menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12121  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 22:35
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 749
Domyślnie

Janku, chociaż napisałeś do Helenki, też sobie obejrzałam - a co?! Wzruszyła mnie historia o opuszczonym domu. Może dlatego, że mój rodzinny dom też przez dwa lata stał pusty, a potem podobno przewieziono go do innej miejscowości. Był duży, drewniany i stał w starym sadzie, gdzie rosło najwięcej wiśni w całej wsi.
Włócząc się rowerem po okolicznych wsiach widzę opuszczone stare domy, ale zwykle obok stoi nowoczesna okazała willa. Lubię pstrykać zdjęcia i mimo, że ich jakość jest mierna, to jednak coś widać i można przypomnieć sobie to i owo, co się zmieniło, albo zniknęło.
Wiele razy przejeżdżałam obok starego siedliska w szczerym polu, ale dopiero niedawno pokonałam zarośniętą pokrzywami i innym zielskiem dróżkę i zrobiłam zdjęcia. Teraz będę robić to częściej.







Spokojnej, dobrze przespanej nocy życzę wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12122  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 22:46
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 773
Domyślnie

Dziękuję, Krysiu .

"... pisze o przemijaniu. O nostalgii, o starych, upadających i...... znikających miejscach....->...->..."

Dobranoc.
J.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 02-08-2022 o 22:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12123  
Nieprzeczytane 02-08-2022, 08:45
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam o poranku miło tu wpaść chciałabym czasem coś ciekawego napisać ale...no właśnie...Wczoraj spotkało mnie takie zdarzenie...idę sobie ulicą i podchodzi do mnie facet przeprasza i pyta"czy mogę się do pani przytulić" oniemiałam ale on zaczyna mi prawić komplementy , mówię mu że jest młody i ma szanse.Mowi dalej że jest chory i nie ma szans, opowiada o babci pyta czy ją znałam...szkoda mi go no i przutulam go,życzę zdrowia,odchodzi.To chory człowiek w wieku ok 40 lat.Będziecie się śmiać?no trudno ale chciałam sie tylko podzielić, pozdrawiam wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12124  
Nieprzeczytane 02-08-2022, 21:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 749
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Będziecie się śmiać?

Nie ma z czego się śmiać, ja temu człowiekowi bardzo współczuję. Domyślam się, że nie ma nikogo bliskiego i jest bardzo samotny. Nie wiem, jak zachowałabym się w takiej sytuacji - może bym uciekła.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12125  
Nieprzeczytane 02-08-2022, 21:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Witam o poranku miło tu wpaść chciałabym czasem coś ciekawego napisać ale...no właśnie...Wczoraj spotkało mnie takie zdarzenie...idę sobie ulicą i podchodzi do mnie facet przeprasza i pyta"czy mogę się do pani przytulić" oniemiałam ale on zaczyna mi prawić komplementy , mówię mu że jest młody i ma szanse.Mowi dalej że jest chory i nie ma szans, opowiada o babci pyta czy ją znałam...szkoda mi go no i przutulam go,życzę zdrowia,odchodzi.To chory człowiek w wieku ok 40 lat.Będziecie się śmiać?no trudno ale chciałam sie tylko podzielić, pozdrawiam wszystkich.

Gest piękny
Temu człowiekowi musi być ciężko żyć, brak mu bliskiej osoby, czuł się samotny, przytłoczony.
Potrzebował serdeczności.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12126  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 22:33
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 773
Domyślnie

Wybaczcie, ale zauroczyła mnie ta fotka


2.08.2022 , TVN24

Ostatnio edytowane przez Stefan : 03-08-2022 o 22:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12127  
Nieprzeczytane 04-08-2022, 08:41
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Tak bylo kiedyś a dziś ...sami wiecie inaczej to wszystko wygląda.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12128  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 18:53
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie kiedyś..

