menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2501  
Nieprzeczytane 26-01-2017, 21:14
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Elizko, "Niedzielny klub filozoficzny" to zupełnie inna bajka Chociaż też fajne. I to również cykl kilku książek.
Miłego czytania
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2502  
Nieprzeczytane 27-01-2017, 21:33
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech elizka proponuje, ja uzupełniam

Tess Gerritsen - Igrając z ogniem <--- czytają: Anna Dereszowska i Filip Kosior

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio” skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco.
Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę.
Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym?
Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na powodzenie we Włoszech Benito Mussoliniego.

Wyobraźnia Gerritsen pozwala jej docierać do tak mrocznych i przerażających zakamarków ludzkiej psychiki,
że Edgar Allan Poe i H.P. Lovecraft wydają się przy niej niewiniątkami.
Chicago Tribune

Jeden z najbardziej wszechstronnych glosów w swiecie dzisiejszych thrillerów.
Providence Journal

Tess Gerritsen od dawna byla na liscie moich ulubionych autorów thrillerów. Ale „Igrajac z ogniem”, to strzal w zupelnie nowym kierunku.
Spróbujcie przeczytac pierwszy rozdzial i cala reszte nie niszczac stron ksiazki w rozgoraczkowaniu.
Ksiazka robi niesamowite wrazenie. Jest TAK dobra!
David Baldacci
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2503  
Nieprzeczytane 27-01-2017, 21:45
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Bianka proponuje, ja uzupełniam

Aleksander McCall Smith - Niedzielny Klub Filozoficzny <--- czyta Jolanta Żółkowska

Edynburg to miasto eleganckich, bogatych dam, które odwiedzają restauracje, sale koncertowe i wystawy sztuki oraz nie stronią od dobroczynności. Taką właśnie damą jest Isabel Dalhousie. Jest z wykształcenia filozofem, więc problematyka dobra i zła nie ma dla niej tajemnic. Może dlatego Isabel w wolnych chwilach bawi się w detektywa. Wyboru tego zajęcia dokonała instynktownie i to właśnie instynkt podpowiada jej teraz, że człowiek, który zginął wypadłszy z balkonu w sali koncertowej Usher Hall, nie był ofiarą nieszczęśliwego wypadku.

Powieścią "Niedzielny Klub Filozoficzny" Alexander McCall Smith wkracza na nowe, niezbadane dotąd przez siebie obszary, biorąc je pod lupę etyki. Debiutująca na kartach jego powieści Isabel Dalhousie to kobieta-detektyw o kąśliwym usposobieniu, postawiona w obliczu morderstwa, totalnego zamętu, który jest jego skutkiem - oraz tajemnic ludzkiego żywota.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2504  
Nieprzeczytane 01-02-2017, 15:14
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Pojawiło się audio sagi rodzinnej
Wilbura Smitha
" Saga rodu Courteneyów"


Trafiłam na tom zatytułowany "Błękitny horyzont"

Nie znam innych części, ale nie przeszkadza mi to słuchać
o afrykańskich niezwykłych przygodach Luizy i Jima.
To saga historyczno- przygodowa,ale czy jest tam historia? Na pewno jakieś tło historyczne musi być.
Wątek miłosny, polowania, ucieczka przed złoczyńcami ....no i sporo innych "momentów" jak to w sagach rodzinnych bywa.

Po kryminałach i i poważnej lekturze,taka rozrywka nie jest od rzeczy.

Czyta Jacek Kiss
i to jest super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2505  
Nieprzeczytane 01-02-2017, 19:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Przeczytałam Mankella- "Wloskie buty" i zadziwilam się-proza bardzo dobra- nic z kryminalu, rzecz o samotności, umieraniu. Świetna proza...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2506  
Nieprzeczytane 01-02-2017, 21:53
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech elizko, proponuję tom 1

Wilbur Smith - Saga rodu Courteneyów - 01.Gdy poluje lew <--- czyta Leszek Teleszyński

