menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9341  
Nieprzeczytane 28-06-2019, 16:19
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie



Dostaje na priv wiadomosci od ludzi, ktorzy dziela sie ze mna swoimi spostrzezeniami odnosnie tematow poruszanych przeze mnie na tym Forum.
W zwiazku z tym, ze niektore zawieraja na tyle ciekawe spostrzezenia, ze nie chce tego zostawiac tylko dla siebie, postanowilam skopiowac i umiescic tutaj ten oto fragment:



"Żaden, ale to żaden, bóg nie jest spełniaczem życzeń robiącym wszystkim dobrze. Jahwe był wtedy bogiem plemiennym, dbał wyłącznie o swój lud. Prawa, właściwie bezprawia, wojny były/są okrutne. Wystarczy wspomnieć cherem... w porównaniu z którym fragment do którego przypiął się autor filmiku wydaje się być miętą z bobem. Historia to przede wszystkim ludzie: kłótliwi, nieprzewidywalni, skomplikowani. Człowiek tak ma. Próbuje usprawiedliwiać własne niegodziwości i okrucieństwa wolą czy też boskim poparciem. Od dawna się zastanawiam jak to pod Grunwaldem było. Wojska krzyżackie z pieśnią o zmartwychwstaniu Chrystusa, polskie z poparciem Bogarodzicy. A przecież nie bóstwa walczyły z sobą. Specjalnie dałam odległy przykład, by nie włazić we współczesność. Aby nie utknąć w średniowieczu przypomnę A. Osiecką, która pisząc teksty do „Sztukmistrza z Lublina” odkryła, że Jahwe był bogiem okrutnym. Był/jest!! i tego nie zmieni żadna wykładnia. Nie próbuję tłumaczyć, że jest miłością, wybaczaniem i kim tam jeszcze. Nowy Testament miał złagodzić... ale słowa Jezusa „Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie” zmuszają do zastanowienia.
Biblia niejednokrotnie zaskakuje. Choćby Aszerą, żoną Jahwe... i mnóstwem zapożyczeń z innych mitologii, o liczebnikach nie wspomnę. Pierwsze fragmenty pokazują kształtowanie się religii i narodu. Monoteizm, wiązany też z Echnatonem, nie był łatwy do przyjęcia dla ludów znających do tej pory wielobóstwo. Nie było też łatwe zlepienie plemion pasterskich w naród. Nie próbuję usprawiedliwiać Boga ani wpadać w jego sandały mówiąc, co chciał zrobić i co miał na myśli. Próbuję porównywać założenia religijne i znaleźć odpowiedź na pytanie jak się to dzieje, że pomimo rozwoju nauki religie zachowują moc i prawo bytu. Fizyka kwantowa bliska bogom... rozwój duchowy może być areligijny. Pomieszanie z poplątaniem. "


Nietrudno sie domyslic, ze autorka tego tekstu jest Ostatek.
Ten fragment wiadomosci do mnie, zamieszczam za jej wiedza i zgoda, reszte zostawie dla siebie.



Ostatku dziekuje i mocno sciskam.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 28-06-2019 o 17:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9342  
Nieprzeczytane 28-06-2019, 17:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55



Nie trudno sie domyslic, ze autorka tego tekstu jest Ostatek.
Ten fragment wiadomosci do mnie, zamieszczam za jej wiedza i zgoda, reszte zostawie dla siebie.



Ostatku dziekuje i mocno sciskam.
Bo Ostatek - też serdecznie pozdrawiam - jest przykładem
Człowieka który o religiach może z wysoką kulturą i zrozumiale dla wszystkich..... No! Prawie!
Okazuje że można, tylko trzeba umieć.

I za to ją cenimy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9343  
Nieprzeczytane 28-06-2019, 17:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5DB82A 08
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9344  
Nieprzeczytane 28-06-2019, 17:41
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Bo Ostatek - też serdecznie pozdrawiam - jest przykładem
Człowieka który o religiach może z wysoką kulturą i zrozumiale dla wszystkich..... No! Prawie!
Okazuje że można, tylko trzeba umieć.

I za to ją cenimy





Pluto, ja pisze dosc duzo, szybko, czesto at hoc i dopiero pozniej, jak znowu lookne na to, co wpadlo na Forum to dostrzegam, ze ... gdzies tam z czyms sie ..."rozjechalam".
Tak bylo i tym razem, szybko sie poprawilam, ale Ty z cytatem byles jeszcze szybszy.
Nawet nie zdazyles tego zauwazyc, badz w swojej wspanialomyslnosci nie zwrociles mi uwagi i tez dobrze.
I chociaz..., na ogol pisze sie to lacznie: "nietrudno", z drugiej jednak strony, gdy sie chce napisac cos w stylu: Nie trudno, a calkiem latwo ... wtedy piszemy jednak osobno.
Czyli w sumie, zalezy to chyba od tego, co akurat autor mial na mysli.
Ehhhh..., jak to mowia: polska jezyk trudna jezyk.
W kazdym razie ciesze sie, ze mamy podobne zdanie na temat kochanego Ostatka.
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9345  
Nieprzeczytane 28-06-2019, 18:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5DB8E1 B2
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9346  
Nieprzeczytane 28-06-2019, 18:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5DB588 E9
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9347  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 07:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie
Autor: Frédéric Martel

