menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 20:27
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

no tak od starożytności minęło trochę czasu teraz nie ma ról toteż czy mężczyzna czy kobieta realizuje swój potencjał.
Ma równe prawa z mężczyzną i o te prawa nie musi walczyć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 20:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Nie odbiegając od tematu i z całym szacunkiem do kobiet, bardziej przyziemne sprawy po zejściu z obłoków. Jak kobiety się szanują i wykorzystują swoje wykształcenie dające wymarzony status społeczny a także tak oczekiwaną niezależność świadczy ostatnia sprawa pani prokurator od Amber Gold albo bardziej przyziemna z ostatniej chwili jeszcze ciepła.
Będąc aktualnie na wymarzonej pierwszej (!!) kuracji z NFZ najbardziej mi się podobała wizyta inicjacyjna u lekarza. Według zalecenia mojej wspaniałej lekarki rodzinnej chciałem pani doktor pokazać aktualne wyniki badania krwi, prześwietlenia, rezonansu magnetycznego a pani z miłym uśmieszkiem mi mówi, że ona na tym się nie zna i nie umie tych badań czytać i ją interesuje co napisano we wniosku dwa lata temu. A w ogóle, że jej zajmuję czas a moje dolegliwości „to druga młodość”. Jakież było moje zdziwienie i relacja, kiedy od niej wyszła moja małżonka, „komercyjna”, normalnie panie nie ta baba. Elokwentna, do rany przyłożyć to gangrena murowana. O innych paniach kuracjuszkach „wyzwolonych” nawet nie wspomnę. Ktoś kiedyś powiedział, że „człowiek ma tyle i jest tyle wart ile potrafi od życia wziąć”.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 21:13
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

SOphia,,,, dziękuję za miłe słowa,,, ale prostuję, że nie jestem Ślązaczką,,,,i nigdy na Śląsku nie mieszkałam,,, kiedyś jeździłam tam do rodziny zmarłego męża , ,..osobiscie też podziwiałam nieraz kobiety, które tam poznałam,.dzisiaj wiele z nich mieszka na stałe w Niemczech,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 21:21
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
mężczyźni rządzą światem, a nimi i polityką rządziły kobiety. Teraz już takich ról nie spełniają a czemu można się domyślić...

Tak, znam te powiedzenia o szyi rządzącej głową i o tym, że gdyby nie chciwość kobiet, to mężczyźni nie musieliby o nic zabiegać.

Spełniam taką rolę, jaką potrafię, chcę i mogę. Nie muszę nikomu nic udowadniać, potrafię się o siebie zatroszczyć i lubię, kiedy ktoś troszczy się o mnie. I nic a nic mnie nie obchodzi jakiej roli "teraz" nie spełniam. Wystarczy mi, że decyduję o sobie i swojej rodzinie.

ps

Wolę być dwugłowym smokiem, niż samą szyją
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 21:34
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jarku,,, takie podejście lekarzy do tych ubezpieczonych i komercyjnych,,, to niestety standard niezalezny od płci,,,
mamy to na codzień,,,,ale podejście pacjenta do lekarza tez działa w obu kierunkach,,,
Wykorzystywanie stanowisk i głębokie kieszenie ,..to niestety codzienność panów na stołkach ,,, tylko jest tak częsta, że już się o tym nie pisze,,,

Zacytuję może fakt ujawniony przez Magdalenę Środę w rozmowie z jednym z szefów bardzo męskiego ministerstwa,
który na początku swojej kadencji oświadczył, że będzie zatrudniał kobiety.
M. Sroda zapytała, czy dba o ich prawa, akceptuje parytety,..
Odpowiedział; nie,,,jestem przeciwnikiem sztucznych mechanizmów wyrównywania praw,
To skąd ten nacisk na zatrudnienie kobiet?
odp. Stawiam nie na równość,ale na różnorodność,
W zespołach mieszanych lepiej pracują,, a to się opłaca,...

Taki wywiad opublikowano w ''Pulsie Biznesu'' w dn, 16 list, 2011 r, zatrzymałam sobie ten kawałek gazety,,,, daje duzo do myślenia,..
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 22:03
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał zenn
Tak, znam te powiedzenia o szyi rządzącej głową i o tym, że gdyby nie chciwość kobiet, to mężczyźni nie musieliby o nic zabiegać.

