menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116041  
Nieprzeczytane 02-05-2023, 12:24
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 347
Domyślnie

Witam serdecznie nasze grono.. Izę, Genka i wszystkich , którzy nas odwiedzą.
Dalej świętujemy... "Dzień Flagi...chociaż dzień jest wietrzny.

Trochę dzisiaj popracowałam, córka pieliła, a ja pozamiatałam krawężniki, potem odpoczęłam na ganku, kawę wypiłam. Dzisiaj na obiad kapuśniaczek z drobno pokrojonymi ziemniaczkami i z wkładką mięsa- skrzydełka.

Miłego świętowania wszystkim życzę, a jak ktoś musi pracować w obejściu dbając o swoją posesję.
Odwiedziłam swoje zaprzyjaźnione wątki, coś napisałam, a teraz idę dalej poczytać książkę.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116042  
Nieprzeczytane 02-05-2023, 14:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie

Ja tez dzisiaj popracował obiad zjadłem już. Zupa jarzynową. To taka lekka jest, potem mleko będzie z ryżem. Tylko mleko ugotować. Na jutro karninadle robię.
Deszczyk pada rosa siada, dzisiaj koszenia nie będzie.
Dobrego popołudnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116043  
Nieprzeczytane 02-05-2023, 18:09
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 192
Domyślnie

Witam Was Izo , Zosiu , Gienku i tych , którzy zajrzą .
Wy macie swoje posesje , przy których jest dużo pracy a ja mieszkam w bloku więc obchodzi mnie tylko mieszkanie i balkon .
Izuniu , znów zapisałam wszystkie tomy , dzięki ale do biblioteki wybiorę się już w tygodniu .
Zosiu , Ty też lubisz czytać i super , dobre na pamięć i koncentrację .
Aha , Iza , ja na noc sobie parzę codziennie melisę , piję i łatwiej jest mi zasnąć , może spróbuj tego ? Tylko zaparz taką porządną !
Gienku a Ty jeśli jeszcze chcesz ułożyć sobie życie z kimś to nie zwlekaj , wiesz dobrze jak szybko mijają dni i lata .
Uważaj , jak piszą dziewczyny bo różnie można trafić ale z całego serducha życzę Ci abyś znalazł kogoś z kim będzie Ci dobrze .
Starość i samotność jest straszna , dobrze jest mieć w kimś oparcie i to samo dać drugiej osobie .
Nie obraź się , proszę bo nie pouczam ale tak po prostu chciałabym aby Ci się ułożyło .
Jutro jeszcze świętujemy a potem znów szara codzienność .
Jakoś mnie nosi i chyba muszę pomyśleć nad jakimś wyjazdem latem bo zupełnie zgnuśnieję .
Na dziś kończę , pozdrawiam serdecznie i życzę Wam miłego wieczoru .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116044  
Nieprzeczytane 03-05-2023, 08:08
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dzień dobry świątecznie... Laby ciąg dalszy....
Danciu...Zosiu...Gienku....
Danciu...melisę kiedyś stosowałam...potem zarzuciłam, bo przestała skutkować - chyba organizm się przyzwyczaił. Będę musiała powrócić i znowu wypróbować...może zaskutkuje. Dzięki za podpowiedź.
Danciu...gdzie zamierzasz wyruszyć aby podreperować zdrowie? Sprawdzałam prywatnie koszty jakiegoś wyjazdu...porażają.
Zosiu...kawa i ciacho to jest to, czego mi potrzeba. Mam nadzieję, że znajdę towarzystwo.
Gienku...fajnego dnia Ci życzę...
Pozdrawiam...Wszystkiego dobrego....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116045  
Nieprzeczytane 03-05-2023, 12:57
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie Witam Rodzinkę

