menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 17:39
albert100 albert100 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 5
Domyślnie remont kuchni kilka pytań


Witam!

Chciałbym poprosić Was o sugestie w zakresie remontu kuchni, który planujemy zrobić z małżonką na wiosnę.

Kuchnia jest mała, połączona z salonem. Właściwie to taki aneks kuchenny. Chcemy żeby to była kuchnia w nowoczesnym stylu, w zabudowie ze sprzętem do zabudowy. Mamy już opracowaną kolorystykę. Wiemy już że położymy takie dość jasne ecri
płytki ceramiczne kuchenne i granitowe blaty.

Chcemy aby nasza kuchnia była funkcjonalna i wygodna. Stąd kilka pytań do bardziej zorientowanych użytkowników :-). Co lepsze? Szafki dolne tradycyjne czy lepsze duże szuflady? Górne szafki tradycyjne czy takie na podnośnikach otwierane do góry? Czy płyta lepsza gazowa czy ceramiczna, czy indukcja?

Z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie sugestie i rady! Podzielcie się swoimi doświadczeniami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 17:54
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Do talerzy i garnków idealne są szuflady.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 18:49
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Zdecydowanie polecam szuflady - na talerze, gary i patelnie Nie mam doświadczenia z frontami na podnośnikach, ale wyglądają na funkcjonalne - przy rozpakowywaniu zmywarki można mieć wszystkie otwarte i nie grożą guzem

Mam kuchenkę indukcyjną, już w trzeciej kuchni: doskonała sprawa, nie mam problemu z przypaleniami i czyszczeniem. Teraz mam piekarnik pod kuchenką, ale wolałam taki wbudowany w szafkę na wysokości blatu roboczego - niestety w mojej małej kuchni nie zmieściła się taka szafka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 20:08
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

albert100 to wszystko zależy czego oczekujesz i do czego aneks czy kuchnia ma ci służyc , do robienia okazonalnej kolacji czy codziennych obiadów. Jeżeli chodzi o blat gazowy czy elektryczny , to pytanie podstawowe co z mocą elektryczną . Srednio płyty ceramiczne to kilka łądnych kilowatów zatem normalna instalacja nie wytrzyma . Jeżeli zdecydujesz sie na ceramiczna to jezeli tego nie zrobiłeś powinieneś wystapić o warunki do zakładów energetycznych i zamówić odpowiednią moc, około 15 kW wtedy starczy tez na piekarnik , no i dodatkow trzeba podciągnąc instalacje elektryczna od tablicy głownej WLZ , Z gazem jest duzo łatwiej , choc gaz to jednak gaz. Ja zrezygnowałem z gazu juz dawno temu i jest ok. Dobrym pomysłem jest tez choć mini wyspa . Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 21:01
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Albert, jest tutaj osobny wątek o urządzaniu wnętrz,może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.
http://www.klub.senior.pl/dom-wnetrz...ge31-3706.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-03-2012, 19:34
mankaw mankaw jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Polska
Posty: 4
Domyślnie

Czy ktoś z Was ma moze w domu w połączonej kuchni z salonem panele laminowane? Ja mma taki plan, ale chciałam zasiegnąć rady w innym wątku nikt nie odpowiada
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-03-2012, 02:25
albert100 albert100 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 5
Domyślnie

Wielkie dzięki za porady i sugestie. Właściwie wszystko już mamy zaplanowane. Teraz duże zakupy. Blaty, kleje, fuga, farba, meble i płytki do kuchni...

A potem to już miesiąc bez życia : )

Ostatnio edytowane przez albert100 : 20-03-2012 o 02:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-03-2012, 13:25
Stefcia Stefcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Polska
Posty: 17
Domyślnie

Górne szafki - na podnośnikach otwierane do góry?
Dolne - szuflady

Kupujecie gotowe meble czy zabudowe robicie? Bo ja ostatnio zaszlam do salonu Komandora i oniemialam jakie teraz mozliwosci sa, a jeszcze za darmo projekty robia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 11:35
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

W części kuchennej można założyć płytki, a w pozostałej parkiet lub deski. Ja mam w całym living roomie parkiet i nic złego się nie dzieje. Paneli nie znoszę, bo takie sztuczne, sama chemia w dodatku muszą być bardzo dobrej jakości aby jakiś czas w dobrym stanie przetrwały.
Meble najlepiej zlecić fachowcowi.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-04-2020, 12:07
mirek332 mirek332 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Razem z przyjacielem podjęliśmy decyzję że zrobimy remont naszej kuchni.Już nawet kupiliśmy bardzo dobre meble wprost z sklepu mrdecor.pl .Teraz nasza kuchnia będzie wyglądała bardzo dobrze.

