menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-03-2019, 10:35
~gość: 94.254.207.xxx's Avatar
~gość: 94.254.207.xxx
 
Posty: n/a
Post Zdrowa żywność coraz popularniejsza wśród Polaków - komentarze


Komentarz do artykułu: Zdrowa żywność coraz popularniejsza wśród Polaków
--------------------
wreszcie! ja od dawna zwracałam uwagę na zdrowe odżywianie i traktowano mnie jak jakąś nawiedzoną. teraz wszyscy to robią, choć szkoda że dla mody a nie z rozwagi. no może i tak lepiej tak niż wcale. i jeszcze tylko z otyłością po 50 powinniśmy częściej walczyć i nie uważać tabletek jak iqgreen za zło, bo one i naturalne i skuteczne są, przebadane z atestem. Bo głodówka jako alternatywa to też zło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-03-2019, 15:07
Grażka53 Grażka53 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Katowice, Śląsk, Polska
Posty: 222
Domyślnie

Kiedyś była tylko zdrowa żywność, wszystko naturalne, bez chemii i tych wszystkich ulepszaczy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 12:24
Alina121 Alina121 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Kraków
Posty: 28
Domyślnie zdrowie

Zdrowa żywność i kontrola organizmu to podstawa, bez tego ani rusz. Sama regularnie mierzę temperaturę i ciśnienie, żeby od razu się zorientować w razie czego. Fajne urządzenia są dostępne na stronie diagnosis, dają wiarygodne pomiary nie tak jak niektóre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-12-2020, 19:38
dalaya dalaya jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Kraków
Posty: 3
Domyślnie

dla mnie już od lat zdrowe jedzenie to podstawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-12-2020, 10:36
klein.ashton klein.ashton jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 4
Domyślnie

Coraz więcej osób wybiera właśnie zdrowsze zamienniki, co jest bardzo dobrą decyzją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 09:25
kwikkwik kwikkwik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2021
Posty: 8
Domyślnie

zdrowa żywnośc jest coraz bardziej popularnijesza ale droższa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-05-2021, 10:23
zbig1niew zbig1niew jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Najgorsze jest to, że większość z nas w ogóle nie czyta etykiet, wystarczy napisać na opakowaniu zdrowa żywność i już większość kupuje nie zwracają uwagi na to, że to ten sam produkt co stoi obok tylko z nową etykietą.



________________
ACCO - Księgowość uproszczona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-07-2021, 14:18
PatrycjaNowak PatrycjaNowak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 15
Domyślnie

W wielu przypadkach producenci żywności wykorzystują modę na eko i pod pozorem zdrowej żywności próbują sprzedawać coś co taką żywnością nie jest. Z tego punktu widzenia najważniejsze jest opakowanie, musi zachęcić do zakupu. A to co jest w środku jest mało istotne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-08-2021, 19:28
mario1234 mario1234 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: łodż
Posty: 35
Domyślnie konopie - samo zdrowie

polecam wprowadzić do diety produkty z konopi ! Konopie to nasz polski super food ! Korzystaj z natury i jedz to co jeszcze człowiek nie popsuł przez GMO. Zawsze bio , to roślina która rośnie bez nawożenia herbicydów i pestycydów .
nasiona z konopi mają nawet 40% białka identycznego jak w mięsie. To jedyna roślina, której białko składa się z 20 aminokwasów, inaczej nazywamy je białkiem pełnowartościowym. Jego przyswajalność jest także kilkukrotnie lepsza niż np sojowego, ponieważ konopie nie zawierają inhibitorów i oligosacharydów można z nich zrobić pyszne roślinne mleko tu fajny przepis https://konopiafarmacja.pl/blog/najl...aleo-b121.html i trochę wiedzy na temat tej rośliny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-09-2021, 22:14
aurelia66 aurelia66 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 42
Domyślnie

Oczywiście, że tak bo Polacy sa coraz bardziej świadomi i rozumnie sięgają po najwyższa jakość produktów czy to w kwestii żywności czy uzupełnienia diety. Coraz więcej osób poza zdrowym trybem życia, dba o organizm również przez probiotyki. I ja i mąż stosuje regularnie czy lato czy zima sanprobi osteo, bo wiemy że marka robi produkty wysokiej jakości, dlatego mówi się że jest ekspertem w probiotykoterapii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-10-2021, 20:42
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Na pewno jest to niezwykle ważne, ale przede wszystkim ten cały łańcuch dostaw powinien już zacząć się od rolnictwa. Na pewno mogę każdemu polecić bardzo ciekawy artykuł https://odkrywcy.pl/owies-gluchy-co-...-nim-wiedziec/ z którego każdy zainteresowany dowie się czym jest owies głuchy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-10-2021, 16:28
kasandra kasandra jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 60
Domyślnie

