menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 13:45
megarist megarist jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 1
Post Nietrzymanie moczu - komentarze


Komentarz do artykułu: Nietrzymanie moczu
--------------------
[spam]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 17:03
elemeledutki elemeledutki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 2
Post

A mojej mamie pomógł Femurin. Odkąd go bierze jest bardzo zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 21:42
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Fiu, fiu ja bez urządzenia ćwiczyłam mięśnie i żadnego teraz problemu nie mam. Ćwiczenia proste i można je robić w każdym miejscu. A efekt rewelacyjny. Nic mi przy kaszlu i kichaniu nie przeszkadza. A miałam już nieduże kłopoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 23:51
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Polecam http://www.corewellness.pl/flash/,zamówiłam tę płytę,czekałam koło 10 dni i juz ćwiczę.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 23:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Fiu, fiu ja bez urządzenia ćwiczyłam mięśnie i żadnego teraz problemu nie mam. Ćwiczenia proste i można je robić w każdym miejscu. A efekt rewelacyjny. Nic mi przy kaszlu i kichaniu nie przeszkadza. A miałam już nieduże kłopoty.

Na takie przypadłości ,mój ginekolog robi operacje nawet babkom po 80-tce.Proste i skuteczne ponoć.
Nie wiem od czego to zależy.Moja mama ma 92 lata i żadnych kłopotów,a rodziła 3 razy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 23:58
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Poprawiłem ten link:
http://www.corewellness.pl/flash/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 00:00
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie wszystkie dolegliwosci są związane ze sprawami ginekologicznymi.Ja mam problem z kręgosłupem,ktory qrna mi uciska tam gdzie nie trzeba.Ale ćwiczenia wykonuję,nie zaszkodzi.Tez mi neurolog zaprpoponował operację kregosłupa,ale jakos mi się nie spieszy.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 00:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Dzięki Janczar,nie zauważyłam.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 00:15
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Fiu, fiu ja bez urządzenia ćwiczyłam mięśnie i żadnego teraz problemu nie mam. Ćwiczenia proste i można je robić w każdym miejscu. A efekt rewelacyjny. Nic mi przy kaszlu i kichaniu nie przeszkadza. A miałam już nieduże kłopoty.
Ja również ćwiczę mięśnie już od dwudziestu lat. Są to ćwiczenia izometryczne. Trening izometryczny mięśni mogą wykonywać wszyscy gdyż metoda jest tak indywidualna i przystępna że każdy może ją stosować.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 09:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Anielko ,nietrzymane moczu, nie ma nic wspolnego z kregosłupem... Do kregosłupa nalezy przypisac takie objawy- nietrzymanie moczu, ale nie czujesz tego nietrzymania, albo calkowite zatrzymanie moczu- to sa wskazanie do natychmiastowej operacji. babskie ginekologiczne nietrzymanie moczu -cwiczenie polega na bardzo prostych cwiczeniach mięsni- to je znacie- bardzo pomaga - i - nie żartuje- sex , wzmacnia mięsnie miednicy małej- a więc do dzieła..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 16:01
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

babciuelu ! Biorę sobie Twe słowa do serca )
staram się ćwiczenia wykonywać przy radosnej współpracy mojego męża
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 20:41
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jasne- tak trzymac...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 14:58
Lucyna Kulesza Lucyna Kulesza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 1
Post

Witam wszystkie panie, które maja problem z nietrzymnaiem moczu. Polecam Femurin. Działa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-06-2009, 10:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Post

Ja też mam problem z nietrzymaniem moczu,rano wstane to biegiem a i tak jestem mokra.
Kupuje wkładki z Tena ponoć one są refundowane z NFZ,ale na listach refundacyjnych tej dolegliwości nie ma.Jestem po operacji i powinnam sie poddać nastepnej bo to jest dolne i górne trzymanie moczu.
Tak mi to tłumaczył ginekolog,wina ponownego obniżenia macicy.Mój lekarz podpowiedział że jakieś schorzenia neurologiczne są także refundowane-może ktos miał tez takie problemy,bo muszę wiedzieć jasno o co mi chodzi bo ta urzędniczka nie jest za sympatyczna jakby te pieluchy leciały z jej kieszeni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 12:17
gosiulek23 gosiulek23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 2
Domyślnie

