menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 17:02
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Program PFRON "Komputer dla Homera"


Witam ! Sładam wniosek do PFRON o dofinansowanie zakupu laptopa oraz specjalistycznych programów i urzadzeń dla osób słabowidzących.W Związku Niewidomych zapewniali mnie .że PFRON finansuje prawie całość zakupu ale ja się obawiam czy to rzeczywiście prawda .Wg. specyfikacji koszt wyniesie ok 13 000,00 a ja mam dopłacić ok 600,00 zł czy to możliwe ??? Może ktoś korzystał z tego programu.
Zapisując sę do Polskiego Związku Niewidomych skorzystałam z wielu przywilejów o których przedtem nie miałam pojęcia. (Grupę umiarkowaną ze względu na wzrok miałam już dwa lata a do PZN wstąpiłam w styczniu jestem więc prawie dwa lata do tyłu z zasiłkiem pielęgnacyjnym i innymi uprawnieniami) Moze też ktoś ma takie problemy i niejasności. Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 17:28
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Elżbieto V ja komputer z PFRON dostałam w grudniu ubiegłego roku/składałam w marcu-tak długo się czeka przeważnie/.Wszystko zależy jak rozłożone masz koszty ,za sprzęt podstawowy dopłacisz 5% ceny,za sprzęt specjalistyczny/monitor,skaner,oprogramowanie/ 2% ceny podstawowej.Przykładowo,ja dostałam dofinansowanie 4000 zł na sprzęt podstawowy i 3700 zł na specjalistyczny,było to tylko tyle bo o tyle si ubiegałam,nie brałam dyktafonu czy czytaka/a dziś żałuję bo szansa dopiero za 5 lat/ i w końcowym efekcie z własnej kieszeni musiałam dopłacić 252 zł.Gdy składałam wniosek miałam brać PC-ta ale w ostateczności wzięłam laptopa.Trzeba pisać o jak najwięcej,bo oni i tak część obetną a z tego co przyznają trzeba wpłacić tyle ile pisałam.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 21:17
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Lucynko

Dostałam ofertę na zestaw komputerowy NIEDOWIDZ MOBILNY z Firmy PC-expert w Bydgoszczy to co mam zamówić.
Elementy podstawowe - Laptop TOSHIBA SAT P200-113,mysz.głośniki.słuchawki bezprzewodowe,drukarka ze skanerem i program wszystko za 4100,00 zł a elementy specjalistyczne to czytak,dyktafon cyfrowy,syntetyzator IVONA,program OCR,program screen reader oraz elektroniczną lupę kieszonkową z kamerą wszystko za 9500,00zł.Czy orientujesz się jeżeli obcinają to kwotowo czy też odrzucą jakiś sprzęt lub wymienią na inny model.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 21:27
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Elżbieto,ja mam właśnie taki komputer ,nie obcieli mi nic ze sprzętu podstawowego,natomiast obcięli mi ze sprzetu a raczej z oprogramowania specjalistycznego,dostałam program lunar /1500 zł/ zamiast lunar + /2800 zł/,który jest z programem czytającym.Czytaka nie załatwiałam i żałuję.Mogą nie zatwierdzić ci jskiegoś sprzetu za określoną kwotę trzeba brać nieco tańszy,ale niewiele obcinają,chyba tak" dla formy".Życzę by ci sie udało załatwić pozytywnie.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 21:58
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Pomoce optyczne

Skoro mówimy o dofinansowaniu to załatwiłam sobie pomoce optyczne całkowicie refundowane przez NFZ Optiometra dopasował do mojej wady wzroku nakładki na okulary do pracy z komputerem i do czytania książek, lupę bryłę do czytania krótkich tekstów oraz monookular tj coś w rodzaju lornetki przydatne w terenie.Lekarz okulista w przychodni musi wypisać receptę i NFZ refunduje raz na 5 lat Kwota tych pomocy była ok. 2000,00zł Warto było trochę pojeździć i załatwić .
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 22:48
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Słyszałam o tych pomocach optycznych ale u nas nikt nigdzie nie wie gdzie to załatwiać,u żadnego okulisty ani optyka w moim mieście nie spotkałam się z taką ofertą,a jak pytałam każdy zdziwiony rozkładał ręce.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-04-2008, 20:52
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Pomoce optyczne

