menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 12:05
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie


Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy. Ale rozumiem, że jest się kogo bać
"...Podczas konferencji filozoficznej w Pobierowie, w ośrodku wczasowym Uniwersytetu Szczecińskiego, zorganizowanej z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Karola Marksa, doszło do interwencji policji. Pisowska prokuratura wydała polecenie policjantom, aby ci sprawdzili czy uniwersyteccy filozofowie nie propagują totalitaryzmu, debatując na temat marksizmu. Wydarzenie zostało skomentowane przez media niemal wszystkich kontynentów. Notę na ten temat opublikowała jedna z największych agencji prasowych na świecie – Associated Press. „Washington Post”, amerykański dziennik, uznawany za jedną z najbardziej opiniotwórczych gazet na świecie, również przekazał tę informację światowej publiczności.."
https://krysztofiak-wojciech.blogspo....html?spref=fb
PS
I znowu jesteśmy sławni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 13:42
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy. Ale rozumiem, że jest się kogo bać ...

Maju, boja sie Ochojskiej, co ledwo idzie poruszajac sie na dwoch kulach, boja sie 91-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej, harcerki Szarych Szeregów i uczestniczki Powstania Warszawskiego, czyli boja sie niesprawnych fizycznie (w znacznym stopniu) kobiet, a nie boja sie mezczyzny, wygladajacego na w pelni sil.
O co wiec chodzi?
Czy kryterium stanowi tu wartosc czlowieka, jego bohaterskie dokonania, konkretne czyny, ktore o nim swiadcza ..., czy tez mamy zywy dowod na to, ze w Polsce ludzi sie wartosciuje w zaleznosci od przynaleznosci do jedynej, slusznej religii i funkcji tam zajmowanej?


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 13:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=maja59.]
Cytat:
Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy. Ale rozumiem, że jest się kogo bać
Maju! Ale to z powodu Marksa co im się skojarzył. AKTYWISTY duchowo impregnowane na wiedzę i szyte miarę Wacka zadziałały.
Co oczywiście jest typowym przykładem szerzenia się zamordyzmu pod tą władzą i jeden z tego przykładów.

Cytat:
Notę na ten temat opublikowała jedna z największych agencji prasowych na świecie – Associated Press. „Washington Post”, ...
PS
I znowu jesteśmy sławni
A co ciekawe, to w ichnich krajach różnych partii i stowarzyszeń ćwiczących marxizm jest od groma.
Ale jak ta władza nie ma innych powodów do sławy to szuka takich albo robi ustawę IPN-owską i sława kwitnie jak Wackowe ateistyczne wzdęcia bez których byłby zwykłym 80-latkiem niewidocznym dla otoczenia.
Albo musiałby się za Grodzką przebierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 14:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
O co wiec chodzi?
Czy kryterium stanowi tu wartosc czlowieka, jego bohaterskie dokonania, konkretne czyny, ktore o nim swiadcza ..., czy tez mamy zywy dowod na to, ze w Polsce ludzi sie wartosciuje w zaleznosci od przynaleznosci do jedynej, slusznej religii i funkcji tam zajmowanej?


.

Z tą religią w przypadku KUCHCIŃSKIEGO toś przeholowała. Jak już to pisz o przynależności partyjnej i stopnia służalczości, a nie religii.
Jego religią wyznawaną jest KACZYZM i w co mu nowogrodzki Zeus rozkaże to wierzy.
A reszta ...jest milczeniem.
Nie należy mieszać rzeczy porządków, bo robi się wtedy lupanar, czy jakoś tak Frat to określił wczoraj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 16:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Maja59 napisała-Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy
Maju do władzy dorwał się trzeci garnitur słabo wykształconych ludzi z transparentami TKM w rękach .Maja też zwolenników w emerytach którzy liczyli że im spadnie manna a nie chciało im się uzupełnić wykształcenia i czują że ich system odrzucił i są sfrustrowani. Wszyscy raptownie stali się zwolennikami prawicy wykrzykują truizmy

Jerzy Kocham jest na moim FB znajomym i 16 maja napisał : To jednak miłe,źe w obronie wolności nauki i demokracji powstał solidarny front. Od studentów i doktorantów ...po posłów i Konferencję Rektorów Szkół Wyższych! Na państwo policyjne nie ma zgody!

