menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 22-04-2012, 17:44
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam.Wczoraj trochę nabiłam kilometrów na rowerze ale nie odczuwam tak tego.Dziś od samego rana pada deszcz i nawet na spacer z psem nie chce się wychodzić. Kijki super sprawa,można sobie chodzić i podziwiać przyrodę.Pozdrawiam Anna
Właśnie chciałam do ciebie pisać i pytać o samopoczucie po wczorajszej wyprawie rowerowej.Ja popełniłam dzisiaj wykroczenie przeciw zdrowemu rozsądkowi i przeszłam leśnymi bezdrożami 12,800 km bez kijków w ciągu 3 gozin. Nieźle jak na seniorkę, prawda? Obawiam się, że jutro będę cierpieć, ale skoro Ty czujesz się dobrze, to i mnie się uda. Było cudownie ! Zapach wiosny (u mnie piękna pogoda), śpiew ptasząt, cisza i te wspaniałe widoki starego boru sosnowo-świerkowego. Jestem naładowana pozytywnie przynajmniej na kilka dni. Polecam wszystkim samotnym w kiepskim nastroju ! pozdrawiam słonecznie :-):-):-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 22-04-2012, 18:22
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Jest tak jak mam chandrę lub mi smutno to tylko przyroda i muszę przyznać ,że jak tylko jesteśmy sprawne to korzystajmy z ruchu.Ładnie zaserwowałaś spacer.ponad 12 km.Jak jesteś przyzwyczajona do spacerów to nic Ci nie będzie. Ja też muszę zacząć więcej chodzić bo po zimie troszkę się przytyło a to nie może tak być.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 22-04-2012, 18:38
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Jest tak jak mam chandrę,lub jest mi smutno to wychodzę na spacer sam kontakt z naturą odmienia myśli i pozytywne nastawienie.Ale sobie zaserwowałaś spacer,ponad 12 km.nie ja sobie nie wyobrażam-okaże się jutro.Ja muszę więcej chodzić bo trochę po zimie się przytyło -a tak nie może być.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 09:03
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Jest tak jak mam chandrę,lub jest mi smutno to wychodzę na spacer sam kontakt z naturą odmienia myśli i pozytywne nastawienie.Ale sobie zaserwowałaś spacer,ponad 12 km.nie ja sobie nie wyobrażam-okaże się jutro.Ja muszę więcej chodzić bo trochę po zimie się przytyło -a tak nie może być.Pozdrawiam Anna
przestałam pracować dopiero przez miesiącem, nie mogę się przyzwyczaić do nowej sytuacji - cisza i nikogo prawie marta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 09:13
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał kometa2
przestałam pracować dopiero przez miesiącem, nie mogę się przyzwyczaić do nowej sytuacji - cisza i nikogo prawie marta
Mialam tak samo, ale pociesz sie, ze to minie i bedziesz sie cieszyla tym, ze nie musiz wstawac i chodzic do pracy. Znajdziesz sobie tyle zajec, ze doba bedzie za krotka....
pozdrawiam i zycze zdrowka
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 09:17
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Mialam tak samo, ale pociesz sie, ze to minie i bedziesz sie cieszyla tym, ze nie musiz wstawac i chodzic do pracy. Znajdziesz sobie tyle zajec, ze doba bedzie za krotka....
pozdrawiam i zycze zdrowka
tymczasem robię porządki w szufladach, wyrzucam, selekcjonuję.. odkryłam mnóstwo materiałów na pewien temat, może bym mogła coś napisać.. całe szczęście, że obiecano mi współpracę...Marta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 10:27
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał kometa2
tymczasem robię porządki w szufladach, wyrzucam, selekcjonuję.. odkryłam mnóstwo materiałów na pewien temat, może bym mogła coś napisać.. całe szczęście, że obiecano mi współpracę...Marta
Rozumiem Cie doskonale. Kiedy zbliżał się mój termin przejścia na wcześniejszą emeryturę przekonywałam siebie , że nic nie będę robić, koniec z wstawaniem o 6-tej, budzik wyrzucam z domu, bedę leniuchować i robić to, na co wcześniej nie było czasu. Ale przeważnie plany ulegają zmianom, i tak niemal z marszu zaczęłam pracować, budzik nadal był potrzebny i tak to sie ciągnęło przez kilkanaście lat. Jestem niepracująca dopiero od 3 lat. Więc jeśli masz możliwości dalszej pracy i czujesz się na siłach - zrób to. Powodzenia !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 11:34
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Czas odejścia na emeryturę jest nowym etapem życia.Jest super mamy tyle wolnego czasu,lecz musimy ten czas dobrze zagospodarować.Nie może nam go zabraknąć dla siebie i bliskich.Już dwa lata nie pracuję i nauczyłam się godzić z tym czego już nie ma.Łatwe to nie jest a najlepiej jak ma się zajęcie które się lubi i jest się z ludźmi.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 11:35
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
OK

