menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-11-2014, 06:47
Jadwiga62 Jadwiga62 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Ruda, Śląsk, Polska
Posty: 68
Domyślnie Zdolność kredytowa


Czy mając emerytury około 1600 zł brutto otrzymam kredyt na 20 tys zł na około 5-6 lat? Dodam, że jestem w wieku 64 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-11-2014, 17:37
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Szansa jest, chociaż banki mogą krzywo patrzeć na Twój wiek. Ale jak nie dopytasz to nie będziesz wiedział. Pod względem finansowym spokojnie powinnaś sobie poradzić przy takim okresie kredytowania. Podpytaj jeszcze ewentualnie na tym forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl/f127/ (tylko pytanie będziesz musiałam tam zadać według przyjętego schematu). Wszystko odbywa się anonimowo - więc nie musisz się obawiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-12-2014, 19:23
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

I co udało Ci się to załatwić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-12-2014, 17:40
Miet Miet jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Górny Śląsk
Posty: 16
Domyślnie

Takie kwoty to udzielają bez problemów. Chyba że masz jakieś inne obciążenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-02-2018, 14:39
cudak3 cudak3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 65
Domyślnie

CO do obciążeń, to jest wiele innych alternatyw na to aby uzyskać gotówkę. U nich możesz spróbować https://www.speedcashpolska.pl/jak-o...w-niesolidnych Mają w swojej ofercie pożyczkę pod zastaw samochodu, nieruchomości itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-03-2018, 08:11
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

O zdolność kredytową trzeba cały czas dbać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-04-2018, 13:53
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Nie biorę kredytów bo nie mam pieniędzy na kredyty
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-02-2019, 13:09
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Nie biorę kredytów bo nie mam pieniędzy na kredyty

No coż. I tutaj masz rację. Jesli ktoś decyduje się na kredyt to powinien mieć pewność, ze będzie ten kredyt w stanie w przyszłości spłacic.A nie brać bo po prostu ma na to szansę i mu daja kasę..... Kredyty to nie zabawa i trzeba wszystko przekalkulować.

W wielu jednak przypadkach taki kredyt jest pomocny, przy rozwijaniu firmy albo jesli chcemy kupić mieszkanie.

Ze swojej strony mogę polecić ten portal:
https://www.futurecapital.pl/pozyczki-pozabankowe

Jest tutaj możliwość skorzystania z pożyczki społecznościowej, a taką pożyczkę można dostac o wiele łatwiej niż kredyt w banku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-07-2019, 09:12
Lary Lary jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 30
Domyślnie

Od siebie dodam, że gdy zaciągamy pożyczkę, niezależnie od tego czy to są pożyczki prywatne czy z banków - należy dokładnie przeczytać umowę. Od tzw deski do deski. Jest to niezwykle istotna kwestia w kontekście przyszłych kosztów - mam tutaj przede wszystkim koszta manipulacyjne.

Polecam zerknąć sobie również tutaj:
https://pozyczkaportal.pl/kredyt-got...z-zaswiadczen/

Wiele firm obecnie udziela pożyczek bez konieczności podania zaświadczeń o dochodach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-08-2019, 13:37
Meddeline Meddeline jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice
Posty: 91
Domyślnie

Ciężko stwierdzić bo zdolność kredytowa nie zależy tylko od wieku i dochodów, ale również miesięcznych wydatków i innych zaciągniętych zobowiązań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-08-2019, 13:57
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Bardzo ważny jest wiek. Zwłaszcza przy wysokich zobowiązaniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 13:24
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

W jaki sposób oblicza się taką zdolność kredytową, z takim pytaniem kierować się do banku, chodzi mi o porównanie ofert, na które można się zdecydować. By zmniejszyć ratę ważny jest wkład. Zdziwił mnie artykuł o mieszkaniu bez wkładu własnego http://finansierra.pl/blog/kredy-na-...go-czy-mozliwy nie wiedziałam, że tak można. Poza tym oszczędności bardzo się przydają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-11-2019, 19:06
ewa_molenda ewa_molenda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 2
Uśmiech

