menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #361  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 18:49
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

witam,ikonki z pulpitu,wrzucić do kosza
__________________
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #362  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 20:52
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziunia_50
witam,ikonki z pulpitu,wrzucić do kosza
Jak wrzucić do kosza to w tej chwili mały pikuś, tylko że Ty namieszałaś nie żle i masz teraz na pasku "Szybkiego uruchamiania" 63 pozycje z których większość trzeba się pozbyć, tylko trzeba wiedzieć co to jest i gdzie to przenieść.
Przy takim pomniejszeniu zrzutu mało co widzę, nieczytelne są litery.
Zrób jeszcze raz zrzut ale go nie pomniejszaj (wyjątkowo) żeby można się było zorientować gdzie co jest.
Jak zrobisz zrzut to jego kod zamieść w osobnej linii (po poprzedzającym go tekście naciśnij Enter (i po wklejeniu kodu też Enter)

Zamieść ten zrzut na wątku "Komputer trochę już poznany" bo zrobi się z tego temat rzeka (jeśli będziesz chciała doprowadzić Pulpit do porządku) i nie pasuje do tego wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #363  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 19:41
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Poradnik Komputerowy - stale e-mailem

Otwierając ten wątek wskazałem podręczniki do nauki komputera (# 2 - 5).
Oczywiście, są także inne. Nowsze - proszę wskazać jeżeli ktoś zna.
Wątek zbliża się do nieuchronnego zamknięcia, więc zanim zniknie polecam jeszcze jeden, bardzo ciekawy "podręcznik" komputerowy. Różni się tym, że jest wersji elektronicznej, nie książkowej.
Ma tą dużą zaletę, że podaje aktualności, jest pisany na bieżąco, typu e-letter.
Trzeba go zamówić. Jest bezpłatny. Będą przychodzić kolejne jego nr-y do skrzynki pocztowej jako e-mail.

Oto link do Poradnika
http://poradnikkomputerowy.pl/index/bezplatne_elettery

I do Porad Komputerowych
http://www.poradykomputerowe.pl/optymalizacja_windows



Wystarczy zamówić sam poradnik.
Myślę, że bardzo się przyczyni do poszerzenia naszej wiedzy komputerowej.
Pozdrawiam.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 16-03-2010 o 18:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #364  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 19:58
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Stefan, to dobry pomysł, czy Ty tez korzystasz z tego?
Ja chyba się załapię.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #365  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 21:29
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Poradnik Komputerowy - e-mailem. Gdzie zapisywać porady!

Porady w tym poradniku są krótkie.
Radziłbym założyć na pulpicie dokument Worda, i do niego je wklejać (uprzednio zaznaczyć, "zaniebieszczyć"). Metodą "Kopiuj-Wklej".
Jak założyć dokument Worda?.
Znane przecież: klik prawym na pulpicie > Nowy > Folder. Nadać mu nazwę "PORADNIK KOMPUTEROWY".

Pokazuję jedną z takich porad, ( z Poradnika z dnia 8.XII.2009r.) :

Porada Sprzętowa regulacja obrotów wentylatorów
"Jeżeli Twoja płyta główna nie umożliwia programowego sterowania obrotami wentylatorów lub automatyczna regulacja nie spełnia Waszych oczekiwań, sięgnij po regulator sprzętowy. Dzięki niemu można ręcznie ustawiać prędkość obrotową wentylatora zależnie od potrzeb.
Za pomocą typowych regulatorów możesz sterować wentylatorami procesora, chipsetu i obudowy. Najtańsze regulatory umożliwiające sterowanie jednym wentylatorem kupisz już za 10-15 zł. Mają one postać śledzia lub małej kostki, którą można przymocować do ściany obudowy komputera. Na śledziu lub kostce znajduje się potencjometr lub przełącznik do ustawiania prędkości. Potencjometr jest bardziej praktyczny, gdyż umożliwia płynną regulację obrotów. Montaż takiego regulatora jest bardzo prosty:
  1. Wyłącz komputer i dla bezpieczeństwa wyjmij wtyczkę zasilania z gniazdka.
  2. Otwórz obudowę komputera i wypnij z płyty głównej kabelek zasilający wentylator.
  3. Wepnij do złącza na płycie kabelek regulatora.
  4. Kabelek wentylatora podłącz do regulatora.
  5. Śledzia zamontuj w otworze w tylnej ścianie obudowy. Kostkę przyczep do obudowy, przeprowadzając przewód przez otwór wentylacyjny obudowy lub otwór po śledziu.
  6. Regulatory tego typu mogą mieć złącze dla wentylatora bezpośrednio w kostce lub na przewodzie przedłużającym (np. Zalman Fan Mate 2). Wybieraj te z długim przewodem, tak aby regulator dało się bez problemu zamontować w dowolnym miejscu na zewnątrz obudowy".
Tym postem odpowiadam także Tobie, Romualdzie, że oczywiście korzystam z tego poradnika.
S.

