menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Różne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różne Bez komercyjnych ofert firm. Ogłoszenia są moderowane.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 14:14
stecp stecp jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: warszawa
Posty: 2
Domyślnie proponuje dozywotnią opiekę nad starszą osobą


witam
proponuje dożywotnią opiekę nad starszą osobą lub rentę w warszawie w zamian za mieszkanie, podpiszę notarialnie umowę dożywocia w której będą wspólnie uzgodnione warunki
tel 507465402
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 18:58
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie

Oj,przerabialiśmy już w KSC wszystko,
wolontariat,
opiekę,
pomoc w zakupach,
opiekę lekarską,
uczty z obcymi dzięćmi i wnukami,



A,wszystko za mieszkanie lub Dom-który ma być przepisany Notarialnie.
Czy tych samotnych Ludzi,jest tak dużo,że w ciągu tygodnia mamy po kilka takich ogłoszeń.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 19:08
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Oj,przerabialiśmy już w KSC wszystko,
wolontariat,
opiekę,
pomoc w zakupach,
opiekę lekarską,
uczty z obcymi dzięćmi i wnukami,



A,wszystko za mieszkanie lub Dom-który ma być przepisany Notarialnie.
Czy tych samotnych Ludzi,jest tak dużo,że w ciągu tygodnia mamy po kilka takich ogłoszeń.
Samotnych i naiwnych Ewuniu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 13:16
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Chciałabym

Nieustająco podoba mi się idea większego akademika dla słuchaczy UTW. Wolałabym zamieszkać wspólnie z rówieśnikami w ładnie położonym domu niż dożywać ostatnich dni w kawalerce w hałaśliwym centrum miasta i samotności. Mam nadzieję, że jeszcze trochę czasu przede mną, abym na pozostałą garstkę tak się przygotowała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-07-2011, 12:59
divalilith divalilith jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Wrocław, Dolnośląskie, Polska
Posty: 2
Domyślnie

Nie rozumiecie do końca o co chodzi. Pełno młodych szuka sposobów na to, żeby się usamodzielnić. Wyjść z garnuszka rodziców. Banki nie chcą nam udzielać kredytów. Jest z tym ogromny problem. Sam fakt, że pracujemy nie wystarcza. Musi to być umowa o pracę na czas nieokreślony a takich nikt nie daje już (nawet jeśli ktoś ma taką umowę to podpisywał ją szmat lat temu, dzisiaj nie znam nikogo kto taką posiada!). Niby są te wszystkie programy mieszkaniowe (czyt. "Rodzina na swoim") ale tak na prawdę, żeby móc z tego skorzystać trzeba spełniać surowe warunki. Teraz nikt nie dostaje mieszkań z zakładu pracy. Wam było dużo łatwiej, choć będziecie zaprzeczać, że "wcale tak nie było, nam też było ciężko" mam nadzieję, że zrozumiecie młodych chociaż trochę. Można wynajmować - owszem, nie zapewni to jednak poczucia stabilności i bezpieczeństwa. O lichwiarskich cenach stancji też pamiętajmy. Szczerze to wolę płacić te 500-700zł jakiejś samotnej emerytce w zamian za mieszkanie niż wrzucać jakimś ludziom, którzy mają kilka mieszkań i żyją z wynajmowania na czarno...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-07-2011, 15:00
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dyskutowaliśmy o tym nie raz na forum w innych wątkach.
Z jednej strony podzielam pogląd baburki a z drugiej rozumiem stanowisko i dylematy divalilith...

Ale, po pierwsze...jak się bractwo z akademika UTW zacznie starzeć, niedomagać, a w końcu i...
to zamiast pogodnych zajęć więcej smutku w tym zamkniętym gronie. Przygnębiające...

po drugie
...skoro nie zawsze można liczyć na opiekę z miłości i szacunku, jaka jest gwarancja,
że umowa notarialna i pieniądze zmotywują opiekuna do starań?
Mit o pogodnym żwawym staruszku czy pomocnej babci aż do śmierci, rzadko się sprawdza!
Trzeba by poodwiedzać domy opieki, zobaczyć jak wygląda codzienność,
popracować tam w wolantariacie przez czas jakiś i przekonać się czy można by i taką rzeczywistość udźwignąć.
Jesteś na to gotowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-07-2011, 15:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

To nie jest takie proste jakby sie wydawalo. Do momentu kiedy "staruszek" jako tako sprawny - nie ma za duzego problemu. Klopoty i zawroty glowy przyjda wtedy kiedy staruszek przestanie byc samodzielny, czasami sparalizowany, amputowany....ale ciagle zyjacy. Co wtedy? Jak to sformulowac w akcie notarialnym? Sformuowanie pewnie jest najmniejszym klopotem - tylko wyegzekutowanie tego co sie swiadomie podpisalo? Kto to zrobi?

Wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem sa wyspecjalizowane domy, ktore uczciwie zajma sie powierzonym im staruszkiem. I tu tez dylemat - takie domy sila rzeczy nie moga byc tanie - koszty ich dobrego prowadzenia sa kolosalne a ich administratorzy czy wlasciciele nie sa filantropami.
Jednym slowem bledne kolo.

Kiedys o tym pisalam, nie bede sie powtarzac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-07-2011, 13:10
EwaMat EwaMat jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Częstochowa
Posty: 2
Domyślnie A ja powiem tak

Ja też zamieściłam na tym portalu ogłoszenie jeżeli chodzi o opiekę i wcale nie zmusza mnie do tego sytuacja mieszkaniowa. Zawsze mogłabym wraz z rodziną wynająć coś pod Opolem a potem kupić . Ne ten portal natknęłam się przypadkiem a to że miałam pod opieką już 2 starsze osoby aż do ich odejścia oraz to że miałam praktyki w domu spokojnej starości tylko utwierdziło mnie w przekonaniu,że powinnam zamieścić to ogłoszenie które może przynieść korzyści nie tylko mi. Nie rozumiem zupełnie ludzi którzy od razu chcą mieszkanie czy dom notarialnie ? Dlaczego po prostu nie mogą za nie zapłacić chociażby w ratach a i pomimo tego zaopiekować się właścicielem. Zakładam, że taki dom czy tez mieszkanie jest dorobkiem życia danej osoby, ma gdzieś swoją rodzinę ,dzieci ,które z rożnych przyczyn losowych nie są w stanie się nimi zająć . Ostatnio miałam sytuację gdy na moje ogłoszenie odpowiedział Pan, który szuka opieki dla swojej matki w zamian za dom.Był skłonny oddać mi wszystko natychmiast lecz gdy mu powiedziałam że starsza osoba to nie zwierzątko,ma swoje przyzwyczajenia i uczucia,zaproponowałam że najpierw przyjedziemy kilkakrotnie,poznamy się wtedy zobaczymy czy jego mama nas zaakceptuje i podejmiemy decyzję odpowiedział że potrzebuje kogoś na już i ze mama nie ma nic do gadania. To przerażające .Odmówiłam oczywiście i bardzo szkoda mi tej Pani ponieważ może trafić wśród ludzi którzy nie zapewnia jej domu a nam nie dano szansy jej poznania. Poruszona tutaj została również bardzo ważna kwestia a mianowicie co później, gdy starsza osoba zaczyna niedomagać np fizycznie . Opiekowałam się moja babcią ( tak ją nazywam) kiedy zachorowała na raka , byłam z nią do końca i przeraża mnie brak odpowiedzialności tych wszystkich młodych ludzi ,którzy za dom czy mieszkanie zrobiliby wszystko nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Przepraszam za tak długi post ale te sprawy opieki nad starszymi czy też dzieci zawsze wywołują u mnie tyle emocji z racji wykonywanego zawodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-07-2011, 01:54
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał EwaMat
Ja też zamieściłam na tym portalu ogłoszenie jeżeli chodzi o opiekę i wcale nie zmusza mnie do tego sytuacja mieszkaniowa. Zawsze mogłabym wraz z rodziną wynająć coś pod Opolem a potem kupić . Ne ten portal natknęłam się przypadkiem a to że miałam pod opieką już 2 starsze osoby aż do ich odejścia oraz to że miałam praktyki w domu spokojnej starości tylko utwierdziło mnie w przekonaniu,że powinnam zamieścić to ogłoszenie które może przynieść korzyści nie tylko mi. Nie rozumiem zupełnie ludzi którzy od razu chcą mieszkanie czy dom notarialnie ? Dlaczego po prostu nie mogą za nie zapłacić chociażby w ratach a i pomimo tego zaopiekować się właścicielem. Zakładam, że taki dom czy tez mieszkanie jest dorobkiem życia danej osoby, ma gdzieś swoją rodzinę ,dzieci ,które z rożnych przyczyn losowych nie są w stanie się nimi zająć . Ostatnio miałam sytuację gdy na moje ogłoszenie odpowiedział Pan, który szuka opieki dla swojej matki w zamian za dom.Był skłonny oddać mi wszystko natychmiast lecz gdy mu powiedziałam że starsza osoba to nie zwierzątko,ma swoje przyzwyczajenia i uczucia,zaproponowałam że najpierw przyjedziemy kilkakrotnie,poznamy się wtedy zobaczymy czy jego mama nas zaakceptuje i podejmiemy decyzję odpowiedział że potrzebuje kogoś na już i ze mama nie ma nic do gadania. To przerażające .Odmówiłam oczywiście i bardzo szkoda mi tej Pani ponieważ może trafić wśród ludzi którzy nie zapewnia jej domu a nam nie dano szansy jej poznania. Poruszona tutaj została również bardzo ważna kwestia a mianowicie co później, gdy starsza osoba zaczyna niedomagać np fizycznie . Opiekowałam się moja babcią ( tak ją nazywam) kiedy zachorowała na raka , byłam z nią do końca i przeraża mnie brak odpowiedzialności tych wszystkich młodych ludzi ,którzy za dom czy mieszkanie zrobiliby wszystko nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Przepraszam za tak długi post ale te sprawy opieki nad starszymi czy też dzieci zawsze wywołują u mnie tyle emocji z racji wykonywanego zawodu.

