menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 08-09-2020, 11:25
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witajcie, Marzennko, Irenko.
w programie Ai zacznę jesienią to już nie długo.
Starocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 08-09-2020, 13:49
Stan_1939's Avatar
Stan_1939 Stan_1939 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: wieś w pobliżu Konina
Posty: 766
Domyślnie

Witam
Załączam mandalę zrobioną w AI

Klik w obrazek - będzie większa
Swój podpis dodałem w PS


Plik tej mandali (AI) w zip-e jest tutaj
W pliku tym jest załączona opcja (rysowania na zasadzie symetrii). Można ją z powodzeniem wykorzystać do tworzenia innych wersji. Opcja symetrii jest w Layer 1 i Layer 2
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 08-09-2020, 15:35
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Pięknie Stanisławie.
Jeszcze Twoją śliwkę mam do zrobienia.
Wstawiam gifa starocie.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 08-09-2020, 21:38
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Moje starocie na dobranoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 03:42
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Witajcie...
Mandala wspaniała Stanie.
Nigdy nie robiłam takich wypełnionych gradientami i na tle. To jest doskonały pomysł.

Dawno temu w czasie nauki Ai, stworzenie czegoś w kole, sprawiało mi niezmierne zadowolenie.
Janek przygotowywał pomoc, a my robiłyśmy takie rzeczy. To zrobiłam w lutym 2014. Z gotowych dodatków programu.



__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 04:00
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Ale przecież, wcześniej uczyłam się Ps, i tam też tworzyło się coś w kole.
Przeglądam właśnie, i na razie, wklejam tubkę, wciętą Maską w Ps. Było to 7.08.2010 roku.
Wcześniej wycięłam coś Szybkim zaznaczeniem, Janek pokazywał mi jak on ustawia Narzędzie.
Byłam zachwycona łatwością obrysowywania przedmiotów do wycięcia tym Szybkim Zaznaczeniem.
W tym czasie, kupiłam nawet Książkę pozwalającą poznać Program Ps.



Istniała wtedy grupy Tuberów, one dostarczały tubek do tuto, i autorzy tuto, umieszczali pozwolenia od tych grup, w stworzonych przez siebie tuto.
Dlatego my próbowaliśmy też wycinać własne tubki. Był nawet moment, że wycinaliśmy tubki drzew.
I to w obu programach, w Ps i potem w Ai.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 04:20
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

8.08.2010 roku w Ps. Tak pisałam:
Witajcie... mam dobrze, bo tuto po francusku jest niezmiernie dużo, i właśnie na takie trafiłam po tych pierwszych, zrobionych przez Claire... to zupełnie coś innego, ale trudne!!!
Link do tuto istnieje ale niestety, nieczynny już.

Rysowanie wektorami, tworzenie efektów stylem kalki, i zapisanie ich w Stylach.
Szcżęście, że robiłam różności w PSP i PI... nie dałabym rady, znając tylko PFS. Natomiast piaseczek wykombinowany z trudem, nic na ten temat nie było w tuto, i wygląda to trochę jak płyn
.

Przedrukowuję tak jak pisałam wtedy. Ułoży mi się kolejność w jakiej poznawałam programy. I jest co powspominać...
Wspaniałym i wykorzystywanym do wypuku portalem był portal Mosaicale. Dziewczyny tłumaczyły tuta i robiłyśmy wszystkie na potęgę.
Były tam do PSP, Ps i Ai... ja miałam dobrze, bo po francusku.
Gdy program miałam po angielsku, to był problem, i dlatego zaczęłam przerabiać tuta angielskie w tłumaczeniu. Nie było łatwo... ale za to przygotowywałam zrzuty narzędzi po francusku i angelsku, a nawet był okres, że po polsku i angielsku. Mam je do tej pory, i oczywiście są one pokazywane w pomocach obu programów.

Moja szminka wyrysowana i wypełniona gradientem przygotowanym i zapisanym. Bardzo pomaga znajomość robienia gradientów w PSP.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 04:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

To ostatnie wspomnienie na dzisiaj: 8 Sierpień 10, 06:11
To co można zrobić efektami i pędzlami i różnmi ustawieniami...
Bardzo trudno jest tak usunąć części do usunięcia, żeby było idealnie, wyrażnie rączka często się obsunęła, poćwiczę trochę, i mam nadzieję że będzie lepiej. Ale, zachwycił mnie efekt porcelany...

Tak pogrubione, to jest to, co pisałam wtedy.



