menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Praca, wolontariat
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Praca, wolontariat Zapraszamy Seniorów szukających pracy i firmy, które chętnie zatrudnią Seniorów. Ogłoszenia mogą dotyczyć także wolontariatu.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-07-2020, 02:25
ewarwawa ewarwawa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 1
Uśmiech Przyjmę dom w zamian za umowę dożywocia

Rodzaj ogłoszenia: Szukam wolontariatu   Miejscowość: Warszawa i okolice   Ogłoszenie aktualne do dnia: Bezterminowo   

Kochani Czytelnicy ��
Mam 38 lat, dwie urocze córki w wieku 12 i 13 lat, partnera, który jest moją opoką i małego psiaka rasy shih-tzu. Obydwoje z partnerem pracujemy, zarabiamy pieniądze na swoje utrzymanie i życie nasze byłoby całkiem udane, gdyby nie fakt, że nie mamy swojego skrawka ziemi ani nawet małego mieszkania. Moja Mama oprócz wychowania w miłości i cudownej matczynej opieki niestety nie miała nic, co mogłaby mi dać na start w dorosłość, ja mimo wielu lat pracy jedyne, na co mogę sobie pozwolić, to godne życie z dnia na dzień, przy okazji tracę sporą część moich dochodów na wynajem lokum, co miesiąc płacę 1850 zł za ciasne 37 metrów, nie mając żadnej gwarancji jak długo jeszcze będę mogła żyć spokojnie, zanim właściciel nie zdecyduje się sprzedać mieszkania. Jak na ironię losu odmówiono mi lokalu komunalnego twierdząc, że stać mnie na wynajem, odmówiono mi też lokalu socjalnego z powodu zbyt dużego metrażu na osobę w wynajętym mieszkaniu, na kredyt hipoteczny nie mam zdolności kredytowej. Jest mi ciężko z myślą, że kiedyś moje córki również nie będą miały się gdzie podziać tak, jak ja. Tu właśnie Kochani zwracam się do Was. Jeśli jest tu starsza, samotna Osoba, która mieszka gdzieś w pobliżu, posiada swój dom i nie ma Rodziny, być może rozważy możliwość spisania ze mną umowy dożywocia bądź służebności mieszkalnej, oczywiście notarialnie. Dlaczego Warszawa i okolice? Tu pracujemy, mamy samochód więc dojazd w promieniu 30 km nie stanowi problemu, a wyprowadzka gdzieś w Polskę skutkowałaby poszukiwaniem nowej pracy, co znów wpłynęłoby na naszą stabilność finansową. Co oferuję z mojej strony: oczywiście opiekę z sercem i cierpliwością, pomoc w codziennych czynnościach, jak już wspomniałam posiadamy auto, więc wycieczki również nie stanowią problemu, sami lubimy od czasu do czasu wyskoczyć za miasto do Kazimierza czy Ciechocinka, moje Córki mają tylko jedną Babcię i przyszywanego Dziadka, na pewno byłyby szczęśliwe, mając kolejnych, uważam też że mieszkanie ze starszą osobą wpłynęłoby dobrze na budowanie w nich empatii i odpowiedzialności już na tym etapie kształtowania się charakteru. Moja Mama z zawodu jest pielęgniarką, pasją do opieki zaraziła również mnie. Choć nie dane mi było kształcić się pod tym kątem - z zawodu jestem kucharką, jednak kilka lat zaraz po technikum poświęciłam na wolontariat w hospicjum dla osób bezdomnych, gdzie naprawdę Ci ludzie nie mieli nic, co mogli mi ofiarować w zamian, wystarczył mi ich uśmiech i wdzięczność w ich oczach. Moi Drodzy, nigdy w życiu nie prosiłam nikogo o nic,.nie korzystałam że wsparcia opieki społecznej czy innych osób, nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na napisanie tego postu, gdyby nie to, że coraz ciężej bić mi się z myślami o przyszłości. Wiem, że ciężko jest zaufać, wiem że jestem zupełnie obcą osobą i zawsze istnieje ryzyko, nie wiem czy się dogadamy, choć bardzo bym tego chciała. Ryzyko jest obopólne, gdyż niełatwo jest znaleźć mieszkanie do wynajęcia w przystępnej cenie dla czworga osób i psa - a umowę dożywocia zawsze można rozwiązać, gdy zaistnieją przesłanki, że nie zostały spełnione postanowienia. Piszę to naprawdę z ciężkim sercem i kluską w gardle, bo wiem że wielu takich się znajdzie, aby mnie oceniać i szufladkować, proszę uwierzyć, że gdybym miała jakiekolwiek możliwości rozwiązania tej sytuacji inaczej, na przykład możliwość wzięcia kredytu na zakup domu, byłoby inaczej, jednak nie spełniam wymagań a większe prawdopodobieństwo, że złamię nogę niż że znajdę prywatną osobę, która pożyczy mi pieniądze. Jeśli dotrwaliście Państwo jakimś cudem do końca tego postu, pozdrawiam Was cieplutko i życzę stu lat zdrowia, obyście nigdy nie musieli się znaleźć w takiej sytuacji, a Wasze życie obfitowało w same radosne chwile.
Z wyrazami szacunku, Ewa.
P.S. widzę, że nie mam jeszcze uprawnień do korzystania ze skrzynki, więc podaję adres poczty elektronicznej, ewazzr@gmail.com, chętnie się dowiem więcej o Osobach, które zechcą korespondować, a jeśli zostawicie Państwo numer telefonu, na pewno oddzwonię.

Ostatnio edytowane przez ewarwawa : 03-07-2020 o 02:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nieuczciwi sprzedawcy energii elektrycznej i gazu - sprawdź, z kim podpisujesz umowę! - komentarze 46.187.239.xxx Ogólny 2 13-01-2017 21:17
Dom Seniora, Dom Emeryta, Prywatny Dom Opieki RadosnaPrzystan Zaproszenia 1 31-05-2015 09:05
Dom rodzinny czy dom opieki - komentarze Sunshine Ogólny 32 09-12-2013 14:01
Stworzę Rodzinę I Zaopiekuję Się Dożywotnio W Zamian Za Mieszkanie -dom ESZERI Różne 0 09-09-2011 10:30
Dom Pod Klonami - Dom Pogodnej Jesieni raudner Turystyczne 0 30-04-2010 19:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.