opis wydawcy
"Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Frédéricem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał pilnie strzeżone tajemnice Watykanu.
Sodoma to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. O podwójnym życiu Kościoła. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego Kościoła.
Zdaniem Martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty Jana Pawła II, Benedykta XVI i być może Pawła VI oraz papieża Franciszka. Bowiem to właśnie w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Dlaczego ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zawsze zależało im i zależy nadal na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Na te i wiele innych pytań Martel szuka odpowiedzi w książce, która jest efektem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach."

Bracia Sekielscy zajęli się pedofilią wśród księży Książka reporrtarz napisany przez Frédéricem Martelem to 4 lata rozmów z 1400 osobami z szczytu władzy w Watykanie i hierarchami kościoła rzymskokatolickiego na prawie wszystkich kontynentach .Geje o „parafii”czyli kościele ,gdzie przychodzi im żyć i pracować.Homoseksualizm to klucz do powołań potem kariera która w większości powiązana jest z alkową. Watykan to około 80 % gejów Meksyk 75 %księży to geje.Swoją orientację seksualną łatwo ukryć i normalnie funkcjonować.Nikogo nie dziwi mieszkanie księży w domu parafialnym , cieszą się w swoim środowisku , wsi , małego miasteczka , autorytetem , bo nikt nie każe mu się żenić z kobietą by pokazać że jest heteroseksualny.Tak naprawdę ci ci księży którzy głośno atakują zmiany związane z likwidacją celibatu to geje.

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie. Frédéric Martel. Audiobook PL Fragment audiobuka
https://www.youtube.com/watch?v=70CYR_uPFOk&t=7848s



Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 29-06-2019 o 08:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9348  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 10:14
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5D869E 24
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9349  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 11:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5DC4B2 C6
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9350  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 11:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5D829C F5
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9351  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 12:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

(Fb- Jerzy Koc)
"Hiszpański faszyzm powstał tylko i wyłącznie dzięki rzymsko-katolickiemu kościołowi. W wojnie domowej zginęło ponad 200 OOO Hiszpanów. Franco do końca swojego życia był wspierany i chroniony przez kościół katolicki."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9352  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 12:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5D7C46 BF
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9353  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 12:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5D7B01 20
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9354  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 13:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Ci co Sodomę przeczytali , napisali.:

Autor: Szczygieł Hipokryzja wyszła na jaw
Książka nie jest łatwa i przyjemna, niemniej jednak czyta się w zasadzie za jednym tchem. Poświeciłam na nią 3 nocki. Niesamowicie wciąga, drażni, ale daje też szeroki ogląd na to co było tak skrzętnie ukrywane i zamiatane pod dywan.

Autor: Grażyna , Ryba psuje się od głowy
Szokująca, ale prawdziwa. Pokazuje zepsucie, zakłamanie, zagubienie (?) duchownych, a także wysokich rangą włodarzy Kościoła, dla których Ręka Boska stała się idealnym narzędziem do straszenia wiernych, ich omija widocznie szerokim łukiem, skoro posuwają się do takich czynów. Ukłony dla autora za lata pracy, rzetelność i bezstronność.

Autor: Katrina , Wow
Co jakiś czas przechodzi mnie dreszcz, gdy czytam te wszystkie fakty, wyznania, rozmowy. Niezapomniana ksiazka...

Autor: Kornelia , Profanum
Skończyłam i jestem pod ogromnym wrażeniem pracy autora, ale też niesamowicie przybita informacjami jakie znalazły się w tym reportażu. Brak mi jakichkolwiek zastrzeżeń jeśli chodzi o szlif reporterski autora. Podszedł do pracy w sposób niezwykle skrupulatny zapraszając do rozmów taką rzeszę duchownych, co więcej absolutnie nie dotykał wiary, ukazał natomiast oblicza ludzi, którzy powinni być naszymi mentorami w tej wierze. Co do samej treści: nie godzę się z całym fałszem i hipokryzją jaką kierują się osoby deklarujące się jako przewodnicy duchowi... Ktoś kto powinien być wzorem, okazuje się zakłamanym homofobem z bujną przeszłością (teraźniejszością, przyszłością...sama nie wiem).
Świetna pozycja o bardzo ciężkiej tematyce.