Cytat:
Napisał kometa2
tymczasem robię porządki w szufladach, wyrzucam, selekcjonuję.. odkryłam mnóstwo materiałów na pewien temat, może bym mogła coś napisać.. całe szczęście, że obiecano mi współpracę...Marta
Witaj, jeśli mogę radzić, to nie skupiaj się na żalu za okresem aktywności zawodowej. Skupiaj się na tym co lubisz (spacery, zdjęcia, czytanie, życie toearzyskie-sama wiesz co lubisz). Celebruj chwile, które możesz nareszcie temu poświęcać. Jestem na pełnej emeryturze kilka lat, ale do teraz budzę się z radością, że już NIE MUSZĘ rano wstać, mogę spać, lub leżeć ile chcę. Mam czas, żeby obserwować ptaki na przykład. Jeśli możesz to popracuj jeszcze, ale nie na zasadzie, że musisz (bo na emeryturze zwariujesz), tylko że chcesz :-) Zobaczysz, że niedługo doba będzie za krótka. No i zaglądaj na KSC. Trzymaj się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 11:37
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariana
Rozumiem Cie doskonale. Kiedy zbliżał się mój termin przejścia na wcześniejszą emeryturę przekonywałam siebie , że nic nie będę robić, koniec z wstawaniem o 6-tej, budzik wyrzucam z domu, bedę leniuchować i robić to, na co wcześniej nie było czasu. Ale przeważnie plany ulegają zmianom, i tak niemal z marszu zaczęłam pracować, budzik nadal był potrzebny i tak to sie ciągnęło przez kilkanaście lat. Jestem niepracująca dopiero od 3 lat. Więc jeśli masz możliwości dalszej pracy i czujesz się na siłach - zrób to. Powodzenia !
Oczywiście nowa sytuacja ma swoje zalety, najwyższy był dla mnie czas... bo praca była bardzo intensywna. Współpraca będzie, ale sporadyczna, dorobię parę groszy do fatalnie niskiej emerytury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 11:51
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
OK

