menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 10:24
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie Morze czy góry


Gdzie wolicie wypoczywać? Gdzie się Wam spędza czas najlepiej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 12:40
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie to jestem zdania,że zarówno morze jak i góry mają swoje ciekawe miejsca. Polskie morze lubię ale jednie mniejsze miejscowości. Duze mnie meczą bo w sezonie jest tam a dużo ludzi i nie można sobie spokojnie wypocząć. Całkiem fajnie wypoczywalo mi się na Mazurach. Jeziora mazurskie są piękne.

Bez znaczenia gdzie chcesz się wybrać, zerknij sobie tutaj:
https://www.sunandsnow.pl

Na stronie mają wiele dobrych lokalizacji obiektów mieszkaniowych. W górach jak i nad morzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-10-2018, 11:46
Zdzisław53 Zdzisław53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Ziemia
Posty: 1
Domyślnie

Ja zdecydowanie wolę morze. jego atmosfer a jakoś tak dobrze na mnie działa. Świeże powietrze i lepiej się oddycha super sprawa. Dobrze tak chociaż raz w roku się najodować. Domki letniskowe w Sarbinowie to moje ulubione miejsce, bardzo malownicza miejscowość. Zdecydowanie warto jest ją odwiedzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-10-2018, 16:18
Bernadeta23 Bernadeta23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 1
Domyślnie

A ja Zdzisiu powiem że wolę góry, nie ma to jak górskie powietrze i krajobrazy. Może i chodzenie jest dla mnie trochę ciężkie, ale wolnym tempem także sobie doskonale poradzę. W przyszłym roku jesteśmy umówione ze znajomymi na wspólny wyjazd, koleżanka załatwia pokoje do wynajęcia, a zatem będzie fajno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-10-2018, 11:23
GenowefaStep GenowefaStep jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Polska
Posty: 1
Domyślnie

Ja się czuje lepiej nad morze mna góry jestem za stara nie mam siły chodzić już. Nad morzem przyjemne powietrze jest przynajmniej i czuje człowiek że odpoczywa. Bardzo lubie poranne i wieczorne spacery brzegiem, to niezapomniane przeżycia. Mam swój ulubiony ośrodek wczasowy oferujący wszelkiego rodzaju zabiegi senatoryjne i ttam też jeżdzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-10-2018, 19:57
antonio3 antonio3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Chocianowiec
Posty: 30
Domyślnie

Z moimi dziećmi niemal każdego lata wybieraliśmy się na wakacje kamperem. Moje dzieci są już dorosłe i same mają już potomków, a mi bardzo brakowało naszych wycieczek. Raz moja córka pomyślała, czy by wnuki nie mogły z nami zostać na miesiąc w wakacje, bo mieszkamy na wsi. Tak się ucieszyłem, że aż zaplanowałem tygodniową wycieczkę tym kamper pickup i świetnie się bawiliśmy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-10-2018, 23:03
generalny's Avatar
generalny generalny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Kraków
Posty: 20
Domyślnie

Nasza Fundacja SeniorPlus organizuje wypady w góry i nad morze www.seniorplus.org.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-10-2018, 13:07
KazimierzP KazimierzP jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: kujawy
Posty: 1
Domyślnie

Ja zdecydowanie morze, jakoś tak od dziecka. Ale na starość jeszcze bardziej mnie do niego ciągnie. Może to ze względu na to zdrowotne powietrze i atmosferę... Co roku z dziecmi i żoną wynajmujemy domki letniskowe i organizujemy sobie rodzinny wypad. naprawde fajna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-11-2018, 16:21
PoetaHektor PoetaHektor jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Stolica
Posty: 1
Domyślnie

Ja się jak najbardziej z przedmówcą Panem Kazimierzem zgadzam, morze jakoś tak daje odpocząć na starość. Za młodu go nawet bardzo nie lubiłem, a teraz nie wyobrażam sobie bez niego roku. Z małżonką wybieramy raczej noclegi blisko morza, bo na długie spacery to za bardzo siły nie mamy, a tak to wychodzimy rano i wieczorem to łatwo możemy się na plażę dostać na przyjemny spacerek jak tak dużo słońca nie ma bo ja nie mogę za długo na nim siedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-11-2018, 19:44
Limonkaa Limonkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 42
Domyślnie

