menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 20:43
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Ateista- to brzmi dumnie... juz sama nazwa watku jest dla mnie durna...... co dumnego moze byc w tym, ze ktos jest ateista?????
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 20:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Ateista- to brzmi dumnie... juz sama nazwa watku jest dla mnie durna...... co dumnego moze byc w tym, ze ktos jest ateista?????

Dla kogo durny, to durny. Kazdy jest z czegos tam dumny, bo inaczej klops totalny.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 21:49
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
co dumnego moze byc w tym, ze ktos jest ateista?????
O Polakach mówi się, że są NARODEM DUMNYM ... no właśnie- z czego powinien być dumny statystyczny POLAK..?
Może ktoś podpowie jakie cechy są podstawą tego stwierdzenia, może uzasadni: dlaczego bycie ateistą , nie może być powodem do dumy..?
Ja jestem dumna z tego, że w życiu kieruję się rozumem a nie wiarą... Inni zapewne mają własne kryteria...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 23:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda33
Ja jestem dumna z tego, że w życiu kieruję się rozumem a nie wiarą... Inni zapewne mają własne kryteria...
Jedno drugiego wcale nie musi wykluczać a nawet nie powinno, bo jest jeszcze wolna wola
Tu nie ma życia w tym wątku. Szkoda mojego czasu, jeśli nikt z zainteresowanych nie odpowiada na posty.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 01-11-2011 o 10:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 23:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ponieważ wątek o ekumeniźmie stał się niszą dla ateistów a tu taki dumny watek spadł do piekła to go wyciągam z czeluści skoro dumny to i w posadach musi być mocny.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 06:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ponieważ wątek religijny zszedł na kocie choinki sufitowe to nie mam gdzie napisać, że ja też jestem dumny, że nie jestem ateistą. W demokracji to chyba dozwolona wypowiedź. Życzę wszystkim odwiedzającym ten wątek pozytywnych emocji.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 13:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Wszystko zależy o czym się dyskutuje dlatego oceny tematu dyskusji mogą być rozbieżne.Dyskusje o religii którą oparta jest na wierze ograniczają się do przekonania drugiej osoby o swojej racji bez poparcia tego dowodem.Aby osiągnąć efekt potrzeba być dobrym psychologiem i wykorzystywać manipulację.Też jest wygodniej kiedy ten którego przekonywujemy jest niewykształcony i możemy wykorzystać znane prawidła fizyczne do wskazania na obecność cudu, stąd dążenie wyznań religijnych do zaniżania wykształcenia bo głupimi steruje się prościej.Głosząc swoją religię potrzeba ją znać i jak jest z wiedzą trzeba na bieżąco aktualizować.Nie da się o czymś mówić jak nie ma się o tym żadnego pojęcia a tylko powołuje się na antenatów swojego rodu.

Jarosławie II przecież nic nie stoi na przeszkodzie by założyć wątek tu chwalimy Boga /Bogów i każdy będzie mógł pisać peany do swojego Boga nawet do tego /Bóg Kościoła Latającego Potwora Spaghetti (ang. Church of the Flying Spaghetti Monster), inaczej pastafarianizmu, parodii religii/.

Nie powiedziałbym że wątek o ekumenizmie gdzie pisze Ostatek schodzi na psy.
Ekumenizm-ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła[2]. Głównym narzędziem ekumenizmu jest dialog i wspólna modlitwa, które nie mają na celu pochopnego zacierania różnic, lecz odkrycie jedności opartej na prawdzie i miłości Chrystusa. Ostatek zajmuje się dialogiem i wyjaśnianiem różnic pomiędzy wyznaniami.Nic nie stoii na przeszkodzie byś zajął się modlitwą wspólną ,wykupił na Skype rozmowy wideo i połączył się z koleżankami i kolegami i wspólnie z dywanikiem lub bez odbywał modlitwy.Myślę że to co piszesz o swojej działalności nie jest konfabulacją
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 13:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Wacku, sorki. Nie chcem, ale muszem wziąć Jarosława w obronę.
To gdzie on w końcu może się wypowiedzieć?
Na wątku 'getto katolickie' radziłeś komuś, aby coś tam na katolickim czole sobie wypisywał,
a tu Jarkowi polecasz dywany. Daj chłopie spokój.