Zdolność kredytowa to naprawdę kluczowa kwestia w przypadku starania się o finansowanie zewnętrzne. Każdy, kto chce pożyczyć nie tylko większą gotówkę na zakup nieruchomości, a także na bieżące potrzeby, musi spełnić parę warunków. Przede wszystkim warto mieć stałą pracę. Inaczej będziemy w stanie otrzymać jedynie jakieś marne chwilówki. Druga sprawa - to trzeba mieć pozytywną historię kredytową. Nie można mieć nie zapłaconych rat innych kredytów, czy innych zobowiązań, ponieważ to skutkuje zgłoszeniem do rejestru dłużników. A to zaburza naszą zdolność kredytową. Te ciekawe informacje wyciągnęłam z artykułu: https://www.twojapierwszapozyczka.pl...zyczki-online/. Trzecia rzecz - kwestia comiesięcznych obciążeń naszego domowego budżetu - spłata kart kredytowych, ilość osób na utrzymaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 15-02-2020, 22:35
Meddeline Meddeline jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice
Posty: 91
Domyślnie

Owszem, zdolność jest bardzo ważna i trzeba pamiętać też o tym, że wpływa na nią nie tylko wysokość wynagrodzenia czy historia kredytowa, ale również wiek, stan cywilny oraz liczba osób na utrzymaniu.
Jednak przed zaciągnięciem kredytu trzeba zastanowić się też nad innymi kwestiami, o których tutaj piszą. Na początku warto sobie zadać pytanie, czy w ogóle stać cię na taki kredyt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-02-2020, 01:11
Adrian23 Adrian23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: dwadwadawdaw
Posty: 3
Domyślnie

W sprawach kredytowych rekomenduje spotkać się z Niezależnym Doradcą Finansowym z Poznania https://kredytypoznan.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-03-2020, 12:05
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

Moja babcia miała podobny problem. Chciała uzyskać finansowanie na leczenie, ale nie wiedziała, gdzie ma się udać. I powiem wam, że Doradca Kredytowy Warszawa https://biurokredytowe.warszawa.pl/ jej pomógł. Gdyby nie on, pewnie nie mogłaby się wyleczyć. Emeryturę miała niższą, ale potrzebowała też mniej pieniędzy. Na szczęście wszystko się udało, dziś babcia ma 70 lat .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-08-2022, 16:39
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

W sytuacji pożyczania pieniędzy ogromna rzesza ludzi ma problemy spłacaniem w terminie dlatego w takiej sytuacji konsolidacja kredytów firmowych Gdańsk na pewno będzie najlepszym rozwiązaniem i bardzo polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-10-2022, 21:57
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Moim zdaniem w pożyczkach nie ma niczego złego, zwłaszcza jestli spłaca się je w terminie. Mnie interesuje pożyczka na smartfona, bo mój stary telefon się popsuł, a nie chciałabym tracić kontaktu ze światem. Wiem, że taką pożyczkę mogę dostać tutaj https://taktofinanse.pl/pozyczki/pozyczka-na-smartfona
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Karta kredytowa: korzyści i zagrożenia - komentarze 80.238.64.xxx Ogólny 2 07-09-2021 12:38
Karta kredytowa: jak kontrolować zadłużenie - komentarze elzbietab44 Ogólny 4 20-04-2021 15:17
Edukacja zwiększa zdolność do radzenia sobie z demencją - komentarze sarna2 Ogólny 8 30-03-2017 15:09
Kredytowa oferta dla seniora - komentarze ania4810 Ogólny 0 27-01-2011 23:53
Karta kredytowa – pułapka czy źródło korzyści dla posiadacza? - komentarze prawie_senior Ogólny 31 21-09-2009 23:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.