Dzisiaj pochmurno, chłodno na dworze. W domu cieplutko mam, centralne chodzi.Kotlety już zrobione upieczone , tylko ziemniaki ugotować, kompot tez czaka do obiadu, wiśniowy. Tylko cyk na guzik i gotuje się. Piec elektryczny mam.
Pozdrawiam was świątecznie . Dużo ludzi spaceruje koło mnie chodnikiem , nawet bratanek z córka szedł , zobaczył mnie pod balkonem . Wszedł na chwilkę porozmawiać. Wczoraj byłem u niego rowerem . Zobacze co robi , akurat deszczyk zaczął padać . Wujek chodź do domu . Postawił piwo, potem drugie , jeszcze zjadłem fasolki po bretońsku. Musiałem skosztować czy jego żona dobrze robi. Pochwaliłem ją . Zadowolona była.
Dobrego dnia . Świętują dziś ludzie. 8 maja tez święto mamy Stanisława to kościelne jest
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116046  
Nieprzeczytane 03-05-2023, 18:38
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dobry wieczór... Hej Gienku....
Świąteczny dzień spędziłam ciekawie...wpadła sąsiadka z mężem na kawę i wino...zostało z moich imienin, które były w marcu, a ponieważ ona w poście nie piła trzeba było więc ją teraz ugościć. Było bardzo sympatycznie...
Gienku..ja miałam dziś na obiad golonko z indyka, ziemniaki i ćwikłę. Też było bardzo smacznie.
U mnie mniejszy ruch...nie widać ludzi bo cały czas pada drobny deszczyk. Tylko od czasu do czasu widać przechodzące parasole, jak ludzie wracają lub idą do kościoła. Spacerowiczów - takich bez celu - nie widać.
U nas Stanisława nie jest świętem kościelnym.
Miłego wieczoru wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116047  
Nieprzeczytane 03-05-2023, 20:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie

Dzisiaj na obiad buraczki miałem ze słoika i jutro też. Chociaż mam jeszcze jedna paczkę gotowanych , tyko trza je potrzeć na tarle i zioła dodać, przyprawy.
Kotletów to zrobiłem 26 sztuk do niedzieli styknie , jeszcze na chleb będą . Jutro to samo na obiad co dziś . W piątek maślanka jajka sadzone i ziemniak, omasta cebulkowa. Z zielonych szczypiorków już mam na ogrodzie swoje ,smaczne , naturalne.
Pogoda dopisała dziś . Pojeździłem rowerem ho,ho. 20 km przejechałem. Jeszcze na cmentarzu byłem wkłady wymienić na nowe.
Pozdrawiam miło was. I NINKĘ też. Ciesz się zdrowiem , jak Ci Pan daje..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116048  
Nieprzeczytane 04-05-2023, 08:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dzień dobry....
Wstał pochmurny dzień, ale na termometrze już 10 stopni...chyba będzie ładnie. I będzie praca w obejściu.
Planów na dziś nie mam wielkich...pokręcę się wokół domu i ugotuję obiad...jeszcze nie wiem czym zaspokoję żołądek...
Gienku...przez 4 dni zjesz 26 kotletów???.... No..nie powiem - masz spust...no, chyba, że coś pomyliłeś w rachunkach. Ja tyle kotletów to mam na pół roku.
Zaraz idę do apteki...muszę zaopatrzyć się w leki na przeziębienie i chrypę...dopadło mnie choróbsko.
Pozdrawiam...Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116049  
Nieprzeczytane 04-05-2023, 11:16
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie Witam Rodzinkę

