menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-07-2011, 12:41
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Post Powszechne choroby, które trudno zdiagnozować - komentarze


Komentarz do artykułu: Powszechne choroby, które trudno zdiagnozować
--------------------
http://wgrywacz.pl/images/211images_1_.jpg

Według danych GUS-u umieralność mężczyzn w Polsce w r 2008 wynosiła 71,3 lata natomiast umieralność kobiet wynosiła 80 lat. Natomiast w Grecji średnia życia wynosi 50-55lat. Jakie więc czynniki wpływają na długość życia Greków i Polaków, zważywszy że oliwa z oliwek, ryby i owoce morza nie są powszechnie spożywane w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-07-2011, 15:40
~gość: 83.9.92.xxx's Avatar
~gość: 83.9.92.xxx
 
Posty: n/a
Post

Szukam informacji na temat / trądzika odwróconego/ ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-07-2011, 01:51
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Zdiagnozowanie choroby wymaga przede wszystkim odpowiednich badań i mądrego wywiadu lekarskiego, który ma dobre przygotowanie zawodowe i doświadczenie,
Badania, które wskażą chorobę i potrzebne są do jej potwierdzenia, niestety przy naszej służbie zdrowia, są osiągalne tylko wtedy, kiedy prywatnie się zrobi i zapłaci z własnej kieszeni,/ znam to z doświadczenia,/ - jeżeli byśmy sami chcieli zrobić jakieś dodatkowe badania, które są konieczne przy diagnostyce, lekarz ich nawet nie zasugeruje , A wywiad? Który lekarz poswięca dzisiaj czas na rozmowy o tym co pacjentowi tak naprawdę dolega ,...papierki, biurokracja,... 15 minut i następny pacjent,