Ktoś tu napisał, że pomógł FEMURIN. Mojej mamie też pomógł. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 17:29
Basia_M Basia_M jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Łomna Las
Posty: 4
Post

Dzień Dobry, u mojej mamy problem z nietrzymanie moczu pojawił się kilka miesięcy temu,a nasilił się w wakacje. Schorzenie jest bardzo krępujące zarówno dla niej jak i dla rodziny, która z nią przebywa. Na początku zauważałam lekko mokrą bieliznę i niepokojący zapach moczu w sypialni mamy (mama nie uskarżała się na dolegliwości pęcherza) W fazie późniejszej pojawiło się samoistne opróżnianie pęcherza (co było szczególnie zawstydzające podczas spotkań rodzinnych). Wagę problemu naświetliły dopiero konsultacje z lekarzem prowadzącym i badania urodynamiczne. Aktualnie mama jest na leczeniu zachowawczym m.in Femurin (dobrze go znosi, nie występuje suchość) Dostaje preparat 2x na dobę od września, dawkowanie do końca roku. Jeśli problem będzie się nasilał konieczna będzie operacja ( a o tę niestety trochę się obawiam).Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 14:53
jacekB jacekB jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 4
Post

zCy femurin przepisal lekarz? dobrze zrozumialem? moja malzonka tez zmaga sie z ta hcoroba . chetnai dowiem sei wiecej. pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 23:08
wiseleczka86 wiseleczka86 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łowicz
Posty: 2
Domyślnie

WITAM SERDECZNIE.Moja mama ma ten sam problem co większość Pań,przy tym dodatkową bardzo uciążliwą dla niej dolegliwością jest to,że towarzyszy temu bardzo nieprzyjemny zapach. Jest osąbą,która dba o higiene osobistą,ale to niewystarcza,że się umyje.Za dosłownie godzinę pojawia się ta sama sytuacja. Używa wkładek hig,często je wymienia,ale i one nie daja efektów.Może któraś z Pań zna nazwę jakiś specjalnych podpasek bądz też zna jakąś metodę,która poprawiłaby jej samopoczucie i sprawi,że zniknie uczucie dyskomfortu jakie towarzyszy jej kazdego dnia. Zapomniałam dodać,że mama ma 45 lat,więc jest jeszcze młodaPozdrawiam gorąco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 00:07
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiseleczka86
WITAM SERDECZNIE.Moja mama ma ten sam problem co większość Pań,przy tym dodatkową bardzo uciążliwą dla niej dolegliwością jest to,że towarzyszy temu bardzo nieprzyjemny zapach. Jest osąbą,która dba o higiene osobistą,ale to niewystarcza,że się umyje.Za dosłownie godzinę pojawia się ta sama sytuacja. Używa wkładek hig,często je wymienia,ale i one nie daja efektów.Może któraś z Pań zna nazwę jakiś specjalnych podpasek bądz też zna jakąś metodę,która poprawiłaby jej samopoczucie i sprawi,że zniknie uczucie dyskomfortu jakie towarzyszy jej kazdego dnia. Zapomniałam dodać,że mama ma 45 lat,więc jest jeszcze młodaPozdrawiam gorąco.

Mama to niech maszeruje do ginekologa z tym problemem.
Trzeba wykonać zabieg ( w szpitalu ) i zlikwidować problem a nie szukać podpasek.


Cytat:
Jeśli problem będzie się nasilał konieczna będzie operacja ( a o tę niestety trochę się obawiam).

spoko widziałam osoby starsze po zabiegach. Znieczulenie ogólne i po zabiegu pobyt 3-4 dni w szpitalu. Im szybciej tym lepiej zrobić zabieg i nie bawić się w leczenie prochami.
Ot mięśnie wiotczeją więzadła wydłużają się, macice opada naciska na pęcherz ..no i problem..a co prochy mają do tego to nie wiem.
To jest zabieg wewnętrzny ginekologiczny ..nie tną brzucha
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 01:27
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Przeczytajcie
http://www.uroconti.pl/strony.strona.3.0.html

Operacje, niestety nie zawsze sie udają. Znam takie przykłady.
Specjalne podpaski mozna bez recepty dostać w aptece.
Receptę może wypisać lekarz a NFZ częściowo refunduje.

http://www.tena.pl/

Ważne są także odpowiednie ćwiczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.