menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4761  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 13:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Chińskie Radio Międzynarodowe
Media państwowe (Chiny) ˇ 15 min


Rzeczniczka chińskiego MSZ ogłasza sankcje nałożone przez Chiny na przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi
Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi nalegając na swoją wizytę na Tajwanie, lekceważąc poważne obawy i stanowczy sprzeciw Chin, dopuściła się poważnej ingerencji w wewnętrzne sprawy Chin, poważnie podważając chińską suwerenność i integralność terytorialną, depcząc zasadę jednych Chin i poważnie zagrażając pokojowi i stabilności w rejonie Cieśniny Tajwańskiej. W odpowiedzi na okrutne i prowokacyjne działania Pelosi, Chiny zdecydowały się nałożyć sankcje na Pelosi i jej najbliższą rodzinę, zgodnie z odpowiednimi przepisami Chińskiej Republiki Ludowej.


\Bez komentarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4762  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 13:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Rosja zdradza plany. Już jasne, co zamierza Roskosmos
https://www.telepolis.pl/tech/kosmos...smos-plany-iss


Informacje jakie napływają z mediów nasuwają mi na myśl że na pewno odkurzono sławną " Doktrynę Reagana " – program polityki zagranicznej USA – sformułowanej i afirmowanej przez Ronalda Reagana i środowisko konserwatystów w Partii Republikańskiej – realizowanej w praktyce politycznej przez administrację prezydenta Ronalda Reagana.

Doktryna Reagana była skupiona na walce z komunizmem, a w praktyce z ZSRR – jako hegemonem bloku sowieckiego – strategicznym przeciwnikiem USA i krajów niekomunistycznych. Doktryna była realizowana poprzez wspieranie zarówno finansowe, jak i militarne krajów i organizacji walczących z komunizmem, obalanie komunistycznych reżimów oraz prowadzenie „twardej” polityki wobec ZSRR. Reagan określił wprost ZSRR jako imperium zła, odwołując się do formuły z filmu George’a Lucasa Gwiezdne wojny. "

Elementami doktryny Reagana : przeczytacie w wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Doktryna_Reagana .

Jednych z elementów jego planu było przeniesienie wojny w kosmos .

Obecnie zarysowuje się geopolityce rywalizacja pomiędzy Zachodem i paktem NATO a państwami BRICS – / określenie grupy państw rozwijających się – Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz od 2011 Republiki Południowej Afryki (ang. South Africa)./ Nazwa pochodzi od pierwszych liter nazw tych państw. To te państwa chcą wprowadzić nową walutę która by rywalizowała z Dolarem , dwóch supermocarstw Chiny - USA oraz własnego systemu rozliczeń międzybankowych .Nowy podział świata pomiędzy dwa supermocarstwa i nowe Breton Woods.
O tych supermocarstwach i nowej walucie często mówi Dylewski w swoich pogadankach ekonomicznych.

Kosmos jest też polem walki w konflikcie zbrojnym stąd samodzielne stacje kosmiczne mogą być wykorzystane w uzyskaniu przewagi militarnej w pierwszych minutach konfliktu zbrojnego. Jesteśmy w NATO i nie muszą nikomu przypominać po jakiej stronie jesteśmy . O tym czy dojdzie do konfliktu czy nie , decydują politycy a my mamy wpływ na ich decyzje przez ich wybór , my decydujemy przy urnie wyborczej. Mniej oszołomów działających według zasady "po nas tylko potop" a więcej myślących pragmatycznie , więcej o przyszłości , przeszłość zostawmy historykom.

Jestem zwolennikiem rozwiązywania konfliktów przez rozmowy dwóch czy trzech stron konfliktu i dochodzenia do porozumienia a nie wyniszczającej walki . Kosmos to miejsce na szeroką współpracę wszystkich państw i miejsce gdzie dostępne są technologie kosmiczne dla wszystkich chętnych chcących wspólnie eksplorować kosmos.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-08-2022 o 13:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4763  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 17:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Prezydent Rosji Władimir Putin i jego turecki odpowiednik Recep Tayyip Erdogan spotykają się w czarnomorskim mieście Soczi.
Trzy kolejne statki przewożące ukraiński eksport zboża opuściły porty czarnomorskie tego kraju



an hour ago (13:54 GMT)
Head of Russian hypersonics lab arrested for treason: Report

https://www.aljazeera.com/news/liveb...ments-continue


Szef rosyjskiego laboratorium hipersonicznego aresztowany za zdradę: Raport

Według raportu państwowej agencji informacyjnej TASS, czołowy rosyjski ekspert w dziedzinie hipersonii został aresztowany pod zarzutem zdrady.