Lekarze widzą przypadki, statystyki, wypisują recepty,
Nie spotkałam lekarza, który widziałby całosciowo pacjenta i próbował znaleźć przyczynę jego choroby, Dzisiaj tylko wypisanie recepty,... ewentualnie badania cholesterolu /by nabić kiesę firmom farmaceutycznym/ no może poziom cukru i to badanym własnym lekarskim glukometrem,..I tak to się zamyka, diagnostyka, profilaktyka, leczenie,...
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-07-2011, 10:45
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Nie spotkałam lekarza, który widziałby całosciowo pacjenta i próbował znaleźć przyczynę jego choroby, Dzisiaj tylko wypisanie recepty,... ewentualnie badania cholesterolu /by nabić kiesę firmom farmaceutycznym/ no może poziom cukru i to badanym własnym lekarskim glukometrem,..I tak to się zamyka, diagnostyka, profilaktyka, leczenie,...
Z przykrością potwierdzam to wszystko. Nie mam już nadziei na wygrzebanie się z problemów, dzięki takiej właśnie opiece lekarskiej,takiej spychomanii i znieczulicy a może nieuctwu.Nie wiem już, jak to jest,że lekarz rodzinny nie jest w stanie niczego zdiagnozować, że nie ma podstawowej wiedzy na temat wszystkich chorób. To zawężenie specjalizacji do niczego dobrego nie prowadzi.Dziś nawet w stomatologii dochodzi do absurdów. Znów pacjent jest odbijany jak piłka.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-07-2011, 11:29
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Kiedyś gdzieś przeczytałam bardzo mądre słowa o współczesnych lekarzach:lekarz w czasie wizyty chorego powinien zwracać baczną uwagę na wszystko! na kolor skóry, na czystość oddechu. Zapach z ust jest charakterystyczny dla niektórych chorób np.cukrzycy,choroby jelit.Wypowiedział się jeden katowickie lekarz na temat muszli klozetowych - otóż szukał w sklepach muszli z tzw.półeczką, czyli takiej jakie były w użyciu kiedyś. Teraz są z odprowadzeniem kału od razu do rury ściekowej i delikwent nic nie widzi co z siebie wydala.A powinien!!!Nie tylko to co do siebie wkłada, ale i to co z niego wychodzi!!To bardzo ważne w diagnostyce różnych chorób!!No ale mamy to co mamy i już!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-07-2011, 18:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie piszcie tak o wszystkich lekarzach...NFZ narzucil nam od lipca tego roku nieslychanie dużo papierkowej roboty- np nie wpisuje dgn po łacinie tylko symbolami- które znajduje w specjalnej ksiazeczce i trwa to wieki.NFZ preferuje diagnostyke najtanszymi badaniami np nie MRI lub TK , ale zwykly rtg ktore g.... daje- muszę sie naprawdę naglowić, aby uzasadnić , dlaczego Tk np , a nie rtg.Najtansze badania to własnie cholestearol, cukier, mocz, morfologia. Za te badania płacimy najmniej( bo za badania w przychodniach płacimy- my- lekarze)czyli pomyslcie, ile razy pacjent musi przyjsc do przychodni specjalistycznej abym mogla zlecic badania i jeszcze cos zarobic.Nie musicie upominac się o badania, ja tego tez nie lubie, ale wymagajcie pełnej diagnosyki- jest tutaj na pewno w PORADACH jakis lekarz, który mniej więcej powie jakich badan oczekiwalby w danej chorobie.Chodzcie do lekarzy doswiadczonych i starszych, nas nauczono, ze najpierw pacjet a potem pieniąchy.No, i mimo wszystko patrzcie na ręce lekarzy i na to co przepisuja- macie pelne prawo wiedziec jakie jest rozpoznanie i jak dziala lek- nie czytajcie ulotek- bo wlosy staja deba na głowie , jak firmy zabezpieczaja się. Nie wiem jak to jest u Was, ale juz dawno zabroniono odwiedzin przedstawicielom firm w przychodniach- a wie nie nabijamy kabzy- chyba, że sie myle. Odsylanie pacjentow do specjalistów nnych dziedzin wynika z tego, ze nie mam procedur przypisanych innej specjalnosci- np przy bolu kolan nie moge zlecic badan- bo nie mam tych procedur i musze osłac do ortopedy lub reumatologa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-07-2011, 12:10
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Kod:
Nie piszcie tak o wszystkich lekarzach..
Dr,Elu! Przepraszam,,oczywiście że nie wszystkich to dotyczy, są rodzynki,są wspaniali ludzie wśród lekarzy,,tylko ten cały ch.....y system.........
to wszystko przeciw ludziom chorym.Dużo napisałam, życie doświadcza boleśnie, za dużo, i skasowałam.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-04-2012, 21:40
~gość: 46.76.148.xxx's Avatar
~gość: 46.76.148.xxx
 
Posty: n/a
Post

TOCZEN-LUPUS po lacinie czyli wilk!!! W tej chorobie czlowiek sobie wilkim,okropne chorobsko,od kilku lat cierpie z tego powodu-to choroba tkanki lacznej-a to...prawie caly organizm- pluca nerki,serce,ukl.kostny.nerwowyitd. Towarzyszy mi bol-ostry,gleboki,przemieszczajacy sie,cala dobe-mozna zwariowac...bo ile mozna brac tramalu i metypredu???-to sterydy,,,i totalne zmeczenie...i boli nawet skora!!! CIEZKIE JEST ZYCIE CHOREGO...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 09:47
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Nie piszcie tak o wszystkich lekarzach...NFZ narzucil nam od lipca tego roku nieslychanie dużo papierkowej roboty- np nie wpisuje dgn po łacinie tylko symbolami- które znajduje w specjalnej ksiazeczce i trwa to wieki.NFZ preferuje diagnostyke najtanszymi badaniami np nie MRI lub TK , ale zwykly rtg ktore g.... daje- muszę sie naprawdę naglowić, aby uzasadnić , dlaczego Tk np , a nie rtg.Najtansze badania to własnie cholestearol, cukier, mocz, morfologia. Za te badania płacimy najmniej( bo za badania w przychodniach płacimy- my- lekarze) czyli pomyslcie, ile razy pacjent musi przyjsc do przychodni specjalistycznej abym mogla zlecic badania i jeszcze cos zarobic. Nie musicie upominac się o badania, ja tego tez nie lubie, ale wymagajcie pełnej diagnosyki - jest tutaj na pewno w PORADACH jakis lekarz, który mniej więcej powie jakich badan oczekiwalby w danej chorobie. Chodzcie do lekarzy doswiadczonych i starszych, nas nauczono, ze najpierw pacjet a potem pieniąchy. No, i mimo wszystko patrzcie na ręce lekarzy i na to co przepisują - macie pelne prawo wiedziec jakie jest rozpoznanie i jak dziala lek - nie czytajcie ulotek- bo wlosy staja deba na głowie, jak firmy zabezpieczaja się. Nie wiem jak to jest u Was, ale juz dawno zabroniono odwiedzin przedstawicielom firm w przychodniach - a wie nie nabijamy kabzy - chyba, że sie myle. Odsylanie pacjentow do specjalistów nnych dziedzin wynika z tego, ze nie mam procedur przypisanych innej specjalności - np przy bólu kolan nie moge zlecić badan- bo nie mam tych procedur i musze posłac do ortopedy lub reumatologa....
hej, BabciuElu, jesteś lekarzem?