P.S.
Dla "nietechników" - a takich jest tu b.wiele, wyjaśniam:
1) trzeba dokupić regulator obrotów wentylatorka. Będzie nim można samemu ustawić prędkość obrotową wentylatorka chłodzącego komputer.
2) trzeba pytać w sklepie komputerowym i poprosić średnio sprytnego komputerowca do podłączenia tego.

Ale ta porada to jako przykład. Wcale nie namawiam, jeżeli wszystko jest OK z Waszym kompem.
Tylko gdzieś tam kiedyś pisałem, (chyba w # 196), że trzeba uważać, ażeby komputer się nie przegrzewał. To ważne.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 15-03-2010 o 09:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #366  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 04:23
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Wydaje mi się, że skomplikowane to nie jest. Po prostu najeżdżamy kursorem w miejsce połączenia paska i pulpitu i ciągniemy w dół.
Nie pisałbym tak gdyby to było takie proste. Najeżdżając na połączenie "i w dół" to drań się chowa całkowicie. A jak wyciągałem-to wychodzi gruby jak był. Staje się grubszy jak się chce po lewej stronie zostawić na pasku mniej niż 3 ikonki. To wtedy wskakuje grubszy i ikonki w 2 rzędach. Dobrze się ze 3 razy namęczyłem. Tak dokładnie to nadal nie wiem jak udało mi się przywrócić po wielu, wielu próbach.

Wiem że można pasek dać z boku i nawet na górze. Kiedyś dawno tak mi się przytrafiło. Ale sprowadziłem na właściwe miejsce na dole. Dlaczego w #380 na zrzucie przycisk "Start" nie jest zielony? No i literki inne. U dziuni wyglada jeszcze inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #367  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 08:18
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nie pisałbym tak gdyby to było takie proste .....
To na prawdę jest proste , tylko:
U Ciebie dzieje się tak dlatego, że masz prawdopodobnie włączoną opcję "Zablokuj pasek zadań". Opcja ta jest dostępna po pstryknięciu w "Pasek zadań" PPM (prawym przyciskiem myszy). Odblokuj i wszystko będzie dostępne i proste
Przy włączonej tej opcji wszelkie modyfikacje są wykluczone.

Cytat:
Dlaczego w #380 na zrzucie przycisk "Start" nie jest zielony? No i literki inne. U dziuni wyglada jeszcze inaczej.

U dziuni_50 wygląda inaczej bo Ona ma Wistę i tak domyślnie wygląda tam przycisk Start
U Ciebie wygląda inaczej niż u mnie (chociaż oboje mamy winXP) ponieważ ja mam zmodyfikowany wygląd. Napiszę o tym w którymś z najbliższych postów.
No i pomyliła Ci się trochu numeracja bo postu #380 jeszcze nie ma
Odpowiedź z Cytowaniem
  #368  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 09:03
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Porada dla tych, którzy chcą utworzyć i prowadzić blog

Link jest w poście # 363

Odpowiedź z Cytowaniem
  #369  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 11:38
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Witam

Ja też - wifi, mam tylko Windows XP HE - mój pulpit ( widok z Operą).


Pozdrawiam


Odpowiedź z Cytowaniem
  #370  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 12:26
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Poradnik komputerowy

Z tego, co ja wyczytałem, to i owszem BEZPŁATNY jest przez 14 dni. Potem trzeba bulić - wcale niemało. A może się mylę?...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #371  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 17:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
To na prawdę jest proste , tylko:
U Ciebie dzieje się tak dlatego, że masz prawdopodobnie włączoną opcję "Zablokuj pasek zadań". Opcja ta jest dostępna po pstryknięciu w "Pasek zadań" PPM (prawym przyciskiem myszy). Odblokuj i wszystko będzie dostępne i proste
Przy włączonej tej opcji wszelkie modyfikacje są wykluczone.
To oczywiste że przy zablokowanym nic nie można zrobić. Dlatego mając kiedyś np. 10 ikonek postanowiłem je schować. Bo odblokowaniu paska, spychałem je kursorem. Ale jak zostały 3 [tyle zawsze zostaje] a "spychałem" dalej-to wtedy robił się pasek podwójny. A wyjść z tego nie było łatwo co opisałem w poprzednim poście. Ale to było trochę lat temu. Mimo tego zapamiętałem to.
Dziś już nie odblokowuję paska jak chcę dodać kolejną ikonkę skrótu. Wpycham ją między trzecią ikonkę i ">>" i sprawdzam. Jest wtedy na dole, ale kolejność też można przestawiać.