Według strony internetowej instytutu Andrei Shiplyuk kieruje laboratorium hipersonicznym w Nowosybirskim Instytucie Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, a w ostatnich latach koordynował badania wspierające rozwój hipersonicznych systemów rakietowych.

TASS powołał się na jednego z kolegów Shiplyuka, twierdząc, że w instytucie przeprowadzono rewizje.

W zeszłym miesiącu Dmitrij Kolker, inny fizyk z Nowosybirska, zmarł na raka trzustki wkrótce po tym, jak został aresztowany pod zarzutem zdrady.

Przewinąć i Należy otworzyć film na YouTube
Hypersonic weapons and the new space race | Project Force
Broń hipersoniczna i nowy wyścig kosmiczny | Siła Projektu
Kółko zębate - włączamy automatycznego tłumacza na język polski i są napisy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4764  
Nieprzeczytane 06-08-2022, 11:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Chińskie Radio Międzynarodowe
Media państwowe (Chiny) ˇ 12 min ˇ

Komentarz: mówiąc wszędzie „pokój”, Stany Zjednoczone podważają pokój rzeczywistymi działaniami
Podczas swojej niedawnej wizyty na Tajwanie spiker Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi stwierdziła, że jej wizyta „promuje pokój w tym regionie”. Poza tym, ministrowie spraw zagranicznych grupy krajów G7 wydali tak zwane oświadczenie, oczerniające uzasadnioną chińską odpowiedź na te działania, które według sygnatariuszy oświadczenia może prowadzić do regionalnych napięć i jak napisano w oświadczeniu „różnice w Cieśninie powinny być rozwiązywane w sposób pokojowy”.
Twórcy kryzysu zamienili się w „strażników pokoju”, a jednocześnie czarne nazywają białym, by napiętnować prawowitych obrońców prawa – ten trik można określić mianem „patentu” kilku krajów, w tym USA i krajów zachodnich. Kraje te połączyły siły, aby spróbować przenieść odpowiedzialność za eskalację sytuacji w Cieśninie Tajwańskiej na Chiny poprzez fabrykowanie kłamstw i zmianę koncepcji, próbując oszukać i wprowadzić w błąd społeczność międzynarodową. Ale źle ocenili sytuację i nie docenili opinii publicznej.
W ciągu ostatnich kilku dni setki krajów na całym świecie ogłosiły swoje stanowisko, wyrażając przywiązanie do zasady jednych Chin i wspierając Chiny w ochronie ich suwerenności i integralności terytorialnej. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, organizacja potwierdził, że organizacja przestrzega zasady jednych Chin i postępuje zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 2758 z 1971 r. w sprawie jednych Chin. Sourabh Gupta, starszy pracownik Centrum Studiów chińsko-amerykańskich w Stanach Zjednoczonych, zwrócił uwagę, że oświadczenie ministrów spraw zagranicznych G7 jest prowokacją i wymaga naprawdę głębokiej refleksji.
Społeczność międzynarodowa wspiera Chiny, ponieważ wyraźnie dostrzegła prawdę o eskalacji sytuacji w Cieśninie Tajwańskiej. Wizyta Pelosi w chińskim regionie Tajwan została zaplanowana i sprowokowana przez stronę amerykańską i była poważną polityczną prowokacją strony amerykańskiej i służyła „wykorzystania Tajwanu do ograniczenia Chin” oraz poważnie naruszyła chińską suwerenność i integralność terytorialna, jak i prawo międzynarodowe i normy stosunków międzynarodowych. Za eskalację sytuacji w rejonie Cieśniny Tajwańskiej perfidna strona amerykańska musi ponieść pełną odpowiedzialność.
Z drugiej strony Chiny dołożyły wszelkich starań dyplomatycznych, aby uniknąć kryzysu narzuconego przez USA oraz utrzymać pokój i stabilność w rejonie Cieśniny Tajwańskiej. Przed wizytą Pelosi strona chińska wielokrotnie podkreślała powagę i szkodliwość posunięcia Pelosi, domagała się od strony amerykańskiej przestrzegania zasady jednych Chin i trzech wspólnych komunikatów chińsko-amerykańskich i uroczyście ostrzegała, że USA poniosą wszelkie konsekwencje z tego wynikające. Pelosi działała na własną rękę z egoistycznych interesów i pobudek, a strona chińska musiała podjąć zdecydowane środki.