Spełniam taką rolę, jaką potrafię, chcę i mogę. Nie muszę nikomu nic udowadniać, potrafię się o siebie zatroszczyć i lubię, kiedy ktoś troszczy się o mnie. I nic a nic mnie nie obchodzi jakiej roli "teraz" nie spełniam. Wystarczy mi, że decyduję o sobie i swojej rodzinie.

ps

Wolę być dwugłowym smokiem, niż samą szyją



Popieram Zeniu w całej rozciągłości Twoją postawę.
Najważniejsze, że umiemy znaleźć się w kazdej sytuacji, z którą przychodzi nam się zmierzyć.
Powiedzenia, jak wiele mają dwa oblicza i rodziły się w różnych środowiskach i etapach rozwoju związanego z czasem, w którym przyszło nam żyć.

Nasze pokolenie wyrosło w czasach, kiedy udostępniono nam szkoły, pracę, możliwość samorealizacji,...czego jeszcze nasze matki nie miały,,,
Samodzielność, pracowitość, gospodarność,.. oderwanie się od zależnosci mężczyzny,,,,osobiście tego mnie nauczono i tak chciałam żyć.
Środowisko, w którym się obracałam ukształtowało mnie i nauczyło , ze jezeli chcę być sobą muszę liczyć tylko na siebie.
Kobieta musi być pewna siebie i ciekawa świata.
Uległość, brak poczucia własnej wartości, w oczach mężczyzn
obniża jej wartość.
Kobieta jest silna, a siła w niej tkwiąca często ujawnia się w chwilach dla niej wydawałoby się ''bez wyjścia'',..w większości
kobiety sobie radzą w trudnych wyzwaniach losu.

Mężczyźni?,,, Moze spójrzmy na nich kiedy zabraknie im kobiety, kiedy są samotnikami, starszymi panami pozostającymi po śmierci żony,,,

Mam takich w swoim osiedlu,,,,, obraz nędzy i rozpaczy,,
jeżeli mają pomoc dzieci,,,, jakoś żyją w miarę przyzwoicie,..
inaczej,,,,porównuję ich do bezradnych, zaniedbanych dzieciaków. I gdzie to macho pozostało?,... zastanawiam się nieraz,...bo znam ich od 40 kilku lat,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 22:21
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Każdy człowiek ma prawa takie same a stawiać można a nawet trzeba na różnorodność w pracy zespołowej.
Parytet, równość ...czy można wprowadzać równość między
kobieta = mężczyzna ? )))

Cytat:
Stawiam nie na równość,ale na różnorodność,

to o tym mówi szef bardzo męskiego ministerstwa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 22:28
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

No właśnie, lekarze..moje traumatyczne doświadczenia dotyczą ginekologów (wybaczcie profil zagadnienia). Najbardziej nieprzyjemna, okrutna wręcz była kobieta. Najbardziej nie kompetentni byli mężczyźni.

Badania na próbce 10 przypadków losowo wybranych Żartuję, ale tak to wyglądało. Kobieta była oschła, nieprzyjemna, ale trafnie oceniła sytuację. Mężczyźni byli mili, empatyczni, ale diagnostycznie do kitu. Moje obserwacje dotyczą głównie przypadków opieki prywatnej, w Polsce i za granicą. Ale, ale! Ta nieprzyjemna aczkolwiek kompetentna pani doktor, to przypadek polski i państwowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 22:31
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Chcę abyś wiedziała, że nie jestem przeciw żadnym, powtarzam żadnym waszym postulatom, przedstawiam tylko swoje obiektywne albo jak kto woli subiektywne zdanie, które nikogo nie powinno interesować.

to po co pisać tu skoro nikogo nie powinno interesować no chyba, że to taki lans to jest
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 22:45
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Mężczyźni?,,, Moze spójrzmy na nich kiedy zabraknie im kobiety, kiedy są samotnikami, starszymi panami pozostającymi po śmierci żony,,,

Mam takich w swoim osiedlu,,,,, obraz nędzy i rozpaczy,,
jeżeli mają pomoc dzieci,,,, jakoś żyją w miarę przyzwoicie,..
inaczej,,,,porównuję ich do bezradnych, zaniedbanych dzieciaków. I gdzie to macho pozostało?,... zastanawiam się nieraz,...bo znam ich od 40 kilku lat,

Tacy o których wspominasz to...mężczyźni którym matkowała żona.
Kobiety bardziej są przystosowane do samodzielnego życia
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 00:02
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Artfilko, ale dlaczego nie traktować równo mężczyzny i kobiety,,?
Swego czasu robiono statystykę płac, w przedsiębiorstwach gdzie na tych samych stanowiskach zatrudnione są kobiety i mężczyźni,,,, część kobiet miała nawet lepsze wykształcenie od zatrudnionych tam mężczyzn,,, i okazało się , ze za taką samą pracę kobietom płacono około 20% mniej,,,,
Obecnie stosuje się politykę tajemniczości wypłat,,,
prawie nigdzie nikt nie wie ile dostaje kolega czy koleżanka zatrudniona obok na tym samym stanowisku,,,
Ale fakty wskazują przeważnie niekorzystnie dla kobiet.


