menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161621  
Nieprzeczytane 25-03-2023, 15:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
a dzisiaj, czyli wczoraj

Może już wyjechali po podpisaniu list obecności?

https://www.facebook.com/photo/?fbid...70906534763901

Może się bali, że im też MOSKWA paszporty zabierze..
Albo uznali że nie zostawia się w biedzie przyjaciół MOSKALI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161622  
Nieprzeczytane 25-03-2023, 16:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

I na odmianę taki njus....

Cytat:
Nadal wielu Polaków nie zarabia nawet minimalnego wynagrodzenia, które w 2023 roku wynosi 3490 zł brutto. Listę najgorzej płatnych zawodów otwierają pracownicy sprzątający czy ochroniarze.

Natomiast jeśli chodzi o branże – to najniższe płace były m.in. w nauce i szkolnictwie.

https://www.money.pl/gospodarka/najg...42528064a.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161623  
Nieprzeczytane 26-03-2023, 07:48
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Na niedzielę
Trudno zastosować wszystkie rady w jednym życiu


Zapytałem przyjaciela, który przekroczył 70 i zbliża się do 80, jakie zmiany odczuwa w sobie.
Przysłał mi następujące informacje:

1. Po pokochaniu moich rodziców, rodzeństwa, żony, dzieci i przyjaciół, teraz zacząłem kochać siebie.

2. Uświadomiłem sobie, że nie jestem Atlantem. Świat nie spoczywa na moich barkach.

3. Przestałem targować się ze sprzedawcami owoców i warzyw. Parę centów więcej mnie nie złamie, ale może pomóc biedakowi zaoszczędzić na czesne dla córki.

4. Zostawiam mojej kelnerce duży napiwek. Te dodatkowe pieniądze mogą wywołać uśmiech na jej twarzy. Ona pracuje na swoje utrzymanie znacznie ciężej niż ja.

5. Przestałem mówić starszym ludziom, że już wiele razy opowiadali tę historię. Ta historia sprawia, że idą w dół alei pamięci i ponownie przeżywają swoją przeszłość.

6. Nauczyłem się nie poprawiać ludzi, nawet jeśli wiem, że się mylą. Ciężar uczynienia wszystkich doskonałymi nie spoczywa na mnie. Świat jest bardziej wartościowy niż doskonałość.

7. Obdarzam komplementami swobodnie i hojnie. Komplementy podnoszą nastrój nie tylko odbiorcy, ale i mnie. I mała rada dla odbiorcy komplementu - nigdy, NIGDY nie odmawiaj, po prostu powiedz: "Dziękuję".

8. Nauczyłem się ignorować zagniecenie lub plamę na koszuli. Osobowość przemawia głośniej niż wygląd.

9. Odchodzę od ludzi, którzy mnie nie cenią. Oni mogą nie znać mojej wartości, ale ja znam.

10. Zachowuję zimną krew, gdy ktoś gra nieczysto, aby pokonać mnie w wyścigu szczurów. Nie jestem szczurem i nie należę do żadnej rasy.

11. Uczę się nie wstydzić swoich emocji. Moje emocje czynią mnie człowiekiem.

12. Nauczyłem się, że lepiej jest porzucić Ego niż zerwać związek. Moje ego będzie mnie oddalać, natomiast w związku nigdy nie będę sam.

13. Nauczyłem się żyć każdym dniem tak, jakby był moim ostatnim. Ponieważ może być ostatnim.

14. Robię to, co czyni mnie szczęśliwym. Jestem odpowiedzialny za swoje szczęście i jestem je sobie winien. Szczęście to wybór. Możesz być szczęśliwy w każdej chwili, po prostu wybierz, że chcesz być!

Wasz Sir Anthony Hopkins.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161624  
Nieprzeczytane 26-03-2023, 09:18
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Premier
@MorawieckiM
dla
@POLITICOEurope
: W tej chwili kwota rosyjskich aktywów zamrożonych wynosi ok. 350 mld euro. Byłoby zupełnym nieporozumieniem, gdyby te zamrożone aktywa miały swobodnie wrócić do budżetu Rosji. Te pieniądze powinny być wykorzystane na odbudowę Ukrainy i na obniżenie rachunków za energię dla obywateli Europy.


To się nazywa KRADZIEŻ Panie Premierze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161625  
Nieprzeczytane 26-03-2023, 11:11
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

https://fb.watch/jvNhTUJPw3/

Bida, panie, bida .
Siedzące w swojej bańce informacyjnej panie, tego nie wiedzą.
One naprawdę myślą, że ludzie umierają z głodu.
Tego się już nie da wyleczyć. Ziemia sama wyciągnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161626  
Nieprzeczytane 26-03-2023, 16:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Kim Dzong Un produkuje wagonami EURO a nasi wagonami złotówki dlatego nie chcą od parlamentu miliardów i nie chcą w Polsce Euro bo by nie mogli tak drukować.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161627  
Nieprzeczytane 27-03-2023, 10:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Kim Dzong Un produkuje wagonami EURO a nasi wagonami złotówki dlatego nie chcą od parlamentu miliardów i nie chcą w Polsce Euro bo by nie mogli tak drukować.