Emocje opadły to dobrze , bo po co nam konflikt . Politycy powinni sobie zdawać sprawę z tego że ich nierozważne decyzje mogą spowodować powstanie konfliktu na niewyobrażalną skalę .
Na swoich przedstawicieli nie można wybierać durni.

Dla tych co chcą bliżej poznać gospodarkę Tajwanu zamieszczam poniższy link : Sekrety gospodarki Tajwanu
https://www.youtube.com/watch?v=mZY77VvNXnQ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4765  
Nieprzeczytane 06-08-2022, 17:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wacławie z pobieżnej lektury z ''co tam panie w polityce'',
wynika, że jeszcze emocje nie opadły.
Coś tam koło Tajwanu się dzieje i nie są to rekiny.
A musisz wiedzieć, za rekin wielkości prawie 4 m pokazał się
koło mojej ulubionej wyspy Kos.
Nie do wiary, wobec tego mogą być w całym M. Śródziemnym.
Byłam wstrząśnięta, przyznam szczerze, także szyderstwem mojej rodziny,
która wyśmiała mój strach, jako iż nie uznaję tamtejszych plaż i z basenu nie wychodzę.
No i o co chodzi bandzie szyderców?
Basen ma morską wodę ze sztuczną falą a ja leżę jako sybaryta mając drineczki na wyciągnięcie ręki,
niemniej parę razy zaliczam morze.
Zresztą...teraz? Było i minęło, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Polskie morze z parawanami nie wchodzi w grę,
a Wybrzeże znam jak własną kieszeń.
Przez wiele lat miałam tam mieszkanie w falowcu na Kołobrzeskiej, więc zjeździłam każdy kąt.

Teraz jak widzę jadą po Ziobrze. Dlaczego?
Niejaki Grzyb vel Frasyniuk nazwał polskich żołnierzy śmieciem.
Ziobro mu na to- sam-eś pan śmieć.
Opozycja- co za podłość. Bohater od 200 TiRów ( przechodził z psem na spacer
i znalazł je porzucone w krzakach) nazwany śmieciem.
Nie uchodzi, nie uchodzi.
Generalnie nadal rozdawnictwo. Reżim umorzył długi rzężącej w agonii Agorze i naczelnej jąkale;
https://pbs.twimg.com/media/FZdrCJ3W...jpg&name=large

Ależ to głupole! Zasługują na przegraną w wyborach!

Amen.

PS. chyba, że w tej sprawie jest drugie dno....z Magdalenki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4766  
Nieprzeczytane 07-08-2022, 16:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Uśmiech

Lilu Kos dobre miejsce do spędzenia wakacji , " Zaplanuj wakacje na wyspie Kos! Sprawdź, co warto zobaczyć na Kos – odkryj zabytki i ciekawe miejsca. Poznaj największe atrakcje turystyczne greckiej wyspy https://fly.pl/aktualnosci/kos-co-wa...B&gclsrc=aw.ds " wysłałem córce by pokazała wnuczce i wnukowi . Grecja piękny kraj i kuchnia która mi odpowiada.

Co do Chin to po wyjeździe Pelosi Chińskich komentarzach nie wyrażają się pochlebnie o USA .https://www.facebook.com/photo?fbid=...91806683108903 Chiny jeszcze nie są przygotowane do ostrego konfliktu z USA , bacznie obserwują Rosję i nakładane na nią sankcje by przygotować swoją strategię w przypadku nałożenia na Chiny embarga przez Zachód w wypadku zajęcia przez nią Tajwanu.

Chiny tworzą własny System rozliczeń międzybankowych odpowiednik SWIFT , to podstawa wymiany transakcji między przedsiębiorstwami na całym świecie. Rząd USA zablokował Rosję w systemie SWIFT , ekonomia stała się polityczna . Druga sprawa to elektroniczny pieniądz w miejsce dolara nad którym pracują eksperci z BRICS . Oraz obligacje amerykańskie których rząd Chiński notorycznie się ich pozbywa .Myślę że jak będą przygotowani to zajmą Tajwan.