Badania przeprowadzone przez firmę Indicator wskazują, ze 4/5 kadry kierowniczej w badanych firmach stanowią mężczyźni,
tylko 8% firm deklarowało, ze prowadzi monitoring różnic płac między mężczyznami i kobietami,,,
A zatrudnienie niepełnosprawnych?
Tylko nieliczne mają stanowiska przystosowane dla ludzi na wózkach, czy niedosłyszących.

Różnorodność---tak -ale różnicowanie nie powinno mieć miejsca.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 00:31
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Artfilko, ale dlaczego nie traktować równo mężczyzny i kobiety,,?
Swego czasu robiono statystykę płac, w przedsiębiorstwach gdzie na tych samych stanowiskach zatrudnione są kobiety i mężczyźni,,,, część kobiet miała nawet lepsze wykształcenie od zatrudnionych tam mężczyzn,,, i okazało się , ze za taką samą pracę kobietom płacono około 20% mniej,,,,
Obecnie stosuje się politykę tajemniczości wypłat,,,
prawie nigdzie nikt nie wie ile dostaje kolega czy koleżanka zatrudniona obok na tym samym stanowisku,,,
Ale fakty wskazują przeważnie niekorzystnie dla kobiet.


Badania przeprowadzone przez firmę Indicator wskazują, ze 4/5 kadry kierowniczej w badanych firmach stanowią mężczyźni,
tylko 8% firm deklarowało, ze prowadzi monitoring różnic płac między mężczyznami i kobietami,,,
A zatrudnienie niepełnosprawnych?
Tylko nieliczne mają stanowiska przystosowane dla ludzi na wózkach, czy niedosłyszących.

Różnorodność---tak -ale różnicowanie nie powinno mieć miejsca.

Dobrze, że różnice w płacach zauważono
a kto takie coś ...różnicowanie wymyślił nie wiem.
Nawet nie wiedziałam, że tak traktuje się kobiety tylko dlatego, że jest kobietą.

To, że nie może być równości
Kobieta = Mężczyzna bo to dwie różne "konstrukcje" i psychiczne i fizyczne. Równo traktowanie nie wykazuje "gorsza" ....i o to chodzi o wykazywanie poprzez płace..gorsza.
Jest to zaniżanie wartości.
Kadra kierownicza..mężczyźni być może dlatego, że kobiecie trudniej pogodzić dom i pracę na tym stanowisku.

No a zatrudnianie niepełnosprawnych...leży i zakładów pracy brak. Szansę na pracę mają osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności bo są jakieś tam korzyści dla pracodawcy z lekkim stopniem nie ma szans na pracę.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 20-09-2012 o 01:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 00:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Niestety, nam się wydaje , ze jest wszystko pięknie, ładnie,,,
ale jak zainteresujemy się głębiej i wejdziemy w temat,,, dopiero widać jak jest naprawdę,
Zresztą dotyczy to wielu innych spraw,..
Gdziekolwiek nie zajrzymy to nigdzie, w żadnej dziedzinie nie ma porządku i przestrzegania prawa,,,
Prawo obowiązuje w stosunku do tych najmniejszych,,, to chory kraj,,,

Wczoraj w naszej gazecie wroclawskiej przeczytałam, że w Walbrzychu zatrzymano 2 męzczyzn, którzy wieżli do domu węgiel z biedaszybów, wydobytego z terenów lasów komunalnych, tłumaczyli, ze wydobyli go na wlasne potrzeby , poniewaz brakuje im pieniędzy na kupno do ogrzania mieszkania,,, potraktowano to jako poważne wykroczenie i grozi im kara do 5000 zł
A Amber Gold? Tam można oszukiwać bezkarnie,,,
Czyż to nie chore wszystko? A prawo jednakowe dla wszystkich???
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 01:28
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Droga koleżanko prawo jest i instytucje są.
Ten co umie ominąć prawo "spadnie na cztery łapy".
Prawo jest jednakowe dla wszystkich i może każdy z niego korzystać...kto umie
Cytat:
w Walbrzychu zatrzymano 2 męzczyzn, którzy wieżli do domu węgiel z biedaszybów, wydobytego z terenów lasów komunalnych, tłumaczyli, ze wydobyli go na wlasne potrzeby , poniewaz brakuje im pieniędzy na kupno do ogrzania mieszkania,,, potraktowano to jako poważne wykroczenie i grozi im kara do 5000 zł