Mam bardzo złe doświadczenia, moje problemy były lekceważone, to mniej więcej tak, jakbyś coś mówiła a słuchacz nie słyszał, metoda na głuszca, ja swoje, on swoje.
Potraktowali mnie jak rozhisteryzowaną idiotkę czy co? A może za spokojnie to mówiłam i nie umiałam przykuć uwagi? Uznałam, że medycyna nie zna mojego przypadku. Skutek taki że w życiu nie byłam w stanie zrobić nic tak jak inni ludzie, przez wiele lat nie pracowałam, bo nie byłam w stanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 09:57
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Zdiagnozowanie choroby wymaga przede wszystkim odpowiednich badań i mądrego wywiadu lekarskiego, który ma dobre przygotowanie zawodowe i doświadczenie,
Badania, które wskażą chorobę i potrzebne są do jej potwierdzenia, niestety przy naszej służbie zdrowia, są osiągalne tylko wtedy, kiedy prywatnie się zrobi i zapłaci z własnej kieszeni,/ znam to z doświadczenia,/ - jeżeli byśmy sami chcieli zrobić jakieś dodatkowe badania, które są konieczne przy diagnostyce, lekarz ich nawet nie zasugeruje , A wywiad? Który lekarz poswięca dzisiaj czas na rozmowy o tym co pacjentowi tak naprawdę dolega ,...papierki, biurokracja,... 15 minut i następny pacjent,

Lekarze widzą przypadki, statystyki, wypisują recepty,
Nie spotkałam lekarza, który widziałby całosciowo pacjenta i próbował znaleźć przyczynę jego choroby, Dzisiaj tylko wypisanie recepty,... ewentualnie badania cholesterolu /by nabić kiesę firmom farmaceutycznym/ no może poziom cukru i to badanym własnym lekarskim glukometrem,..I tak to się zamyka, diagnostyka, profilaktyka, leczenie,...
dokladnie tak

Czy wiecie, że moja znajoma pracuje w firmie badającej leki i od czasu do czasu robia nabór ochotników do badań. Kiedyś mieli grupe kontrolną 40plus i okazalo się że w tej grupie tylko 4 osoby na 100 nie miały wirusa typu C.
Innym razem były to badania na 50 plus i inna grupa chętnych do badań, na 20 osób tylko jedna się nadawała do projektu, tj była zdrowa, reszta odpadła. Wszyscy ci ludzie byli pewni, że są zdrowi.

No i co my tu o służbie zdrowia gadać będziemy. Diagnostyka leży, wyrwanie czegokolwiek, nawet skierowania do specjalisty jest wysiłkiem, nie wszyscy lekarze się spieszą z takimi skierowaniami, tracą pacjenta. Na specjalistę czeka się miesiącami, np okulista czy dermatolog. To jest służba zdrowia? To jest czysta kpina, a raczej rodzaj eutanazji.