Zdrowa żywność to nie wszystko - należy też zadbać o zdrowe nawyki higieniczne przy przygotowywaniu jedzenia oraz jego spożywaniu. Tyle się ostatnio mówi o tym jak poprawnie myć ręce - oraz że chociażby w ogóle powinno się to robić(!) ale czasami bez skutku. Dorosłych już raczej nie nauczymy, ale znalazłem fajny plakat dla dzieci, który można powiesić na przykład w łazience, zobaczcie sami: https://www.bezowsikow.pl/bundles/ap...pdf?1624029701
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-11-2021, 15:52
mario1234 mario1234 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: łodż
Posty: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grażka53
Kiedyś była tylko zdrowa żywność, wszystko naturalne, bez chemii i tych wszystkich ulepszaczy...
to prawda ciężko znaleźć coś bez chemii i GMO !
dlatego polecam wprowadzić do diety produkty z konopi !
Konopie to nasz polski super food ! Korzystaj z natury i jedz to co jeszcze człowiek nie popsuł przez GMO. Zawsze bio , to roślina która rośnie bez nawożenia herbicydów i pestycydów .
Nasiona z konopi mają nawet 40% białka identycznego jak w mięsie. To jedyna roślina, której białko składa się z 20 aminokwasów, inaczej nazywamy je białkiem pełnowartościowym. Jego przyswajalność jest także kilkukrotnie lepsza niż np sojowego, ponieważ konopie nie zawierają inhibitorów i oligosacharydów można z nich zrobić pyszne roślinne mleko .... ja osobiście bardzo lubię olej konopny ten lekko słonecznikowo orzechowy smak bardzo pasuje mojemu podniebieniu !!!
polecam jak ktoś jest z Poznania zajść do Konopnej Farmacji w Poznaniu super jakości towar świeży z małym manufaktur a jak ktoś ma daleko mają tez sklep online https://konopiafarmacja.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-11-2021, 13:35
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Bardzo się cieszę, że coraz więcej ludzi interesuje się zdrową żywnością. Sama od dłuższego czasu korzystam z oferty sklepu https://fitorsweet.pl/produkty-zbozo...o-bezglutenowe gdzie zawsze znajdę potrzebne produkty takie jak pieczywo bezglutenowe czy mąka amarantusowa które pozwalają mi przyrządzić zdrowe posiłki dla całej rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-01-2022, 10:41
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Na pewno społeczeństwo jest bardziej świadome i też im więcej zarabia, tym bardziej dba o jakość produktów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-02-2022, 09:17
Wanda60 Wanda60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 29
Domyślnie

Polecam zakupy przez internet. Jest kilka fajnych sklepów ze zdrową żywnością. Robię zakupy raz w miesiącu, mam dostarczone prosto do domu, a ja nie muszę nieść ciężkich siatek przez miasto. W sklepie kupuję zawsze suszone owoce, mąki, kasze, orzechy, oleje soki, a nawet herbaty ziołowe. Bardzo mi smakują i wiem, że są ze sprawdzonego źródła, nie zawierają plastiku itp. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-02-2022, 13:44
wawdgg6 wawdgg6 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 94
Domyślnie

Ja ostatnio właśnie zaczęłam używać więcej warzyw w kuchni i tak właśnie wpadłam na przepis z bakłażanu. Polecam wam przeczytać przepis na grandmag.pl Jak dla mnie jest one bardzo dobry i szybki w przygotowaniu. Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 17-11-2022, 14:38
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

W sumie to tak, to jest akurat prawda, że coraz więcej nas sięga po zdrowe produkty. Przede wszystkim to co widać to to, że się zwiększyła świadomość nasza co do zdrowego żywienia i jest to fajne. Sama staram się wyszukiwać wartościowe składniki, chociażby teraz znalazłam sklep sklep grzybysuszone-sklep.pl, gdzie można kupić liofilizowane owoce i również suszone grzybki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-03-2023, 20:02
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Moim zdaniem sklepy LUBI w województwie warmińsko-mazurskim, to idealne miejsce dla osób szukających sklepów spożywczych z żywnością od lokalnych producentów. Sklepy są czynne 7 dni w tygodniu, a do tego oferują szeroką gamę produktów w atrakcyjnych cenach. https://lubisklep.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-04-2023, 10:37
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wanda60
Polecam zakupy przez internet. Jest kilka fajnych sklepów ze zdrową żywnością. Robię zakupy raz w miesiącu, mam dostarczone prosto do domu, a ja nie muszę nieść ciężkich siatek przez miasto.


W internecie obecnie sprzedają lichy towar ...Lepiej kupować w sklepach w małych opakowaniach .
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.