ps. Autorkę wątku, którą niezmiennie od lat lubię i szanuję,
przepraszam za wtręt.
Znikam w sinej dali..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 16:35
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

ps. Autorkę wątku, którą niezmiennie od lat lubię i szanuję,
przepraszam za wtręt.
Znikam w sinej dali..
Daj se luzu i nie przepraszaj. Długo mnie nie było ale teraz znów jestem gotowa podkładać własne odciski pod twoje obcasy... - (w zamian za małą przysługę..?? )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 17:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Na wątku 'getto katolickie' radziłeś komuś, aby coś tam na katolickim czole sobie wypisywał,
a tu Jarkowi polecasz dywany.
Tych co się poczuli urażeni moimi sformułowaniami tych do których to było kierowane jak i postronnych czytelników -przepraszam.
Wacław Puchała

Lilu wracając do sprawy wyrażania swoich poglądów i możliwości o tym napisania nie zdarzyło się na forum aby działała jakaś cenzura.Forum SC umożliwia stworzenie dowolnych wątków tematycznych gromadzących ludzi o podobnych zainteresowaniach.Najbardziej emocjonujące i wywołujące najwięcej emocji to religia i polityka.

Politeizm jest mniej nowoczesny od monoteizmu? Czy lepsza religia wypiera gorszą? Czy prawdziwsza zajmuje mniej prawdziwą? Czy o wyższej etyce wypiera tę o mniejszej? Możemy zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć.Patrząc na dane dotyczące wyznawców religii największą skutecznością okazały się dwa wyznania monoteistyczne Islam i katolicyzm .Pamiętając z historii świata swoją dominację osiągnęły dzięki podbojom i nawracaniem przy pomocy siły miecza potem karabinu.Dopiero w XX wieku zaczęto prowadzić działalność ekumeniczną.I zaczęto drogą przekonywania i działalności misyjnej i zaangażowania środków finansowych dokonywać zmian poglądów ludzi o innych wyznaniach.

Kto nas zaraża wiarą ? Nie kapłani oni są strażnikami wiary ale nasi rodzice nikt tu nie jest winny bo jak przypisać winę za to rodzicom? Przecie rodziców zarazili wiarą ich rodzice i tak możemy się cofać przez pokolenia do Mieszka I.On podjął zmianę wiary ze względów politycznych i chwała mu bo by nasi sąsiedzi w ramach chrystianizacji nas wyrżnęli , dostało się jedynie Prusom. A dlaczego w Egipcie jest islam to samo rozumowanie jak dotyczące Polski można zrobić sięgając do historii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 20:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ponieważ temat i zagadnienie ateizmu jest, był i najprawdopodobniej będzie dla mnie mniej ważnym niż moje przekonania, to mam małą wiedzę na ten temat. Jednak w obecnych bardzo trudnych czasach warto poznać swoich przeciwników, żeby nie powiedzieć nieprzyjaciół, trzeba coś o nich wiedzieć, bo jak mówi powiedzenie jak się nie da zwalczyć wrogów należy ich kupić czyli poznać słabe punkty. Na razie ani zwalczać ani kupować nie mam ochoty ani potrzeby ale poznać tak. Jakież było moje zdziwienie jak czytam i okazuje się, że jest tyle podziałów i gatunków ateizmu, że rozprawa filozoficzno naukowa jest potrzebna. Postaram się w skrócie opisać co z tego zrozumiałem, może kiedyś „wgryzę” się głębiej, bo teraz mam ciekawsze sprawy ale te do rozważań są ważne.
A wiec co wyczytałem tak w pigułce dla własnego wyrobienia sobie zdania. Ogólnie ateizm to brak wiary w istnienie bóstw, ale też przypisywano to wierzącym w fałszywych bogów, lub popadłych w konflikt z religiami.
Ateiści sceptycznie nastawieni do wszelkich wierzeń ze względu na brak dowodów nie uznają też zjawisk nadprzyrodzonych.
A teraz podziały, które mnie zastanawiają, kto je stworzył i dlaczego, bo słyszałem tylko o wrodzonym i nabytym a tu jeszcze fura tego. Jest słaby ateizm tak zwany ukryty i mocny zadeklarowany. Ale to nie wszystko, bo jest jeszcze negatywny i pozytywny. To jeszcze nic, bo istnieje praktyczny i teoretyczny, i tu są największe różnice, wręcz fundamentalne. Najbardziej mnie poruszył ateizm epistemologiczny i ontologiczny, który dowodzi, że ludzie nie mogą znać boga lub rozstrzygać o jego istnieniu. Jest jeszcze metafizyczny, praktyczny, pragmatyczny, psychologiczny, socjologiczny i ekonomiczny. Jak już dojechałem do ateizmu praktycznego i teodycejskiego a potem aksjologicznego, to jednak uważam, że podział na sakrum i profanym w mojej prymitywnej wierze jest bardziej trywialny i przystępny, bo jak tu sobie wybrać wiarę ateistyczną mając tylko skończoną freblówkę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 20:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

