menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-08-2021, 19:59
Klara123 Klara123 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Polska
Posty: 151
Domyślnie Budowa domu


Planujecie budowę własnego domu? Słyszeliście o betonie komórkowym? Polecam Wam https://urzadza.pl/2087,beton-komorkowy/ , parametry użytkowego betonu nie będą się zmieniać wraz z upływem kolejnych lat, dlatego możemy być pewni, że sprosta naszym oczekiwaniom i nie doprowadzi do niebezpiecznych sytuacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-10-2021, 11:30
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Chyba teraz najczęściej wybiera się ten materiał. Jest bardzo przyjemny w obróbce, lekki i też ma dobre parametry cieplne No ale jak już wybierzecie projekt to będziecie mogli pomyśleć o materiałach budowlanych. Ja postawiłam na gotowe projekty domów z Archon+. Przekonało mnie to, że do każdego projektu jest tu kosztorys.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-11-2021, 12:58
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Ja zamierzam budować dom i teraz zastanawiam się z mężem jaki materiał użyć do izolacji dachu a jaki do ścian zewnętrznych. Z tego co tutaj https://abcdesignu.pl/welna-skalna-i...a-co-je-rozni/ przeczytałam to wełna mineralna jest dobra do dachu a ta skalna nadaje się lepiej na ściany. Czy to prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 21:07
mleczko90 mleczko90 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Zabrze
Posty: 17
Domyślnie

Szukasz wykonawcy ogrodu zimowego w Mińsku Mazowieckim lub okolicach? Sprawdź ofertę Bartmetaco. Na stronie znajdziesz informacje na temat sposobu działania, przykładowe realizacje oraz jak wykonywane są ogrody zimowe https://www.bartmetaco.pl/ogrody-zim...mazowiecki.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-12-2021, 18:34
Rybuś Rybuś jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2021
Miasto: Lublin
Posty: 12
Domyślnie

To naprawdę odważne, żeby zdecydować się na budowę domu w obecnych czasach ponieważ niełatwo jest zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Ich produkcją i sprzedażą zajmuje się naprawdę wiele firm. Ja współpracuję z firmą Plusbau SK https://plusbausk.pl/. Cieszy się naprawdę dobrymi opiniami i działa na rynku od wielu lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-02-2022, 13:22
Brodaty Brodaty jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Wrocław
Posty: 6
Domyślnie

W trakcie planowania budowy domu warto pamiętać o osłonie na samochód/samochody, jeżeli nie ma w planach garażu. Świetną alternatywą są wiaty samochodowe, które mogą zostać rozszerzone o instalację fotowoltaiczną. Dzięki temu użytkownik tej wiaty, będzie mógł ładować samochody elektrycznie za pomocą stacji do ładowania ! Coraz częściej spotykam również eleganckie altany śmietnikowe wykonane ze stali, które świetnie radzą sobie z zabezpieczeniem opadów przed warunkami zewnętrznymi lub niepożądanymi osobami/zwierzętami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-03-2022, 11:53
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Ja się właśnie zastanawiam nad wiatą. Niestety wiele wskazuje na to, że to wbrew pozorom spory wydatek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-05-2022, 11:51
paulinab paulinab jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 86
Domyślnie

Ktoś z Was wybrał projekt domu typu stodoła? Który portal z projektami domów w tym stylu szczególnie polecacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-06-2022, 14:22
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Nigdy nie wybudowałabym się z betonu komórkowego, no i się nie wybudowałam bo z mężem postawiliśmy na ceramikę i nie żałujemy. Ceramika to glina, materiał naturalny, nawet tynki w domu mamy cementowo-wapienne, czyli również naturalne. Zdrowa atmosfera w domu przede wszystkim. Natomiast nasz dom budowała Solidna Budowa Domów z Nidzicy https://www.solidnabudowadomow.pl/ Polecam, bo przy budowie nie popełnili nawet najmniejszej gafy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-07-2022, 10:50
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Nigdy nie myślałam o budowie w ten sposób. To może oda razu kamienny fundament i drewniana chata?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 16:08
Hubek Hubek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 72
Domyślnie

A jaką opcję wybraliście parterówkę, czy może dom piętrowy? Według mnie zawsze podobały się funkcjonalne parterówki z ładnymi przeszkleniami i wyjściem na taras. No i na starość będzie nam łatwiej nawet posprzątać dom bez dużej ilości schodów. Jeżeli jednak chcecie mieć większą ilość propozycji do sprawdzenia w jednym miejscu od strony powierzchni, stylu, ale też sprawdzając sobie koszty budowy takiego domu to możecie sprawdzić projekty domów z biura projektów Archon. Mają naprawdę duży wybór możliwości, no i nie trzeba mówić że będzie to dużo tańsze niż wykonanie indywidualnego projektu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-03-2023, 08:58
Witold55 Witold55 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

U nas też budowa w trakcie. Obecnie zastanawiamy się nad wyborem bloczków do budowy ścian. Trochę poczytalem na ten temat, i bloczki od https://www.hplush.pl/h-h-bloczki mają naprawdę świetne parametry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 20-03-2023, 15:30
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: poznań
Posty: 48
Domyślnie

A czy jak budowaliście swoje domy to tarasy też do nich mieliście w projekcie? Bo ja się zastanawiam nad tarasem i chyba też go dodam, tutaj https://gardenspace.pl/nagrzewnica-na-taras już oglądałam, ofertę na akcesoria tarasowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Budowa domu-rady. Malgoo Dom, wnętrza, ogród 93 Dzisiaj 15:07
Budowa domu drewnianego DamianF Dom, wnętrza, ogród 24 15-07-2022 14:43
Budowa domu murowanego czy drewnianego Simma Dom, wnętrza, ogród 1 14-08-2020 08:34
Budowa ściany działowej w domu rusto Dom, wnętrza, ogród 2 10-12-2017 15:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.