Iza, to malutkie kotlety robię, dwa razy ugryźć , i nima go. Wy robicie na pół talerza chyba. Na śniadanie zjadłem 3 sztuki, 1 jajko gotowane na miękko , listek szynki, kawa, herbata, i chleb z masłem. Oraz 1/4 papryki i ogórek konserwowy mały. Chleba zjem półtorej kromki. A ty myślisz , że pół chleba zjem na jeden raz.
Ziemniaków gotuję tylko do 3 sztuk, jeszcze coś tam zostanie , kurki zjedzą. Kolacji prawie już nie jem , tylko herbata i owoce, mandarynki ,awokado ,pomarańcza kiwi jak jest. Orzech włoski jest zdrowy to na rozum , powinno się zjeść dziennie do 5 sztuk, Można je ugotować , też są dobre.Lub zrobić koktajl z mandarynką miód i 1/2 łyżeczki cynamonu dodać .. Super na kolacje wypić szklaneczkę. Na drugi dzień też może być przygotowana.
Fajno pogoda .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116050  
Nieprzeczytane 05-05-2023, 08:41
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dzień dobry.... Witaj Gienku.
Gienku...fakt...kotlety robię spore...może nie na cały talerz, ale na pół - napewno. W końcu jak rozbiję kawał schabu, to wyjdzie duży. Do tego 1 albo 2 ziemniaki, jakaś surówka lub kapusta i można się najeść. Zupy zazwyczaj nie gotuję...no chyba, że mam rodzinę na niedzielnym obiedzie, to wtedy tak...gotuję rosół z domowym makaronem. Tak będzie w tą niedzielę...przyjdą moje głodomory na obiad.
Wiesz, że ja kolacji też nie jem...ok. 16-tej zjadam mały kubeczek jogurtu 0%, albo wypijam szklankę wody. I to wystarcza mi do śniadania.
Dzień zapowiada się słoneczny i ciepły...trzeba będzie pogrzebać coś w ogródku....zawsze coś tam się znajdzie do roboty.
Pozdrawiam...Dobrego dnia wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116051  
Nieprzeczytane 05-05-2023, 11:33
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 347
Domyślnie

Witam serdecznie .. Genka, Izę, Danusię i tych co nas odwiedzą.
Ja dzisiaj już nie mam żadnych planów , na dworze jest wietrznie, nawet nie można kawy spokojnie wypić w naszym kąciku kawowym.
Chciałam jechać do fryzjera, pofarbować włosy, skrócić je, bo już mnie denerwują.. ale nic z tego zadzwoniłam do koleżanki która zawsze służy mi pomocą.
A tu szok, jest w szpitalu w Chojnicach 14 km dalej z podejrzeniem udaru wiem coś na ten temat, bo sama jestem po udarze


wszystkim życzę miłego piątku i weekendu.
Do następnych odwiedzin
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116052  
Nieprzeczytane 05-05-2023, 14:10
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie

Witam, jestem po obiedzie,. Maślanka jajka i 2 ziemniaki na obiad. Z robiłem zakupy , apteka 170 zł , stokrotka 198 zł spokój na tydzień prawie 408 zł poszło.Jutro na obiad kotlety ziemniak i buraczki ze słoika. Na niedzielę kupiłem pieczeń, zrobie gulasz i ogórek kiszony do tego . Może tak być. Rosołu nie robie bo ciepło. Kupiłem też kości wędzone mogą byc do krupnika. Arbuz kupiłem 1/4, pomarańcze marchewkę ,paprykę i awokado oraz kiwi 3 sztuki one zdrowe są na obniżanie ciśnienia.
Wczoraj posadziłem ziemniaki 1 wiadro , pietruszkę i marchew , słonecznik , bo lubię dudlać . Kolega zawsze mówił że do niego przychodzą nie wnuki , tylko szkodniki!!. Teraz mają już po 21 22lat.
Zaraz zbieram złom na taczki , bo się szweda po podwórku , a ksiądz zbiera co roku na opał do kościoła. Ze 100 kg nazbieram , jutro odbierają. Trza go trzymać na podwórku , bo nierobole jeżdżą i zbierają go , a na podwórko nie wejdą.
Pozdrawiam.. na razie

__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116053  
Nieprzeczytane 05-05-2023, 19:05
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dobry wieczór....
Hej Zosiu i Gienku...
Dzień spędziłam pracowicie...szalałam z sekatorem po ogrodzie...wycinałam zbrązowiałe części iglaków....jakaś zaraza je dopadła.
Zosiu...u Ciebie wietrznie, a u mnie piękna, słoneczna pogoda. Można było przebywać w samym sweterku.
Przykro mi z powodu choroby koleżanki...dobrze, że jest w szpitalu...może liczyć na szybką pomoc. Udar to nieciekawa sprawa.
Mam nadzieję, że wkrótce zaliczysz fryzjera i wyszykujesz się na bóstwo.
Gienku...ja byłam w aptece wczoraj...wydałam 248 zł na leki bez recepty - na przeziębienie, chrypkę i wspomaganie wątroby. Zorientowałam się, że znowu leki podrożały...strach chorować.
Robisz dobry uczynek zbierając złom dla parafii...to się chwali.
Miłego wieczoru i spokojnej, przespanej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116054  
Nieprzeczytane 05-05-2023, 21:32
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie

Ho, ho sporo wydałaś na lekki. ja mam na zapas leki na 2 miesiące,. Zdrożały, ale w każdej aptece są inne ceny, ja zauważyłem już. Teraz jak kupisz cukier już go nie ma 1,kg i 2 gramy , tylko 982 gramy , brakuje 8 gramów. Na wiosnę był normalnie jeszcze cukier w normie , teraz brakuje , piszę bo robię wina ,. To zawsze go ważę.
Kosiłem trawę dzisiaj, fajnie se kosiło sucha była , chociaż zielona była.
Jutro jak bydzie pogoda , to może skoszę reszta , ale spalinówką .
Będzie mi sie dobrze spało.
dobrej nocy życze wam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116055  
Nieprzeczytane 06-05-2023, 08:08
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dzień dobry Różnościom...Witaj niezawodny Gienku....
Popracowałeś wczoraj z kosiarką...dziś też planujesz koszenie...oby tylko nie zechciało padać. U mnie po południu zapowiadają deszcz, więc pewnie tylko przed południem popracuję w ogródku. Ale zaraz trzeba posprzątać w mieszkaniu. Niby nie ma kto brudzić, ale zawsze trzeba przelecieć z odkurzaczem, mopem i ścierką.
Jutro mam dzieci na obiedzie, więc trzeba zamarynować mięsko.
Danusiu...Zosiu....
Miłego dnia wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116056  
Nieprzeczytane 06-05-2023, 10:09
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie

Pochmurno u nas . Na razie nie kosze. Coś tam trza zrobić . Złom zebrany , nawet nie wiem kiedy, ale dzisiaj . Bramkę sobie otworzyli i pozbierali to co było naszykowane > tylko wczoraj musiałem zgłosić na plebanii.
Chłodno jest i duża rosa. Trawa musi być sucha do koszenia. Porządki też trza porobić.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116057  
Nieprzeczytane 06-05-2023, 19:42
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dobry wieczór....
Gienku...u mnie też po południu padało, więc musiałam urzędować w domu - sprzątałam, gotowałam, leniłam się.
Włączyłam transmisję z koronacji angielskiego monarchy, ale nie podobało mi się...nie lubię takich "szopek". Ty też pewnie odpoczywałeś, skoro trawa była mokra i nie nadawała się do koszenia.
Zaraz idę w kierunku łazienki pomoczyć się.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116058  
Nieprzeczytane 06-05-2023, 22:20
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie

Usnąłem na tej defiladzie Karola i Kamili . Za długo to było dla mnie.A dzień taki słaby był chyba do spania dobry. Noc chłodna , pozdrawiam dobrej niedzieli .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116059  
Nieprzeczytane 07-05-2023, 08:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 834
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie....
Gienek urzędował nocką, ale nie ma się co dziwić, jak przespał się w trakcie koronacji. I dobrze - widocznie organizm potrzebował chwili snu. Też mi się czasem zdarza przespać w ciągu dnia. Nawet krótka drzemka regeneruje organizm.
U mnie pochmurnie i zanosi się na deszcz.
Idę mieszać w garnkach, bo oczekuję dzieci na niedzielny obiad.
Pozdrawiam...Miłej niedzieli....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116060  
Nieprzeczytane 07-05-2023, 10:29
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 896
Domyślnie Witam Rodzinkę

Rano zimno było i dalej jest , może trochę cieplej +8 u nas. Słonko wyjrzało zimne. Lepiej w domu posiedzieć.
Po śniadaniu jestem lekkim . Kawę wypiłem . Nie spieszy mi się z obiadem. Mam kapustę ugotowaną czerwoną , rosół też . Tyko makaron i ziemniaki .Bo kotlety jeszcze mam 4 sztuki
Jak mówią :

Kto nie rabotaje

to nie kuszaje.
Nie mam smaku do jedzenia. Człowiek musi się przerobić .
Ale o 15,00 coś zrobię do obiadu, może pźniej.
Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.