O kurde!
Za mądre to dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 20:37
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Od razu widać Jarosławie, że wiedzą ogromną miałeś ochotę błysnąć. Czytaj dalej, ale może już ateizm zostaw.Po co zapamiętywać niepotrzebne nazwy. Są ateiści, są wierzący i widocznie tak musi być. Ja tam z nikim walczyć nie będę i wiara lub niewiara kogoś mnie nie obchodzi. Z takim samym zachwytem przeczytam cudowny wiersz katolika, ateisty, muzułmanina lub wyznawcy nieznanej mi religii. A jak utwór nieporadny i głupi to z powodu takich samych przekonań nie będę go chwalić.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 20:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Od razu widać Jarosławie, że wiedzą ogromną miałeś ochotę błysnąć. Czytaj dalej, ale może już ateizm zostaw
Właśnie o to chodzi, że nie mam żadnej wiedzy i liczę na prawdziwych ateistów, którzy coś o tym wiedzą. W końcu temat jest ambitny. Może o twórczości ateistów też coś znajdę to się podzielę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 20:56
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Właśnie o to chodzi, że nie mam żadnej wiedzy i liczę na prawdziwych ateistów, którzy coś o tym wiedzą. W końcu temat jest ambitny. Może o twórczości ateistów też coś znajdę to się podzielę.
Proponuję twórczość Encykopedystów, jest co czytać.
Dla porządku:
Jean Le Rond d'Alembert
Denis Diderot
Louis de Jaucourt
Louis Jean d'Aubenton
Georges-Louis Leclerc Buffon
Etienne Bonnot de Condillac
Jean Condorcet
Claude Adrien Helvétius
Paul d'Holbach
Monteskiusz
François Quesnay
Jan Jakub Rousseau
Anne Robert Turgot
Wolter
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 05-12-2012, 09:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Proponuję twórczość Encykopedystów, jest co czytać.
Dla porządku:
Jean Le Rond d'Alembert
Denis Diderot
Louis de Jaucourt
Louis Jean d'Aubenton
Georges-Louis Leclerc Buffon
Etienne Bonnot de Condillac
Jean Condorcet
Claude Adrien Helvétius
Paul d'Holbach
Monteskiusz
François Quesnay
Jan Jakub Rousseau
Anne Robert Turgot
Wolter
Nie znam jenzykuf opcych. Prymitywni ludzie znają tylko jeden słabo.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 05-12-2012, 10:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Jarosławie II po co dzielić wprowadzać podziały na ateistów słabych mocnych i bawić się w dywagacje.Prosty podział na wierzących i niewierzących a po środku mamy niezdecydowanych i może trzymajmy się tego podziału. Mamy z ładnie brzmiącymi wyrazami teistów, agnostyków i ateistów , proste i każdy już z seniorów wie.

Dowody na istnienie boga wymyślali teiści nie ateiści przecież to zadanie teizmu przekonanie wiernego że Bóg/Bogowie/ istnieją z stąd dowód np. ontologiczny.Ateista stwierdza że boga nie ma i każdy dowód istnienia Boga jest dla niego fałszem.Chciałeś lepiej to zrozumieć to przeczytaj http://www.filozofia.umk.pl/pliki/ka...rolegomena.pdf Kanta jest to w pigułce to co napisał w Krytyce czystego rozumu. Czy się z Kantem zgadzasz na temat istnienia czy nie istnienia Boga nie wrócę do tej sprawy za miesiąc jak sobie przeczytamy wszyscy i możemy ten temat spokojnie przedyskutować .

Ale wracając do ateizmu i ludzi którzy są przekonani że Boga nie ma opierają się w swoich rozważaniach na nauce i dowodach potwierdzonych badaniami naukowymi czy dowody naukowe przekonują cię do tego ze wszechświat się rozszerza z ziemią która nie jest środkiem wszechświata i nasz układ słoneczny wraz z galaktyką obraca się wokół centrum naszej galaktyki ?

