menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #15081  
Nieprzeczytane 05-09-2018, 06:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Dzień dobry! Pochmurno u nas, ale ciepło. Nie mam jeszcze planów na dzisiaj. Może zostanę w domu i poleniuchuję?
Zapraszam na kawę!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15082  
Nieprzeczytane 05-09-2018, 08:58
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

witaj Krysiuczęstuje się kawą
leniuchowanie to nie w Twoim stylu ,pewnie coś pożytecznego zrobisz

np.karteczki
ja powinnam zajrzeć na działkę ,przez 3 dni pogoda nie sprzyjała,jutro wyjazd do specjalisty zajmie mi to cały dzień

myślę o Jadzi P. w Zakopanem pada ? może już nie i nasza Jadzia zdobywa piękne szlaki



miłego dnia Kochani
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15083  
Nieprzeczytane 05-09-2018, 20:11
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witam
Eniu, Krysiu nasz pobyt w górach ogranicza się do spacerów po Zakopanem bo pogoda do bani, nie jest zimno ale ciągle pada...nie mieliśmy w planie zdobywania szczytów bo to już tylko możemy wspominac ale dolinki były w planie...niestety pogoda pokrzyzowala plany.
Przed nami jeszcze kilka dni więc wszystko może się zdarzyć..
Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15084  
Nieprzeczytane 06-09-2018, 06:16
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Dzień dobry!
Popatrz, Jadziu, pogoda jest złośliwa. U mnie mogłoby padać kilka dni, a jest słonecznie i ciepło. A tam, dokąd ludzie pojechali odpoczywać - pada! Nic na to jednak nie poradzimy. Ale pomimo złej pogody odpoczniesz od codziennych domowych zajęć.
Nie wiem, co będę dzisiaj robić, poczekam, co czas pokaże. A teraz kawa - zapraszam!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15085  
Nieprzeczytane 06-09-2018, 20:34
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

Witaj Krysiu dobrze,że choć wieczorem dołączyłam a że kawe nawet późnym wieczorem moge pić to jeszcze sie przysiadam.
Dzis byliśmy na działce ja kosiłam trawę a mąż obcinał tuje.
Wieczorem obowiązkowo tvn24 i dopiero teraz usiadłam do komputera.
Tak szybko każdy dzień leci,że gdyby nawet nic nie robić to nie wiadomo kiedy i już wieczór.
Dostałam troche pomidorów od znajomej i nie ma rady musze jutro je przerobić.Od dawna już nie robię żadnych przetworów bo po prostu mi sie nie chce.Tyle zajęć jest w ciągu dnia a i dla siebie trzeba mieć czas.
Krysiu wybieram się na film
Dywizjon 303 napiszę ci jakie wrażenie.
Dobrej nocki życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15086  
Nieprzeczytane 06-09-2018, 21:14
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Hej, Mirellko! U nas w najbliższym czasie nie ma "Dywizjonu 303" w repertuarze. Będę śledzić, aby nie przegapić.
Jutro jadę do Warszawy na wystawę ogrodniczą. Jeżdżę prawie od 20 lat, chociaż zmienił się profil i mało jest ciekawego dla nieprofesjonalistów, ale mimo to ciągnie mnie siła przyzwyczajenia. Mało już interesuję się ogrodnictwem, nie kupuję prasy, nie oglądam audycji, tylko niekiedy poczytam w internecie. Na terenie wystawy jest także kiermasz, ale tam nie wolno mi wchodzić, bo zakazałam sobie kupowanie jakichkolwiek roślin.
Dobranoc, do jutra!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15087  
Nieprzeczytane 06-09-2018, 21:48
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Hej.

Jestem,ale leń mnie ogarnął i chęci do pisania brak.
Potem hurtem nadrobię...
W dodatku wysiadł mi telewizor i nie mogłam obejrzeć seriali.


Dobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15088  
Nieprzeczytane 06-09-2018, 22:27
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uka
Hej.

Jestem,ale leń mnie ogarnął i chęci do pisania brak.
Potem hurtem nadrobię...
W dodatku wysiadł mi telewizor i nie mogłam obejrzeć seriali.