Związek Niewidomych powinien znać adres najbliższego Salonu Optyki i Optometrii gdzie można zaopatrzyć się w pomoce optyczne.Trzeba najpierw umówić się z Optometrą który dopasuje właściwe pomoce ( ja byłam w Toruniu -wizyta bezpłatna) i wyda zalecenia na recepty wtedy do Okulisty z przychodni żeby przepisał recepty - to są takie same jak na okulary tylko pisze że to pomoce optyczne (moja okulistka miała jakieś wątki ale ja nie dałam się zbyć ).Z receptą do najbliższego NFZ w celu podstęplowania refundacji (tu bez żadnych problemów)i udać się po odbiór . Można w Google wpisać "pomoce optyczne" i pokażą się sklepy gdzie można załatwić.
Może komuś przydać się ta informacja bo naprawdę pomocne są rzeczy dla słabowidzących i moim zdaniem to okulista powinien sam zaproponowac takie pomoce optyczne skoro wzrok mam taki jaki mam a okulary nie w pełni się sprawdzają a NFZ refunduje. Przy załatwianiu formalności nikt mnie nie pytał czy mam grupę czy nie,to wszystko zależy od Okulisty.
Pozdrawiam Elżbieta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 20:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Elzbietko,dofinansowanie zalezy od twgo jaki masz stopie n niepelnosprawności,i od Twoich dochodow.W kazdej sytuacji oplaca się skladac bo w tym roku dofinansowania sa duże.Uwaga-sa rowniez teraz duże dofinansowania do samochodow dla niepelnosprawnych.Lekarz nie musi Znac wszystkich przepisow, natomiast przy okreslaniu stopnia niepelnosprawności wyraznie mowcie i żądajcie czego potrzebujecie-te pomoce są wpisane w Wasze akta i dopiero wtedy macie prawo do dużych ulg.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 19:25
Kasia0610 Kasia0610 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1
Domyślnie

Dzień dobry mam prozbe czy ktos by mogl mi pomóc w dobraniu odpowiedniego sprzetu dla córki 7 letniej która ma glebokie niedowidzenie jednego oka na drugie nic nie widzi " nie pracuje " nie wiem jak wypelnic formularz jakie sa kwoty i co jest potrzebne . nie mam pojecie z kim sie najlepiej skontaktowac . za pomoc i odpowiedzi bardzo dziekuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:00
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Kasiu

Najlepiej zgóś się do najbliższego Koła Polskiego Związku Niewidomych któe jest w kazdym powiatowym mieście, tam dostaniesz dokładne informacje o wszystkich przywilejach dla niewidomych i niedowidzacych. Ponadto wszystko możesz wyczytać i znależć adres najbliższego Koła na stronie głównej serwisu Polskiego Związku Niewidomych http://www.pzn.org.pl/now/index.php?id=x,u0on
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 11-07-2008, 13:39
aniolek.jestem aniolek.jestem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Domyślnie

Witam.
Sprzęt specjalistyczny komputerowy zarówno dla dziecka jak i dla osoby dorosłej należy dobrać indywidualnie. Najlepiej jeżeli uda się Pani do placówki która zajmuje się sprzedażą takiego sprzętu. Jest firma która robi to profesjonalnie nie pobierając przy tym żadnych opłat. Znam opinie osób które korzystały i są wręcz zachwycone obsugą. Na miejscu pokażą programy, sprzęt tak by klient mógł porównać, ocenić z którym najlepiej się czuje. Jeżeli złożyła już Pani odpowiedni wniosek do PFRON to nic straconego. Po przyznaniu kwoty przez PFRON musi Pani wybrać firmę która dostarczy sprzęt i proponuję udać się właśnie do oddziału wspomnianej firmy. Jeżeli jest Pani zainteresowana proszę odpowiedzieć a znajdę dla Pani placówkę w Pani regionie.
Chętnie odpowiem na pytania dotyczące dofinansowania "Komputer dla Homera" gdyż pomagałam niejednokrotnie przy realizacji tegóż programu. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 22:47
andzia2's Avatar
andzia2 andzia2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 1
Post

mam pytanie- moje 5 letnie dziecko jest niedowidzące ,czy mam szansę składać wniosek ,czy jest to tylko dla dzieci uczące się w szkole,Kuba został przyjety do przedszkola od września 2009.chiałabym złożyć wniosek na postawowy sprzęt :laptop+urządzenie wielofunkcyjne(3800,00+800,00)czy nie za duża ta kwota?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 13:59
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Niestety ja nigdy jeszcze nie słyszałam o takich programach, ale to może dlatego, ze nie interesowałam się tym z bardzo. Natomiast mogę pochwalić na pewno wpis https://portalerp.pl/oprogramowanie-...ieksze-zalety/ gdzie bardzo dokładnie określono jakie są największe zalety w przypadku oprogramowania dla budownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 20:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 09:36
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 22:59
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 01:41
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 08:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.