ugnębieni ludzie bez grosza, bez pracy zapewne radzą sobie jak mogą no ale ci co ich zatrzymali wykazali się, że pracują.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 20-09-2012 o 01:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 01:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witajcie "Jakempo i Artfilko"popieram Wasze wnioski,jeśli chodzi o prawo.Nie będę tutaj przytaczać Amber Gold bo w końcu sami nieodpowiedzialni LUDZIE ulokowali swoje oszczędności i nie zawsze uczciwie zarobiore.
W jakim państwie maja oszczędności takie % przebicie,tylko u Złodziejii a nie w Szanowanym Banku.
Druga sprawa która mnie dzisiaj zbulwersowała do reszty.
Brak całkowietej odpowiedzialności na jakichkolwiek stanowiskach pracy.
Żaden za nic nie odpowiada i jeżeli ten CHORY KRAJ nie zmieni przepisów Ustaw i Kodeksu Karnego dla wszystkich jednakowo to będzie to nie chory kraj ale dalej wg.Drzewieckiego Dziki Kraj.
Sprawa dalsza.Zabrali Matce bo biedna - dzieci i dali do zastępczej rodziny.
Tam w domu rodzicielskim nie mieli może chrupek,czipsów i nutelli,jak weszli z MOPS_U -ale mieli miłość rodzinną atmosferę.
Oddali obcym i ci Obcy na wyrażne polecenie URZEDASÓW te dzieci zamordowali.
Toć to woła do NIEBA..
Co się dzieje że mordują dzieci a Mordercy chodzą po świecie i śmieją się z prawa tego durnego krajo.
Nie piszę więcej bo mnie jasna holerka weżmie.
Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 07:27
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka
Tacy o których wspominasz to...mężczyźni którym matkowała żona.
Kobiety bardziej są przystosowane do samodzielnego życia
A może nie matkowała, może był podział ról i obowiązków w rodzinie, może to lubili i do tego się przyzwyczaili. Może z tym byli szczęśliwi jak ogromny procent Ślązaczek. Spójrzmy na forum. Ilu tu jest samotnych facetów a ile samotnych kobiet? . Jeden do stu czy raczej jeden do tysiąca. Kobiet które pragną zagłuszyć samotność na forum, w Klubach Seniora, Gorących Serc. Czy wszystkie są takie zadowolone, że nareszcie są wolne. A ile jest takich co zamiast żyć razem ,to żyją obok siebie, bo z piknym nie ma już tematów a uczucie się wypaliło. Nie każdy ma takie szczęście, że ten "drugi" czy ta "druga" jest lepsza. To jest zawsze nieznane. Rozmawiam z wieloma ludźmi i to nie na kongresach tylko w życiu, i słyszę w kolejkach, że jesteście z Waszymi postulatami w mniejszości. Może to jest modny temat ale życie to życie a kongres to kongres i czasem z kongresu się wraca do domu i już nie jesteście sufrażystki tylko normalne kobiety w szlafrokach, papuciach i w szyszkach na głowach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 08:02
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ilu tu jest samotnych facetów a ile samotnych kobiet? . Jeden do stu czy raczej jeden do tysiąca. Kobiet które pragną zagłuszyć samotność na forum,

Tu się mylisz, Jarosławie, to nie samotność powoduje, że kobiety dobrze się czują w sieci, tylko kompetencje komunikacyjne. Mężczyźni wolą środowiska hierarchiczne, gdzie każdy ma swoją pozycję, jest szefem lub podwładnym i zna swoje miejsce. Sieć zaciera różnice, które w realnym świecie są widoczne gołym okiem, daje poczucie równości i to odpowiada kobietom.

