menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 15:12
Zenek Zenek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 45
Post Ogród latem: podlewanie roślin - komentarze


Komentarz do artykułu: Ogród latem: podlewanie roślin
--------------------
Od przejścia na emeryture jestem działkowiczem gdyż kupiłem sobie działke choć co robi się na działce było dla mnie wielką tejemnicą. Czytałem fachowe ksiażki jak też pomoc innych działkowców pomogła mi w tym,że do dziś mam swój ogródek i choduje na nim tak kwiaty jak i warzywa. Działka to mój drugi dom. A co do podlewania to większość działek nie posiada prądu i żadne zraszanie czy tak głebokie podlewania jak podano w artykule nie wchodzi w rachube. Każdy litr wylanej wody na grządke trzeba donieść w rękach. Konewki mają przeciętnie 10 litrów pojemności a nie wiem czy Pani piszaca artykuł wie o tym, że dzialki uprawiają w większości ludzie w podeszłym wieku. Młodych nie widać i do tej pracy na działce się nie rwą. Pewno, że jak ma się prąd, pompe to i podlewanie jest przyjemnością. Pomimo tego, że na działce trzeba się napracować to nie oddam jej do końca swego żywota. Działka to cudna sprawa. A zapomniałem, ze kazdy litr wody trzeba napompować lub wyciagnąć ze studni kołowrotem. Jest i tak, ze nie zawsze jest w niej woda choć jest głęboka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 16:42
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Post kocham działkę

Panie Zenku.Ja,tak samo ,jak Pan,nabyłam działkę po przejściu na emeryturę.Podobnie jak Pan dżwigam wodę w konewce,aby coś podlać.Podobnie jak u Was w naszym ogrodzie/ROD/nie mamy prądu,ale każda działka posiada kran.Wodę bieżacą mamy w okresie suszy codzień,zaśpoza tym okresem 2 razy w tygodniu.Kto chce mieć wodę na dłużej musi się zaopatrzyć w jakąś/przynajmniej jedną/beczkę.Ja mam dwie 200 litrowe.Proszę do mnie napisać,to może wymienimy doświadczenia.BarbarkaM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 22:23
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Zenku ! W twojej sytuacji doradzam niewielki , przydatny na działce hydrofor z pompą spalinową . Niestety to spory wydatek , musisz sam zdecydować czy warto. U mnie na działce jest prąd i używam do podlewania pompy elektrycznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 22:24
Zenek Zenek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 45
Domyślnie

Witam Panią. Ja uprawiam swoją działke już 16 lat. Początki były cieżkie bo nic nie umiałem ale z tym jakoś sobie poradziłem a wspomagał mnie w tym sąsiad, który niestety już zmarł. Ja mam takiego konika, ze rosady lubię chodować od nasionka. Przydatne do tego są różne opakowania po nabiale. W naszych ogródkach mamy problem z turkuciami, jest to plaga ale na różne sposoby z tym walczymy. Ja też mam beczki na wodę deszcową by nic nie zmarnować. Studnie mam głęboką około 6m i kołowrót. Koło studni wanna pełna zawsze wody. My woby bieżącej nie mamy jak też prądu. Ja mieszkam we Wrocławiu.Nasz "szanowny Pan Prezydent" nie daje nam spokoju tylko myśli jak tu zlikwidować 80% działek. W takim przypadku inwestowanie w ogrody jest zawieszone. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-01-2022, 19:32
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Oczywiście bardzo ważną sprawą jest to aby mieć u siebie wodę w domu i ja również na ten moment jestem na etapie budowania studni głębinowej. Nawet niedawno czytałam na stronie https://rodzinneogrody.pl/zestawy-hy...-dobrej-cenie/ jak wygląda kwestia związana z posiadaniem zestawu hydroforowego. poniekąd jest to coś niezwykle ważnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-06-2022, 21:17
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Kiedy jeszcze chodzi o samo podlewanie czy nawadnianie to ja również jestem zdania, że dobrze jest wiedzieć jak sprawdzają się do tego pompy głębinowe. Uważam, że warto jest w takiej sytuacji zapoznać się z materiałem https://naszarola.pl/pompa-glebinowa...e-nawodnienie/ gdzie fajnie ta opcję opisano.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-06-2022, 14:18
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Podlewanie roślin w lecie na pewno jest ważne bo ja już miałam kilka takich problemów że nie podlałam na czas i kwiaty mi powiędły. Teraz też zmieniam wyposażenie w ogrodzie, tutaj https://gardenspace.pl/stol-ogrodowy-aluminiowy widziałam stylowe stoły do niego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-04-2023, 15:19
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

Super... A tak przy okazji czy korzystaliście może z usług https://dekoracjedomu.com/collections/dodatki-do-ogrodu ? W sensie czy kupowaliście może tam jakieś artykuły do ogrodu dekoracyjne? Spodobały mi się u nich osłonki i doniczki i tak zastanawiam się nad tym czy tam nie dokonać zakupu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 17:50
sonosal's Avatar
sonosal sonosal jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Łódź
Posty: 29
Domyślnie

Ogród letni, znany także jako ogród sezonowy lub ogród letni na tarasie, ma wiele zalet, które przyciągają wielu miłośników ogrodnictwa i osób ceniących przyjemności związane z życiem na świeżym powietrzu. Oto kilka głównych zalet takiego ogrodu:

Przyjemność z życia na świeżym powietrzu: Ogród letni pozwala cieszyć się piękną pogodą i świeżym powietrzem bez konieczności wyjazdu z domu. To idealne miejsce do relaksu, spożywania posiłków na zewnątrz, czytania książek, czy spotkań towarzyskich w ciepłe dni.

Estetyka: Ogród letni może być pięknie zaaranżowany z różnorodnością kwiatów, roślin ozdobnych, drzew i innych elementów dekoracyjnych. Tworzy to estetyczny i spokojny zakątek wokół domu.

Ułatwiona uprawa roślin: Ogród letni często opiera się na doniczkach, skrzynkach lub innych przenośnych pojemnikach, co ułatwia uprawę roślin. Można łatwo zmieniać kompozycje i przenosić rośliny w zależności od potrzeb i warunków pogodowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 17:51
sonosal's Avatar
sonosal sonosal jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Łódź
Posty: 29
Domyślnie

Ułatwiona uprawa roślin: Ogród letni często opiera się na doniczkach, skrzynkach lub innych przenośnych pojemnikach, co ułatwia uprawę roślin. Można łatwo zmieniać kompozycje i przenosić rośliny w zależności od potrzeb i warunków pogodowych.

Ochrona przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi: Ogród letni pozwala na kontrolowanie warunków, w jakich rośliny rosną. Możesz chronić je przed ekstremalnymi temperaturami, deszczem lub wiatrem, przenosząc je w odpowiednie miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 17:56
besimiy besimiy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2020
Miasto: Lodz
Posty: 20
Domyślnie

Jedną z głównych zalet ogrodu letniego jest jego wszechstronność. Dzięki temu, że rośliny są często umieszczane w doniczkach i skrzynkach, można łatwo dostosować kompozycję do własnych upodobań i zmieniać ją w miarę potrzeb. W moim przypadku, niedawno zdecydowałem się na odświeżenie elewacji mojego domu. W związku z tym, zakupiłem panele termoizolacyjne od „Royal Facade”. Okazało się, że ogrodzenie letnie doskonale komponuje się z nową elewacją, tworząc harmonijny wygląd zewnętrzny mojego domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.