No oczywiście nie ma jeszcze #380. Miałem napisać #360.
================================================== =================
Inny temat. Czasem muszę nawet do 5 razy włączać kompa. Dziś załapał bez problemu. Po włączeniu kompa startuję IE i mam Google. Na pasku tematu próbuję czy piszę -rz,,, bj p i spację też Zaczynam od przecinka i już wiem, że coś nie tak. Wygląda jakby wbiło WinXP ale brak części czcionek. Na dodatek akurat te co wymieniłem. Z tym że nie wszystkie jednocześnie. Może brakować jednej. Sprawdzam tylko której. Nie jest to wielki kłopot bo komp chodzi cały dzień. Daję go w "uśpienie" jak oglądam TV. Ale uruchamianie kilkukrotne na początku nie jest przyjemne.
WinXP w końcu jest dobry, bo załapuje. Ciekawa sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #372  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 17:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Z tego, co ja wyczytałem, to i owszem BEZPŁATNY jest przez 14 dni. Potem trzeba bulić - wcale niemało. A może się mylę?...
To jakby ktoś chciał cały. A te mailowe to darmo przyślą czasem coś niewielkiego, aby zachęcić do kupna. Tak myślę i wysłałem adres. Jak coś przyjdzie to napiszę. Porównamy-ale wszystkim przyjdzie jednakowa porada.
================================================== =================
Dopiszę tu jeszcze do wifi. Zapomniałem w #371 dodać że to "ścieśnianie ikonek" widać na #369. Widzę nie zablokowany pasek i więcej niż 3 ikonki. Chociaż jak jest ">>" to część jest schowana. Można schować resztę, ale 3 zawsze zostają. Dopychanie dalsze właśnie powodowało "podwójny pasek". No i taka uwaga. W tych trzech powinna być ikonka "pokaż pulpit" co się przydaje aby na chwilę pobrać coś z pulpitu lub partycji i wrócić do poprzedniej otwartej strony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #373  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 19:01
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Nic nie trzeba bulić za e-lettery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #374  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 20:00
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie Kazik

Co do Paska szybkiego uruchamiania to ja kompletnie nie rozumiem po co tam przechowywać tyle skrótów? Tam powinno być tylko to co na prawdę często (co najmniej raz dziennie) się uruchamia jednym pstryknięciem żeby było szybciej. Sam mam tam chyba 5 pozycji i nie odczuwam, żeby mi czegoś brakowało.

Co do braku fontów przy starcie to istnieje kilka możliwości, ja widzę takie:
- wysiadła bateryjka na płycie głównej podtrzymująca dane biosu i przy starcie kompa coś się pierniczy. (koszt 3 zł
- klawiatura, koniecznie spróbuj z inną
- spróbuj skasować takie dwa pliki przechowujące dane o fontach, nie bój się windows utworzy je na nowo. Znajdują się w:
c:\Dokument and settings\TWOJA_NAZWA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\
i tam są dwa pliki:
GDIPFONTCACHEV1.DAT
IconCache.db
skasuj oba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #375  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 21:14
barjanka barjanka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 69
Domyślnie Dziękuję

Jeszcze raz bardzo dziękuję, chyba mi się udało (oczywiście dzięki Tobie).

Ostatnio edytowane przez barjanka : 24-02-2011 o 12:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #376  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 21:19
barjanka barjanka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 69
Domyślnie Bardzo dziekuję

No to nareszcie chyba mi sie udało.
Dziekuję.


[Załącznik 34506

Ostatnio edytowane przez barjanka : 24-02-2011 o 12:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #377  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 21:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie barjanka

Ściągnąłem wiosenne kwiatki z linku. Pomyślałem, że przez spinacz się ograniczasz z możliwościami wklejania. Sprawdziłem od kiedy jesteś i pomyślałem że za wcześnie zachęcać do zmiany metody. No i patrzę a tu następny post i kwiatki się ładnie otworzyły. Czyżby telepatycznie nadałem?

A może jednak zmiana? Na łatwiejsze niż spinacz i bez takich ograniczeń. Często tu używa się ImageShack, Banana i TinyPic. Jest wiele opracowań na wątkach. Zawsze ktoś Cię skieruje jak zdecydujesz że należy się nauczyć. Pojedynczo. Najpierw jeden hosting [ale poznany do końca] a potem następny.