Kilka lat wstecz byłem na pogrzebie starszej pani( wiek ponad 90 lat) która w jakimś sensie dokonczyła swoje zycie jako osoba, której dzieci( syn i córka) odmawiały opieki takiej, jakiej w normalnym pojęciu i ludzkich oddczuciach powinni jako dzieci dać. Bardzo mnie i kilka innych osób z mojego otoczenia to dziwiło i pobudzało do refleksji nad tym, jak mozna tak traktować swoich rodziców, a w szczególnosci matkę. Pani ta miała zapewniony byt, opiekę, porządek, pomoc medyczną, lecz nie miała dawanego uczucia, a nawet zdarzało się, ze jej własne dzieci, synowa, zięć, kierowali pod jej adresem upokarzające teksty, a czasem wulgarne słowa.
Kiedy nadeszły ostatnie tygodnie i dni, fizycznej opieki odmówili jej nawet najbliżsi. Najzwyczajniej trzeba było sprzątać jak po małym dziecku. Lecz córka się zajmowała. Pomagali jej w tym obcy ludzie. Jakiś czas po pogrzebie, kiedy poznałem przypadkiem osoby znające w młodości ś.p. znajomą, dowiedziałem się, że miała wspaniałe dzieci. Wspaniałe, bo kiedy ona opiekowała się swoimi rodzicami, traktowała ich gorzej niż bydło i gorzej niż wałęsające się psy.
A kiedy pomarli jej rodzice i pod jej opieką pozostała ciotka, stara panna, siostra matki, zgotowała jej los gorszy, niż los jaki spotyka skaznego za przestępstwo. Nie jadła nawet z nią przy jednym stole, lecz wynosiła jedzenie do sieni. Jak kiedyś traktowała swoich rodziców, tego nie widziałem. Lecz jak traktowała swoją ciotkę, widziałem, słyszałem i pamiętałem, i opowiadanie znajomych jej sprzed lat, było zgodne z prawdą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-08-2011, 14:08
EwaMat EwaMat jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Częstochowa
Posty: 2
Domyślnie tak to już w życiu jest