Pytanie zasadnicze po co chodzi wierzący do kościoła rozumiem że do kina aby oglądnąć film do teatru aby zobaczyć sztukę do filharmonii aby posłuchać muzyki a kościół ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 05-12-2012, 18:33
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie znam jenzykuf opcych. Prymitywni ludzie znają tylko jeden słabo.
Nie przejmuj się, wszyscy są tłumaczeni na polski Czy są przetłumaczeni z polskiego na nasze nie wiem

Ostatnio edytowane przez maja59 : 05-12-2012 o 18:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 05-12-2012, 19:00
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Wrócę do wpisu Jarosława... nie do wiedzy z Wiki a do konkretnego fragmentu z gorącą prośbą by poniższe nie było odebrane jako czepianie się lub - co gorsze - pouczanie. Napisałam tylko to, co na 'wątpiach' mi leży.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Ponieważ temat i zagadnienie ateizmu jest, był i najprawdopodobniej będzie dla mnie mniej ważnym niż moje przekonania, to mam małą wiedzę na ten temat. Jednak w obecnych bardzo trudnych czasach warto poznać swoich przeciwników, żeby nie powiedzieć nieprzyjaciół, trzeba coś o nich wiedzieć, bo jak mówi powiedzenie jak się nie da zwalczyć wrogów należy ich kupić czyli poznać słabe punkty. Na razie ani zwalczać ani kupować nie mam ochoty ani potrzeby ale poznać tak.
Stwierdzenia, które nie są aksjomatami, wręcz odwrotnie - wymagają dowodów, ups... w przypadku Jarosława - rozszerzenia:
  1. dlaczego zakładasz, że ateista jest wrogiem religii i wierzącego? Twierdzisz, że ateista wierzy w nieistnienie bogów, ja twierdzę, że on po prostu nie wierzy w istnienie... niby nie ma różnicy, a jednak... w Twoim rozumieniu ateizm jest wiarą, w moim - nie, jest właśnie brakiem wiary, z powodu nieistnienia dowodów. Jak dotąd nikt nie udowodnił istnienia bogów, ale także ich nieistnienia. Jeśli stanie się pierwsze - wiara będzie nauką, drugie spowoduje upadek wszystkich religii. Na razie jest jak jest. Są to osobiste przekonania, możemy o nich rozmawiać, bez brania się za łby.
  2. nie rozumiem dlaczego ateista jest Twoim przeciwnikiem? czy podobnie traktujesz innowierców?
  3. wybór osobistych przyjaciół należy do Ciebie. Ty wybierasz z kim usiądziesz do własnego stołu. Pamiętaj, proszę, że inni mają takie same prawa i stoły. Może nie byłbyś mile widziany przy stole cudzym? Uogólnianie zawsze jest niebezpieczne... także dla stosujących tę metodę.
  4. masz zamiar zwalczać ateistów? W XXI wieku? nono, ogniem i tasakiem? czy tylko słowem ciętym?
  5. a kupowanie ludzi i ich sumień pachnie targiem niewolników. Podobnie poznawanie ich słabych punktów... przecież każdy człowiek je ma, nawet święty. Tak przy okazji - o świętości decydują ludzie, ich osąd może być mylny.
  6. nie masz ochoty, na razie... pocieszenie kiepsko brzmi. A jak ochota Cię najdzie? Ateista! kryj się??
  7. nie znasz ateistów? no nie wierzę, naprawdę nie wierzę.
Wiem, że w odpowiedzi usłyszę: 'jak zwykle nie zrozumiałaś' lub podobne... sorry, czytam to co napisałeś, nie to co miałeś na myśli czy co chciałeś powiedzieć. Dlatego z Twoich postów wyciągnęłam wniosek jednoznaczny, że ateista jest człowiekiem pośledniejszego gatunku. Hm... trochę się dziwię... trochę, bo jednak (o zgrozo!) przyzwyczaiłam się do podobnych myśli i stwierdzeń, choć się z nimi nie zgadzam. Kiedyś odpowiadałam ewangelicznym cytatem: "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni" (Łk 6.37)... dziś, sorki - nie chce mi się, aczkolwiek brzydko to brzmi... cóż, każdy jest mądry we własnych oczach... uszanujmy więc tę mądrość własną ale także cudzą. Dodatkowe podziały nie są potrzebne, nie służą niczemu.

PS - Jeśli pytania są niewygodne lub niegodne odpowiedzi... nie obrażę się za jej brak a pytania potraktuję jako retoryczne lub niewiele znaczący głos w dyskusji. Miałam nie wysyłać wpisu, ale mam takie samo prawo do własnego zdania i wątpliwości jak pozostali userzy. Zwłaszcza do wątpliwości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 05-12-2012, 20:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Ostatku!
Moje niskie ukłony. Ładnie i mądrze to napisałaś
Było też "Nie będzie Greka i Żyda..." czy jakoś tak co powinno też bardziej tkwić w pamięci wszystkich wojujących anty i klerykałów. A z niezrozumiałych dla mnie powodów nie tkwi. A szkoda.
Pozdrawiam.
P-37
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.