menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1121  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 10:04
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Edith
ja bym do Matki Teresy dodała jeszcze calą armię bezimiennych prawie sióstr zakonnych,
które obslugują tu w Polsce i na świecie hospicja, ośrodki socjalne itd.
Nie neguję aktow pomocy i miłosierdzia ze strony katolików. Myślę, ze nikt bezstronny nie może tego zrobić.
Tym ludziom należy się wielki szacun od wszystkich niezależnie od wyznania.
Jurek Owsiak też wiele dokonał nie z pobudek religijnych, a normalnie - ludzkich.
Młodzież, ktorą za sobą pociągnął szczęśliwa jest, że robi coś nie tylko dla siebie, niekoniecznie dla Boga, a dla chorych dzieci.W tym roku i dla nas.
Moja młodzież brała udzial w Wielkiej Orkiestrze zaraz u jej zarania, znam te emocje .A kapłani....lepiej nie pisać.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1122  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 10:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Anioł piekieł: Matka Teresa z Kalkuty (Christopher Hitchens) (PL) 1/3 http://www.youtube.com/watch?v=DyquD6GhvSE Posłuchaj sobie spokojnie , już wcześniej na ten temat pisałem i zamieszczałem linki do trzech części.Nie interesuje mnie czy miała czy nie miała pośrednika to jej decyzja i trudno o każdym przypadku dyskutować.Była osobą medialną tak jak JPII i kreowały je media .Inne jest podejście do wiary i religii osób bardzo bogatych którzy nie mają problemów z jakimi się spotyka normalny człowiek.W kurorcie Izraelskim przyjeżdżają na sobotę i niedzielę bogaci Arabowie i czy myślisz że ich żony na basenie są opatulone w szaty? nie rozróżnisz ich .

Ich problemy doczesne rozwiązuje kapitał i z niego sobie korzystają jak mogą mają raj i w raju służbę i używki.Bill Gates ma problemy ? nawet podał do mediów że więcej zapłaci podatku i apelował do kolegów o taki gest w stosunku do kraju jakim jest USA.Stworzył fundację gdzie finansuje badania nad Alzheimerem i długowiecznością .Czy ci co mają szczęście zaznać raju na ziemi mają latać po zborach ,synagogach ,kościołach i by mogli się inni wyznawcy z nimi sfotografować i by przybywało wiernych bo służyć będą swoją osobą marketingowo.Oni nie muszą dalej pracować a siedzenie gdzieś bezproduktywnie i by mu przypominano co to jest Bóg bo zapomniał jest stratą czasu.

W pierwszej części omawiana była potrzeba religii i jak się tworzyła kasta kapłanów i co mieli za zadanie.i ciekawa druga część gdzie jest mowa o delegowaniu uprawnień przez Króla bo był wyższy poziom życia społecznego.Przecież XVI wieku kiedy była pańszczyzna i ograniczenie miejsca pobytu do włości pana gdzie mógł iść Pan by go oglądnęli jego poddani , jak nie do Kościoła ,nawet ławka dla tych bogatych była przy ołtarzu.A chłop bogaty gdzie poza karczmą mógł się pochwalić nowymi szatami? Czy ci ludzie mieli inne możliwości? teatr , kino , opera, filharmonia, TV nawet głupie radio które obecnie masz w komórce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1123  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 11:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
.......A kapłani....lepiej nie pisać.

A dlaczego?
Przecież paulini wyrzucający przed laty młodzież kwestującą na jasnogórskich wałach jakiś publiczny fakt sprokurowali.
A jak by nie było, to jest ważne miejsce i istotna trybuna dla katolickiego społeczeństwa. I nie tylko.
Można Owsiaka oceniać różnie, ale w końcu on jak niewielu dotychczasową działalnościa zrobił na rzecz rodziny i żywotów narodzonych niz wiele innych instytucji. W tym i takich, które maja pomoc i miłosierdzie wpisane w statuty.
Powtarzam, że krytyce powinno sie poddawać kazdą publiczną działalność. Z tym, że bez włażenia z brudnymi buciorami w idee będące podstawą religii i wyśmiewania tradycji i zwyczajów
jakie obowiązuja ścisłe grono wyznawców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1124  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 11:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Edith- nie za bardzo ty przywiązujesz wagę do chrztu że ktoś się ochrzcił ,i że to zrobił w traumie związanej z procesem chorobowym i dalszymi rokowaniami na poprawę stanu zdrowia. Jak byś podała przykład że dzięki chrztowi objawy chorobowe zanikły to rozumiem że wiara ma jakiś wpływ na nasz organizm.