Autor: zszokowana , Obłuda, obłuda, obłuda.
Jestem w szoku po przeczytaniu tej książki. Podziwiam wytrwałość i odwagę autora, bo ja w trakcie niektórych przeprowadzanych wywiadów wyszłabym chyba z siebie. Książka demaskuje obłudę watykańskiego kleru, ujawnia niewygodą prawdę, a w konsekwencji niesamowicie szokuje. Trudna, ale warta przeczytania pozycja.

Autor: Łukasz , Rzetelnie skonstruowana bomba
Myślę, że ta książka zmieni wizję kościoła XXI wieku. Rzetelna praca, jaką wykonał autor, zasługuje na ukłony. Dziwi jedynie fakt, że duchowni tak chętnie mówią o swoim homoseksualizmie. Martel okazał się wyjątkowo przenikliwym i pracowitym reporterem, kilka kontynentów, setki rozmów w cztery oczy. Warto znać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9355  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 13:49
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Wacku, czy mohery coś zrozumieją?????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9356  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 14:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Cytat:
Wróżbitka napisała-Wacku, czy mohery coś zrozumieją?????Odpowiedź z Cytowaniem
Myślę że nie , bo wierzący i praktykujący okopali się i bronią bezrefleksyjnie swojej twierdzy .
Świat idzie do przodu i na maruderów się nie ogląda , są zdarzenia w mediach światowych o których głośno i o tym piszę. A że nie wszyscy do wąskich forum mają dostęp, , to ciekawe według mnie posty , cytuję.Tak jak zachęcam do samodzielnego przeczytania Biblii i zastanowienia się nad jej treścią tak samo zachęcam do przeczytania Sodomy i wyrobienia sobie o tym reportażu własnego zdania

Autor: Lilkaa1 , Prawdziwa bomba
Ta książka szokuje, ale jest tak rzetelna, i tak dobra, że nie sposób przejść koło niej obojętnie. Bardzo inteligentna, bardzo prawdziwa i bardzo odważna. Cieszę się, że na tak kontrowersyjny temat powstała książka, która jest tak dobra jakościowo, polecam!

Autor: Robert Mocna książka
Nadal zbieram szczękę z podłogi - dużo wstrząsających faktów bez owijania w bawełnę. Szokująca prawda o kościele katolickim - pozycja obowiązkowa. Dobra reporterska robota i rzetelne śledztwo autora. Oby więcej takich bezkompromisowych książek - może wreszcie ludzie przejrzą na oczy.

Autor: Monsterka , Sutanna to nie kamuflaż - koniec zmowy milczenia!
Autor precyzyjnie, bez zająknięcia wyważa drzwi instytucji jaką jest Kościół i nie wycofuje się ani przez moment. Jest patronem prawdy od początku do końca. Przykład doskonałego, niezależnego pisarstwa. Doskonale nie obraża uczuć religijnych ani nie agituje za niczym innym, niż szczerością i transparentnością. Poruszające, chwilami druzgoczące, niezależnie jak świadomy sytuacji jest czytelnik to nie przejdzie szybko do porządku dziennego.

Autor: joanna , Hipokryzja i władza
Ta książka wywoła dużo szumu wokół Kościoła, powinien ją przeczytać każdy kto chce poznać prawdę o podwójnym życiu wielu księży i osób duchownych. Mną wstrząsnęła, nie spodziewałam się jak wiele faktów, ukrywanych za kurtyną tajemniczości właśnie ujrzało światło dzienne.

Autor: Anka , Prawdziwa sodoma?
Słyszałam tyle o tej książce, że w końcu ją zamówiłam. W internecie udało mi się trafić tylko na fragmenty, ale już zdążyła wywrzeć na mnie wrażenie. Nie mogę się doczekać aż przyjdzie moj egzemplarz.

Autor: kasia164 , Brutalnie i prawdziwie.
Udało mi się upolować w dniu premiery - nie podejrzewałam jednak, że przeczytam ją w dwa dni! Wciągająca, brutalna i poruszająca. Temat sam w sobie jest kontrowersyjny i wciągający, ale styl pisania i fakty przedstawione w książce są niesamowite. Nie zgadzam się z autorem w jednej kwestii - wbrew informacji z prologu, ta książka namiesza i będzie prawdziwą bombą, bo temat homoseksualnych, zdeklarowanych księży jeszcze długo nie będzie kwestią do spokojnej dyskusji.

Czy papież był gejem? Nowe fakty: Sodoma. ODC 1 https://www.youtube.com/watch?v=znc31Aisit0 Rafał Betlejewski.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 29-06-2019 o 14:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9357  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 16:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.facebook.com/VidKOD/videos/637706883417122/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9358  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 16:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5D7E68 98
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9359  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 16:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5D82D9 99
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9360  
Nieprzeczytane 29-06-2019, 18:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5DC341 ED
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.