Ostatnio edytowane przez mirek332 : 12-04-2020 o 12:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-04-2020, 12:57
Danka56 Danka56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 98
Domyślnie

Koniecznie pomyśl też o zakupie osłon okiennych do kuchni. Moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzą się w kuchni żaluzje aluminiowe bo można je z łatwością czyścić. Poczytacie o nich więcej na blogu https://homeartgallery.pl/uniwersaln...-aluminiowych/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 20-08-2020, 14:00
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Tutaj nie ma co się zastanawiać. Przecież jeśli zależy Wam na nowoczesnym wystroju całego pomieszczenia, to koniecznie powinniście podejść do tego tematu z otwartą głową. Ja mogę Wam zaproponować, byście zajrzeli do http://www.tubadzin.pl/collection/150 i tam poszukali odpowiednich płytek dla siebie. Powinno być to idealnym wyborem dla Was.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-10-2020, 22:33
marcella20's Avatar
marcella20 marcella20 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Cieszyn
Posty: 6
Domyślnie

Mój remont kuchni nie będzie taki ambitny, ponieważ zamierzam tylko pomalować ściany. Niby niedużo, ale od razu będzie się czuło świeżość w całym pomieszczeniu. Szukając farby do ścian firmy znalazłem tu - https://materialybudowlane.cieszyn.pl/farby/ Pewnie wybiorę któregoś z tych producentów, ponieważ czytałem dużo dobrego o ich wyrobach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 13:23
Zosia_K Zosia_K jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 25
Domyślnie

U mnie niestety brak miejsca spowodował, że kuchnia narożna będzie bez wyspy. Na szczęście udało mi się trafić na bardzo funkcjonalne meble, także wszystko powinno pójść dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 15:02
gutmann.tia's Avatar
gutmann.tia gutmann.tia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Ja akurat marzę o kuchni w której znajdzie się wyspa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-11-2020, 16:41
kessler.daphnee's Avatar
kessler.daphnee kessler.daphnee jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Zabudowa lodówki to świetny pomysł, bo tak zaprojektowana kuchnia tworzy spójną całość. Niewątpliwą korzyścią zabudowanych sprzętów AGD jest możliwość oryginalnej aranżacji kuchni. Urządzenia sprytnie ukryte wewnątrz mebli nie będą wprowadzały wrażenia wizualnego chaosu. Przejrzyj dostępne lodówki na https://www.kernau.com/artykuly/jaka...we-wybrac.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 01-01-2021, 17:55
niczka123 niczka123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Kraków
Posty: 23
Domyślnie

Sprawdz sobie projekty jakie robi dd projekt. MOże podpatrzysz coś atrakcjynego dla siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 15:38
magdap magdap jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 28
Domyślnie

Meble industrialne do kuchni - gdzie kupić? Polecicie jakiś sklep internetowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-10-2021, 22:13
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Będzie to kosztowne nie ma się co łudzić. Remonty nie są tanie, a w szczególności remonty kuchni i łazienki. Możliwe, że będziecie kupować nowe sprzęty kuchenne. Ja starałam się wybrać te jak najlepiej. Głownie to było to agd od gorenje, mogę polecić każdemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-11-2021, 15:58
wawdgg6 wawdgg6 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 94
Domyślnie

Przeprowadzając wymianę mebli często dochodzi do sytuacji w której nie wiemy jak pozbyć się starych mebli. Polecam darmowy wywóz mebli warszawa , jest to firma zajmująca się wywozem starych i niepotrzebnych mebli. Więcej informacji znajdziecie na stronie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zadaj sobie kilka wanych pyta, nim zdecydujesz si na rozwd - komentarze racuss Ogólny 8 17-06-2018 20:33
Mąka kukurydziana - zdrowa i przydatna w kuchni - komentarze 83.4.221.xxx Ogólny 4 10-10-2013 09:16
10 pytań, które warto zadać swojemu lekarzowi - komentarze Rayton Ogólny 12 27-08-2009 22:51
Plec brzydka czyli "rodzynek" w kuchni! Mar-Basia Różności - wątki archiwalne 30 09-08-2008 20:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.