Afryka Południowa, rok 1870. Wojna zuluska daje początek rodzinnej waśni: serdeczna przyjaźń braci Courteneyów przeradza się w śmiertelną nienawiść.
Sean opuszcza farmę. Po kilku latach jest najbogatszym człowiekiem w Johannesburgu.
Ale fortuna kołem się toczy... Wojna, dramat i przygoda - groźna i piękna jak afrykański busz.
Na tle niespokojnych czasów i w scenerii dzikiej przyrody Afryki Wilbur Smith w mistrzowski sposób odmalowuje gwałtowną walkę namiętności.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2507  
Nieprzeczytane 01-02-2017, 22:08
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech u mnie nowość

Diana Gabaldon - Uwięziona w bursztynie cz.1 <--- czyta Magda Karel

Jest rok 1968. Claire Randall powraca wraz z dorosłą córką Brianną do Szkocji.
Tu pragnie wyznać prawdę równie zaskakującą, jak wydarzenia, które ją zrodziły: prawdę o starodawnym kręgu kamiennym... o miłości przekraczającej granice czasu... o szkockim wojowniku Jamesie Fraserze...
Ale jest też rok 1745. Claire udaje się do Paryża, aby zapobiec skazanemu na klęskę powstaniu w Szkocji pod wodzą księcia Karola Stuarta. Chce ocalić córkę i mężczyznę, którego kocha... Los przeniesionej w wiek XVIII Claire Randall splata się nierozerwalnie z pełnym niebezpieczeństw życiem jej ukochanego Jamiego Frasera i burzliwą historią wstrząsanej wojną domową Szkocji.
Podróżniczkę w czasie porywa wir intryg króla, paryskiego dworu i zwaśnionych szkockich klanów które mogą zagrozić jej życiu..


Diana Gabaldon - Uwięziona w bursztynie cz.2 <--- czyta Magda Karel

Jest rok 1968. Claire Randall powraca wraz z dorosłą córką Brianną do Szkocji.

.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2508  
Nieprzeczytane 02-02-2017, 12:58
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Przeczytałam Mankella- "Wloskie buty" i zadziwilam się-proza bardzo dobra- nic z kryminalu, rzecz o samotności, umieraniu. Świetna proza...

Można też posłuchać powieści "Szwedzkie kalosze". Jednak wydaje mi się, że nie jest już równie ciekawa.
Słuchałam tej ostatniej książki i czułam ,że Mankellowi naprawdę brakuje już sił, ale bardzo się stara.
Styl ten sam i dla miłośników jego prozy to kolejne niezapomniane spotkanie.

Srebrzysta, dziękuję za linkę do sagi Courteneyów. Na razie jestem jeszcze w Afryce, podglądam polowanie na słonia , co wcale mi się nie podoba,jako że jestem przeciwniczką wszelkiego rodzaju zabijania,nawet ryb.

Przypomina mi się nieco powieść "W pustyni i w puszczy"

Dodałam też do zakładek Uwięzioną w bursztynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2509  
Nieprzeczytane 07-02-2017, 21:58
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK coś ciepłego .....

Maria Czubaszek - Dym z papierosa występują:Wojciech Pokora, Irena Kwiatkowska, Jerzy Dobrowolski, Jolanta Zykun, Bohdan Łazuka, Krzysztof Kowalewski

Fabuła słuchowiska jest prosta - do Kazia z wizytą przychodzą ciotka Kazia i jej znajomy pan Jurek, czasem z innymi.
Prawie cały czas zajmuje wszystkim skrajne denerwowanie Kazia głównie nielogicznymi, irytującymi wywodami

Głównymi postaciami słuchowiska są: pan Kazio (Wojciech Pokora), ciotka (Irena Kwiatkowska) oraz pan Jerzy Jurek (Jerzy Dobrowolski).
Występują także czasem panna Jola (Jolanta Zykun) oraz Boguś (Bohdan Łazuka). W jednym z odcinków epizodycznie pojawił się Krzysztof Kowalewski.