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, życie na tym polega, że w pewnym momencie gaśnie i czasem robi to powolutku i długo, tylko po co ta hipokryzja?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 12:13
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Rebelio- masz racje, to jest rodzaj eutanazji np. nie refundowanie drogich leków, na które , zwłaszcza ludzi starych, emerytów, nie stać. A taki przypadek : skomplikowane złamanie kości spowodowało początki jej martwicy. Ratunek : zabiegi ozonoterapii. NFZ tego nie refunduje, zabiegi tylko w prywatnej przychodni. Koszt zabiegu ponad 100 zł. Chory ( młody jeszcze ) jest bezrobotny, bez prawa do zasiłku. Wziął tyle zabiegów, na ile stać było rodzinę. Przerwanie leczenia grozi amputacją stopy.
W perspektywie głodowa renta. Czy to sie państwu opłaca bardziej, niz opłacenie kilkunastu zabiegów ? To jest logika decydentów z NFZ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 12:57
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

To co się teraz dzieje w naszej służbie zdrowia,to horror,... słyszeliście zapewne, że odmawia się leczenia onkologicznego z powodu braku i nie refundacji chemioterapii.
Szkoda tylko, ze wprost nie powie się wszystkim Polakom, że to kraj skazany na cichą eutanazję ludzi chorych, niezaradnych, starych i biednych,
Hitler przynajmniej jawnie robił czystkę,... a tutaj pod pięknymi hasłami gnębi się chorych skazując ich na powolną śmierć. Okropnych czasów doczekaliśmy się. A leki znów po cichutku drożeją, o czym wiem od siostrzenicy, która jest farmaceutką i pracuje w aptece.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 13:41
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Słyszałam też ( plotka ? prawda ? ) że lekarze otrzymali polecenie specjalnego traktowania pacjentów po 65. roku życia. Nie chodzi o większą troskę o nich, tylko o zasadę, że szkoda na takich marnować fundusze. Czekam, kiedy ZUS emerytom / rencistom, którzy ten limit wieku , mimo starań służby zdrowia , przeżyją zacznie dołączać do wypłaty odpowiedni lek ( pawulon ? cyjanek ?. To już na pewno będzie lek refundowany !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 14:06
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

No ja szcześliwie nie biorę nic, nie chadzam po recepty, czynię wszystko co mogę, aby w zdrowiu dożyć końca, czy mi się uda? Zobaczymy. Nie na wszystko mam wpływ, ale jeśli już się zatelepie... nie wiem, co zrobię... może podobnie jak mój dziadek - nie pójdę nigdzie? Dziadzio zawsze był zdrowy, nigdy się nie leczył, a jak zachorował to umarł i już. Strasznie nie chciałabym być pod opieką naszej służby zdrowia, to jest dla mnie okropne i poniżające. Byłam przy całej gehennie mojego taty, to się napatrzyłam. W pewnym momencie okazało się, że ktoś musi przy nim być, bo oni go lekceważyli. Tata chciał być długo samodzielny i bronił się przed moją pomocą bardzo długo, ale niestety, sam przyznał, że tak się nie da.
Nie akceptuję niedopatrzeń, braku zainteresowania, bezinteresownej obojętności, wskutek której wszystko idzie 10 razy gorzej.
Nie sądzę żeby musiały być specjalne zalecenia. Był kiedyś w moim bloku wypadek, umierały po kolei dwie osoby, dwudziestokilku letnia dziewczyna i ponad 60-letnia pani. Żebyście widziały jak wszyscy ratowali tę młodą, z jakim zaangażowaniem i czułością. Mówię o zwykłych ludziach, nie o służbie zdrowia. Starą się nikt tak nie przejmował, to chyba instynktowne. Trzeba zrozumieć, im młodszy człowiek, tym większą skupia uwagę i chęć opiekowania się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 15:07
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Rebelio ! Piszesz " nie sądze,żeby musiały byc specjalne zalecenia....starą sie nikt nie przejmował, to chyba instynktowne". Instynktowne ? Takie podejście przeraża !
I jesli tak jest, to faktycznie żadne zalecenia nie są potrzebne. Wystarczy instynkt, czyli selekcja. Ktoś w niedalekiej przeszłości juz to praktykował....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 15:36
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A to jest niestety prawda, że po 65 roku już nawet w szpitalach nie podają koniecznych, a drogich leków. Wiem o tym z prawdziwych źródeł. Moja sąsiadka ciężko chora, niedawno dowiedziała się od zaprzyjaźnionej lekarki, żeby raczej nie szła do szpitala jak chce jeszcze pożyć,,,,ma 72 lata, więc i tak nie będą jej leczyć, a tylko gorzej się rozchoruje, szpital zadłużony, leków nie ma , nie wszystkim refunduje NFZ, - te nowe durne przepisy, wymysł MZ, .. każą limitować podawanie leków wg kryterium możliwosci wyleczenia i chyba przydatnosci pacjenta,,, a starzy emeryci to już komu potrzebni,?? tylko społeczny ciężar,,,