Gdy byś nam podała że gdzieś tam w ciągu miesiąca się ochrzciło , też o niczym nie świadczy bo to zrobili rodzice w ramach indoktrynacji .Za wyjątkiem przypadków wyznań katolickich gdzie chrzest się dokonuje jako osoba dorosła i świadoma .
Powroty ludzi mają różne przyczyny i każdy przypadek jest indywidualny. Ludzie którzy są ulubieńcami mediów w Polsce nie muszą być ulubieńcami za granicą. To się przeżywa w sferze psychologicznej że raptem nie masz na biurku zaproszeń na różne otwarcia bo nie jest się w grze i w notatniku PR do tego mogą się dołożyć trudności finansowe.

Z drugiej strony wypisanie się z „ sekty judaistycznej” trzeba dwóch światków a nie normalny list i trwa tygodniami. Pisali o tym na naszym forum .Po co ciągnąć dwóch świadków to wymysł rzymsko- katolicki by świadkom zabierać czas i piętrzyć utrudnienia przed zmieniającym swoją decyzję co do wyznawanej wiary.
Cytat:
Pluto napisał-Z tym, że bez włażenia z brudnymi buciorami w idee będące podstawą religii i wyśmiewania tradycji i zwyczajów
jakie obowiązuja ścisłe grono wyznawców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nie każdemu się podoba państwo wyznaniowe jak Watykan ,Arabia Saudyjska ,Iran .W krajach demokratycznych nie ma cenzury a wypowiadać się można na wszystkie sprawy.Nawet ksiądz rzymskokatolicki mówi o mitach zawartych w Biblii bo to jest prawda a wyznawcy muszą się z tym zmierzyć.Też muszą się zmierzyć z tym problemem jak powstaje religia jest to proces i nie wszystkie religie muszą przetrwać. A wyznawcy potrzebni są za życia i w momencie pochówku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1125  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 11:46
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A dlaczego?
(...)
Z tym, że bez włażenia z brudnymi buciorami w idee będące podstawą religii i wyśmiewania tradycji i zwyczajów
jakie obowiązuja ścisłe grono wyznawców.
Pluto
ja chce oddać sprawiedliwość tym, którzy czynią dobro, a raczej przemilczeć tych, ktorzy chyba jednak są zawistni.
Dlatego wymieniam ciche siostrzyczki i całą mlodzież skupioną w Wielkiej Orkiestrze, młodzież współpracującą z Caritasem też.
Po co mi przypominać sobie posła Czarneckiego czy innego Zawiszę, wiejskich proboszczów itd.?
Oni mają i mieć będą i bez tego dobre samopoczucie.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1126  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 12:41
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Edith
ja bym do Matki Teresy dodała jeszcze calą armię bezimiennych prawie sióstr zakonnych,
które obslugują tu w Polsce i na świecie hospicja, ośrodki socjalne itd.
Nie neguję aktow pomocy i miłosierdzia ze strony katolików. Myślę, ze nikt bezstronny nie może tego zrobić.
Tym ludziom należy się wielki szacun od wszystkich niezależnie od wyznania.
Jurek Owsiak też wiele dokonał nie z pobudek religijnych, a normalnie - ludzkich.
Młodzież, ktorą za sobą pociągnął szczęśliwa jest, że robi coś nie tylko dla siebie, niekoniecznie dla Boga, a dla chorych dzieci.W tym roku i dla nas.
Moja młodzież brała udzial w Wielkiej Orkiestrze zaraz u jej zarania, znam te emocje .A kapłani....lepiej nie pisać.

zgodzam sie z ta wypowiedzia; jedynie do koncowki chcialabym dodac, ze niektorzy wsrod "kaplanow" zdobywaja uznanie i szacunek nawet niewierzacych...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1127  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 12:46
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Była osobą medialną tak jak JPII i kreowały je media

ja juz pisalam ze matka Teresa wybrala to co chciala bo nie chciala meza, rodzenia dzieci itp...

poznalam Polke; lekarke (nie medialna, taka jak wymienila Gratka "bezimienna"), ktora starala sie w Indiach uratowac dzieci z rodzin tredowatych i docenialam to...