Te Twoje dzięki to chyba dla wifi lub Stefana. Ale pisz konkretnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #378  
Nieprzeczytane 19-03-2010, 12:34
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Gdzie umieścić porady. Ażeby łatwo z nich korzystać. Zawsze pod ręką

Dla Początkujących.

Napisała do mnie forumowiczka (prosiła, żeby nie wymieniac jej nicka):
"Znalazłam Twój wątek..." Tworzenie i przesyłanie obrazków na forum"
Wszystkie instrukcje dla mnie są ważne, i stwierdziłam, że tego wszystkiego powinnam się nauczyć.
Ale jak pomyślę o przepisywaniu tylu obszernych postów... - nie, to jest niewykonalne dla mnie.
Do tego potrzebna drukarka, czy mam ją kupić?.
Stefanie, przecież tylko po przeczytaniu jakiejkolwiek instrukcji , nie jest się w stanie zapamiętać jej treści.
Więc ażeby przejść do ćwiczeń , trzeba najpierw przepisać , czy tak?.
Więc albo drukarka , albo długopis?.
Jak Ty sobie radziłeś kiedyś?"


Zapisywać długopisem - nie ma sensu.
Drukować - owszem. Ale dużo papieru i tonera się zmarnuje. No i trzeba mieć drukarkę. W końcu zakup prostej drukarki, to nie jest taki duży koszt (jak dla kogo), warto/trzeba ją mieć.
Jednak najlepszy jest zapis na komputerze.
Tylko gdzie?. W wygodnym, i co ważne - bezpiecznym (najlepiej na dysk D, nie na ten, na którym jest system) - miejscu!.

Omawiałem kiedyś ten temat w # 9 niniejszego wątku.
Zapisywać porady w komputerze i korzystać z nich można na kilka sposobów:
- można np. zapisywać w utworzonym do tego celu dokumencie Worda - niepraktyczny sposób
- można zapisywać w Zakładkach FF (odpowiednikiem w IE są Ulubione) - niewygodny sposób
- można poumieszczać wybrane porady na pasku Kart (w FF, bo w IE też można, lecz nie polecam) - średnio wygodny sposób
- można też pracować na 2 - 3 oknach.
(te cztery sposoby przypomnę w następnym poście).

Najwygodniejszym sposobem jest używanie ScrapBook-a w FF.
Zalety tego sposobu:
a) możliwość wyboru konkretnej porady i trwały jej zapis
b) możliwość otworzenia (i zamknięcia) porady 1-nym kliknięciem.
Można sobie wybrać ze spisu po lewej kilka (nawet 10) potrzebnych do nauki porad, i otworzyć na pasku Kart. Klikając na nie zmieniamy okna na ekranie. B.wygodne.

Dokładnie opisałem ten sposób w # 14 w niniejszym wątku.
Oto screen z niego, na którym widzicie przykładowych 8 porad zapisanych w ScrapBook-u:




Oczywiście w FF trzeba mieć zainstalowany dodatek ScrapBook.

Sposób korzystania ze ScrapBook-a opisałem także w # 5:http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...fox.-6002.html .
Zaś skąd i jak go ściągnąć - w # 15 jw.

Uruchomienie w celu użycia ScrapBook-a - kliknąć na jego ikonkę w pasku menu u góry.
Zamknięcie - klik tamże, albo na "x" obok niego, po lewej ekranu nad listą porad.

Wykorzystajcie go do gromadzenia porad i nauki. Ale nie tylko do nauki.

Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #379  
Nieprzeczytane 19-03-2010, 13:27
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Inne sposoby zapisywania porad na komputerze

Przypomnienie postów, na których opisane są tematy:

- Zapisywanie w dokumencie Worda - # 103, http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age6-6002.html

- Zapisywanie w Zakładkach Firefoxa - # 9, 12 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ubic-5828.html
oraz # 4 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...fox.-6002.html

- Umieszczanie wybranych porad na pasku Kart - # 14 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...fox.-6002.html

- Praca na 2 (3) oknach - # 339 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ubic-5828.html

S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 19-03-2010 o 14:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #380  
Nieprzeczytane 25-03-2010, 16:26
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan

Revo Uninstaller jest w wersji freeware (darmowy) i jest w j. polskim.
Mam pytanie do Stefana tyczące programu deinstalacyjnego Revo.
Mianowicie, program po uruchomieniu dopomina się o klucz aktywacyjny.
Kiedy klikam "anuluj" program się zamyka. Dlaczego?
Bardzo proszę o radę

PS. Dawno z niego nie korzystałam, chociaż wydaje mi się, że sprawował się kiedyś bez zarzutu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 21:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 12:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.