Dobrej nocy.
Ula, u mnie też dzisiaj nie było I i II programu,
ale obejrzała sobie odcinek turecki z netu.
DOBRANOC!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15089  
Nieprzeczytane 07-09-2018, 06:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Dzień dobry! Będzie ładny, już jest... Nie sprawdziłam aktualnego rozkładu autobusów, może ten, którym chcę jechać, nie kursuje? Nic teraz nie wiadomo... Firma, która obsługiwała nasz rejon, splajtowała w czerwcu i od tamtej pory wyjazd z miasta to jest loteria.
Zapraszam na kawę! Miłego dnia!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15090  
Nieprzeczytane 07-09-2018, 09:03
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 158
Domyślnie

Cześć dziewczyny.
Pogoda fajna więc trzeba coś zrobić w ogródku a tak mi sie nie chce - właściwie to bolą mnie palce rąk i jak cokolwiek robie w mokrym to łupia straszliwie więc zniechęca mnie to skutecznie.
Niech juz skończą sie owoce bo dostanę kręćka z muszkami owocówkami, stosuje różne metody aby sie ich pozbyć ale są mało skuteczne.
Po południu gdy przyjdzie pani która odprowadza Lenkę i córeczke sąsiadki do szkoły obdaruje ja owocami, zawsze bardzo chętnie bierze.
To wielkqa ulga, że odprowadza i przyprowadza niania sąsiadki, przyprowadza dzieciaki po obiedzie. Lenka troche opiekuje sie Zosią, która nie zna nikogo z dzieci bo nie chodziła do przedszkola /tylko ostatni rok i to nie u nas// cały czas z nianią. Nie toleruje osób obcych, płacze na dodatek pani rozsadza dzieci co jakis czas więc Zosia siedzi teraz z inną dziewczynką. Pani chce aby Zosia poznała inne dzieci nie tylko trzymała sie Lenki.
Lenka chętnie chodzi do szkoły bo faktycznie czuje sie jak w przedszkolu gdyż są te same dzieciaki.
Miłego dnia
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15091  
Nieprzeczytane 07-09-2018, 12:40
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Cytat:
Grażynka właściwie to bolą mnie palce rąk i jak cokolwiek robie w mokrym to łupia straszliwie więc zniechęca mnie to skutecznie.



Grażynko a podjęłaś leczenie w tym kierunku,z tego co wiem wyleczyć się nie ale ulżyć z pewnością
niestety leki nie są obojętne dla zdrowia ,ale jak nie ma wyjścia ,od 2013 roku jestem w stałym leczeniu

co parę lat robią mi kompleksowe badania w szpitalu a na bieżąco jadę co kwartał ,czasem 1 x na pół roku na badania i konsultacje



miłego dnia zyczę wszystkim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15092  
Nieprzeczytane 07-09-2018, 17:54
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

Witam dziewczyny
Pogoda piękna taką bardzo lubię 24 st.
Rano wyszłam po weekendowe zakupy a później
czas dla kuchni.Jutro jedziemy na działkę to wszystko
musiałam naszykować by było co jeść.
Dzisiaj pierwszy raz zrobiłam galaretkę z golonki indyczej
bo już nie wiem co jeść do chleba.Zobaczymy jak będzie smakować.
Krysiu to takie dziwne,że w
XXIw nie można zorganizować w mniejszych miejscowościach dobrego transportu.Przecież mozna w określonych godzinach puścić busiki.
Grazynko współczuję ci dolegliwości kostno - stawowych,może pobierz trochę rehabilitacji,zawsze coś pomaga i hamuje rozwój choroby.
Ja biorę raz w roku na kręgosłup i trochę ból ustępuje.
Eniu tobie to z pewnością
leczenie pomaga bo sporo chodzisz i jesteś bardzo aktywna.A czy bierzesz rehabilitację?
Zaraz moja polityka w tvn,więc miłego wieczoru zyczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15093  
Nieprzeczytane 07-09-2018, 18:00
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

witaj Mirellko też włączyłam tvn..24
niewiele korzystam z rehabilitacji ,sama sobie organizuje różne ćwiczenia ,przydałby się zabiegi ale do sanatorium się nie palę nie lubię
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15094  
Nieprzeczytane 07-09-2018, 21:01
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