Jerzy Kocham Wikipedia : Redaktor naczelny czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka”. Członek Rady Programowej krakowskiego pisma „Forum Myśli Wolnej”. Członek-założyciel i od 6 lutego 2010 r. wiceprezes Polskiego Towarzystwa Hegla i Marksa. Od 6 stycznia 2016 r. prezes Stowarzyszenia Marksistów Polskich. Członek Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Były członek Rady Krajowej partii Zieloni 2004. Po wystąpieniu z niej został członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2016 r. zainicjował powołanie antykapitalistycznej Partii Socjaliści .Redaktor portalu internetowego Socjalizm Teraz.Pisze także i publikuje wiersze.

A tak czy Byt określa świadomość to stwierdzenie odkładamy do lamusa ? Przenieśmy się w XXI wiek Thomas Piketty -Kapitał w XXI wieku.Jeden z znanych intelektualistów polskich napisał krótko ;Nieznajomość tej pracy intelektualnie dyskwalifikuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 17:18
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

PiS boi się wszystkiego, niepełnosprawnych, żołnierza Powstania Warszawskiego, Pani Ochojskiej, która sforsowała oblężone Sarajewo, dzieci idące do Sejmu z okazjo Dnia Dziecka, w poniedziałek odpędzie pewnie Prezydenta Wałęsę. PiS robi pod siebie ze strachu. Narkomani, złodziej obrabiający apteki i kolegów w podmiejskich pociągach i inne ścierwo rządzi w Polsce ale gdzie my właściwie jesteśmy???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 18:14
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Ogrodnikowi vel penelopie zupełnie się pozajączkowało w makówce, nawet posłom na Sejm zabrania spacerów . Pytanie do psa może by jakiś "kompot" mu podrzucić?
http://natemat.pl/238575,niepelnospr...testu-w-sejmie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 19:06
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Chociaz Heisenberg sporo nam krwi napsul na studiach, to bardzo pieknie przedstawil tu swoj stosunek do badan naukowych i swoj stosunek, do najwyrazniej uznawanego przez niego faktu istnienia Boga, dlatego ani mysle to krytykowac.
Tym bardziej, ze Frat nie bez powodu dodal, ze ten aforyzm nie jest dzielem byle kogo, ale samego noblisty. No!

Sam fakt bycia noblista swiadczy o tym, ze czlowiek dokonal czegos wielkiego, czegos wyjatkowego, ale z pewnoscia nie jest gwarantem, ze wszystkie prawdy przez niego objawione sa bezdyskusyjne i nalezy je przyjmowac a priori.
( chociaz bardzo szanuje Walese za to co zrobil dla wolnosci, dla Polski, dla Europy..., to jednak odnosnie wielu jego "zlotych mysli" bylabym ostrozna i sadze, ze Ty tez. )


Wydaje mi się, że odmiennie rozumiemy cytowaną tu sentencję Heisenberga. Nie wiem, czy był człowiekiem religijnym, czy nie, ale uważam, że ta myśl daje do zrozumienia, że począwszy od pewnego poziomu nauka zaczyna się gubić i zachowywać jak wąż zjadający sam siebie od ogona.
I nie chodzi tu o niemożliwość udowodnienia braku Boga, bo to jest ogólnie powtarzany banał. Chodzi o pewne przesłania fizyki kwantowej, które mogą prowadzić do wniosku o istnieniu pewnej centralnej siły sprawczej.
Od czasów Heisenberga minęło trochę lat, a przekonania tego rodzaju wcale nie są wypierane przez współczesną naukę.
No i nie zapomnij, że S. Hawking, który wprawdzie uważał się za ateistę, był też członkiem Papieskiej Akademii Nauk.
A znanego nam Lecha W. nie powinnaś tu mieszać, choćby przez szacunek dla mądrych głów tego świata.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 19:13
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
[font=Verdana][size=2][color=#141823]OLOR=#141823]
A znanego nam Lecha W. nie powinnaś tu mieszać, choćby przez szacunek dla mądrych głów tego świata.
Przez szacunek dla myślących można by się było zastanawiać skąd taka pogarda dla Noblisty, ale wiadomo, nie każdy Noblista jest wart szacunku u Frata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 19:27
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Przez szacunek dla myślących można by się było zastanawiać skąd taka pogarda dla Noblisty, ale wiadomo, nie każdy Noblista jest wart szacunku u Frata.

Zastanawiać się zawsze jest warto niezależnie od szacunku, bo zastanawianie się jest przejawem myślenia. A co do końcowego stwierdzenia, to 100% racji.




