chętnie się załapię....
Dobrej nocy...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110683  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 08:22
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 788
Domyślnie

Dzień dobry.....
I znowu ponarzekam....wybudziłam się bardzo wcześnie, ze strachem, bo śnił mi się złodziej....muszę sprawdzić w senniku co to oznacza, chociaż nie wierzę w sny. Doleżałam do rana i czuję się jakaś rozbita i senna...będzie ciężki dzień.
Ninko...ciepło z gazu jest chyba trochę chłodniejsze niż z pieca i węgla...wiem to po sobie...gdy paliłam w centralnym węglem było gorąco...gdy pali się gazem jest chłodniej, ale nie zimno, ale temperatura jest stale jednakowa. Ja mam ustawioną temperaturę na 21 stopni i to mi jak narazie wystarcza. Nie wiadomo jak będzie w środku mroźnej zimy.
Danusiu...jak miło, że się pokazałaś....
Omi...Wodniczko....Irenko....Helenko...Gienku....: *
Pozdrawiam.....Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110684  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 11:03
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 843
Domyślnie Witam Rodzinkę

E,E to ty Izabello chyba bogata jesteś, jak Ci się śnił złodziej. Dej pozur co cię nie okradną . Bo to się czasami sprawdza. Jakiegoś stróża na noc musisz mieć. Choćby dobrego psa jak Ninka miała . Ja bym tez takiego psa chciał mieć. Ta moja taka psina , ano zaszczeka , jak ktoś idzie , i podejdzie do tej osoby i cieszy się . Z niego już nic nie będzie. Już ma 8 lat , ale czujny jest , gdzieś za myszami wywącha , czy jak by się gdzieś szczur wdrapał do chlewika , to nie ma szans . On by go zagryzł . tak samo jeże , często po podwórku chadzają , nawet i zagryzł już dwa w tym roku, ale na podwórku w nocy.

To lucyper jest z niego. To jego terytorium , podwórko. Nawet i cudzego kota się nie boi , tylko z moim urzęduje, wszędzie w parze chadzają.
Lekko pochmurno jest . Ciepło ,a le w domu mamy . Też tak słyszałem o tym gazie , Niby daje ciepło ale chłodno jest . Tak ma bratanek , bo ma gaz , mówi że ciepło ma , a ja mówię że chłodno masz w mieszkaniu. Mówię mu u mnie dużo cieplej .
Pozdrawiam miłego ciepłego dnia , ale w mieszkaniu.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110685  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 11:26
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie Przyszłam się przywitać

cieszę się , ze zleciałyście się jak wróbelki do karmnika.
Słowa - to pokarm dla duszy.
Jakoś dawno nie bylo Jolinki i Mariag.Czy wszystko u nich w porzadku ? jak kogoś długo nie ma to się martwimy.

U mnie biało jest tylko na dachach , a że swieci slońce całą gebą to dzień jest miły.

Idę coś wymodzić na obiad.Pewnie to bedzie leczo, bo mam dużo jarzyn i lubię dania różnorodne.

Wczoraj miałam zabawną historię - majster sprawdzał zamki w łazience i się zatrzasnął.Nie pomogły śrubokrety, aż wzywałam kolegę i trzeba było drzwi wyjać z zawiasów.
Dobrze mu tak , bo od razu trzeba bylo porzadnie wstawić nowe drzwi.On najadł się strachu, a ja się ubawiłam.

Milego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110686  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 12:24
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 661
Domyślnie

Witam w południe!
Tak Gienio, tamten był zesłany dla mnie... uratował mnie przed śmiercią, i przed złodziejami... Na spacer sam chodził... ( byłam leżąca ) zesłał go ten Najwy..... po tych zajściach poszedł i zniknął bez śladu...szukałam, płakałam i nic. Sunia jest przyjazna dla każdego...
Nie wiem Mario co dzieje się z Jolinką... Majeczka miała świętowanie w rodzinie! Były przygotowania, gości moc...

Izabel, jak mam sen bardzo czysty i go pamiętam po przebudzeniu to zastanawiam się, co się stanie. O złodziejach mogło Ci się przyśnić bo ja pisałam o tym....może to nic złego...
U mnie była p. opiekunka, siedzę jeszcze mokra, włosy mam długie będą też schnąć do wieczora a suszarki nie używam ( nie mam ). p. Ewa też już pojechała... mam usmażoną rybę i pierogi z mięsem...muszę je tylko ugotować aby były świeże...
Tak, jak paliło się w piecu, to było ciepło w pokoju, teraz jest centralne to chłodno w całym domu... na więcej boję się podkręcać...
Znowu rozpisałam się...
Pozdrawiam Was Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110687  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 13:22
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 661
Domyślnie

Do potem Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110688  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 13:48
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 841
Domyślnie witajcie!

