menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:10
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Koniec świata ???


Podobno, tak podobno ma nastąpić 21 grudnia 2012 roku !!!
Co Wy na to ?
Ktoś czytał może Proroctwo Oriona na rok 2012 ?

2122a.JPG

Gdyby...
Gdyby tak było ? Macie jakieś plany, jak wykorzystać ten czas, który nam jeszcze został ?
Jeśli tak ma być, jak sobie taki koniec świata wyobrażacie ?
__________________
You never have this day again...
  #2  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Jasne Desti.Czytam to od zeszłego roku i mam swój pogląd..
Powiem to krótko,niczym kozak doński ...raz maty rodyła...
  #3  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:14
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Super

To już za pięć lat? Co można zrobić w tak krótkim czasie
  #4  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Nie czytałam

ale przeczytam. Ponieważ staram się na okrągło "czerpać z życia pełnymi garściami co się da" będę to robiła nadal jeszcze intensywniej. Co będzie, to będzie.
  #5  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:17
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Gaduła ;d;d;d

No...może uda mi się odciągnąć Was od "polityki" ?
A temacik fajny...można troszkę pofantazjować
Bo kto wie...
__________________
You never have this day again...
  #6  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Basieńko

Cytat:
Napisał destiny
No...może uda mi się odciągnąć Was od "polityki" ?
A temacik fajny...można troszkę pofantazjować
Bo kto wie...
jak wreszcie oddam swój głos na PiS ......... obiecuję, że pofantazjuję.
  #7  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:22
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ja pamiętam "Końce świata" sprzed kilkunastu/kilkudziesięciu laty. Ludzie wtedy nagminnie wykupowywali cukier. Tak mnie to rozśmieszyło, że dziś powiem. Co będzie to będzie! Trudno!
  #8  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

I ja jak kozak doński ...raz maty rodyła....choć prognozy niektórych astronomów są niezwykle alarmujące.Ale oni opierają się na kalendarzu Majów...

Kalendarz Majów kończy się na 2012 roku. Czy jest to ostatni rok naszej planety? A może Majowie po prostu stwierdzili, że nie ma co dalej obliczać kalendarza, bo ich cywilizacja już nie przetrwa? Fakt jednak pozostaje faktem.
Jednak twierdzenie, że Majowie przepowiedzieli koniec świata na 2012 rok jest nadużyciem,bo oni wierzyli w 26.000 -ne cykle na Ziemi..
Ponoć przy końcu jednego zniszczona została Atlandyda..
Teraz mieliśmy i tsunami i różne dziwne zjawiska,ale i one występowały dawniej.Tsunami chyba również wywołał wybuch wulkanu Krakatau,o ile pamiętam z liceum..

Faktem jest,że kalendarz Majów kończy się 22 grudnia 2012 roku.No a ile lat wcześniej oni sami się skończyli?
  #9  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:42
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Uważam że jedyna metoda by zgładzić ludzi to przebiegunowienie i to nie samo w sobie... Podczas przebiegunowienia dochodzi do lokalnych lub nawet jak pamiętam na symulacji globalnych zaników pola magnetycznego ziemskiego lub staje się ono słabsze bo przez jakiś czas nie ma wyróżnionego bieguna magnetycznego ziemi. W takim wypadku jeśli stanie się to w niefortunny sposób i pole ziemskie osłabnie wtedy wysokoenergetyczne cząstki naładowane ze słońca nie będą dalej ulegać dyspersji na ziemskim polu magnetycznym lecz będą docierać na powierzchnię, wtedy także doświadczać będziemy zorzy w wielu miejscach. Promieniowanie to jest szkodliwe dla organizmów żywych i taka jest moja teoria na ten temat. Kiedyś ludzie mówili że przebiegunowienie sprawi że ziemia zacznie się kręcić w drugą stronę ale patrząc jak słabe jest pole magnetyczne ziemi bo indukcja jest rzędu mikrotesli i licząc ilość energii potrzebną do wstrzymania ziemi stwierdziłem ze to jest po prostu niemożliwe.
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
  #10  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Hydragorn...hę ???

A przetłumacz to na polski ,ok ? Bo o zorzy to wiem.Wiem także ,że obrót w odwrotną stronę powoduje to nieszczęsne złudzenie walenia się nieba na Ziemię...
Ale niestety...Ja nie młody wilk,tylko seniorka.Wprawdzie jeżeli to się sprawdzi,to proroctwa niektórych forumowiczek ,że nie pójdę do nieba - są nic nie warte ,bo niebo przyjdzie do mnie..

Ps.Co to jest indukcja rzędu mikrotesli ????
Jak byłam dzieckiem,mieliśmy radio marki Tesla-czeskie.Ale to chyba coś innego ??
  #11  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:51
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie Fragment wprowadzenia do ksążki...