Próbowałm, podchodziłam do rysowania i malowania na wszystkie mi dostępne sposoby, zmagając się z moimi możliwościami.
Istnieją do tej pory rzeczy, które chciałam kiedyś pomalować przy pomocy Siatki gradientu w Ai, i nigdy do tego nie zabrałam się. Mam przed oczami twarz kobiety, i tam każdy narysowany detal, np: Oko, było malowane na osobnej warstwie Siatką gradientu. Nie zaczęłam nawet...
Może teraz bym to zrobiła?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 04:54
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Jeszcze coś innego, na podstawie tuto. Kazda tak wykonana praca, uczyła mnie czegoś nowego, czasami przypominała tylko to co już umiem. Tu właśnie tak pisałam:
12.08.2010.
Wczoraj zaczęłam, dzisiaj skończyłam i to nie ze wszyskimi detalami, tyle tego było... i nic nowego nie nauczyłam się, tyle tylko, że zorganizowałam sobie zupełnie inaczej pracę. Każdy detal zrobiłam osobno, łatwiej było rysować i zmazywać to co niepotrzebne, i potem łączyłam jeden obrazek z drugim.
https://www.tutsps.com/post/2010/03/...-futuriste-v3/


Każde tuto przerobione, nie dlatego, żeby pokazać ładny obrazek, bo nie zawsze były ładne, tylko po to, żeby np: w tym wypadku, inaczej zorganizować sobie pracę!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 05:07
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

W PSP robiłam obrazki przy pomocy Masek.
Były bardzo przydatne, obrazki powstawały piękne.
13.08.2010
I tu, w Ps, znalazłam Maski... entuzjastycznie do tego podeszłam.
Witajcie... ja też na początku szukałam masek... i nic nie znalazłam, i byłam smutna, bo bardzo lubię maski. Aż wreszcie znalazłam tuto, i okazało się, że MASKI w Ps... to sama przyjemność. Otwiera się je jako obrazek, i przeciąga na tło, i traktuje jak maskę w innych programach. Napisałam na ten temat u nas w Seniorku, bo byłam zachwycona posługiwaniem się maskami... To był drugi obrazek z dodaną maską. Najważniejsze, maska w Ps, jest prosta w obsłudze, można z nią robić co się chce, myślcie o niej jak o czarno-białym obrazku, który ma właściwości maski, i można mu dodać kolor, gradient, Styl, cień, pogrubić, wymazać to co przeszkadza, jednym słowem, jest genialna tak samo jak pędzle!!!


Oczywiście, znalazłam potem inne tuta, i robiłam obrazki na podstawie masek. Potem tworzyłam też własne maski. Przyozdabiałam je Pędzlami gotowymi, przygotowanymi do Ps.
Przechodzę do drugiego komputera... będę robić mandale, w AD. Wczoraj zgrupowałam moje narysowane detale czarno- białe i różne kolorowe. Teraz tylko umieścić je w Oknie pędzli, i używać do woli.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 07:40
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Prace codzienne-
Próby. Po umieszczeniu detalu kolorowego w Pędzlach Pixel-Persona programu AD, używamy go do stworzenia Mandali, i zauważyłam, że kolorowe detale, muszą mieć kolor wyrazisty.
Pastelowe są ... pastelowe. Mało widoczne.
I jeszcze jedna niedokładność, umieszczając motyw Pędzlem, już po ustawieniu ilości powieleń, ten wzorek jest niestabilny w powieleniu. Wystarczy drobne drgnięcie ręki, i wzorek zmienia minimalnie położenie.
Dodając drugi wzorek ten ustawia się pionowo, tylko pod, lub nad pierwszym wzorkiem, wystarczy go lekko przesunąć, i wzorek się przekręca. Próbowałam różnie ustawiać te wzorki, nic to nie daje.
Konkluzja: Szybkie ustawienie, łatwe. Proste zmiany ustawień w trakcie pracy, ale: nieperfekcyjne.

W Ai, przygotowanie do powielania trwa, można je zmieniać w trakcie pracy, duplikując warstwę. Ale po ustawieniu: odległości są perfekcyjne, od nas zależy, co i czym rysujemy. Możemy dokładać już narysowane detale. Jak widać na pracy Stana, możemy dodawać Gradienty, kolory, wzorki. To wielki PLUS!







