menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-09-2017, 18:09
Malgoo Malgoo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Łódź
Posty: 6
Domyślnie Lokowanie pieniędzy.


Jestem na etapie zamykania swojej działalności, którą prowadzę od kilku lat w związku z tym będę miała większy przypływ gotówki, którą chciałabym zainwestować. Zachęcają mnie z DB do zainwestowania kapitału w Depo+ czyli produkt skonstruowany, (więcej informacji na stronie: https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi.html) ale ja jak to przedsiębiorca chcę sprawdzić informacje z kilku źródeł dlatego proszę o jakieś rady na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-09-2017, 22:52
kapusta27 kapusta27 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Jastrzębie-Zdrój, śląsk, Polska
Posty: 5
Domyślnie

Wiesz, coś takiego jak państwowa gwarancja przy kapitale złożonym do banku nie jest nieograniczona, nie pamiętam teraz dokładnie, ale w każdym razie jest to około kilkaset tysięcy złotych - nie wiem jakimi sumami operujesz, ale zawsze lepiej rozbij kapitał na kilka różnych lokat czy produktów - co ważne - w różnych bankach, bo inaczej narażasz się na czysty hazard. Dużo się o tym mówi, tutaj więcej na przykład przedstawiono.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-09-2017, 08:09
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Kiedyś czytałem wypowiedź pewnego eksperta który twierdził w dużym skrócie, że wszelkie agresywniejsze formy oszczędzania należy stosować maksymalnie do 40 r.ż. Chodzi o to, że gdy okaże się, że coś poszło nie tak, to w te 20 parę lat do emerytury istnieje możliwość odrobienia strat.
Kolejna zasada to dywersyfikacja oszczędności. A więc nie tylko konta oszczczędnościowe i lokaty, ale również giełda papierów wartościowych czy zarabianie na procentach a wiec pożyczki społecznościowe https://chwilowo.pl/opinie/finansowo/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-03-2018, 17:30
Stive's Avatar
Stive Stive jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Helsinki
Posty: 1
Domyślnie

Zainwestowałem dużo kapitału w grę online betsafe. A potem dostałem z tego dużo pieniędzy. pozostał w czerni!)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-09-2018, 13:42
marek55 marek55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 2
Domyślnie

Osobiście śledzę najlepsze lokaty i staram sie przelewać pieniadze tam gdzie mają najlepszy %%% - najczęściej korzystam z tego portalu finansowego - http://lisekfiannsowy.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-11-2018, 09:35
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

Teraz wprowadzili pracownicze plany kapitałowe - no dobra, ale czy po tym, jak zrobili skok na OFE, czyli znacjonalizowali przecież prywatne oszczędności, czy kiedyś gdy zabraknie kasy, nie zdecydują się na przejęcie środków z PPK?
Wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie samodzielne oszczędzanie. I najlepiej zacząć robić to bardzo wcześnie. Jeszcze na etapie studiów. Zwłaszcza, że banki dają rózne preferencje z tym związane.. proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.konto-studenckie.pl/prom...rcie-konta.php
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emeryt bez pieniędzy u stomatologa Jadzia_G Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 28-10-2013 20:37
Nauczyciele o sobie: satysfakcja i brak pieniędzy - komentarze kaaza Ogólny 43 27-10-2009 23:09
Smutni wydają więcej pieniędzy - komentarze Basia. Ogólny 48 06-08-2009 01:56
Wasze sposoby na wygrywanie pieniędzy stemp2l Zarządzanie finansami 5 25-07-2009 07:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.