Wprowadzenie
Piszę tę książkę w gniewie, rozpaczy i bólu. Marzenie mojego życia zostało zniweczone za sprawą szeregu odkryć. Wszystkie one dotyczą nadciągającej katastrofy, największej, jaka kiedykolwiek spotkała ludzkość. Nigdy dotychczas Ziemia nie była tak gęsto zaludniona jak dziś, zatem rozmiary zagłady będą nieporównywalne z niczym. Kiedy to pojąłem, byłem w szoku, kompletnie załamany. Nie mogłem spać przez wiele nocy. Problem ten zdominował moje życie i skierował je na nowe tory. Dotychczas całe swoje życie miałem dokładnie zaplanowane. Od lat żyłem na głodowej diecie, opartej na owocach i jarzynach. Miało to mi pozwolić osiągnąć wspaniały wiek lat 120. Zainwestowałem w kilka funduszy emerytalnych, by po przejściu na emeryturę być bogatym człowiekiem. Mógłbym wtedy przez jakieś 60 lat cieszyć się życiem! I to w dodatku w dobrym zdrowiu. Testy na zwierzętach jasno wykazały, że to jest rzeczywiście możliwe: przy głodowej diecie długość ich życia zwiększała się o 30 do 100%. Opierając się na tych danych postanowiłem zrobić to samo. Perspektywa stania się zamożnym emerytem odbywającym podróże była bardzo kusząca.
I oto nagle moje marzenie legło w gruzach. Zgodnie z książką Prorocza wiedza Majów Ziemia ma ulec zagładzie w dniach 21-22 grudnia 2012 roku. Tezy stawiane w tej książce wydały mi się prawidłowe, chociaż autor udostępnił nam tylko niewielką część wiedzy. Zgodnie z przepowiednią Majów tego dnia pole magnetyczne Słońca zmieni kierunek, co spowoduje, że Ziemia zacznie „wywracać się” a to będzie miało fatalne skutki dla rodzaju ludzkiego. Byłem głęboko zaszokowany. Czeka nas potworna katastrofa, większa niż wszystkie dotychczasowe. Czułem się jak sparaliżowany. Wściekałem się i przeklinałem z całego serca. Przecież miałem zacząć korzystać ze swoich funduszy emerytalnych dopiero od roku 2015! Dwadzieścia lat temu podpisałem klauzulę, że przed tym terminem nie podejmę żadnych pieniędzy. Zwiększało to wydatnie ogólną sumę i mógłbym żyć sobie luksusowo przez dziesiątki lat. Byłem święcie przekonany, że zrobiłem złoty interes. Tak było, zanim przeczytałem tę szczególną książkę. Od tej chwili wszystko co uważałem za pewne w życiu i wszystkie moje marzenia runęły. Postanowiłem zbadać dokładnie tę sprawę. Jeżeli taki kataklizm rzeczywiście ma się wydarzyć, musiałem mieć niezbite dowody. Chodzi przecież o przetrwanie rodzaju ludzkiego na Ziemi!
Naturalnie natychmiast zabrałem się do badań i w rezultacie udało mi się ujawnić innym groźbę nadciągającej globalnej katastrofy. Przygotujcie się na to, że w mojej książce przeczytacie o najbardziej wstrząsających odkryciach naszej nowoczesnej cywilizacji. Katastrofa naturalna, która nastąpi, przekracza radość pojmowania każdego z nas. Emerytury stracą wszelką wartość -zatem zrezygnowałem z mojej. Żaden rząd nie będzie w stanie przetrwać. Nikt w to nie uwierzy - a potem będzie już za późno. Dlatego musicie przygotować się i opracować swoją własną taktykę przetrwania.
  #12  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:55
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ale mądrego chłopaka mamy w klubie. Tak nam to wszystko wytłumaczył ! Jasno i klarownie. Może takie przebiegunowanie nastąpi, ale za 5 lat. Wątpliwe.
  #13  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie To ja głupia jestem...

Cytat:
Napisał hannabarbara
Ale mądrego chłopaka mamy w klubie. Tak nam to wszystko wytłumaczył ! Jasno i klarownie. Może takie przebiegunowanie nastąpi, ale za 5 lat. Wątpliwe.
nie wiem co to dyspersja ..i te inne takie...

Wpadłam w kompleksy,z których mnie może wyciągnąć jedynie Hydragorn...
  #14  
Nieprzeczytane 21-09-2007, 23:59
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

A o jakiej to ksiązce piszesz Szeklo!
  #15  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 00:01
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Hydragorn :)

Ciekawe wywody, choć może jak i Lila nie wszystko rozumiem.
Pierwszy raz spotkałam się z taka teorią.
Na wszelki wypadek...proponuje zaciągnąć kredyty długoterminowe ...a potem ? Potem to mi wszystko jedno !
No chyba, że to kolejna pomyłka i co wtedy ?