A co powiecie, żeby aktywnie spędzić urlop w jakimś większym mieście? Przykładowo na stronie https://www.071.pl/miejsca/hostele-wroclaw możecie znaleźć świetne i w korzystnej cenie noclegi we Wrocławiu. Moim zdaniem warto zwiedzić to miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-03-2019, 12:03
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Kto co lubi. Góry na pewno są atrakcją dla osób bardziej aktywnych, lubiących w ten sposób wypoczywać, choć nad morzem, szczególnie na helu można liczyć na atrakcje takie jak sporty wodne. Jak będziecie wybierać się w góry, do Zakopanego to zajrzyjcie na https://www.visitzakopane.pl Łatwo tu znajdziecie propozycje noclegów w Zakopanem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-03-2019, 13:03
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Moim zdaniem dobry układ jest taki, że latem morze a zimą góry. Bądź odwrotnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 20-03-2019, 00:11
zCentrum's Avatar
zCentrum zCentrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Polska
Posty: 506
Domyślnie

Cytat:
Napisał kowdan
Moim zdaniem dobry układ jest taki, że latem morze a zimą góry.
Jesienią Mazury, a wiosną ...
__________________
Janusz
.......................................
„Ani smuć się zanadto, ani wesel za szybko.
Jedno i drugie zawsze na nas czeka”
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-03-2019, 01:29
I.Roszek I.Roszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: wielkopolska
Posty: 8
Domyślnie podróże

Morze jest cudowne ,gdy nie ma tłoku.Wprawdzie ma swój urok gwar i zabawy gdy jest ciepło i łapiemy słońce,ale przepiękne są wschody i zachody. Spacery brzegiem ,gdy woda obmywa nam stopy. A góry? nie tylko do spoglądania na nie ,ale i do wędrówek gdy mamy jeszcze tyle siły.
Trudno było by mi wybrać. Uwielbiam także lasy,połoniny i jeziora, wokół których jest mnóstwo szlaków turystycznych. Jest tyle ciekawych miejsc, że wybór jest ciężki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-04-2019, 13:46
Barbossa Barbossa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2019
Posty: 1
Domyślnie

Góry! do tego musiałabym spakować moje kije nordic walking i codziennie chodzi na długie spacery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-07-2019, 15:10
mily_pan mily_pan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 9
Domyślnie

zdecydowanie góry
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-07-2019, 19:32
arietka arietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice, śląskie, polska
Posty: 55
Domyślnie

Co do tego to nie ma co się na jedno nastawiać. Ja zarówno podróżuje na wakacje nad morze, a także w góry. Bardzo też lubię zwiedzanie większych miast, jest wiele przepięknych miejsc do odwiedzenia więc nie ma co próżnować. W wakacje staram się zawsze przynajmniej 2 miejsca odwiedzić. Dużo też podróżujecie? Na pewno w takim przypadku dobrze będziecie znać się na liniach lotniczych. Poczytajcie tu sobie o British Airways, ta popularna firma na pewno sprosta waszym wymaganiom. Jeżeli wybieracie bilety to poczytajcie sobie o liniach które będą obsługiwać wasze loty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-07-2019, 11:15
Eloe80 Eloe80 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Kraków
Posty: 12
Domyślnie

ja odpowiem przewrotnie, że jezioro. jeżdże w wnuczkami co roku. do tego pozwalamy sobie na wynajem jachtów i zawsze jest świetnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-08-2019, 09:44
kajtek102 kajtek102 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 43
Domyślnie

I jedno i drugie jest naprawdę fajną opcją. Jako że jestem z gór, to wolę jednak morze. Ostatnio nawet natrafiłem na artykuł o tym gdzie nie wolno się kąpać i szczerze byłem w szoku, ile jest miejsc, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Poczytajcie sobie sami https://kruczek.pl/kapiel-w-miejscu-zabronionym/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-08-2019, 12:09
traveller traveller jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 1
Domyślnie

My staramy się całą rodziną jeździć naprzemiennie - raz góry, raz morze. W tym roku wybór padł na Kołobrzeg! Noclegi i wyżywienie zamówione, dzieciaki nie mogą się doczekać, my zresztą też. Wyjazd już w sobotę, oby pogoda dopisała
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kochajmy nasze Morze Bałtyk Scarlett Fotografia 128 18-01-2021 14:01
Nad morze jesienią Mermera Podróże, turystyka 10 24-10-2019 19:30
Morze jesienią marta60 Podróże, turystyka 7 20-12-2018 14:18
Gdzie do sanatorium nad morze? adka Choroby, badania, terapie 4 08-07-2015 07:44
A może nad morze? poduszyciel Podróże, turystyka 5 15-07-2012 11:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.