I takie sytuacje się zdarzają w życiu. Wychodzę jednak z założenia że nigdy nie wiemy co daną osobą w życiu kierowało ,staram się nie oceniać, na to składa się całe życie od dzieciństwa począwszy. Jeżeli Pani o której piszesz była tak samo traktowana przez rodziców a jej rodzice tak samo traktowali swoich to taki jest ciąg dalszy. Moim zdaniem jednak każdemu należy się godna starość i poszanowanie jako człowieka bo do niektórych działań zmusza nas po prostu życie ,dana sytuacja i wychowanie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-08-2011, 17:55
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Masz rację. W stu procentach. Jeśli chodzi o traktowanie ludzi starszych ogólnie, rodziców, to jest to sprawa nawyków, wychowania i tak jak napisałaś doświadczeń. To się zmienia na lepsze pod kazdym względem, bo zmienia się świadomość, relacje miedzy-ludzkie, podejscie osób starszych, między-innymi nas samych do przybywających nam lat. Niezależność, której chcą młodzi ludzie, powoduje że sytuacje zmuszają nas do samodzielności no i niestety, często do samotności. ale co jest lepszym a co gorszym rozwiązaniem, to trudno powiedzieć. Czasem lepiej jest szanować się na odległość, niż ledwo tolerować blisko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 21:33
Elżbieta 22 Elżbieta 22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: siedlce
Posty: 1
Domyślnie Proponuję dożywotnią opiekę nad starszą osobą

witam
proponuje dożywotnią opiekę nad starszą osobą w warszawie w zamian za mieszkanie, podpiszę notarialnie umowę dożywocia w której będą wspólnie uzgodnione warunki
tel 608350987 proszę dzwonić po 16
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 21:50
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj a mnie się wydaje,że te starsze osoby nie mają nikogo "dzieci,wnuków" Sąsiadów którym można zaufać i dom przepisać lub mieszkanie.
Przerabuiamliśmy już tutaj tyle opieki i pomocy,że jesteśmy zorientowani a naiwności u nas nie szukaj.
Dopiszą inne Userki resztę.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 23:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Oj,przerabialiśmy już w KSC wszystko,
wolontariat,
opiekę,
pomoc w zakupach,
opiekę lekarską,
uczty z obcymi dzięćmi i wnukami,



A,wszystko za mieszkanie lub Dom-który ma być przepisany Notarialnie.
Czy tych samotnych Ludzi,jest tak dużo,że w ciągu tygodnia mamy po kilka takich ogłoszeń.

Sąsiadki koleżanka ze szkolnej ławy mieszkająca w W-wie miała taki układ. Mieszkała sama i opiekował się nią młody człowiek i tym sposobem dożyła aż do końca swego życia w swoim mieszkaniu.
Nic nie ma za darmo.
Dobrze spisana umowa i nie ma problemu.
Przecież nikt mieszkania ze sobą nie zabierze z tego świata.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 23:14
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witaj a mnie się wydaje,że te starsze osoby nie mają nikogo "dzieci,wnuków" Sąsiadów którym można zaufać i dom przepisać lub mieszkanie.
Przerabuiamliśmy już tutaj tyle opieki i pomocy,że jesteśmy zorientowani a naiwności u nas nie szukaj.
Dopiszą inne Userki resztę.

Tu nie chodzi o przepisanie już.
Mieszkanie czy dom stanie się dopiero własnością opiekuna po śmierci właściciela mieszkania czy domu w zamian za pełną opiekę. Dożywocie ma w mieszkaniu czy domu właściciel zagwarantowanie.
Być może i tak, że opiekun odejdzie pierwszy niż właściciel.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 23:36
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Jest jeszcze inne rozwiązanie.
Sprzedać mieszkanie i przenieść się do domu spokojnej starości a gdy zabraknie pieniędzy na opłacenie to dzieci, wnuki mają obowiązek opłacać czy dopłacać.
Tylko, że tam, żeby były największe udogodnienia, opieka to smuuutek panuje ogromny. W jednym pokoju bez intymności z regulaminem nooo nie wiem.... tylko można mieszkać z konieczności.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 22:54
malgorzatabb malgorzatabb jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Warszawa,praga,Polska
Posty: 1
Domyślnie Witam

Chcialabym zaproponowac opieke nad starsza osobą w zamian za przepisanie aktu notarialnego na warunkach dogodnych dla obydu stron.
Malgorzata 501548185
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 23:12
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Pili mnie odpisać,ale zostawie to dla innych............
Pozdrawiam..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-04-2012, 21:27
gosiakowa gosiakowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Lublin
Posty: 1
Domyślnie Ogłoszenie