***
A pamiętacie, ile razy wypowiadaliście bezwiednie takie słowa: koniec świata ?
Toż to na porządku dziennym !
Np.rachunki nie popłacone - koniec świata!
czy mam dużo pracy - mówię ci - koniec świata !
__________________
You never have this day again...
  #16  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 00:02
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Dyspersja to rozproszenie! Nareszcie, na cos mi się przydała moja wiedza biologiczna. Chyba, że mi się pokiciało. Trudno, w moim wieku wszystko możliwe.
  #17  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 00:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A ja nie wierze w zadny koniec swiata

Juz tych koncow bylo a bylo.. i Nostradamus i inni.. mial byc w 2000 roku i co?? Nie potrzebnie ludziska nakupowali nowych komputerow i jakis tam baniakow pelnych wody... Co za bzdura..
Kalendarz Majow konczy sie w 2012 roku?? Moze by sie nie skonczyl ale spalone zostaly wlasciwie wszystkie dokumenty wiec co my o nich wiemy ? Moze 10% tego co wiedzielibysmy gdybysmy ich nie puscili z dymem..
A poza tym nie wierze ze Bog stworzylby moja sliczna wnusie tylko po to zeby ja zgladzic.. Jezeli bedzie jakis koniec swiata kiedys to najpierw stanie sie tak ze przestaniemy sie rozmnazac..
Na koniec po co sie denerwowac? Ja nawet nie chcialabym przezyc i zyc w takich strasznych momentach...
  #18  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 00:09
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Tak dyspersja to rozproszenie w tym przypadku pole magnetyczne ziemskie rozprasza wiatr słoneczny który w normalnych warunkach docierając do ziemi byłby dla życia szkodliwy... Zaś tesla to jednostka indukcji pola magnetycznego... informuję że dziś największe elektromagnesy nadprzewodzące mają indukcję rzedu kilkudziesięciu tesli czyli ponad milion razy większą niż indukcja pola ziemskiego na jej powierzchni. Nawet oddziaływanie pola pochodzącego ze słońca nie sądzę by spowodowało jakiekolwiek katastrofalne zmiany na ziemi a już na pewno nie wywrócenie jej lub zmianę kierunku rotacji.
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
  #19  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 00:15
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Sądzę że prędzej ludzkość się sama wykończy... albo wojny, albo jakiś wirus, lub zniszczymy biosferę albo ostatecznie naukowcom wreszcie wyjdzie i stworzą czarną dziurę w laboratorium XD...
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
  #20  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 00:29
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Rok 2012 bedzie prawdopodobnie rokiem krytycznym,ale nawet jesli uda sie ludzkosci w jakis sposob przezyc prawdopodobna katastrofe,to juz data 13 kwietnia roku 2029,moze byc ostatnim dniem zarejestrowanym w historii swiata.
Zapytacie dlaczego?
Otoz potezna bryla skalna o srednicy 11 km zbliza sie do Ziemi.Obliczono,ze do kolizji moze dojsc wlasnie w tym dniu.
Co to oznacza?
Bryla o takiej srednicy uderzajac w ktorys z oceanow lub morz, wytworzy tsunami o wysokosci fal dochodzacych do ponad 300 metrow.
Fale takie sa w stanie splukac wszystko co znajda na swej drodze,moze jedynie Himalaje,Andy, Alpy i Kaukaz zamienia sie w wyspy.
Gdyby asteroid uderzyl w ktorys z kontynentow,to sila uderzenia bedzie tak duza,ze zmieni pole grawitacji Ziemi,lub nawet,doprowadzi do pekniecia naszego globu.
Olbrzymie masy wody z oceanow i morz wedra sie do wnetrza Ziemi,powodujac w zderzeniu z goraca lawa niesamowita eksplozje,wyzwalajac ogromne ilosci trujacych pylow i gazow.
Jesli ktos moze sobie wyobrazic wlanie cysterny wody do wielkiego pieca w hucie,to bedzie tak to wygladalo z nasza planeta.
Jest jednak nadzieja,ze bryla albo spali sie nim doleci do Ziemi,lub trzeba bedzie zmienic tor lotu asteroida,by minal Ziemie i polecial sobie w "sina dal".
W tym celu,trzeba myslec juz zawczasu jak to uczynic?
Oczywiscie to sa tylko przypuszczenia co moze byc,i to nie oznacza ze tak musi byc.

Erupcja wulkanu Krakatau 26 sierpnia 1883 r.- byla najwieksza katastrofa naturalna w dziejach ludzkosci.
Wieksza katastrofa bylo jedynie uderzenie meteorytu w rejonie Syberii kilka milionow lat temu,gdy nagle wyginely dinozaury.
Prawdopodobnie slonce zaciemnilo sie od pylow na 3lata,a spadek temperatury dochodzil do -65st Celsjusza.
Dinozaury wyginely od trujacych gazow i naglego spadku temperatury otoczenia.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nieodwołalny koniec naszego świata kufa86 Różności - wątki archiwalne 21 08-05-2008 20:46
koniec reklamówek? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 16-04-2008 14:34
Paradoksy Świata nair Polityka - wątki archiwalne 5 09-04-2008 15:56
Adaś Małysz Mistrzem Świata iwo1111 Różności - wątki archiwalne 20 13-09-2007 18:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.