Ja też unikam lekarzy,,,
czytałam ostatnio w prasie o prowokacji dziennikarskiej w sprawie badań,..
otóż dano do badania do kilku dużych laboratoriów /prywatnie/ niby mocz do badania, który naprawdę był lekką herbatą,,
wyniki były jak najbardziej prawidłowe,.. a przecież kreatynina wytwarzana jest tylko w ludzkim organiźmie, więc skąd w herbacie??? Śmieszne tłumaczenia były później,..
Więc o czym my mówimy?? Nawet diagnostka laboratoryjna to fikcja.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 16:05
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Jakempa !Więc to jednak prawda. Jestem w takim wieku, że gdybym musiała trafic do szpitala, to by mi chyba nawet tabletek pani Goździkowej nie podali, bo szkoda. Tak to nasi kochani rządzący powoli, ale skutecznie pozbywają się starych ludzi. Tylko brak im odwagi na bardziej radykalne działania, póki co mają gęby zapchane frazesami o ochronie życia od poczęcia do śmierci. A starzy muszą pogodzic się z losem, bo kto się zlęknie ich protestów ? A może odwołać się do miłosierdzia tych 95% katolików, którzy powinni czcić ojca swego i matkę swoją?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 16:35
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Mariano, a gdzie Ty masz tych katolików??? O jakim miłosierdziu mówisz??? To już dawno za nami,..teraz mamona rządzi
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 16:43
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Tych katolików mam m.in. w Sejmie. Przeciez każdy (prawie)ślubował [i]"tak mi dopomóż Bóg ".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 17:15
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariana
Rebelio ! Piszesz " nie sądze,żeby musiały byc specjalne zalecenia....starą sie nikt nie przejmował, to chyba instynktowne". Instynktowne ? Takie podejście przeraża !
I jesli tak jest, to faktycznie żadne zalecenia nie są potrzebne. Wystarczy instynkt, czyli selekcja. Ktoś w niedalekiej przeszłości juz to praktykował....
no tak jest, nie zawuażyłaś tego? kiedy robimy się starzy - stajemy się nie potrzebni, a za niemowlakiem kolejka chętnych do brania na rączki

a dlaczego mam być przerażona? czuję to na sobie, jestem, jakoś funkcjonuję ale do czasu! przecież takie jest życie, nie widzisz tego? stare jabłonie sie wręcz wycina.. jesteśmy biologią, nie zlepkiem wymyślonych zasad... w stadzie zwierząt zawsze jest tak, że na czele stoją najsilniejsze osobniki, a najsłabsze odpadają, my się wcale aż tak bardzo nie różnimy od zwierzątkowatych, tylko dobrze udajemy, blichtr cywilizacji może i kogoś oszuka, mnie nie... mam oczy i widzę )

wiem, że umrę, nie wiem jak, chciałabym nie męczyć się zbyt długo ani nie męczyć moich bliskich... a nasza służba zdrowia może mi zapewnić mało komfortowe dogorywanie, więc będę jej unikać ))
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.