odpowiadam na fotografię z plaży lat 70.. To czasy nie mojego dzieciństwa, ale wczesnej młodości, bo jestem już 80+ Ilekroć coś piszę lub czytam, to okazuje się, że wszyscy wokół m są zdecydowanie młodsi ode mnie... Poruszam się z dwoma kijkami. jestem z Warszawy, może i podsumowuję plusy i minusy wy sposobu, w jaki wychowali, ukształtowali mnie moi Rodzice.. Może ktoś by był skłonny ze mną porozmawiać na te i inne tematy.. Marta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12129  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 20:02
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Miło że jesteś Marto myślę że nikt nie będzie mial nic przeciwko pisaniu,witaj Czas leci dla każdego kiedyś było inaczej to fakt.Nie jestem młoda teraz najważniejsze dla nas zdrowie.Mialam dziś ciężki dzień jutro będzie lepiej...pozdrawiam wszystkich, dobrej nocy.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12130  
Nieprzeczytane 06-08-2022, 17:19
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 749
Domyślnie

Marto, ten wątek jest po to, aby "rozmawiać" na różne tematy. Pisz o tym, co Cię cieszy, co Cię smuci, co denerwuje, a co śmieszy. Na pewno trafi się temat, który podchwycą inni i nawiąże się wirtualna rozmowa.

Helenko, wierzyć się nie chce, że w ciągu stosunkowo krótkiego czasu nastąpiły aż takie zmiany. Nie starcza wyobraźni, aby pomyśleć, co będzie za następne 50 lat.

Janku, wisienki przecudne!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12131  
Nieprzeczytane 07-08-2022, 07:34
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam masz rację Kaimo świat się zmienia , zmieniają go ludzie nie zawsze to idzie w dobrym kierunku ale świata nie zmienimy i tak i nie...Kiedyś bylo inaczej ...milej niedzieli dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12132  
Nieprzeczytane 07-08-2022, 21:18
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie warszawianka

Odpowiadam, ale dość smutno... po pierwsze jestem już 80+ czyli o wiele starsza niż wszyscy tu piszący. Po drugie mieszkam w hałaśliwym i tłumnym mieście - stolicy. Czy ktokolwiek mi odpisze ciekawa jestem kometa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12133  
Nieprzeczytane 08-08-2022, 09:34
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 749
Domyślnie

Witaj, Marto! Dlaczego jest Ci smutno? Dlatego, że masz tyle lat i mieszkasz w Warszawie? Brakuje mi jeszcze parę lat do 80-tki, ale jeśli ją osiągnę i przekroczę - będę się cieszyć. Mieszkam w małym mieście, w którym mało się dzieje, nie ma dokąd pójść w deszczowe popołudnie czy wieczór, ale ciszy i spokoju mam pod dostatkiem. U Ciebie odwrotnie... Widzisz więc, każda sytuacja ma swoje blaski i cienie, trzeba tylko bardziej koncentrować się na blaskach. Życzę Ci dobrego dnia i tygodnia.



Pozdrawiam wszystkich seniorów!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12134  
Nieprzeczytane 08-08-2022, 10:03
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie dziękuję