i wypowiedz Gratki jest rozsadna...Owsiak tez jest medialny; i dzieki temu ta pomoc naplywa
tacy ludzie "porusza niebo i ziemie" aby sciagnac srodki na pomoc..
chcac pomoc ludziom musieli nawiazac ludzkie kontakty, sprzegnac sie z nimi swoim zyciem, dotknac brudu, ropy, krwi, gnoju, narazili sie na plotki na swoj temat, szepty za plecami, wystawili na szwank swoja kariere...i im wieksze efekty przynosi to co czynia, tym bardziej nie ciesza sie dobra opinia wsrod tych ktorzy najchetniej chcielibysmy trwac na wyimaginowanym tronie szacunku ludzkiego i stamtad wyglaszac madre opinie, rzucac gromy potepienia, dawac dobre rady...

w ludzkim sensie odniesienia; zrobili duzo dla innych ludzi

Ostatnio edytowane przez edith_2012 : 10-01-2013 o 14:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1128  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 14:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
edith napisała-poznalam Polke; lekarke (nie medialna, taka jak wymienila Gratka "bezimienna"), ktora starala sie w Indiach uratowac dzieci z rodzin tredowatych i docenialam to...
Właśnie o to chodzi o czym pisze Babka Gratka działalność charytatywna powinna być przejrzysta a nie ukrywanie dochodów i wielkości rozdzielanej pomocy.Inna sprawa to moralność instytucji na którą się składa moralność poszczególnych składników , a z tym jest nie najlepiej wystarczy przeczytać prasę.
Każda osoba musi być medialna na stanowisku szefa fundacji teraz takie czasy .Czy seniorzy pomagają seniorom którzy mają kłopoty finansowe wynikające z różnych kłopotów rodzinnych niepełnosprawne dzieci Alzheimer bliskich ? Każdy przed majem sam może odpowiedzieć przed sobą o swojej solidarności z tymi co mają kłopoty nie wynikające z nich samych.

Edith przestańmy używać argumentów nie na czasie i wręcz głupich piszesz i konfabulujesz.....matka Teresa wybrala to co chciala bo nie chciala meza, rodzenia dzieci Myślę że nie jesteś "dziewicą seniorką " i posiadasz dzieci możesz nas oświecić ile ich posiadasz i ile twoje koleżanki z twojego wyznania i czy dalej rodzą ?.. .co rok to prorok....To co napisałem o Matce Teresie to moja opinia i wielu się z nią zgadza. Przecież wiesz że właścicielami Huty w Krakowie są Hindusi i wiedzą lepiej od wielu piszących na podstawie opowieści.Dajmy już spokój Matce Teresie bo nie żyje ,więcej wokół tej osoby show niż prawdy w tym co robiła.Też jest to opinia subiektywna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1129  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 15:36
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Edith przestańmy używać argumentów nie na czasie i wręcz głupich piszesz i konfabulujesz.....matka Teresa wybrala to co chciala bo nie chciala meza, rodzenia dzieci Myślę że nie jesteś "dziewicą seniorką " i posiadasz dzieci możesz nas oświecić ile ich posiadasz i ile twoje koleżanki z twojego wyznania i czy dalej rodzą ?.. .[b]co rok to prorok

hahah wrecz przeciwnie, nie uwazam matki Teresy za lepsza/czy gorsza od innych kobiet
no trudno wystukiwac na forum "lapotologicznie" w temacie wyboru jakie dokonuja kobiety
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1130  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 15:49
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Każdy przed majem sam może odpowiedzieć przed sobą o swojej solidarności z tymi co mają kłopoty nie wynikające z nich samych
mozna miec papierek i odpisac z podatku, ale mozna tez anonimowo wspomoc "niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1131  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 16:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Edith napisała-mozna miec papierek i odpisac z podatku, ale mozna tez anonimowo wspomoc "niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja"
Nie przesadzaj z tą solidarnością katolicką, jak czytam ze ważniejsze są organy nowy samochód proboszcza czy witraż bo ko każdego gadżetu jest nazwisko i imię fundatora.Wytłumacz mi 95% katolików i ok 20 % skrajnego ubóstwa.Dofinansowanie państwa kasty kapłanów , datki wiernych ,wróć z nieba na ziemię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1132  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 16:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Edith napisała-trudno wystukiwac na forum "lapotologicznie" w temacie wyboru jakie dokonuja kobiety
Zostawmy kobiety w spokoju ale nie pisz że nie masz wpływu na aborcję bo tego nie dokonuje mężczyzna a sex jest przyjemnością dwóch osób przeciwnej lub tej samej płci. Przy czym tej samej nie mamy przedłużenia gatunku .Kto ci każe wiązać się z jakimś " dupkiem " by tylko zaspokoić prokreację która wpływa na przedłużenie gatunku. Może DNA zakończyło proces kreowania tej linii i możliwości mutacji. Nie wiemy jeszcze ale jutro możemy tą wiedzę zdobyć. Występowanie miłości w tej samej płci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1133  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 07:13
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie przesadzaj z tą solidarnością katolicką, jak czytam ze ważniejsze są organy nowy samochód proboszcza czy witraż bo ko każdego gadżetu jest nazwisko i imię fundatora.Wytłumacz mi 95% katolików i ok 20 % skrajnego ubóstwa.Dofinansowanie państwa kasty kapłanów , datki wiernych ,wróć z nieba na ziemię.
cale zycie przesiedziales w kraju katolickim utyskujac na "katolicki bajzel", nic nie zmieniles, totalnie bezsilny jestes na dzialania katolikow...
jestes uzalezniony od bycia wsrod katolikow, jak w patologicznej rodzinie; bita zona uzalezniona od kopiacego ja meza (bo od pokolen tak bylo)...
nie potrafisz wyjsc z tego srodowiska; jestes "dobrowolnym; ochotnikiem ofiara" podobnie jak ta bita zona ktora znajdzie zawsze wytlumaczenie na to dlaczego nadal tkwi w chorym zwiazku...