__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 19:39
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał maja59.
Przez szacunek dla myślących można by się było zastanawiać skąd taka pogarda dla Noblisty, ale wiadomo, nie każdy Noblista jest wart szacunku u Frata.
Widocznie Frat wiecej zrobił dla zmiany ustroju w Polsce i
znacznej części Europy i tak w ogóle dla Polski, Europy i Świata i tylko przez wrodzoną sobie skromność, którą wszak wszyscy dostrzegamy, przemilczał to i nikomu ani słowa ile mu zawdzięczamy.
Stąd jego prawo do poniewierania prostym robotnikiem, któremu wszak brak wiedzy i ogłady, ale który we właściwym czasie, miał charyzmę by pociągnąć miliony, odwagę by kiedy trzeba nie ustępować i spryt by kiedy brakowało "armat" niczym Ulises zwodzić i uwodzic.
Ale kudy mu do takich różnych nowo odkrytych gieroji.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 20:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Nie przepadałem za Wałęsą ale zawdzięczamy mu zmianę systemu rządzenia praktycznie bezkrwawo ,po raz pierwszy w historii Polski . Dla tego słusznie mu się należała Nagroda Pokojowa Nobla którą którą komitet Noblowski mu przyznał 1983 roku.Niektórzy twierdz ą że na wyrost bo Okrągły Stół odbył się w 1989 roku . Ale czy dzielił naród na tych którzy stali z lewa a inni z prawa. Miał duże poparcie społeczne i jako trybun ludowy wypłynął i na tego konia postawił cały świat i wsparł go politycznie .Wsparcie finansowe otrzymała Solidarność i doszło do Okrągłego Stołu i zmiany całego systemu. Zadanie jakie miał do wykonania zrealizował cóż więcej od niego chcemy .A że charakter ma trudny , czyż wielcy to wszyscy anioły??

Piułsudzki też ma ciemne strony swojego życiorysu no i co z tego .Ludzie nie są idealni ale najgorsi są ci co nie potrafią zmienić poglądów pod wpływem nowych danych i prą do przodu z klapami na oczach.
Maju59 masz zupełną rację patrząc z perspektywy czasu Wałęsie nie można mieć nic do zarzucenia że decyzja Komitetu Noblowskiego była nie trafiona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 23:00
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Z tą religią w przypadku KUCHCIŃSKIEGO toś przeholowała. Jak już to pisz o przynależności partyjnej i stopnia służalczości, a nie religii.
Jego religią wyznawaną jest KACZYZM i w co mu nowogrodzki Zeus rozkaże to wierzy.
A reszta ...jest milczeniem.
Nie należy mieszać rzeczy porządków, bo robi się wtedy lupanar, czy jakoś tak Frat to określił wczoraj.

Oj Pluto, Pluto ..., ja o mydle, Ty o powidle.




Przeciez wyraznie napisalam:

"Maju, boja sie Ochojskiej, co ledwo idzie poruszajac sie na dwoch kulach, boja sie 91-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej, harcerki Szarych Szeregów i uczestniczki Powstania Warszawskiego, czyli boja sie niesprawnych fizycznie (w znacznym stopniu) kobiet, a nie boja sie mezczyzny, wygladajacego na w pelni sil.
O co wiec chodzi?
Czy kryterium stanowi tu wartosc czlowieka, jego bohaterskie dokonania, konkretne czyny, ktore o nim swiadcza ..., czy tez mamy zywy dowod na to, ze w Polsce ludzi sie wartosciuje w zaleznosci od przynaleznosci do jedynej, slusznej religii i funkcji tam zajmowanej? "






OK, wiec nie tracmy czasu:


Pozwolisz, ze posluze sie tu nie tylko logika, ale i matematyka ( to mi zaoszczedzi pisaniny i czasu ). Obiecuje, ze nie wyjde poza zakres szkoly podstawowej.




Mamy zbior A ( mezczyzna, starszy, o duzych dokonaniach, popularny, cieszacy sie szacunkiem spoleczenstwa, nic mi nie wiadomo o jego przynaleznosci partyjnej i stopniu sluzalczosci, zajmuje wazna funkcje w hierarchii koscielnej ) - tu mamy kardynala Nycza.


Mamy zbior B ( kobieta, starsza, o duzych dokonaniach, popularna, cieszaca sie szacunkiem spoleczenstwa, nic mi nie wiadomo o jej przynaleznosci partyjnej i stopniu sluzalczosci, nie zajmuje waznej funkcji w hierarchii koscielnej ) - tu mamy Ochojska.