A my z mężem złozylismy po raz pierwszy papiery do sanatorium powinnysmy dostać za rok.Zobaczymy
czy nam się spodoba.
A co to Ula na chwilke się pokazała i co?
Ciekawa jestem jak tam Krysia
spędziła dzień w Warszawie.Czy dużo roslinek kupiła?
Mąż ogląda mecz a ja trochę pobuszuję w internecie.
MIłego wieczoru i weekendu życzę.
Bo ja po śniadaniu jadę na działkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15095  
Nieprzeczytane 07-09-2018, 21:50
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Cytat:
A my z mężem złozylismy po raz pierwszy papiery do sanatorium powinnysmy dostać za rok.Zobaczymy
Cytat:
czy nam się spodoba.



Jadziu z mężem tak razem na zabiegi, posiłki ,spacery a samej jak przetrwać tyle dni

też byłam w sanatorium jeden raz właśnie z mężem w Krynicy było miło

oby Wam się udało ,określiłaś gdzie chcecie jechać, bo nam wtedy to uwzględnili miejsce i czas byliśmy w lipcu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15096  
Nieprzeczytane 08-09-2018, 06:46
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Dzień dobry! Wczoraj wróciłam zmęczona upałem i podróżą z przygodami i nie zaglądałam do komputera. Obejrzałam "Fakty" i położyłam się. Jestem średnio zadowolona z wyjazdu, ale kupiłam bluzkę, którą będę lubić - właśnie rano przymierzyłam i nie chce mi się zdejmować, chociaż to raczej bluzka nie po domu, przynajmniej na razie, dopóki nowa.
O wystawie napiszę później po przejrzeniu zdjęć - byle jakie, rozładował mi się aparat i pstrykałam telefonem, ale ogólnie impreza średnia. Naprawdę nie było takiej ekspozycji, przy której stanęłabym z otwartą buzią. Dużo stoisk było niewykorzystanych, czego nigdy nie było, rośliny wystawione na konkurs nowości nieliczne i jakby już nienowe, żadnych pokazów dla publiczności, żadnych gadżetów, tylko trochę broszur i ulotek - czyli było tak, jak się spodziewałam, ale mimo to cieszę się, że byłam i widziałam.
Zapraszam na kawę! Miłego dnia!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15097  
Nieprzeczytane 08-09-2018, 08:31
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Cytat:
czyli było tak, jak się spodziewałam, ale mimo to cieszę się, że byłam i widziałam.



i oto chodzi Krysiu,nie zawsze krzyczę z zachwytu czy choćby z zainteresowaniem oglądam,ale fakt że byłam ,coś zobaczyłam a potem doczytam cieszy

noc taka sobie .W przerwie obejrzałam kolejny raz Dzwonnik z Notre Dame w ramach przygotowań na zimowy wypad ,a teraz no może za chwilę spotkanie z naturą -działeczką



dzień dobry Kochani miłej soboty życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15098  
Nieprzeczytane 08-09-2018, 08:40
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

To znowu ja... Hej, Eniu!
Mirellko, na kiermasz zajrzałam, ale byłam rozsądną dziewczynką i żadnego badylka nie kupiłam.
Piszecie o sanatoriach - nigdy nie byłam. Moja pulmunolożka kiedyś napomknęła o skierowaniu, ale tak wykręcałam się, że już nie proponuje. A może byłoby warto? Ale nie lubię żadnych rygorów. Gdy pomyślę, że musiałabym przez 3 tygodnie patrzeć na zegarek i o określonej godzinie stawiać się na posiłki i zabiegi - dostaję gęsiej skórki. I dlatego tak bardzo lubię emeryturę, że nic nie muszę.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15099  
Nieprzeczytane 08-09-2018, 14:44
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Gdzie jesteście?Mam dla Was zdjęcia z wczoraj - nie są dobre, ale w większości pstrykane telefonem. A on stary i słaby już...

Najwięcej było iglaków wystrzyganych w rozmaite kształty:



To najładniejsze, moim zdanie, "rabatki":




__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15100  
Nieprzeczytane 08-09-2018, 14:55
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Były też różne ozdoby, na każdy gust. Można było zamówić okienko:



Albo ptaszka:



Najmniej zainteresowania wzbudzały maszyny:

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.