menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-07-2022, 08:31
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 883
Domyślnie Jak dbacie o środowisko?


Tak mnie naszło na rośliny wieczorową porą. A mianowicie czy dbacje o środowisko, ma Cię jakieś fajne sposoby aby nadać rzeczą drugie rzycie i przez to nie wytwarzać tyle śmieci? Nie zamierzam nikogo rozliczać. A może uwarzacie że dbanie o środowisko jest nie potrzebne że natura sama sobie poradzi. Osobiście jestem za tym aby samemu próbować coś samemu działać robić bez względu czy grupa społeczeństwo to popiera. Bo to jak zachowany się dzisiaj i to co zrobimy lub nie ma wpływ na to w jakim świcie będą żyć nasze dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-07-2022, 09:11
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Pewnie, że uważam, że dbanie o środowisko to ważna sprawa! Ze swojej strony robię tyle:
1. Piję wodę z butelki wielorazowej https://kubekcontigo.pl/pol_m_Butelki-na-wode-1886.html
2. Reszta rodziny pije wodę w plastikowej butelce - staramy się takie butelki wykorzystywać jako konewkę do podlewania kwiatów.
3. Na zakupy/do biblioteki zabieramy torby wielorazowe albo plastikowe, które wykorzystujemy oszczędnie i starczają nam na kilka razy.
4. Segregacja śmieci.
5. Bardzo rzadko jem mięso. Na obiad była to norma od zawsze, natomiast bardzo często jadałam dzień w dzień kanapki z wędliną czy pasztetem. Obecnie wędliny/pasztet coraz częściej zamieniam na dżem, jem drożdżówki albo płatki z mlekiem.
6 .Nabiał też jem bardzo rzadko.
7. Jeśli chcę zjeść na mieście, to staram się wybierać lokale, w których można zamówić pół porcji lub niedojedzoną resztkę wziąć do domu. Coraz częściej rezygnuję z zamawiania picia do posiłku, bo wiem, że mogę nie dopić, czyli zmarnować. Ewentualnie piję z kimś na spółkę.
8. W domu też pilnuję wielkości posiłków. Jestem osobą chorą, nie jem tyle, ile standardowo człowiek dorosły je. Dlatego często rozdzielam posiłki na dwie porcje: pół drożdżówki na śniadanie, pół na kolację. Trochę placków twarogowych zjem na obiad, resztę na kolację, jak mi starczy, to jeszcze dojem następnego dnia na śniadanie.
9. Nie używam słomek.
10. Książki - mam swój pokaźny zbiór, bo lubię się otaczać książkami, ale uwielbiam też biblioteki i to z nich głównie korzystam. Jeśli mam w domu na własność jakąś książkę, która mi się nie podoba, staram się ją oddać, wymienić się z kimś.
11. Szczoteczka do zębów - soniczna, ładowana raz na kilka miesięcy.
12. Jem lody domowej produkcji albo najczęściej gałkowane. Na patyku unikam, zawsze to trochę śmieci w koszu mniej.
13. Podobnie jak ograniczam ilość kupowanych słodyczy i chipsów, które są pakowane w plastik.
14. Kiedy jadę do biblioteki, by wypożyczyć książki, zawsze mam ze sobą listę pozycji, które chcę wziąć do domu. Do niedawna robiłam takie listy na luźnych kartkach, które regularnie wyrzucałam, teraz wszystko zapisuję w telefonie.
15. Pastę do zębów mam w aluminiowej tubce.
16. Gąbkę do mycia ciała zastąpiłam ręcznikiem-myjką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak dbacie o stopy? Iwona1957 Pielęgnacja 34 21-04-2023 10:33
Jak o siebie dbacie? Simma Pielęgnacja 12 21-11-2022 20:25
Jak dbacie o psa? Inken8 Hobby, pasje 1 02-04-2019 13:24
Rozwód niszczy... środowisko - komentarze kasia.mz Ogólny 7 01-01-2008 18:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.