Witam.
Jestem 54 letnią wdową. Mieszkam w Lublinie.
Bardzo chciałabym zaopiekować się dożywotnio starszą osobą. Jestem czysta, uczciwa, oszczędna, gospodarna, umiem dobrze i zdrowo gotować - w razie potrzeby mogę udzielić pierwszej pomocy. Wywodzę się ze starego szlacheckiego (herb Topór w Czerwonym Polu ) rodu Podniesińskich.
Byłabym zainteresowana dziedziczeniem domu lub mieszkania, ponieważ nie mogę nabyć praw do zajmowanego obecnie przeze mnie lokalu, i nie mam nadziei na jakiekolwiek własne lokum.
Kocham prace w ogródku, zwierzęta i wieś.
Zainteresowanych proszę o kontakt e mail lub telefonicznie pod numerem 692131126.
Proszę o poważne oferty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-07-2012, 19:48
biedronka19731973 biedronka19731973 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Myślenice
Posty: 4
Domyślnie Dożywotnia opieka - ku przestrodze

Ku przestrodze !
Dożywotnia opieka nie należy do rzadkości i jest nadzwyczaj często stosowana np. w Niemczech. Nie trzeba się tego bać. Zwyczajnie należy zwrócić się do adwokata , a później oczywiście notariusza.
Osoby młode, zdesperowane i bez szans na w miarę normalne życie, często decydują się na taką formę zarobkowania czy też raczej usamodzielnienia się. W 90 % nie znają prawa i nie mają zielonego pojęcia na czym polega dożywotnia opieka.
Nie wiedzą też jak w ogóle wygląda opieka nad osobą starszą, chorą, leżąca, zmierzłą czy złośliwą a takie często są przecież osoby chore. wściekłe na samego siebie i na cały świat.
Młody człowieku.
Jeśli decydujesz się na dożywotnią opiekę musisz wiedzieć, że do końca życia masz obowiązek. Zakup ubrań, lekarstw, jedzenia - wszystkiego ! I to nie za rentę czy emeryturę starszej osoby o nie. Senior daje Tobie nieruchomość i to tyle, cała reszta spoczywa na Twoich barkach.
Prawda, możesz sprzedać nieruchomość, ale obowiązek jest dożywotni. Twoja sytuacja może się poprawić za 5 czy 10 lat i wówczas zadasz sobie pytanie : czy warto było ?

Seniorzy , pamiętajcie, że w domach dla seniorów też nie jest zawsze kolorowo. Jeśli potrafisz zadbać o siebie , to ok. ale jeśli stajesz się już osobą uzależnioną od innych , to musisz trafić do wyjątkowo dobrego domu. Chyba że jest ktoś kto odwiedza Cię bardzo często.

Moja babcia trafiła do domu dla seniorów, prywatnie opłacaliśmy Jej pobyt. Na pozór wszystko było ok. ale babcia była wiecznie senna, pojawiły się odleżyny na piętach i w konsekwencji była potrzebna pomoc chirurgiczna, schudła, i była apatyczna. Odwiedzaliśmy Ją dziennie, a i tak nie ustrzegliśmy , naszą kochaną seniorkę, przed tym wszystkim.
Teraz babcia jest u mnie i mamy się razem bardzo dobrze.

Trafiłam tutaj ponieważ szukam towarzystwa dla babci i dodatkowego źródła dochodu.
Mam dom w górach , cisza, spokój, śpiew ptaków, duży taras no i trochę ogrodu. Chętnie przyjmę do siebie jeszcze 2 osoby. Mam 2 puste pokoje. Zależy mi na bardzo rodzinnej atmosferze. Oczywiście takie obowiązki jak gotowanie, zakupy czy opieka lekarska nie stanowią żadnego problemu.
Przy babci nauczyłam się wszystkiego. Jeśli jesteś osobą chorą , leżącą i nie dajesz sobie rady z codzienną toaletą, to też nie jest to żaden problem.
W domu mieszkamy w trójkę, ja , mój mąż i babcia.
Aha , zapomniałam o dwóch foksterierach, ale to są niezwykle przyjazne psy, więc nawet jeśli ktoś się boi psów to do tych na pewno się przekona. Problemem jednak może okazać się alergia.

Przemyślcie to proszę i nie podchodźcie do tego ogłoszenia z długimi ząbkami

mój tel.536573865
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podejmę opiekę nad starszą osobą (Kraków) viktoria_krysia Praca, wolontariat 0 21-01-2010 14:40
Zaopiekuję się starszą osobą maniekp88 Praca, wolontariat 0 31-07-2009 12:47
opieka nad starszą osobą rozeta Praca, wolontariat 0 29-03-2009 10:31
Opieka nad osobą starszą 71aska Praca, wolontariat 0 12-03-2009 18:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.