menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > wielkopolskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-07-2015, 14:44
krystyna.stryjak krystyna.stryjak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 14
Domyślnie Trudny temat - pogrzeb i sprawy związane z pochówkiem


Witajcie kochani! Jestem tu nowa i chciałam się z Wami podzielić (a może trochę pożalić) w związku ze sprawą, jaka mnie ostatnio spotkała. Po 40 wspólnych najpiękniejszych latach, odszedł z tego świata mój ukochany mąż - Edward. Było mi ciężko, ale tak to już jest... nie wiadomo ile nam pisane. Po jego pogrzebie zaczęłam zastanawiać się nad przyszłością. Nie mieliśmy dzieci, rodzina też już w większości na tamtym świecie... więc zostałam sama. I dlatego postanowiłam zadbać trochę o przyszłość, tak na wszelki wypadek, chociaż czuję się dobrze, to nigdy nie wiadomo. Jakiś czas po pogrzebie Edzia musiałam zdecydować się i wybrać nagrobki w Poznaniu i za wczasu postawiłam taki pomnik, żeby i mnie pochowali. Myślicie, że to dziwne że od razu poprosiłam kamieniarza, żeby i moje imię z datą urodzenia i miejscem na datę śmierci wypisał? Niektóe koleżanki patrzą na mnie krzywo, ale ja nie chcę żeby kogoś później obowiązkiem obciążać trzeba bylo... tak już wszystko gotowe, opłaciłam też kolejne litery (tak na przyszłośc)... szukam jakiejś dobrej duszy, która mnie zrozumie i powie, że nie jestem nienormalna. Ja po prostu chcę się na przyszłość zabezpieczyć, bo nigdy nie wiadomo...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-07-2015, 16:52
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła Witaj.

Witaj Krysiu na naszych Wątkach.
Jest dużo tematów,postukaj,poczytaj i znajdziesz bratnią duszę.

Musisz wypełnić swój profil i tak ogólnie od siebie coś dodaj.

Z Postu wynika że jesteś sama bez dzieci.Rodzina też w Niebie,jak i Twój ukochany Małżonek.

Otóż teraz ja dodam swoje parę słów.
Dobrze zrobiłaś że zadbałaś już o miejsce pochówku,grób,płyta itd.

To jest już u nas normalne ja to widzę na naszej wsi.Ludzie wyjeżdżają za granicę,ale zwłoki składane są na swojej ukochanej ziemi opolskiej.

Pozostaje,jeszcze sprawa opieki nad grobem.Jak masz zamiar to rozwiązać a trzeba liczyć 20 lat,potem przekopią.
Musisz wszystko załatwiać Notarialnie.
Różne rzeczy na tym ,padole się zdarzają.

Ja też już nie mam nikogo a dzieci po świecie pędzą na oślep.
Mnie pozostaje tylko dać się spalić.
Widzę u nas problemy z rozrzuceniem prochów.W Czechach to smyk-mik i Ciebie nie ma.

Lub następna możliwość.Oddać się do Instytutu do celów badawczych.A niech robią co chcą.Takie jest moje podejście.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-07-2015, 20:26
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Krystyno S. - sprytnie wkomponowałaś, w swoją opowieść
"kryptoreklamę" firmy robiącej nagrobki w Poznaniu. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-07-2015, 14:07
krystyna.stryjak krystyna.stryjak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 14
Domyślnie

Cieszę się kochane, że mam tu wsparcie, bo u mnie pod Poznaniem ludzie jakieś takie dziwne... i gadają, że już się do grobu szykuję.

Profil na pewno uzupełnię i będę coraz chętniej udzielać się w rozmowach. Tylko tak czasem trochę się boję, że ja tu nowa, a wy się od dawna znacie i tak dziwnie się "wtrącać" - wiecie o co chodzi.

Dzięki piękne, że jesteście!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-08-2015, 00:59
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 706
Domyślnie

Krysiu współczuję Ci bardzo, że zostałaś sama, a to co pozałatwiałaś to i tak trzeba by było w przyszłości załatwić, kto wie czy by było komu zaufać, a tak to masz pewność, że będziesz leżeć w jednej mogile z mężem bo takie Twoje życzenie i przy Twojej dobrej woli i zasobie finansowym, załatwiłaś sprawę w należyty sposób. Pochwalam Twoją decyzję.Trzymaj się dzielnie. Każdy z nas powinien pomyśleć o swoim pochówku za życia.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 03-08-2015 o 23:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-11-2018, 14:46
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

Witam
Mnie też ostatnio spotkała przykra sytuacja związana ze śmiercią małżonka. Korzystałam wtedy z usług pogrzebowych http://angeluss.pl/ z Rudy Śląskiej. Byłam tak podłamana stratą męża, że chwałą zakładowi pogrzebowemu Angelus za to, że zajął się za mnie wszystkim co było związane z pochówkiem. Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji to śmiało można się z nimi kontaktować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 14:20
krucheciasteczka krucheciasteczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 20
Domyślnie

Tematy związane z pogrzebem zawsze są bolesne. A jeśli pomyślimy o wydatkach z tym związanymi, to wcale nie robi się lepiej. Samo postawienie nagrobka, to ogromny koszt. Warto zadbać o to, żeby firma która go wykonuje miała odpowiednie doświadczenie i oferowała najwyższej jakości materiały. Na stronie http://www.pomniki.eu prezentowane są projekty wykonywane przez Zakład Kamieniarski, który specjalizuje się w wykonywaniu nagrobków z granitu, jak również pomników i rzeźb nagrobnych, które w odpowiedni sposób upamiętniają zmarłego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-05-2019, 07:12
panikalina panikalina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Caelum Świebodzin
Posty: 9
Domyślnie

Dopiero co pochowałam mojego ukochanego tatę. On jednak zażyczył sobie przed śmiercią kremację, co oczywiście uszanowałam. Zakład pogrzebowy Caelum Świebodzin miał dobre opinie na stronie https://www.aleranking.pl/zaklady-po...myszka-6640254 dlatego wybrałam własnie ich ofertę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-07-2019, 16:10
kukuryku kukuryku jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 12
Domyślnie

Może zabrzmi to tutaj źle i nie na miejscu, ale szukam właśnie dobrej firmy, która wykonuje nagrobki zielonka, ze względu na rzecz oczywistą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-12-2020, 22:32
reina.schumm's Avatar
reina.schumm reina.schumm jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Szczecin
Posty: 4
Domyślnie

Śmierć jest czymś nieuniknionym i prędzej, czy później każdego czeka przygotowanie pogrzebu i wybór pomnika dla bliskiej osoby. Taka jest kolej rzeczy. Gdyby się okazało, że ktoś z Was znalazł się w tej trudnej sytuacji, to nagrobki w Szczecinie można nabyć tu - https://nagrobki.info.pl/oferta Jest u nich z czego wybierać i zapewniają dostawę do 100 km.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze sprawy i sprawki alodia1949 Humor, zabawa 17223 16-01-2024 15:06
Sprawy detektywistyczne i nie tylko. basialwica Miłość, przyjaźń, związki, samotność 25 13-11-2019 11:38
Trudny sąsiad miloszczek Dom, wnętrza, ogród 7 17-05-2014 17:22
Rynek pracy 2012 nadal trudny dla seniorów - komentarze 178.42.185.xxx Ogólny 6 27-01-2014 21:09
Czasopisma związane z filmem wuere'le Hobby, pasje 0 24-10-2012 23:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.