NINO - jeśli masz mokre włosy to podkręć ogrzewanie
lub kup suszarkę, bo możesz się zaziębić

dostałam miłą wiadomość o wyróżnieniu w konkursie
literackim - pełna informacja jest na facebooku
już jej nie ma, zadzwonili, abym ją usunęła
i poczekała do dnia ogłoszenia wyników
a nie mogli od razu mi tego powiedzieć?


__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/

Ostatnio edytowane przez alodia1949 : 30-11-2021 o 14:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110689  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 16:09
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witaj Ninko witajcie dziewczyny! Jestem podczytuję ale do pisania nie mogę jakoś się zmobilizować.Musialabym trochę ponarzekać ale to nie ciekawe sprawy.U mnie dziś padał deszcz, śnieg i wiało no cóż tak bywa w listopadzie ....pozdrawiam i życzę miłych Andrzejek a przede wszystkim zdrowka.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110690  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 16:32
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witaj Ninko.Witajcie
Wszyscy.

Wyczytałam wasze wiadomości,dużo się działo i dobrze,mamy o czym myśleć.
Macie rację z tym ogrzewaniem,gazowe jest wygodne ale w porównaniu z piecami węglowymi -przegrywa 2-4 stopnie trzeba podkręcić aby otrzymać taką temperaturę jak z pieca węglowego.

Mamy zimę ,jesteśmy zaskoczeni a to przecież jutro grudzień.
We wszystkich sklepach a szczególnie galeriach już święta.Przepych różnych gadżetów świątecznych do wyboru ,ale też bardzo drogo .

Ninko czekam na zdjęcie -laluni- w nowym ubranku.


Gienio się najbardziej z nas narobi-ale też ma dużo zadowolenia.


Helenko bardzo ładny podkład muzyczny dałaś-.

Muszę coś wypić od przyziębienia bo nawet jak teraz piszę to mnie zimno - dreszcze mam.

za bardzo się rozpisałam
Kochani pozdrawiam Was serdecznie -życzę zdrowia i miłego wieczorku.
__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110691  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 18:02
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 843
Domyślnie

Witam w porze wieczorowej. Mamy prawdziwą zimę, śnieg sobie sypie, nawet są lekkie zamiecie śnieżne. W domu sama radość, cieplutko mamy. 23 stopie. Na piecu jest 55 stopni. jak o godz 9,00 zasypię do pieca węgiel , najprzód gruby potem drobny , tak na zmianę. Może 1,5 wiadra . Od góry samej zapalam . Ciepło trzyma chyba do 3,00 nad ranem. Automat jest na piecu do popielnika . Otwiera się i zamyka się klapka popielnika. Woda do mycia czy kąpania jest całe czasy gorąca. To zbiornik 100 litrowy. Nawet dymu nie widać z komina, bo się spala. Tylko przy rozpalniu w piecu , ale tylko chwilowo.
Pozdrawiam was kobitki , grzejcie się przy piecu .lub przy grzejniku.

do potem ..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110692  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 18:42
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 788
Domyślnie

Dobry wieczór....
Temat grzania dziś na tapecie....Gieniu się trudzi z paleniem w piecu, a niektórzy mają wygodę z gazem, tylko płacić trzeba słone rachunki. Trudno, coś za coś.
Irenko... gratuluję przyznania nagrody....wprawdzie na Facebooku nie jestem, ale wystarczy mi Twoja wzmianka na wątku. Ciekawa jestem co to za nagroda - rzeczowa czy pieniężna?
Wandziu....Helenko....Stefanie....miło, że wpadliście.
Kamo...poddałaś mi pomysł na jutrzejszy obiad....będzie leczo.
Gieniu...mam psa....wprawdzie marny z niego obrońca, ale zawsze zaszczeka i postraszy.
Ninko....też czekam na fotkę Laluni w nowym kubraczku.
Miłego wieczoru WSZYSTKIM....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110693  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 18:50
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 661
Domyślnie

