menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-04-2018, 18:10
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie Drugi implant

Cytat:
Napisał WerciaVir
Ostatnio ubiegam się o wszczepienie drugiego implantu i mam takie pytanie czy lepiej mieć dwa te same modele procesorów czy jak będę mieć dwa różne to dźwięk może się różnić?

Minęło już trochę czasu i sporo się przez ten czas dowiedziałam na temat implantów słuchowych. Może będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie
Ja czekam na wszczepienie jednego implantu, ale z tego co mi wiadomo, drugi wszczepia się zazwyczaj tej samej firmy. Oznacza to, że jeśli masz Cochlear na jednym uchu, to z dużym prawdopodobieństwem otrzymasz implant tej firmy również na drugim uchu. Procesor prawdopodobnie będzie nowszy. Wszystko zależy od tego jak długi czas upłynął między pierwszym, a drugim zabiegiem wszczepienia. Warto te informacje jeszcze zweryfikować, ale to jest to co usłyszałam od rodziców implantowanych dzieci.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-05-2018, 15:43
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie Rehabilitacja po zabiegu implantacji?

Wątek już trochę ucichł, ale jeśli jeszcze ktoś tu zagląda od czasu do czasu, to bardzo prosiłabym o informacje, jak to jest z rehabilitacją po zabiegu? Jest konieczna? Orientuje się ktoś z Was? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 23:02
elvis elvis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bialystok
Posty: 12
Domyślnie

Witam ponownie
cieszę się ze znalazło się aż tylu innych forumowiczy które chcieli się dołączyć do dyskusji.
@AnnMill: Jak wyczytałem to się już zdecydowałaś na implant i będziesz miała niedługo przeprowadzony wszczep, a mogę zapytać z ciekawości na jakiej firmy implant się ostatecznie zdecydowałaś? Czy również Cochlear, czy może jakiejś innej firmy?
Co do rehabilitacji niestety jest ona niezbędna i bardzo konieczna, bez niej nie nauczysz się prawidłowej obsługi implantu. Wygląda to na ogol tak ze po operacji będziesz wpierw miała czas aby rana się wygoiła. Następnie intensywna rehabilitacja się zaczyna przy której implant będzie prawidłowo ustawiony i gdzie będziesz się uczyła słyszeć. Niestety nie wygląda to tak ze bezpośrednio po operacji odzyskasz słuch, trzeba to ćwiczyć przez wiele miesięcy, lecz z nieco cierpliwością nie ma problemu i opłaca się ciężka praca wynikiem końcowym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 06-06-2018, 21:21
lucybor lucybor jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Boruja Kościelna
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnnMil
Wątek już trochę ucichł, ale jeśli jeszcze ktoś tu zagląda od czasu do czasu, to bardzo prosiłabym o informacje, jak to jest z rehabilitacją po zabiegu? Jest konieczna? Orientuje się ktoś z Was? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź!

Rehabilitacja po zabiegu jest konieczna bardzo. Wiele osób bardzo długo żyło w ciszy i teraz na nowo muszą uczyć się słuchać.Można rehabilitować sie z logopedą,czy innymi specjalistami ale również można samemu czytać tekst na głos,słuchać audioboków.Itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:55
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

@elvis: Pisałam już tu kilka postów, ale chyba faktycznie nie powiedziałam jasno do tej pory, jaki ostatecznie implant otrzymam ja po długich rozmyślaniach i rozważeniu wszystkich za i przeciw i nie ukrywam w dużej mierze dzięki tej dyskusji ostatecznie zdecydowałam się na implant cochlear. Być może będzie to nawet nowy Kanso. Widziałam go na żywo i bardzo mi się spodobał. Mały, dyskretny… ale zobaczymy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:56
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucybor
Rehabilitacja po zabiegu jest konieczna bardzo. Wiele osób bardzo długo żyło w ciszy i teraz na nowo muszą uczyć się słuchać.Można rehabilitować sie z logopedą,czy innymi specjalistami ale również można samemu czytać tekst na głos,słuchać audioboków.Itp.

Bardzo mi się podoba ten pomysł z audiobookiem! Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Czytać bardzo lubię, ale gdy jadę autobusem lub czytam wieczorem, to ciężko się czyta. Na pewno wypróbuję ten sposób. Bardzo dziękuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 09:09
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Czy z takich implantów można korzystać przez wiele lat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 02-04-2020, 09:36
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 487
Domyślnie

Polecam na początku wykonanie badania audiometrii.... Audiometria tonalna to badanie, które sprawdza próg słyszalności, czyli zdolność do słyszenia czystych tonów. Otrzymasz słuchawki, przez które będą odtwarzane dźwięki, a badanie sprawdzi, jak dobrze je słyszysz.

Dopiero potem na miejscu będziecie mogli zdecydować cz lepszy jest aparat słuchowy czy implant. Implant to jednak ingerencja tak wiec jest stosowany w wiekszych przypadkach problemow ze słuchem.

Polecam skontaktowanie się z Geers https://www.geers.pl - na miejscu powinni doradzić co będzie najlepsze.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 09:04
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Jeśli wada słuchu jest duża oraz jeśli lekarz zaleca zalożnie implantu to nie ma wyboru. Dziecko nie rozwija się tak dobrze jeśli nic nie słyszy. Słuch jest bardzo ważnym zmysłem.Z drugiej strony jest to jednak zabieg oraz czasami dobrze jest się zastanowić nad tym, czy nie lepiej będzie zainwestować po prostu w lepszej klasy aparat słuchowy.
Ze swojej strony polecam aparaty od firmy Bernafon https://www.bernafon.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Badanie holterem ekg - wasze doświadczenia profesorek Choroby, badania, terapie 3 15-04-2018 18:12
Implant słuchowy: Wasze doświadczenia? AnnMil Choroby, badania, terapie 0 02-11-2017 19:20
... potrzebny aparat słuchowy mimoza Oddam, potrzebuję 0 22-10-2016 12:00
Zęby z odzysku: most czy implant - komentarze Barakuda Ogólny 7 19-06-2015 10:23
Stomatolog radzi: implant czy proteza? - komentarze 178.37.161.xxx Ogólny 2 19-04-2014 15:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.