Lilu przestałem się pasjonować krajową polityką , co pan poseł powiedział głupiego i też nie słucham mszy rzymskich i prawosławnych na TVP.
Wiem co to są gwarancje kredytowe , liczenie na siebie a nie kolegów , zdaje sobie sprawę ile potrzeba czasu by stworzyć od zera przedsiębiorstwo z 200 TIRAMI .
Co do rozdawnictwa publicznych pieniędzy zebranych w postaci podatków , uważam że do decyzji o dotacji załączone powinno być uzasadnienie . Też powinna być znana osoba podpisująca taką decyzję pomocową , całość upubliczniona.

Infografika: Dokąd uciekają ludzie? Al Jazzera Ukraine war

Poland 5.105.850
Slovakia 648.512
Hungary 1.089.277
Romania 964.874
Moldova 557.166
Russia 1.968.127
Belarus 16.683

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-08-2022 o 16:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4767  
Nieprzeczytane 08-08-2022, 17:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Jak podaje agencja Reutera, w obawie przed możliwym atakiem ze strony Chin, Tajwan przygotowuje schrony dla ludności cywilnej w dostępnych podziemnych obiektach. W kraju przeprowadzono też pierwsze duże testy alarmów przeciwlotniczych. Sytuacja jest coraz bardziej napięta.
https://www.o2.pl/informacje/szykuja...ea613840479666

Sianie paniki i zagrożeń zewnętrznych przez szukających sensacji durnych redaktorów . Natomiast politycy Tajwańscy mają uzasadnienie do zakupów uzbrojenia .Firmy zbrojeniowe się cieszą i przygotowują kasę dla najbardziej zasłużonych za intensyfikację sprzedaży .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4768  
Nieprzeczytane 08-08-2022, 19:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Grzegorz Braun OSTRO o uchodźcach z Ukrainy. POLSKA TEGO NIE UNIESIE!
https://www.youtube.com/watch?v=vOCzBvTt7SQ


Co o tym sądzisz Lilu.? Myślę że można mieć różne poglądy a dziennikarz powinien do nich się odnieść używając argumentów. To jak w naszym maglu , inwektywy bo to się podoba " plebsowi " , durny elektorat wszystko kupi. Niektórzy wykorzystują pomoc jako sposób na życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4769  
Nieprzeczytane 09-08-2022, 08:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wacławie postaram się napisać coś wieczorkiem.


Na razie odpaliłam w tej sprawie internet i czytam;
POTĘŻNE STRATY ROSJAN.

Chyba jestem za głupia by to pojąć.
Czy to Rosja straciła 20% swojego terytorium?

Czytam także wypowiedzi amerykańskie.
Tylko 30% broni przekazanie Ukrainie trafia na teren bitwy.
Reszta jest sprzedawana na czarnym rynku.
Pytanie komu i co się stanie z tą bronią po wojnie, i czy nie zostanie zwrócona przeciwko Polsce.
Na szczęście Amerykanie zachowali zdrowy rozsądek i Ukraina dostaje broń z niższej półki o zasięgu 70 km.
Są nowe informacje o korupcji prezydenta Ukrainy,
ale to trzeba sprawdzić. Dezinformacja jest nagminna.

Na razie jest mi smutno umarła Olivia Newton-John, mój ideał niezapomniana Sandy z filmu z Travoltą,
wnuczka noblisty i córka brytyjskiego oficera rozpracowującego enigmę.
Jak się okazuje można skutecznie walczyć z rakiem nawet 30 lat, ale i tak przegrana jest wpisana w tę chorobę.

Miłego dnia, odezwę się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4770  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 12:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Podałem ilości Uchodzców z terenu Ukrainy w poszczególnych krajach granicznych za Al Jazzera . W naszych mediach cisza , ile nasz kosztuje prowadzenie wojny na Ukrainie , może czas zacząć się zastanowić nad kosztami ? Przecież z naszych podatków to Rząd finansuje pomoc Ukrainie . VAT to podatek pobierany w momencie płacenia każdego rachunku , wynosi 24 % . Jedną czwartą płaconej sumy na rachunku oddajemy państwu .

