menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 12:53
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie ptaszki,ptaki,sikorki,bociany cz.2


Gdzieś w Polsce...

Tak będzie w każdym bocianim gnieździe w lipcu.
Wznawiam, zgodnie ze zwyczajem, ten wątek, ponieważ liczba zamieszczających w nim posty przekroczyła już dawno 500, a liczba odwiedzających wątek, osiągnęła prawie 30000. Mam nadzieję, że wątek będzie jeszcze długo żył , a liczba bocianów w naszym kraju będzie stale rosnąć, bo chociaż, co czwarty bocian w Zjednoczonej Europie to Polak, to ciągle , moim zdaniem, jest ich za mało.Nas i bocianów.
Swoją drogą, ciekawe ile jest bocianów w Polsce ? Ponoć w 1994/95 było aż 40 900 zasiedlonych par-gniazd, czyli bocianich małżeństw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 13:12
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Dzięki tym postom stałam się namiętną oglądaczką ptasich
gniazd. To niezwykłe i wspaniałe móc do nich zaglądać.
Dziękuję P.T. Inicjatorom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 13:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Z wielką frajdą zobaczyłam dziś bociana na "moim" gnieżdzie ( odkąd pamiętam to gniazdo jest od "zawsze"na trasie ode mnie do Malborka)przedwczoraj było puste jeszcze a dziś dumnie siedział i tzrepotał skrzydłami...cieplutko mi się zrobiło..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 14:32
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Z wielką frajdą zobaczyłam dziś bociana na "moim" gnieżdzie ( odkąd pamiętam to gniazdo jest od "zawsze"na trasie ode mnie do Malborka)przedwczoraj było puste jeszcze a dziś dumnie siedział i tzrepotał skrzydłami...cieplutko mi się zrobiło..
Malwinko ! Zazdroszczę Ci, że masz swoje "prywatne" gniazdo bocianie. To co innego oglądać "na żywo" bociany na monitorze,niż naprawdę na żywo na spacerze. To prawda, że "bocian przynosi szczęście". Dużo więc szczęścia, Malwinko.
Witam Cię, Senioritko, w naszym gronie wielbicieli ptaków w okół nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kaziu dziękuję...Powiśle słynie z bardzo dużej ilości gniazd bocianich...jest ich naprawdę dużo dla kogos kto tu pzryjeżdza jest to fascynujące....ja akurat zaobserwowałam to ,a nie inne , bo często jezdzę tą tasą i ono jest "na moich oczach"..ale jest dużo, na domach , obok....to wielka frajda widziec jak powoli 'zaludniają (zabocianiowują się..hihi)...a wogóle miewamy takie prywatne bociany czasami...jak obok naszego domu na osiedlu ktos kosi łąkę to za ciągnikiem nagle zjawiają się bociany szukające żab....natomiast jak chodzę z psami na spacery mozemy zobaczyc maszerującego bociana z pola do lasu(nie odwrotnie...co bocian ma do roboty w lesie?..hihi)...pare razy taki widok spotkaliśmy.....fajne to....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:15
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Bocian, o ile wiem, przynosi nie tylko szczęście!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:18
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie !

Name:  imagesCA46STIB.jpg
Views: 261
Size:  1.3 KB


Dwa w jednym!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:21
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no własnie....moja córka mieszka w domu nad jeziorem...i to co yczyniały w zeszłym roku bociany pzrechodzi wszelkie pojęcie..oni nam opowiadali i my widzieliśmy jak u nich bylismy..całe rodziny bocianie, siadały, ścigały sie w locie, przylatywały, odlatywały, tuptały sobie wyzerając coś koło ich domu...można powiedziec plaga.....od 18 marca br mam wnusię..hihi...i jak tu nie wierzyc w bociana....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:29
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Malwino! Moje serdeczne gratulacje. Jestem czterokrotnie
babcią i tylko raz, narazie, prababcią. Wcześnie zaczęłam
przygodę z życiem. Pozdrawiam i życzę cierpliwości.
Bociany niech nadal wykonują swoje obowiązki ku uciesze
młodych rodziców i euforii babć i prababć także!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:45
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Kochani !

Podaję link , być może naszej rodaczki, V. Dziadosz, z którego czasami korzystam poszukując gniazd innych ptaków na świecie. Czasami dla relaksu podglądam egzotyczne ptaki jak kolibry, papugi itp.
Jak chociażby, ten link do karmnika koliberków w Brazyli/Paranie. Ciekawy jest sposób dokarmiania koliberków, prawda ? Radzę skorzystać z
tłumacza google, bo nazw wszystkich ptaków po angielsku niesposób zapamiać.Polecam karmniki "Bird Feeder Kamery", a nie tylko ptasie gniazda.
http://www.wildlifefocus.org/webcam/brazil-cam.shtml
http://mysite.verizon.net/vdziadosz/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:51
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

SEnioritko..Ty prababcią????ja jestem drugi raz babcią..a prababcią chyba nie zdążę...hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 21:09
zinajda zinajda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 30
Domyślnie