Kaimo,
Dziękuję, że się do mnie odezwałaś. Mieszkam na szczęście z dala od ruchliwych ulic, w cichym zakątku, ale niedaleko Sródmieścia. Czy znasz Warszawę? Niedawno byłam z córką w pewnym miasteczku na Podlasiu, byłam zaskoczona wysokim poziomem życia. Bodaj po raz pierwszy byłam na t.zw. prowincji od wielu lat. pozdrawiam Cię Marta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12135  
Nieprzeczytane 08-08-2022, 16:22
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Kaimo,Kometa no coż wszystko się zmienia i my też ...zdaje mi się że tak niedawno bylam młoda a to już 70+ z dużym plusem i nic na to nie poradzę.W Warszawie byłam oj dawno temu na jakimś szkoleniu .Mieszkam w miasteczku nie daleko Szczecina.Nie pracuję dopiero 3 ci rok,za wiele nie zwojuję ale jestem aktywna, jeżdże rowerem, chodzę o kijkach.Nie mam tu za wiele znajomych bo mieszkam tu od 15 lat...dziś bylam na szczepieniu 4 dawka. Pozdrawiam dziewczyny na zdjeciu kwitnące maki przy ścieżce rowerowej.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12136  
Nieprzeczytane 08-08-2022, 18:56
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Witaj, Marto! Dlaczego jest Ci smutno? Dlatego, że masz tyle lat i mieszkasz w Warszawie? Brakuje mi jeszcze parę lat do 80-tki, ale jeśli ją osiągnę i przekroczę - będę się cieszyć. Mieszkam w małym mieście, w którym mało się dzieje, nie ma dokąd pójść w deszczowe popołudnie czy wieczór, ale ciszy i spokoju mam pod dostatkiem. U Ciebie odwrotnie... Widzisz więc, każda sytuacja ma swoje blaski i cienie, trzeba tylko bardziej koncentrować się na blaskach. Życzę Ci dobrego dnia i tygodnia.



Pozdrawiam wszystkich seniorów!
Kaimo, w tej chwili narzuca mi się jeden temat: od dziś przez 2 tygodnie chodzę na rehabilitację jedną z wielu nie mam żadnych nadziei na poprawę stanu mojego kręgosłupa, ale tych parę godzin traktuję jako pożyteczną aktywność, dobrą gimnastykę. Tylko to. Sęk w tym, że wracam do domu ledwo żywa i kiełkuje już pytanie czy będę w stanie chodzić na ten wycisk dzień w dzień (4 przystanki autobusem). Marta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12137  
Nieprzeczytane 09-08-2022, 07:25
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 749
Domyślnie

Marto, może jednak rehabilitacja okaże się w jakimś stopniu pomocna, na pewno nie od razu, ale po kilku tygodniach. Byłaś dopiero jeden raz, więc nic dziwnego, że odczuwałaś duże zmęczenie. Dzisiaj-jutro już będzie lepiej. Na Twoim miejscu nie rezygnowałabym...
Helenko, przecudne maki!!!
Wacławie, nie wiem czemu, ale nie lubię facebooka.
Dancia pewnie aklimatyzuje się w domu po powrocie z sanatorium.
Miłego dnia wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12138  
Nieprzeczytane 09-08-2022, 08:19
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam witam we wtorek życzę wszystkim milego dzionka a przede wszystkim zdrowka.Marto myslę że powoli przyzwyczaisz się do ćwiczeń dużo siły życzę.Znowu nadchodzi upał ...najgorzej mam w domu strasznie gorąco temp 28-30 ale jeszcze sie nie roztopiłam bo jeżdżę rowerem.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12139  
Nieprzeczytane 09-08-2022, 21:42
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 749
Domyślnie

U mnie jeszcze jutro będzie rowerowa pogoda, więc wybiorę się na przejażdżkę. Dzisiaj zawiozłam kota na działkę i cały dzień buszował po okolicy. Przyniósł mi dwie myszy i jedną jaszczurkę. W domu zwykle większość dnia przesypia, wychodzi wieczorem na noc. Dzisiaj po powrocie zjadł kolację i zamelinował się na szafie, gdzie ostatnio sypia. Pewnie w środku nocy zażyczy sobie, aby go wypuścić. No cóż, nie miała baba kłopotu...
Marto, jak się czujesz po dzisiejszych ćwiczeniach?
Spokojnej nocy wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12140  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 08:17
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam przypomniałaś mi Kaimo jak przed laty wróciłam do domu z jazdy rowerem a tu otwarta szafa i wszystko co w niej na podłodze a mój kochany kotek leży w tym bałaganie....pozdrawiam wszystkich, miłego dzionka.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.