sa kraje gdzie ateistom zyje sie swietnie i katolicy sa w mniejszosci; nie ma nekania w mediach o proboszczach chcacych na nowy samochod,
nie ma pielgrzymek, system socjalny dziala swietnie a rzad nie finansuje kosciolow...
jestes obywatelem UE masz prawo przeniesc sie...

problem lezy w tobie, ze gdziekolwiek bys sie nie znalazl to bedzie ci zle...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1134  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 07:16
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
.Dofinansowanie państwa kasty kapłanów , datki wiernych ,wróć z nieba na ziemię.

napisz jaki model panstwa by ci odpowiadal;
jest takie panstwo na swiecie?
czy jedynie w twoich marzeniach; twoj "raj"

Ostatnio edytowane przez edith_2012 : 11-01-2013 o 07:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1135  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 07:42
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Kto ci każe wiązać się z jakimś " dupkiem " by tylko zaspokoić prokreację która wpływa na przedłużenie gatunku.
dotychczasowe wypowiedzi uczestniczek tego forum wskazuja ze kieruja sie etyka, gdzie jak okreslasz "dupek" jest przez nie kochany, zostaje mezem i szczesliwie wychowuja wspolne potomstwo; jedna z nich podsumowala:
"Powiem to w sposób mocno wulgarny, ja - moje ciało nie jest przedmiotem jak pisuar na dworcu kolejowym"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1136  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 10:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
sa kraje gdzie ateistom zyje sie swietnie i katolicy sa w mniejszosci; nie ma nekania w mediach o proboszczach chcacych na nowy samochod,
nie ma pielgrzymek, system socjalny dziala swietnie a rzad nie finansuje kosciolow...
jestes obywatelem UE masz prawo przeniesc sie...
problem lezy w tobie, ze gdziekolwiek bys sie nie znalazl to bedzie ci zle...
Odpowiedź z Cytowaniem
Edith tak samo są kraje katolickie gdzie żyje się lepiej niż u nas to żaden argument.Tu mam znajomych przyjaciół i w końcówce życia nie mam zamiaru zmieniać kraju.Zresztą głosowałem przy zmianach ustrojowych za nową rzeczywistością.Ja nie muszę pytać rodziców co to PRL, ja w nim żyłem jak wielu seniorów .Polska jest krajem demokratycznym a demokracja to pewne zasady które prawdopodobnie ci są znane.Jestem za przestrzeganiem zasad demokracji i konstytucji tego kraju w którym mieszkam.

Są ludzie wyposażeni w umysł i samodzielnie myślą wypowiadają się w kwestiach społecznych.Są też tacy co potrzebują przewodników w życiu bo nie potrafią samodzielnie myśleć bo ich tego nie nauczono.Uczestniczę w wyborach należę do partii politycznej artykułuję swoje poglądy, popieram organizacje pożytku społecznego wspieram ich bo są ich poglądy mi bliskie.Ja mam wpływ na to co się dzieje i też sam kreuję tą rzeczywistość.Najbardziej mi się podoba system demokracji bezpośredniej który jest w Szwajcarii.Dlatego włączyłem się w ruch Latarników który powołał Boni by rozszerzyć znajomość komputerów wśród 55+ jest to część dużego projektu który będzie miał znaczenie dla pokoleń.Wielu seniorów z tego forum uczestniczy w tym projekcie

Gdyby nie ludzie kreatywni siedziała byś Edith w kurnej chacie i było bi ci dobrze rodziła byś corocznie dziecię bo potrzebne do pracy na roli ,nic byś nie wiedziała o antykoncepcji a natura regulowała by ilość twojego potomstwa.Teraz bardziej rozważne podejmujesz decyzje bo XXI wiek i masz nawet dostęp do środków wczesnoporonnych.Proponuję ci wesprzeć działania Polskich feministek i razem z nimi wymusić na systemie równość płci.