SEKIELSKI - Wakacje z Prezesem https://www.youtube.com/watch?v=rsEj5S7BKbU
Naczelnik jedzie na urlop, wcześniej szczuje na Brukselę. Polityczne wakacje nie oznaczają wcale spokoju w polityce. O wojenkach PiSu, kolejnych problemach Kościoła i bezzębnej komisji do spraw pedofilii w Sekielski Sunday Night Live rozmawiać będą Aleksandra Pawlicka i Artur Nowak.

Widzimy w Sekielski Brothers Studio Aleksandrę Pawlicką z Newsweeka , Nowe twarze . Czy następuje zmiana pokoleniowa ? Co miał Lis na mysli mówiąc ,- " Usłużni idioci " .
" Manuela Gretkowska i Krzysztof Materna nie będą już pisać dla "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska). Tytuł zakończył z nimi współpracę. - Informację przekazał telefonicznie Tomasz Sekielski, decyzję tłumaczył restrukturyzacją - przekazała Gretkowska "Presserwisowi"."
"Newsweek Polska" to kapitał Niemiecko-Szwajcarsko -Amerykański , dla tych co lubią teorie spiskowe ,do snucia patriotycznych podtekstów.

Co do słowa smartphone w polskiej wymowie smartfon , dużo ludzi nie wie że to zlepek dwóch słów smart /mądry/ phone /telefon/ Prezes może nie wiedzieć.

No i nowy tekst kabaretu Neonówka 8 511 810 wyświetleń Data premiery: 31 lip 2022 Neo-Nówka -"Wigilia 2022" - Bez Cenzury (NOWOŚĆ)
https://www.youtube.com/watch?v=sElhLcagn0k&t=40s
O tym się teraz mówi . Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4771  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 13:27
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 207
Domyślnie

Moja Polska To 30 1953 A Do Kiedy Panie Ty W Swojej łaskawości Pozwolisz Mi żyć Kocham świat.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4772  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 13:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Dopiero teraz miałam chwilę czasu.
Poruszyłeś Wacławie temat Ukrainy,
więc się wypowiem, bo to jedyny temat o którym obecnie
mam jakie takie pojęcie
( neonówka to dla mnie od dawna ściek, bez urazy,
to moje zdanie subiektywne,
ale ja pamiętająca kulturę Starszych Panów
nie znoszę wszystkich kabaretów).

No to wracając do meritum;
Cytat:
24 sierpnia, w Dniu Niepodległości, Ukraina otworzy bezpośrednie połączenie Lwów-Warszawa na linii o europejskim rozstawie torów.
W planach przebudowa całej sieci. Piękny symbol: Ukraińcy kojarzą połączenie z Warszawą z niepodległością. Integracja Międzymorza.

Pięęękne, nie powiem.
A może więcej węgla, więcej darów a może polskie wycieczki będą oglądać rzeźbę Szuchewycza na froncie polskiej szkoły?
Zaraz...wróć...jakie wycieczki?
Tam jest podobno wojna.
A żeby było weselej UJ wywala 150 uchodźców z akademików. Boże co się dzieje.
Jaki płacz, bo nikt z nich nie podjął pracy, no bo po co?
Cytat:
"Z przykrością informujemy, że budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kamionka 11 w Krakowie,
gdzie obecnie mieszkacie, będzie czynny tylko do 31 sierpnia 2022 roku.
Po tym terminie UJ jest zmuszony do zamknięcia Domu z powodu zakończenia finansowania Waszego pobytu w naszej placówce.
Zakończenie finansowania i zamknięcie domu oznacza dla Was konieczność znalezienia nowego zamieszkania i źródła dochodu, a także przeprowadzki do 31 sierpnia 2022 roku

Jak się okazuje, teraz chcą wynająć;
Cytat:
Przyjechałam tutaj z czwórką dzieci w wieku od dwóch do ośmiu lat i mężem, który jest prawosławnym duchownym.
Jest też z nami teściowa. Chcielibyśmy wynająć mieszkanie, szukamy go.
Jednak spotykamy się z problemami - opowiada pani Waleria, jedna z Ukrainek mieszkających obecnie w akademiku przy ul. Kamionka.