Cytat:
Napisał kometa2
Oczywiście nowa sytuacja ma swoje zalety, najwyższy był dla mnie czas... bo praca była bardzo intensywna. Współpraca będzie, ale sporadyczna, dorobię parę groszy do fatalnie niskiej emerytury.
O tak, masz rację. Finanse to problem. Mnie się wydawało, że na emeryturze będą mniejsze wydatki, a to guzik prawda ! Za to mogę teraz przy pięknej pogodzie iść teraz do ogrodu popracować i popodziwiać moje kwiatki. Miłego dnia !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 12:02
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
....zajęcia z psychologiem ; relaksacja plus ćwiczenie koncentracji potem WF z instruktorem na sali , obiad z dwóch dań z deserem .....Jestem zadowolona Jutro też idę...Pozdrawiam!
Gdzie jest taki Dom Seniora? w jakim mieście?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 25-04-2012, 08:00
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Cisza i nikogo prawie mam tak i nie jest to lekko.Łza się w oku zakręci lecz żyć trzeba.Inaczej podchodzimy do życia w młodości i nie ma tych smutnych myśli,chociaż życie czasem płynie nie tak jak byśmy chcieli.Samo rozstanie z pracą zawodową jest szokiem i każdy na swój sposób sobie radzi.Nie możemy mówić nic już nie będziemy robić będziemy wypoczywać spać ile się da mamy ten wolny czas na nic nierobienie.Tak się nie da żyć zajmujmy się pracą ,którą lubimy,bo wtedy mamy radość z niej.Czy praca w domu ,czy na działce dobrze wykonana cieszy nas jeśli są dobre efekty wykonanej pracy.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 18:29
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Cisza i nikogo prawie mam tak i nie jest to lekko.Łza się w oku zakręci lecz żyć trzeba.Inaczej podchodzimy do życia w młodości i nie ma tych smutnych myśli,chociaż życie czasem płynie nie tak jak byśmy chcieli.Samo rozstanie z pracą zawodową jest szokiem i każdy na swój sposób sobie radzi.Nie możemy mówić nic już nie będziemy robić będziemy wypoczywać spać ile się da mamy ten wolny czas na nic nierobienie.Tak się nie da żyć zajmujmy się pracą ,którą lubimy,bo wtedy mamy radość z niej.Czy praca w domu ,czy na działce dobrze wykonana cieszy nas jeśli są dobre efekty wykonanej pracy.Anna
Aniu miła, czytam w Twoich postach, jak trudna jest dla Ciebie sytuacja na emeryturze. I nie wiem, jak Tobie pomóc. Rozumiem Twoje uczucia, to jest okropne, kiedy całe dotychczasowe życie się zmienia. Wiem też z drugiej strony, że nie można tkwić w tym, co było. Trzeba tworzyć swoje życie na nowo i znaleźć w tym radość. Jjeśli chcesz i potrzebujesz napisz do mnie na private. PozdrAwiam serdecznie ! :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 18:30
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Aniak2015-nie martw się.....
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 20:01
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie A co Wy na to ?

Jest emerytura, wolnośc, swoboda wyboru tego co sprawia przyjemność - czyli możliwość realizowania siebie w takim stopniu, w jakim nie było to mozliwe pracujac zawodowo.

Nagle przychodzi choroba , bliska osoba wymaga nieustannej opieki i obecności w domu, choroba która zmienia psychicznie chorego.Jesteś " uwiazana ', nie ma praktycznie kontaktu z chorą osobą , jest człowiek, ale właściwie go nie ma, za to jest samotność, nerwy w strzępach , bezsenne noce i przerażenie - co bedzie dalej..

Nie narzekajcie więc na samotność , nie musicie w niej zyć, macie możnosć zorganizowania sobie ciekawego zycia, tylko trzeba chcieć .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 22:22
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Kamo5,kochana a sama wiesz że głowa do góry,daje wiele i można osiągnąć nie płacząc,choć chciałoby się łzami zalać cały świat.
DLACZEGOOOOOOOOOOOOOOOO......................
Pozdrawiam kochana.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 27-04-2012, 21:22
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Domyślnie

Płacz jest potrzebny - oczyszcza .....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 27-04-2012, 22:45
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Kamo, tak z przypadku tu się znalazłam i przeczytałam Ciebie.
Kopa czasu upłynęło, prawda? Jakoś nasze drogi się rozeszły.
Czy wierzyć w przeznaczenie?, że tak miało być.
A tu nagle spotykam Ciebie.
No i wnioskuję, że nie zmieniło się nic na lepsze w Twoim życiu. Tak mi przykro. U mnie też wszystko jak było.
Czyli trochę jak u Ciebie.
Pozdrawiam serdecznie. Może tak miało się zdarzyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 27-04-2012, 23:17
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Pozdrawiam miło wieczorkiem a ja jutro na całodzienną Majówkę do znajomych których nie widziałam ze 3 lata.
Będzie co opowiadać.Wrócę wieczorkiem do domu.
Zabieram się za czyszczenie kompa.Pa śpijcie i śnijcie.
A,kto spać nie umie to liczyć.............................. do rana.
Rano pachnąca Kawa.!!!
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.