Ale masz rację, nie ma jednej recepty na szczęście i związek. Niech każdy żyje tak jak lubi. Tylko nie kategoryzuj, że kobiety powinny to czy tamto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 08:19
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Bardzo to ładnie że Panie tworzą coś z niczego. Tylko komu tak naprawdę potrzebne są takie papierowe łabądki, kwiatuszki i inne duperelki. Kto to będzie trzymał w mieszkaniu i oganiał od kurzu. No i te wiejskie gospodynie dogadzające letnikom i nie tylko. A kto im dogadza? Że pieniążki, owszem ale jakie symboliczne. Być kobietą pracującą, żoną, matką, gospodynią itp., itd. w naszej Kochanej niewątpliwie POLSCE to nadal ciężka sprawa. No chyba że jest się żoną Pana Jarosława (wypowiedź j.w.) POZAZDROŚĆIĆ. Los kobiety nadal w dużej mierze zależy od jej partnera. Nasze córki buntują się. Usiłują lepiej niż my zorganizować sobie życie. Czasem im się udaje ale niewielu. Reszta z zazdrości może tylko porzucać mięsem we własnym gronie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 08:43
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Tak, tak. Nie robi się nic aby umożliwić kobietom większy udział w życiu społecznym i politycznym. Wręcz przeciwnie. Za niesławnej "komuny" każdy większy zakład pracy miał stołówkę, przedszkole i przychodnię lekarską - bezpłatne lub za przysłowiowe grosze. Dostawało się urlop i wczasy pracownicze. Gdzie się to wszystko podziało. Dzisiaj dziewczyna - matka aby utrzymać się w pracy niejednokrotnie całe pobory wydaje na zakup opieki nad dzieckiem. Jednym bo tylko na tyle ją stać. Pracuje w nadgodzinach. Zaległy urlop posiada z kilku lat i nie może go wykorzystać ( również ze strachu przed utratą miejsca pracy). Jest zabiegana i znerwicowana. Można prognozować że 67 rok życia i uwolnienie od pracy zawodowej jest dla niej nieosiągalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 10:21
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

--------------------------------------------------------------------------------

Tak, tak. Nie robi się nic aby umożliwić kobietom większy udział w życiu społecznym i politycznym. Wręcz przeciwnie.


A kto ma to robić za nas? Kobiety, które chcą coś zmienić wokół siebie powinny same sie zorganizować, -
U nas kobiety integrują się w klubach i same zawiązują organizacje pozarządowe.
Taka organizacja jak Demokratyczna Unia Kobiet działająca na terenie całego kraju służy pomocą prawną, organizacyjną i dokumentacyjną jak założyć takie stowarzyszenia,/ czy jak tam sobie kobiety nazwą,/ by działać legalnie i nawet korzystać z funduszy UE.

W naszym dolnośląskim regionie wiele kobiet zrzeszyło się i na wsiach,/ gdzie podglądałam to od początku/ założyły kluby wzajemnej pomocy,,,,na zasadzie organizacji mini żłobków, przedszkoli, czy wywalczyły szkołę w miejscu zamieszkania.

A gospodarstwa agroturystyczne wbrew temu co piszesz, są miejscem coraz bardziej popularnym i jeżeli gospodarzom zależy na pracy i utrzymaniu się z tego,..dbają o wizerunek i dobrze pokażą swoje atuty,,,,, mogą rozwijać się rodzinnie i zapewnić pokoleniom pracę.
Byłam kiedyś w Sudetach na weekendzie w takim agroturystycznym gospodarstwie,-,,wierz mi, że trzeba na długo wcześniej rezerwować tam miejsce,,,,bo gospodarze zapewniają standard pobytu o jakim można pomarzyć,,,, i nie chodzi tu wcale o luksusowe wyposażenie, czy modne wyszukane jedzenie,..
prostota, zdrowe, swoje własne wyroby, przemili gospodarze, -
zapewnienie odpowiedniej swojskiej atmosfery,,,, to atuty i sekret sukcesu,

Najgorszy w każdym wieku jest marazm, oczekiwanie na to, że ktoś za nas coś zrobi,,,
Ponieważ wiele kobiet nie zna własnych pokładów swojej siły i przebicia,,,, po to tworzy się organizacje kobiece, by sobie wzajemnie pomagać, doradzać, wspierać się w potrzebie.

Trzeba tylko chcieć i uwierzyć w siebie.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego nie teraz poszukać drugiej połówki? Razem50plus.pl Miłość, przyjaźń, związki, samotność 42 14-06-2014 18:39
OK, to teraz bedzie łagodniej - dlaczego się nie zgadzam Stalin Społeczeństwo - wątki archiwalne 17 01-02-2010 15:31
Seniorów do sesji zdjęciowych potrzebujemy teraz craftvision Praca, wolontariat 0 05-01-2010 00:31
Czy lubimy teraz flirtować? inka-ni Miłość, przyjaźń, związki, samotność 39 21-06-2009 11:01
Paczków - jaki jest teraz? z centrum opolskie 1 12-01-2009 19:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.