Witam.W ptasim świecie aż huczy,z wszystkich stron fruną,krzyczą,śpiewają ,walczą o rewiry lęgowe i jest co podglądać.Wczoraj nad moją okolicą(pomorskie)pierwszy raz widziałam orła przedniego.Był to ptak młodociany-zdolność rozrodczą osiąga po ok.5 latach tak jak bielik.Orzeł przedni jest skrajnie nielicznym gatunkiem lęgowym. W Polsce jest ok. 30 par lęgowych na południu kraju a młodzież może odlatywać kilkaset km od gniazd, stąd i pojawił się.Pomagam w monitoringu ptaków drapieżnych zagrożonych wyginięciem i wiele się przy tym uczę ale wrażenia niezapomniane.Ochrona obejmuje bieliki-już wysiadują,kanie,rybołowy-też jest,trzmielojady-dopiero przylecą,orliki krzykliwe,błotniaki a z niedrapieżnych bociana czarnego.Każde gniazdo ma swoją kartotekę i od momentu odbudowania gniazda do udanego wyprowadzenia lęgu kontroluje się je 3-4 razy w sezonie a jest ich ....a tak przy okazji wchodzi się na daniele,jelenie, dziki,bobry i za długo wymieniać.No i połknęłam bakcyla
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 23:23
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Zinajdo !

Cytat:
Napisał zinajda
Witam.W ptasim świecie aż huczy,z wszystkich stron fruną,krzyczą,śpiewają ,walczą o rewiry lęgowe i jest co podglądać.Wczoraj nad moją okolicą(pomorskie)pierwszy raz widziałam orła przedniego.Był to ptak młodociany-zdolność rozrodczą osiąga po ok.5 latach tak jak bielik.Orzeł przedni jest skrajnie nielicznym gatunkiem lęgowym. W Polsce jest ok. 30 par lęgowych na południu kraju a młodzież może odlatywać kilkaset km od gniazd, stąd i pojawił się.Pomagam w monitoringu ptaków drapieżnych zagrożonych wyginięciem i wiele się przy tym uczę ale wrażenia niezapomniane.Ochrona obejmuje bieliki-już wysiadują,kanie,rybołowy-też jest,trzmielojady-dopiero przylecą,orliki krzykliwe,błotniaki a z niedrapieżnych bociana czarnego.Każde gniazdo ma swoją kartotekę i od momentu odbudowania gniazda do udanego wyprowadzenia lęgu kontroluje się je 3-4 razy w sezonie a jest ich ....a tak przy okazji wchodzi się na daniele,jelenie, dziki,bobry i za długo wymieniać.No i połknęłam bakcyla
Widziałaś prawdziwego orła na żywo, w naturze? Takiego:
Można Ci pozazdrościć. Mam nadzieję,że dużo się jeszcze dowiemy o ptakach drapieżnych, bo jesteś w tym temacie na bieżąco. Czekamy na informacje ntt od Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 00:04
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witam i pozdrawiam.

Witam i pozdrawiam cały wątek.
Kazimierz wie jaką Fanką jestem Ptakow,a szczególnie Orłów.
Sąto dostojne i olbrzymie Ptaki-godne tego imienia.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 11:35
zinajda zinajda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 30
Domyślnie

Witam.Właśnie dzięki ochronie w ostatnich latach populacja bielików zwiększyła się.Mogą na żerowiska polatywać do 20 km i fruwają nam nad głowami tylko należy znać cechy rozpoznawcze-pokrój skrzydeł ,charakterystyka lotu,7 palców-końcówka skrzydeł.wybielanie szyi,dzioba i powłok podogonowych następuje gdy ptak dorośleje.Przeciętnie 1-2 młode w gnieździe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 11:52
zinajda zinajda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 30
Uśmiech

W mojej "okolicy" mam pięć zajętych od paru lat gniazd bielika i jedno rybołowa a że monitoring prowadzimy jeżdżąc rowerami to finalnie 70-100 km na liczniku a po drodze jeżyny,paprocie,rowy melioracyjne,młoda buczyna nie do przejścia i wiatr w oczy czyli ciężka praca ale warto.Jesienią na płytkim i częściowo zarośniętym wodorostami jeziorze na całej powierzchni stały 102 białe czaple i dla tych doznań nie myśli się o zmęczeniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 12:48
zinajda zinajda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 30
Domyślnie

bielik c.d...zapomniałam o kształcie ogona ,ważna cecha,ogon lancetowaty,nie pomylić z krukiem ,który też ma zbliżony w kształcie ale kruka rozpiętość skrzydeł 130-150cm,bielika
200-240 cm.....taka mała różnica
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 11:50
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Wszystkim Paniom Ptaszkolubom !!! w 2.cz


WESOŁEGO MĘŻA ALLE NIE LUJA !
Nie Zapomnijcie pocalować męża przy JAJKU !

Z SERDECZNYMI ZYCZENIAMI WESOLYCH SWIAT WIELKANOCNYCH OD Kazika Zbereźnika.

http://www.youtube.com/watch?v=PjaMKWEj9l4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 10:30
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Życzenia na Prima-Aprilis !

Ponoc Donek życzył Lesiowi wygranej...




Alle Jaja !

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 01-04-2010 o 12:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 12:02
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Kochani !


To nie prima-aprilis. Po raz pierwszy widzę, aby małżeństwo bocianie polegiwało obok siebie. Być może, podpatrzyły ludzi. Zwykle przecież, jak jedno siedzi,wysiaduje, to drugi stoi, najczęściej na jednej nodze.
A może takie są u nich zwyczaje prima-aprilisowe ?

ps. Gniazdo małżeńskie w Przygodzicach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ptaszki,ptaki,sikorki,bociany Kazimierz Wszystkie zwierzęta duże i małe 678 04-05-2010 13:00
donos na bociany BUNIA Różności - wątki archiwalne 58 13-04-2008 12:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.