Mamy zbior C ( kobieta, starsza, o duzych dokonaniach, popularna, cieszaca sie szacunkiem spoleczenstwa, nic mi nie wiadomo o jej przynaleznosci partyjnej i stopniu sluzalczosci, nie zajmuje waznej funkcji w hierarchii koscielnej ) - tu mamy Traczyk-Stawska.





Skoro jednej z tych osob pozwolono wejsc do sejmu, a dwom pozostalym nie, to w tym wypadku trzeba poszukac roznicy miedzy nimi, ktora spowodowala tak odmienne ich potraktowanie.



Różnicę zbiorów A i B nazywamy zbiór ( w tym wypadku powiedzmy zbior D ), złożony z tych i tylko tych elementów, które należą do zbioru A i nie należą do zbioru B ( i odpowiednio sie przedstawia roznice A i C ).



Zeby nie trzeba bylo zbyt dlugo myslec, roznice miedzy nimi podkreslilam i mam nadzieje, ze od razu sie ona rzuca w oczy.
Roznicą, ktora zdecydowala o tym, kto jak zostal potraktowany przez polska wladze , w tym wypadku jest fakt bycia mezczyzna zajmujacym wazna funkcje w hierachii koscielnej ( zbior D ).


Ja tu nie wnikalam, czy to decyzja Kuchcinskiego, Kaczynskiego, czy jeszcze jakiegos innego... Rydzyka. O tym tu akurat nie myslalam, wiec tym bardziej nie pisalam.
Mowilam tylko o tym, na jakiej zasadzie wladza roznicuje obywateli, jakie stosuje priorytety i w zwiazku z tym, jak ich traktuje - czyli roznie ( stad ta roznica w moim rozumowaniu ).
Wladza ( decydenci ), czyli ci, ktorzy rzadza naszym krajem, jak i ci, ktorzy maja wladze nad tymi rzadzacymi i nie wnikalam w szczegoly.




"Nie należy mieszać rzeczy porządków, bo robi się wtedy lupanar, czy jakoś tak Frat to określił wczoraj" - ano wlasnie.








Ps. Pluto, ja dobrze zrozumialam, o co Ci chodzilo z tym Kuchcinskim i gdybys sie ograniczyl tylko do tego stwierdzenia, to bym nie polemizowala i nawet przyznala Ci racje, wiec jesli ktos z nas tu przeholowal, to raczej nie ja.


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-05-2018, 23:06
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK

Cytat:
Napisał Hypatia
Widocznie Frat wiecej zrobił dla zmiany ustroju w Polsce i
znacznej części Europy i tak w ogóle dla Polski, Europy i Świata i tylko przez wrodzoną sobie skromność, którą wszak wszyscy dostrzegamy, przemilczał to i nikomu ani słowa ile mu zawdzięczamy.
Stąd jego prawo do poniewierania prostym robotnikiem, któremu wszak brak wiedzy i ogłady, ale który we właściwym czasie, miał charyzmę by pociągnąć miliony, odwagę by kiedy trzeba nie ustępować i spryt by kiedy brakowało "armat" niczym Ulises zwodzić i uwodzic.
Ale kudy mu do takich różnych nowo odkrytych gieroji.

Hypatio, dziekuje Ci za ten post.
Roznimy sie zapewne w wielu kwestiach, ale w tej z pewnoscia nie.
Napisalas to lepiej, niz gdybym ja znowu starala sie i w tym temacie cos komus tlumaczyc ... http://www.klub.senior.pl/images/icons/icon14.png
Jednym slowem, zgadzam sie tu z Toba w 100 procentach.






Ps. Zaoszczedzilas mi sporo czasu.
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 14:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
.......
Ps. Pluto, ja dobrze zrozumialam, o co Ci chodzilo z tym Kuchcinskim i gdybys sie ograniczyl tylko do tego stwierdzenia, to bym nie polemizowala i nawet przyznala Ci racje, wiec jesli ktos z nas tu przeholowal, to raczej nie ja.


.

A w czem polemizować chcesz?
Masz jakieś przesłanki ku, żeby twierdzić że Kuchciński wyznaje coś innego niż KACZYZM?

a odnośnie wybiórczej działalności ciecia sejmowego nazwiskiem Kuchciński, to dodam, że różnica między tymi zablokowanymi kobitami a biskupem jest taka, że to ON, a nie ONE, a Kuchciński kobit się boi i ma to po idolu. Obie mogłyby dołączyć do protestu, a wielebny nie.
A poza tym zobaczył, co z Petru zrobiły kobity.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 20:32
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A w czem polemizować chcesz?