Jak dodaje, "kiedy coś znajdujemy dla naszej dużej rodziny, właściciele często pytają, ile mamy dzieci".
- Kiedy mówię, że czworo, to nam odmawiają. Zarówno w Krakowie, jak i gdzieś pod miastem – mówi.

Czworo dzieci i trójka niepracujących dorosłych.
Aleś ty głupi Polaku !!
A rzeczywistość polskich miast zaczyna wyglądać tak;
https://video.twimg.com/ext_tw_video...2ZR.mp4?tag=12

Dezerterzy i dekownicy robią burdel z mojej Ojczyzny.

Serdeczności ...wróżbitko, szkoda, że usunęłaś.
Mam tak samo jak Ty.


PS. chwilowo nie mam awatara...ze strachu.
Boję się, że jakimś przypadkiem zlokalizuje mnie miłośniczka UA,
moja córka.
Niech sobie żyje w marzeniach....do czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4773  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 13:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

I jeszcze...coś dziwnego.

Cytat:
Jeden z najważniejszych dziennikarzy amerykańskich, Tom Friedman z New York Times (NYT), ujawnia w swojej obecnej w NYT:
Rząd USA ma ogromne problemy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Friedman, który ma doskonałe koneksje w demokratycznych organach decyzyjnych iw aparacie waszyngtońskim, pisze:

„W prywatnej rozmowie urzędnicy amerykańscy są znacznie bardziej zaniepokojeni przywództwem Ukrainy, niż przyznają.
Między Białym Domem a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim panuje głęboka nieufność – o wiele większa niż wcześniej informowano”.

źr.
https://www.berliner-zeitung.de/wirt...x=1659540623-1


No i te plotki ( mam nadzieję, że fejki) o korupcji.
Cóż drogie Polki i drodzy Polacy;

Nic nie może przecież wiecznie trwać
Co zesłał los trzeba będzie stracić
Nic nie może przecież wiecznie trwać
Za miłość też przyjdzie kiedyś nam zapłacić


...w brzęczącej mamonie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4774  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 17:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Cwieta napisała-Moja Polska To 30 1953 A Do Kiedy Panie Ty W Swojej łaskawości Pozwolisz Mi żyć Kocham świat.
O co ci chodzi ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4775  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 20:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Infografika: Dokąd uciekają ludzie? Al Jazzera Ukraine war 168 day /dzień/

Poland 5 247 980
Slovakia 665 796
Hungary 1 131 385
Romania 964 874
Moldova 558 332
Russia 2063 463
Belarus 16 685

Lilu to dane oficjalne z ONZ , wcześniej upubliczniłem ale nie zapisałem który to dzień tej rozpierduchy na wschodzie.
Co do międzymorza to chory pomysł po co nam zachodnia Ukraina z emerytami i niepełnosprawnymi ofiarami wojny trzeba ich utrzymać. Bogaty RFN po przejęciu NRD o mało co nie zbankrutował. Dostali roszczeniowych Niemców i Ślązaków z wschodu.
Ile nam przybyło wystarczy porównać dane wcześniejsze.Kalkulator w komórce .

Grilowanie trampa

Trump odmawia odpowiedzi na pytania w śledztwie NY do swojej firmy

Były prezydent twierdzi, że nie zrobił „nic złego”, ale twierdzi, że powołał się na piątą poprawkę, ponieważ „nie miał żadnego wyboru”.

Former US President Donald Trump has said that he refused to answer questions under oath during an appearance before the New York state attorney general in an investigation into his business dealings.

Trump had appeared at state Attorney General Letitia James’s offices on Wednesday morning to testify in a long-running civil probe of the Trump Organization’s finances.

Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że odmówił odpowiedzi na pytania pod przysięgą podczas stawienia się przed prokuratorem generalnym stanu Nowy Jork w śledztwie dotyczącym jego interesów.