Maria Czubaszek (1939 - 2016)
Dym z papierosa – humorystyczne słuchowisko radiowe napisane przez Marię Czubaszek, nadawane w Programie Trzecim Polskiego Radia.
Pierwsze emisje słuchowiska odbywały się w ramach programu Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy w latach 70.; nosiły wtedy tytuł Z wizytą u Kazia.
Odcinki trwają kilkanaście minut i powstało ich ok. 40. Oprócz tego powstały odcinki specjalne, dłuższe np. Blondynka w walizce.
Łącznie całe słuchowisko trwa ponad 10 godzin.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2510  
Nieprzeczytane 07-02-2017, 23:14
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech bestsellery empiku 2016

znalazłam tylko eksiążkę - polecam

Yanagihara Hanya- Małe życie.pdf

Bohaterów powieści poznajemy w chwili, gdy kończą studia i przenoszą się do Nowego Jorku. Przetrwanie, nie mówiąc już o sukcesie, w jednym z najwspanialszych miast świata nie jest łatwe, lecz szczęście wydaje się im sprzyjać. Pełen temperamentu JB jest malarzem i z czasem zaczyna brylować w kręgach nowojorskiej bohemy. Malcolm zostaje uznanym architektem, a Willem robi błyskotliwą karierę aktorską. Najbardziej tajemniczy z nich, Jude, przejawia wybitny talent matematyczny, a jako prawnik również odnosi sukces za sukcesem. W przeciwieństwie do przyjaciół nigdy jednak nie wspomina o swojej przeszłości ani o rodzinie, choć poważne problemy zdrowotne i emocjonalne wskazują na to, że w jego życiu wydarzyło się coś, o czym nie potrafi zapomnieć.

Willem, Malcolm i JB stopniowo odkrywać będą straszną prawdę, która kładzie się cieniem na całym życiu przyjaciela. Nieuchronnie nadchodzi dla nich czas trudnej próby empatii i dojrzałości. Co będą gotowi poświęcić, by ratować Jude’a, pogrążającego się w mroku? Oto poruszająca do głębi opowieść o życiu w wielkim mieście, które daje szansę na zapomnienie o przeszłości, oraz o życiu w bólu, który nie pozwala zapomnieć. To proza, która w całym swoim pięknie opisuje doświadczenie zła, granice ludzkiej wytrzymałości i tyranię pamięci.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2511  
Nieprzeczytane 08-02-2017, 19:11
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Rick Hanson - Szczęśliwy mózg

Dlaczego łatwiej jest nam koncentrować się na złości, zmartwieniach czy doznanej krzywdzie? Dlaczego skupiamy się na negatywnych doświadczeniach, a nie przywiązujemy większej wagi do pozytywnych? Co sprawia, że latami pamiętamy drobne przykrości, a z trudem przypominamy sobie przyjemne chwile?
W toku ewolucji ludzki mózg rozwinął się w taki sposób, by szybko uczyć się i wyciągać wnioski ze złych doświadczeń. Stanowił wewnętrzny system ostrzegania przed niebezpieczeństwami. Dzisiaj nie musimy każdego dnia walczyć o życie, ale nasz mózg nadal działa tak samo - każdą negatywną sytuację uznaje za zagrożenie i pamięta o wiele dłużej niż pozytywne doświadczenie.
Możemy to jednak zmienić i "zaprogramować" swój mózg tak, aby działał inaczej. Jest on plastyczny i doświadczenia mogą go kształtować. Zmienia się w zależności od tego, na czym się koncentrujemy.
Dr Rick Hanson - jest neuropsychologiem i posiada niezwykłą umiejętność przedstawiania nawet najbardziej zawiłych odkryć naukowych w prosty i zrozumiały sposób.
Książka należy do gatunku popularnonaukowych, więc o "energiach", "wibracjach" i tym podobnych bzdetach mowy tu nie ma.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2512  
Nieprzeczytane 08-02-2017, 20:15
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Elżbieta Cherezińska

Cykl : Odrodzone królestwo:
- Korona śniegu i krwi,
- Niewidzialna korona,

Powieść opisuje pierwszych 10 lat dążenia Władysława Łokietka do objęcia polskiego tronu po śmierci Przemysła II.
Występują postacie historyczne, ciekawe opisy zwyczajów w tamtych czasach /XIII w./
Pomimo opasłych tomów, trudno się oderwać od czytania.
Polecam - dodatkowo powtórka z historii Piastów podana ciekawie.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2513  
Nieprzeczytane 10-02-2017, 21:40
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech nutaDO proponuje, ja uzupełniam

Elżbieta Cherezińska - Korona śniegu i krwi <--- czyta Roch Siemianowski

Pierścień, który zmyje klątwę...
Miecz, który skłóci śmiertelnych...
Orzeł, który przebudzi królestwo.


Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze soba Piastowie.
Od wielu lat Polska nie ma króla, a tron pozostaje pusty.
Na horyzoncie pojawia sie nadzieja — skromny kantor Jakub Swinka odczytuje klątwę i jako pierwszy dostrzega księcia, który może ją odwrócic. Książę Starszej Polski Przemysł II spędza czas na turniejach i w poszukiwaniu rycerskich laurów.
Na opustoszały królewski tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców.
W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokól młodego księcia.Swięte księżne, grzeszni książęta i szlachetni rycerze.
Jaką rolę odgrywa wielki ród Zarembów o skrzętnie skrywanych początkach? Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo w wiecznym mroku?
Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2514  
Nieprzeczytane 19-02-2017, 19:18
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK Pełna ciepła opowieść pozwalająca uciec od rzeczywistości.

Lucy Dillon - Szczęśliwe zakończenie <--- czyta Agata Pruchniewska

Kiedy Anna obejmuje posadę kierowniczki księgarni, ma wrażenie, iż spełniły się wszystkie jej marzenia. I nie tylko dlatego, że dzięki nowej pracy ma szansę uciec od trójki niesfornych pasierbic i dokazującego dalmatyńczyka.
Spisane na kartach lektur z dzieciństwa opowieści o miłości, przygodach, tajemniczych ogrodach, zgubionych psach, złych czarownicach i ogromnych brzoskwiniach ożywiają nie tylko zaniedbaną księgarnię – ich urok porywa także Annę i jej klientów.
Temu czarowi nie jest w stanie się oprzeć nawet najlepsza przyjaciółka Anny – Michelle, która absolutnie nie chce uwierzyć w prawdziwą miłość i księcia z bajki.
Czy mądrość i magia zawarte w opowieściach z księgarni pomogą obu przyjaciółkom – i ich bliskim – odnaleźć własne szczęśliwe zakończenie?
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2515  
Nieprzeczytane 19-02-2017, 19:49
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Skończylam Szwedzkie kalosze- mam takie same odczucia jak Elizka-generalnie słaba- i proza tez nienajlepsza-czytałam i czytałam- skończyc nie mogłam.Ale jakoś poooooooooooszlo.
Natomiast polecam Krajewskiego "Mock"-pierwsze sprawy w przedwojennym Wrocławiu-blyskotliwa narracja, swietna znajomość tamtejszych realiów(takie mam odczucie- bo przeciez nie poznalam Braslau AD 1913).Czyta sie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2516  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 17:02
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Charlotte Link

To jedna z najpopularniejszych współczesnych niemieckich pisarek, autorka powieści obyczajowych oraz thrillerów psychologicznych.
Jest Niemką, ale akcja wielu jej książek toczy się w Wielkiej Brytanii.

Polecam jej "Drugie dziecko".
Początek powieści- lato 1940 roku, gdy Niemcy bombardują Londyn. Bohaterka powieści, 11-letnia Fiona, jest odsyłana przez rodziców na wieś ze zrujnowanego miasta. Towarzyszy jej 7-letni niedorozwinięty chłopiec sierota, Brian. Nie ma nikogo na świecie, w jego dom trafiła bomba, wszyscy zginęli pod gruzami. Ponieważ rozpaczliwie trzyma się rękawa Fiony, więc jedzie wraz z nią przebywa na wsi. U bardzo niechętnej, nieprzyjaznej rodziny.
Jest niemową. Zna i potrafi wymawiać tylko imię Fiony. Tylko ją kocha i "klei" się do niej. To jego cały świat.
Gdy Fiona musi wracać do rodziców, chłopiec zostaje sam. A ona przyrzekła mu, że wróci i się o niego zatroszczy.
Nie dotrzymała słowa, z różnych powodów. Była wtedy dzieckiem. Ale później... przez sześćdziesiąt pięć lat ?
Gdy już został, po tragicznych przejściach, umieszczony w zakładzie opiekuńczym. Nawet nigdy go nie odwiedziła.
Skutki tego były tragiczne.