Pluto, a w byle czem.
Po prostu lubie ten sport.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 21:03
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania?




Ja!
Ja!
Ja!



Sama zobacz, czy nie ze wzgledu na moje przekonania pousuwano mi tam moje posty?
Nikogo nie obrazalam, wulgaryzmow nie uzywalam, do nienawisci nie nawolywalam ( a wrecz przeciwnie, ciagle wolalam o szacunek dla drugiego czlowieka, bez wzgledu na poglady).

Przeczytalam dzisiaj regulamin tego Forum.
Nie doszukalam sie w swoich postach jakiegos specjalnego lamania go.
Pisalam na temat, bo czy sie chce, czy nie, polityka i religia mają wplyw na traktowanie ateisty w spoleczenstwie.
Zaczelo przychodzic coraz wiecej ludzi.
Coraz wiecej osob pisalo tez w tym watku...

No i ... i to sie chyba wladzy nie spodobalo ...
Wolą, zeby watek pt. Ateista to brzmi dumnie umarl smiercia naturalna ..., czyli znikl ze sceny.
Uwazam wiec, ze powodem byly wlasnie moje poglady.
Nawet nie chce myslec, ze powodem moglo byc np. to, ze wyszlo szydlo z worka i kazdy zobaczyl, jaki jest kuń.







Ps. Maju, dziekuje Ci, ze uratowalas ten moj post o roznicy zbiorow. Co prawda nie wiem na jak dlugo, hehehe , ale licza sie Twoje checi, jestes KOCHANA!
A o moj dystans tez sie nie martw, ma sie calkiem dobrze, co widac, slychac i czuc.


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 21:50
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Widocznie Frat wiecej zrobił dla zmiany ustroju w Polsce i
znacznej części Europy i tak w ogóle dla Polski, Europy i Świata i tylko przez wrodzoną sobie skromność, którą wszak wszyscy dostrzegamy, przemilczał to i nikomu ani słowa ile mu zawdzięczamy.
Stąd jego prawo do poniewierania prostym robotnikiem, któremu wszak brak wiedzy i ogłady, ale który we właściwym czasie, miał charyzmę by pociągnąć miliony, odwagę by kiedy trzeba nie ustępować i spryt by kiedy brakowało "armat" niczym Ulises zwodzić i uwodzic.
Ale kudy mu do takich różnych nowo odkrytych gieroji.


No cóż, wprawdzie temat dotyczył Heisenberga, ale widocznie łatwiej wylewać tu swoje fobie wieszając się oburącz na dygresji do tematu, który podjąć było zbyt trudno.
Fobie urojeniowe mają to do siebie, że w każdym temacie czują się doskonale i jak to ładnie ujęła ich autorka – potrafią "zwodzić i uwodzić" bez użycia armat.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 21:52
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Ps. Zaoszczedzilas mi sporo czasu.
.
Tak się szczęśliwie złożyło, że mnie również.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 22:45
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Sprawa sie wyjasnila.
Tzn. nie sama, ale przy przy pomocy mojego dzialania.
Maja nie jest autorka tego watku, lecz Administrator.

Jestem tu dosc nowa i nie mialam zielonego pojecia, ze Administracja robi takie psikusy.
W sumie az tak bardzo by mi to nie przeszkadzalo, gdyby Szanowna Administracja czyniac tak, zostawila jakies krotkie info, ze przenosi i gdzie pszenosi, bo gdyby nie post Mai, to nigdy bym tu nie trafila.
Polityka nie interesuje mnie na tyle, by czytac tu wszystkie watki.
Czasem wpadam sobie tylko na "A To Polska Wlasnie" i raczej to wszystko.









Ps. Maju, usciskow i cmokali nie cofam, moge jeszcze kolejne dorzucic.

.

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 19-05-2018 o 23:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filozofia leczenia - "Pigułka jest dobra na każdą chorobę". /część II/ Leon-Gdańsk Choroby, badania, terapie 0 24-12-2016 16:11
Filozofia leczenia - "Pigułka jest dobra na każdą chorobę". /część I/ Leon-Gdańsk Choroby, badania, terapie 0 23-12-2016 20:13
Pogaduchy "prawie" literackie - przenesione z wątku poetyckiego zochna Książka, literatura, poezja 34 28-06-2008 18:48
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 17:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.