Trump pojawił się w urzędzie prokuratora generalnego Letitii James w środę rano, aby zeznawać w długotrwałym dochodzeniu cywilnym w sprawie finansów Trump Organization.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4776  
Nieprzeczytane 11-08-2022, 15:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Infografika: Dokąd uciekają ludzie? Al Jazzera Ukraine war 169 day /dzień/

Poland 5 269 285
Slovakia 668 195
Hungary 1 137 559
Romania 998 516
Moldova 565 543
Russia 1 968 127
Belarus 16 685

Mamy ich w ciągu jednego dnia o 21 305 do wyżywienia , może by pomyśleli o rozmowach pokojowych i za swoje pieniądze prowadzili wojnę.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4777  
Nieprzeczytane 12-08-2022, 13:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...8g&oe=62FBEB87

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...VQ&oe=62FA9286

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...6g&oe=62FACFBD


To Loara. Albo to, co z niej zostało. Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej ostrzegło niedawno, że obecna susza w Europie może być największa od 500 lat. Eksperci oszacowali, że dotkliwa susza będzie się pogarszać, potencjalnie obejmując 47 proc. Starego Kontynentu. Taką prognozę wygłosił ekspert Andrea Toreti podczas wtorkowej internetowej konferencji prasowej. Zdj. via Twitter #zmierzchantropocenu Łukasz Maślona

To Loara ,tak to wszystko obecnie wygląda i o wodę i jej jakość należy dbać . Odra zanieczyszczona płyną śnięte ryby a niektórzy z was zajmuje się szukaniem winnych zanieczyszczenia Odry . Nie uspokaja nas informacja że mamy wystarczającą ilość nefrologów / spec. lekarzy chorób nerek /

Interesuje nas jaką wodę z Odry piją Wrocławianie ..itd. Dzisiaj Wrocław jutro inne duże miasto pobierające wodę do uzdatniania z rzeki. Pytanie o procedury ? Czy ustalono przyczynę zatrucia i czy procedury obowiązujące w laboratorium firm produkujących wodę pitną umożliwiają wykryć takie zanieczyszczenia które doprowadziły do śnięcia ryb ? Zwykłego mieszkańca miasta interesuje czy woda z kranu nadaje się do picia a właścicieli firm produkujących żywność woda zdatna do produkcji. "Psim obowiązkiem" władz miasta jest uspokoić mieszkańców, kiedy płyną rzeką przepływającą przez miasto śnięte ryby .

Bezmyślność obecnych władz z prawa i lewa i durnego społeczeństwa zajętego "pierdoletami" normalnie powala.


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 12-08-2022 o 20:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4778  
Nieprzeczytane 12-08-2022, 13:54
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie Hej

W sprawie politycznej sytuacji to powiem tak ,że szkoda gadać.

Poza tym idzie jesień Lilu i znowu będę cyrki zdrowotne.

A niektórzy to chodzą non stop zamaskowani ,,dla własnego dobra,,

No i co tu więcej powiedzieć?!

Ten cyrk to nawet nie jest śmieszny bardziej żałosny.

Pozdrowienia.
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4779  
Nieprzeczytane 12-08-2022, 14:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Główny Urząd Statystyczny podsumował pełne krajowe dane inflacyjne za lipiec tego roku. Okazuje się, że w ubiegłym miesiącu ceny dóbr i usług były średnio o 15,6 proc. wyższe niż rok wcześniej i wyższe niż wskazywał wstępny odczyt wskaźnika. Takiej drożyzny w Polsce nie było od ponad 25 lat.

W lipcu 2022 r. ceny dóbr i usług konsumenckich były wyższe o 15,6 proc. niż rok wcześniej — wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). To finalny odczyt wskaźnika inflacyjnego, w skrócie oznaczanego jako CPI (Consumer Price Index). Wskaźnik ten szacowany jest na podstawie zmian ceny określonego koszyka dóbr podstawowych, spełniających potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego.

Inflascja nie zwalnia .Bez komentarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4780  
Nieprzeczytane 12-08-2022, 14:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Dzisiaj byłem na pogrzebie kolegi , senior miał 75 lat zmarł na COVID , raz się szczepił , na naszych spotkaniach senioralnych mówił że się szczepi. Szkoda , miał emeryturę 4800 + drobiazgi , był samotny ,straciliśmy kompana , teraz dzieci będą dochodzić spadku. Często o tym mówił i się śmiał z tego .

Zarejestrowałem się przez internet mam do szczepienie w najbliższej aptece w przyszłym tygodniu ,szczepiony byłem już trzy razy.
1. Zadzwoń na bezpłatną infolinię 989 , możesz to zrobić w godzinach od 7:00 do 20:00
2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
4. mojeIKP – aplikacja mobilna
.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 12-08-2022 o 21:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.