Jak miło wejść po ciężkim dniu i takie fajne testy czytać...
Maria pięknie wszystko opisała, cała ja! Wandeczka jak zawsze zapracowana i do takiego wpisu też czas poświęciła.Irenko, szkoda że dzisiaj nie miałam czasu na fb. mam nadzieję, że nam pokażesz za drugim razem...
Janeczku, dobrze Ciebie widzieć i te podkradzione wpisy naszych Pań.. ale masz rację, pasują do nas...
Helenko, a co my robimy, też narzekamy jak nam " kamyk " do buta wpadnie. To jest taki wątek, że wszystko się zmieści... byle z daleka od polityki... mnie od razu - szlaken trafen -
Dzisiaj słuchałam wiadomości i tak pomyślałam, biedny ten dziennikarz bo musi to powiedzieć a nie zawsze się z tym zgadza - taka praca - tak sobie tłumaczę.
Irenko, dzisiaj wpadła mi kartką od Ciebie... robiłam porządki - tyle tego nazbierałam! Wszystkiego było żal i leżało lata...od Mirusi, od Ali, od Danusi..sporo od znajomych z fb. tam też jestem ponad 10 lat...
Znowu bazgram... a Gienio hajcuje w kotłowni...macie fajnie!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110694  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 18:55
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Mam wiadomośc od Marylki ma problemy z pisaniem i dlatego się nie odzywa...napisze jak będzie mogła pozdrawia wszystkich.A ja zycze miłego wieczoru
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110695  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 18:57
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 843
Domyślnie

Izabello , już słono płacimy . dzisiaj kupiłem 10 kg cukru . Zdrożał o 6,zł i 60 groszy, w Auchanie. Piwo zdrożało 30 procent. Za węgiel płaciłem prywatnie za 1 tonę 1040 zł , a normalnie za tonę 780 zł. A ekogroszek jak mi przywiózł 3 tony po 750 zł i 200 zł transport.
A do nowego roku mamy prawie miesiąc . Zobaczycie ceny po nowym roku . Emerytury braknie nie jednemu na opłaty.
Pozdrawiam was miło.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110696  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 19:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 661
Domyślnie

Helenko, dziękuję za wiadomości o Majeczce! Rozmawiałam z Nią w zeszłym tygodniu.
Gienio, nie strasz nas drożyzną... już ledwo wiążę koniec z końcem... czyli od emerytury do następnej...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110697  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 20:32
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 661
Domyślnie

Dobrej nocy, Rodzinko.. ..
Muszę zająć się lekami, coś zjeść...okropność...a jestem zmęczona jak ??? JA!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110698  
Nieprzeczytane 01-12-2021, 08:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 788
Domyślnie

Dzień dobry na progu kolejnego dnia.
Zimno, śnieżnie i ślisko...już ta macocha zima zawitała na całego...zacznie się siedzenie w domu i...odśnieżanie. Oby tylko nie było zbyt dużo śniegu, jak w poprzednim roku.
Planów na dziś nie mam żadnych...będzie laba i...książka. No, może telewizor, bo dostałam w promocji 130 kanałów i trzeba sprawdzić, co zacz.
Gieniu...piszesz o podwyżkach....są ogromne. Ja robię zakupy dwa razy w tygodniu i zdaję sobie sprawę, jak wszystko drożeje. Mały chleb - 6 zł, masło - 8, 9 zł, bułka - 1,60 zł, mąka - 4 zł. Tak jak Nince wystarcza pieniędzy od emerytury do emerytury, a kiedyś można było parę setek odłożyć na czarną godzinę. A opłaty? Znowu podrożały śmiecie, woda i ścieki.... ach, szkoda gadać.
Pozdrawiam.... Dobrego dnia.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110699  
Nieprzeczytane 01-12-2021, 09:45
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Witam Wszystkich

Mam chwilkę, więc skrobnę co nieco. Pozdrawiam Ninkę, Izabel, Alodię, Kamę, Helenę, Omi, naszego Gienka, Jolinę i kogo tam jeszcze trzeba.
Tak, wszystko drożeje niestety. Nawet nie wiem ile kosztuje cukier, nie kupuję. 1 kg starcza na ponad rok. O przepraszam, robiłam sok z aronii to wtedy kupiłam. I dżemy z jagód.
Zabieram się do wypieku pierniczków świątecznych, w zeszłym roku wyszły mi bardzo dobre. Poleżą do Świąt, potem polukruję tak troszeczkę, kupiłam takie 'pisaki' z lukrem. Mają cieniutką końcówkę, można robić wzorki.
Jeszcze uszka do barszczu zrobię i zamrożę. Zakwas będzie domowy, nauczyłam się robić.
Muszę kończyć.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110700  
Nieprzeczytane 01-12-2021, 11:03
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 843
Domyślnie Witam Rodzinkę

Witamy wszystkich tutaj, bez wyjątku.Pogoda dobra można wytrzymać na dworze przez pewien czas. Pochmurno i zimne powietrze .Magdalila , tak wcześnie nas przywitała , co mało się zdarza. Chyba masz dobry humor dzisiaj. Wszystko drożeje , ja cukru na rok potrzebuję około 60 kg do przerobu na wina. Do spożycia to nie wiele. Nic nie słodzimy, tylko ciasta , jak piecze żona.
na potem...
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.