To chyba jest oczywista oczywistość..
Jesli 2/3 szmalu oficjalnie jest puszczane w obieg poza ustawą budżetową i to wyłazi dzięki unijnym papierom, które rząd superkrętacza musi składać do Brukseli, to jakoś to trzeba drukiem uzupełniać...

Zauważ też że jakoś ich nie bolą miliardowe kary jakie inkasuje Bruksela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161628  
Nieprzeczytane 27-03-2023, 10:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia


13. Nauczyłem się żyć każdym dniem tak, jakby był moim ostatnim. Ponieważ może być ostatnim.

/B]

Amelio!
Przecie to samo serwuje niejaki KACZYŃSKI. Z tym, że dodaje.....PO MNIE choćby POTOP
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161629  
Nieprzeczytane 27-03-2023, 10:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Podobno Morawiecki był na meczu kopanej w Pradze.

I podobno znowu SUKCES był.
Pepiki padły na kolana.
Niektórzy twierdzą, że .....ze śmichu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161630  
Nieprzeczytane 27-03-2023, 19:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Ach!
Te wstrętne szkopy.
Cytat:

Niemieccy radni mają dość. Pozywają Polskę
Niemieckie miasto, znajdujące się trzy kilometry od kopalni w Turowie chce podjąć kroki prawne przeciwko polskiemu rządowi - zdecydowała w sobotę, na specjalnym posiedzeniu rada miejska Zittau.

Polskie Ministerstwo Środowiska wydało zgodę na wydobycie węgla brunatnego w Turowie do 2044 roku - bez prawnie wiążącej oceny oddziaływania na środowisko. To najbardziej zaniepokoiło władze tej przygranicznej miejscowości.


Gigantyczna, zajmująca 22 kilometry kwadratowe kopalnia w Turowie znajduje się w trójkącie granicznym między Polską, Niemcami i Czechami w odległości zaledwie trzech kilometrów od niemieckiego miasta Zittau (Żytawa - przy.red).

Władze Żytawy liczyły też, że niemiecki rząd złoży pozew przeciwko kopalni w Turowie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, podobnie jak wcześniej zrobili to Czesi - informuje "Bild".

Może zbierają szmal na reparacje dla Mularczyka?
Albo cuś????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161631  
Nieprzeczytane 27-03-2023, 19:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

I znowu zewsząd czyha wróg...

Cytat:
Departament Stanu USA o tym, jak w Polsce ucisza się dziennikarzy i aktywistów. "To sama prawda"
Departament Stanu USA opublikował raport na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce. Amerykańska administracja zwraca m.in. uwagę na zagrożenie wolności słowa w Polsce. - To nie jest raport Kremla czy Victora Orbana, tylko najstarszej demokracji na świecie - komentuje w rozmowie z WP medioznawca dr Krzysztof Grzegorzewski z UŁ.

https://ksiazki.wp.pl/departament-st...0964831284000a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161632  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 08:21
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Sympatyczna Mara opublikowała w mediach swoje zapłakane selfie z WC na nowojorskim JFK
po tym, jak funkcjonariuszka ochrony lotniska walnęła ją w jądra i nakrzyczała na nią za to, że ma penisa.
Co za czasy… Żadnego szacunku dla płci pięknej.


Czuję, że u nas jest ciemnogród.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161633  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 08:27
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Jesteśmy warszawiakami, w rodzinie synowie mają doktoraty, my z żoną studia+ podyplomowe, ja przepracowałem 30 lat w wielkich firmach zagranicą na kierowniczych stanowiskach.
Nas ten ch**Tusk nazwał ciemniakami ze wsi.
Nawet gdybym konał na raka to zagłosuję z moją rodziną na PIS


I tyleś narobił jeleniu alfa, biedny w sumie rogaczu, któremu rogi zabrały kawał mózgu.
Zawsze piszę nie tędy droga, ala opozycja trwa w nienawiści i glupocie co widać i czuć ( kloaką).

I bardzo dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161634  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 08:35
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Unia polsko- ukraińska.

STANOWCZO NIE !!!

Tutaj nikt nie ma odwagi zająć stanowiska jak kiedyś w paleniu zniczy i leżeniu plackiem na grobach Armii Czerwonej.
Bo teraz musiałaby być wolta przez lewe biodro+prawy pośladek.
A judaszek aktualnie jest na tak, ale Polaków zawsze miał w odwłoku.