Klakierów rzeczywistości jest dużo część jest finansowana przez system bo pracują w administracji sami lub ich dzieci i są emocjonalnie związani z systemem władzy i boją się wychylić bo przywykli do posłuszeństwa.Ja piszę bo widzę to co jest złe w systemie z stąd moje poparcie dla Forum Obywatelskiego Rozwoju .Zobaczysz o czym piszą młodzi ludzie wykształceni w kraju czy zagranicą, możesz też ich wesprzeć finansowo.Przynajmniej nie będą twoje środki zmarnowane .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1137  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 13:02
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
włączyłem się w ruch Latarników który powołał Boni by rozszerzyć znajomość komputerów wśród 55+ jest to część dużego projektu który będzie miał znaczenie dla pokoleń.Wielu seniorów z tego forum uczestniczy w tym projekcie


dla scislosci; jest to program dla 50+


dla powiekszenia informacji podaje ze zajecia komputerowe dla osob starszych prowadzone sa rowniez w kosciolach w Polsce;

dla przykladu podaje strone parafii sw. Jozefa (Krakow): http://jozef.diecezja.pl/index.php?p...rs-komputerowy

a tutaj wypowiedzi uczestnikow: http://jozef.diecezja.pl/index.php?p...zi-uczestnikow

rowniez poza Europa w wielu panstwach jest podobny program; prowadzony w osrodkach swieckich jak i w kosciolach,
a rowniez w wielu domach opieki dla osob starszych...


Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Gdyby nie ludzie kreatywni siedziała byś Edith w kurnej chacie


hahah wlasnie jestem kreatywna i napewno nie siedzialabym w kraju gdzie byloby 95% ateistow, panstwo finansowalo ateistow i ateizm wciskalby sie na kazdym kroku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1138  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 13:06
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Ateista czy agnostyk zadaje pytania, wątpi. Od pierwszej wątpliwości, od pierwszego zadanego pytania staje się kimś, kto nie wie. Jak Babka Gratka i Ostatek pisały: "nie wiem" jest pozbawione błędu.
"Niedowierzanie to pierwszy krok ku filozofii" Diderot
Polecam film, w którym jest mnóstwo ciekawych pytań, równie ciekawych rozważań o etyce, człowieczeństwie, o potrzebie poszukiwania sensu - o tym, jak się współcześnie te pojęcia pojmuje. O kierunkach współczesnej filozofii
Życie pod lupą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1139  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 13:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
hahah wlasnie jestem kreatywna i napewno nie siedzialabym w kraju gdzie byloby 95% ateistow..
Czy ty uważasz to co napisałaś za jakieś nowe i odkrywcze godne nagrody Nobla ? .......kreatywności mówi, że jest to po prostu zdolność tworzenia czegoś nowego.........
Edith posłuchaj to co poleca Proch i pył jest to rozważania o etyce stosowanej i coś napisz na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1140  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 14:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał edith_2012

hahah napewno nie siedzialabym w kraju gdzie byloby 95% ateistow, panstwo finansowalo ateistow i ateizm wciskalby sie na kazdym kroku

Każdy przyzwoity człowiek powinien przestrzegać pewnych zasad. m.in. nie kraść.Dla katolików VII przykazanie to "nie kradnij"
Teraz państwo finansuje katolików na kwotę kilka miliardów rocznie. To są pieniądze z budżet państwa, a więc i ateistów. Ateiści nie okradają katolików tylko katolicy bez pardonu korzystają wbrew woli ateistów z ich pieniędzy . Przecież tam są pieniądze np Jerzego Urbana. Dla katolików, pieniądz nie śmierdzi, może być nawet diabła. No to gdzie honor , gdzie przyzwoitość, gdzie siódme przykazanie? no gdzie?
Na ten temat wypowiedziała się też prof. J. Senyszyn ( ateistka) http://senyszyn.blog.onet.pl/2013/01...cznym-kosciele http:/

Ostatnio edytowane przez wankabor : 11-01-2013 o 15:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.