W tym ostatnim, widać jak przekręcił się wzorek prostokątny i róża. Nie można ich było wyrównać. Chyba że, zrobiło by się to na innej warstwie, umieściło nad głównym wzorkiem, i potem przekręciło warstwę.
I trzeba przewidzieć, przed przeniesieniem wzorku do AD, żeby był zapisany w pionie.
Wówczas nie ma problemów, i można temu wzorkowi zmieniać położenie już w Pędzlach.
Jeżeli zapisany jest w innym położeniu, on nigdy nie będzie mógł być przyklejony w pionie. Zawsze pierwszy klik umieści go w położeniu w jakim był zapisany. I przesunięcie myszką minimalne, zmienia mu położenie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 08:26
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Tyle pamiętam z programu Ai, przypominanie nie sprawia mi kłopotu, pędzle dodałam, wiem jak zapisać obrazek itd.
Wszystko za to pamiętam o komputerach i tym podobnym.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 09-09-2020 o 08:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 08:38
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

W programie Ai.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 08:58
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Dzisiaj rano poklikałam dla przypomnienia w 3D.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 09:10
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 11:32
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie schematy szydełkowe jako wzory mandali

bardzo dobrymi wzorami do tworzenia mandali (nie tylko)są schematy szydełkowe koronek

https://www.bing.com/images/search?q...mageBasicHover
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 17:57
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Starocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 21:05
Stan_1939's Avatar
Stan_1939 Stan_1939 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: wieś w pobliżu Konina
Posty: 766
Domyślnie

Jaśko i Iluzjo, miło mi, że podobała się Wam moja mandala.
Pozwoliłem sobie załączyć kolejną.
Plik AI (do nauki) jest tutaj



Klik w obrazek - będzie większy

Zapraszam na mój wątek. Ostatnio dodałem kilka fajnych kompozycji graficznych. Klik poniżej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 10-09-2020, 03:20
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Stanie...Podoba mi się ta też. Już myślałam zająć się codziennym rysowaniem, ale pokuszę się może na zrobienie takiej kolorowej.
Przeglądnęłam te wzory do szydełkowania, faktycznie, można coś z nich zrobić.

Teraz powspominam...
To było 13.08.2010 roku. Ciąg dalszy masek w Ps. Tak pisałam:
Nie piszę tutaj, bo myślałam że dużo już wiecie, to nawet nie zamieszczałam moich pierwszych prac, ale w Galerii, gdy zamieszczam moje obrazki i czegoś nowego się dowiedziałam, to zawsze piszę na ten temat... i oczywiście w Seniorku, ci co mnie znają, wiedzą że lubię gaworzyć..!
Taki obrazek zrobiłam na podstawie maski, i dorysowanego półprzezroczystego panelu. To było tuto Mosaicale, były tam bardzo przydatne nam tuta, można się było nauczyć wiele...Używałam tu różnych przezroczastości.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 10-09-2020 o 12:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 10-09-2020, 03:42
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Faktycznie na początku mojego pobytu u Dziadka Janka, byłam nie bardzo pewna siebie. Z czasem mi przeszło, i udzelałam się z przyjemnością.

Tego samego dnia, zrobiłam kulę na podstawie tuto:
https://www.tutsps.com/post/2010/05/...stal-realiste/
Tak pisałam:
Przepiękna kula ... zrobiłam z dodatkami jakie były w pakiecie do pobrania, ale już robiłam kropelki na szybie, kiedyś będę mogła dodać moje. Okno rysowałam formą prostokątną na osobnym tle, i sobie zapisałam do dodatków na póżniej. Tego nauczyłam się gdy pracowałam w PI... świetny nawyk, wszyskie dodatki zapisywać. Pierwszy raz zrobiłam całe tuto, mając otwartą stronę, i przechodząc od tuto do programu.



Gdy to czytam, przypominam sobie jakie trudności miałam w tamtych czasach.
Skoro pisałam o otwartej stronie... to znaczy, że do tej pory, tuta drukowałam. I miałam takie tuto obok siebie, czytałam i robiłam to co przeczytane.
Mam klasery z tuto, do kilku programów. Ale to zabierało czas i kosztowało...
No i w końcu, zaczęłam robić tak jak inne dziewczyny. Jestem pewna, że któraś mi poradziła jak to się robi.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 820 Dzisiaj 06:31
Nasza pasja... Grafika komputerowa. Iluzja Hobby, pasje 25955 04-09-2020 14:47
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 08:57
. . . Nasza grafika - obrazki . . .cz. 15 tar-ninka Hobby, pasje 510 03-08-2009 22:43
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 18:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.