Ale żeby PiS ......????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161635  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 08:43
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
W ciągu czterech ostatnich lat wzrosła liczba osób najbogatszych deklarujących dochody powyżej 1 mln zł.

Co ciekawe, z danych wynika także, że Polacy nie zbiednieli w trakcie pandemii

– podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

I tu jest przyczyna, że na protesty przychodzi tylko baba jaga ze Szczurkiem+ gruba Kaśka, co siostrę podkablowała do SB.
Umierają z głodu ,panie.
Zamarzaja w domach z bidy...zaraz, wróć, już wiosna.
Jaka szkoda, prawda?

PS. Kalafior w Biedrze 4 zl ca kg.
Wydaje mi się tanio, ale ja nadal mam przywilej niepatrzenia na ceny.
Zresztą co ja tam zjem?
Mięsa mniej niż kot.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161636  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 09:39
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Ze znanych mi dokumentów wynika, że kard. Wojtyła reagował i to szybko, jeśli tylko otrzymał informację o nadużyciach ze strony kapłanów w stosunku do małoletnich
- mówi dr hab. Łucja Marek z krakowskiego IPN.
W rozmowie podaje bardzo wiele nieznanych i niepublikowanych do tej pory faktów, odnosi się też do wiarygodności reportażu Marcina Gutowskiego i książki Ekke Overbeeka.


Z artykułu wynika ( wujek Google), że opozycja normalnie nas....ła na Ojca Świętego.
Miejmy nadzieję, że wdzięczni Polacy narobią na opozycję
I pomyśleć, że chodziło tylko o niewygodne fakty w sprawie Filiksowej, a są one tego typu, że zbolała matka usunęła z fb łzawe zdjęcia swoje z malutkim synkiem.
Faktycznie nieźle je przykryto?
Kto dzisiaj się zastanawia jak naprawdę umarł Mikołaj?

Dzicz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161637  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 12:03
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Udostępnij

Miłosz Motyka

W 2015 roku zmienił się w Polsce system. Z systemu demokratycznego przeszliśmy na system oligarchii partyjnej. W takim systemie, ci, którzy są najbliżej prezesa Kaczyńskiego mogą najwięcej. Wiele mogła Janina Goss, teraz wiele więcej nawet niż ministrowie mogą asystenci prezesa Kaczyńskiego, jak pan Moskal. Wszyscy widzimy, że ten partyjny system jest silniejszy niż instytucje państwa.

https://www.facebook.com/watch?v=1473418566398579
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161638  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 13:12
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 567
Domyślnie

Optymizmem napawa rosnąca liczba milionerów w Polsce, nie muszą kupować w Biedronce, nawet po Lexusa nie muszą się tłoczyć, Lexus sam im autka podstawi pod drzwi.
"122 osoby związane ze Zjednoczoną Prawicą zarobiły w spółkach Skarbu Państwa 267 mln zł. 66 z nich zostało milionerami — wynika z raportów spółek giełdowych, które przeanalizowała Wirtualna Polska. Najwięcej za czasów rządów PiS zarobił wieloletni przyjaciel Zbigniewa Ziobry. Kwota robi wrażenie."
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/klub...sc-lat/jznslst
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161639  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 16:19
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 567
Domyślnie

Bardzo przepraszam ale przez nieuwagę pominęłam kolejna pismilionerkę, panią w futrze.
"80-letnia Janina Goss uchodzi za szarą eminencję PiS i jest jedną z najbardziej zaufanych osób w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. Wciąż pracuje – zasiada w radach nadzorczych największych spółek energetycznych. Sprawdziliśmy, od 2016 r. na jej konto wpadło sporo pieniędzy z państwowych źródeł. Zsumowane zarobki (podawane tu jako kwoty brutto) robią wrażenie. Wynoszą już grubo ponad milion złotych".
https://www.fakt.pl/pieniadze/tyle-z...skiego/r0b48lz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #161640  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 17:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Udostępnij

Miłosz Motyka

W 2015 roku zmienił się w Polsce system. Z systemu demokratycznego przeszliśmy na system oligarchii partyjnej. W takim systemie, ci, którzy są najbliżej prezesa Kaczyńskiego mogą najwięcej. Wiele mogła Janina Goss, teraz wiele więcej nawet niż ministrowie mogą asystenci prezesa Kaczyńskiego, jak pan Moskal. Wszyscy widzimy, że ten partyjny system jest silniejszy niż instytucje państwa.

https://www.facebook.com/watch?v=1473418566398579

Dlatego powtarzam z uporem, że KACZYŃSKI ZDEGENEROWAŁ system obowiązujący w RP mając zaledwie 2-3 głosy w sejmie więcej niż te 230 .
Warto wspomnieć GOWINA .....
I Zandberga.


A to pozwoliło mu olać/zmienić kodeksy i mieć głęboko w niebycie konstytucję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.