Ciekawa powieść, trzyma w napięciu. I czytelnika w nieświadomości: "kto zabił..". Wprawdzie poszczególne wątki są dość skomplikowane,
i choć akcja powieści obejmuje prawie sto lat, to jednak...
Autorka umiejętnie tworzy zdania, rozdziela akapitami. Żadnych wulgaryzmów, których tak nie lubię. Bardzo dobrze się czyta.

Przeczytałem też inną książkę Charlotty Link - "Lisia dolina".
Tak samo dobra, a może i lepsza!

Ostatnio edytowane przez Stefan : 20-02-2017 o 19:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2517  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 19:37
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
To jedna z najpopularniejszych współczesnych niemieckich pisarek, autorka powieści obyczajowych oraz thrillerów psychologicznych.
Jest Niemką, ale akcja wielu jej książek toczy się w Wielkiej Brytanii.

Polecam jej "Drugie dziecko".
............................


Przeczytałem też inną książkę Charlotty Link - "Lisia dolina".
Tak samo dobra, a może i lepsza!

To prawda co napisałeś Stefanie o Charlotcie Link.
Pisaliśmy wiele razy o książkach tej autorki.
Korzystając z okienka
"Przeszukaj ten wątek" ,
u góry każdej strony,
/czego od niedawna się nauczyłam się ,korzystając z czyjejś podpowiedzi/

można się przekonać :

http://www.klub.senior.pl/search.php...rchid=19207563

/wchodzą wszelkie posty ze słowem link, także i te niedotyczące pani Charlotty/

Oczywiście to bardzo dobrze Stefanie,że przypominasz Charlottę Link i także polecasz jej książki.

Serdecznie pozdrawiam.

Też ją lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2518  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 20:21
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech u mnie nowość

Hanya Yanagihara - Małe życie <--- czyta Leszek Filipowicz

Zachwycająca powieść o przyjaźni poddanej ogromnej próbie. Oto historia życia czterech przyjaciół – ich niełatwe dojrzewanie, ogromne sukcesy, bolesne wybory i tyrania pamięci, od której nie sposób czasem się uwolnić… To również opowieść o jednym z najbardziej fascynujących miast świata – Nowym Jorku – który jest piątym, równorzędnym bohaterem książki.

"Wyśmienita, niepokojąca powieść, która z portretu pokolenia zmienia się w mroczną, choć przepełnioną czułością historię. To poruszające studium ludzkiego okrucieństwa ma bowiem kontrapunkt: pokrzepiającą moc przyjaźni."
- The New Yorker
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2519  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 20:39
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Stefan proponuje, ja uzupełniam

Charlotte Link - Ciernista róża <--- czyta Marta Grzywacz

Karin Palmer, była nauczycielka z Berlina, ogarnięta chęcią zmiany dotychczasowego życia, decyduje się wyjechać na angielską wyspę Guernsey, gdzie przed laty spędziła cudowne wakacje.
Na miejscu okazuje się niestety, że pokój który zarezerwowała, został oddany komu innemu i kobieta nie ma się gdzie podziać. Przez przypadek trafia do uroczego domu z ogrodem pełnym róż, który należy do 71-letniej Beatrice Shaye.
Karin ulega urokowi staruszki, jej pięknego ogrodu i eleganckiego, przytulnego domu. Między kobietami szybko nawiązuje się serdeczna przyjaźń mimo dzielącej je różnicy wieku. Ich rozmowy stają się coraz bardziej intymne i szczere. Beatrice powoli zaczyna opowiadać o przeszłości. Nie mówi jednak wszystkiego.
Jednak w chwili, gdy policja zacznie znajdować zwłoki kolejnych zamordowanych osób, Beatrice będzie musiała komuś zaufać. Jej wybór pada na Karin…
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2520  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 13:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

A ja odkurzyłem właśnie Dekamerona i czytam sam
Wśród nowości z kraju i ze świata od czasu do czasu dobrze sięgnąć po starocie w przyzwoitym tłumaczeniu.

Najlepszego!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.