menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 18:50
~gość: danmal's Avatar
~gość: danmal
 
Posty: n/a
Domyślnie

...o Amerykanach jankesi.Francuzi to zabojady ,Wlosi makroniarze,a ja wychowany w Kazachstanie na Polaka w Polsce zostalem kacapem.Wy siedzcie tam nad WISLA I NIGDZIE NIE JEZDIJCIE BO ROZNOSICIE LAPOWKARSTWO I LIZUSOSTWO, szkoda gadac,gosc ktory chodzi do cerkwi mowi o mnie kacap,po elementarzu nie mial ksiazki w reku ,ja znam poskich klasykow i nie tylko,ale jestem kacap,na szczescie wyjechalem z tego raju,nie dotrzymalem obietnicy danej rodzicom..przez was.Polakiem bylem w Kazachstanie i tam bylem z tego dumny,teraz ciagnie do Polski,ale nie do ludzi,tu gdzi jestem omijam Polakow szerokim lukiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 19:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bardzo to gorzkie danmal -ale niestety -rozumiem cię.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 19:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ja tylko powiedzialam ze niektorzy Niemcy sa mili ale ich interesy sa sprzeczne z moimi.. Nigdy nie wyrazilam sie o innych nacjach obrazliwie ... no..prawie nigdy
A slowo zoltki czy angole nie maja miejsca zupelnie w moim slowniku... najwyzej powiem rusek od czasu do czasu.. ale to nie jest juz takie obrazliwe w porownaniu do takiego np...polnische sweine... bleeee
Nie sadze ,zeby normalny czlowiek mieszkajacy w Niemczech mial jakiekolwiek interesy sprzeczne lub nie z moimi ,kazde z nas ma swoje .I to nie przeszkadza mi podchodzic do czlowieka na dzeńdobry z sympatia i szacunkiem a nie z uprzedzeniami i mysla o jakichs "interesach" w kazdym narodzie sa mniej lub bardziej groźni idioci i ci od "polnishe swine" i ci od "kacapa" na szczescie jak się okazalo wiekszośc ludzi takie podejście mierzi i dla tego wygral ten Kaszub
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 19:17
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Danmal,

Cytat:
Napisał danmal
...o Amerykanach jankesi.Francuzi to zabojady ,Wlosi makroniarze,a ja wychowany w Kazachstanie na Polaka w Polsce zostalem kacapem.Wy siedzcie tam nad WISLA I NIGDZIE NIE JEZDIJCIE BO ROZNOSICIE LAPOWKARSTWO I LIZUSOSTWO, szkoda gadac,gosc ktory chodzi do cerkwi mowi o mnie kacap,po elementarzu nie mial ksiazki w reku ,ja znam poskich klasykow i nie tylko,ale jestem kacap,na szczescie wyjechalem z tego raju,nie dotrzymalem obietnicy danej rodzicom..przez was.Polakiem bylem w Kazachstanie i tam bylem z tego dumny,teraz ciagnie do Polski,ale nie do ludzi,tu gdzi jestem omijam Polakow szerokim lukiem
Dawno wyjechałeś? Przyjeżdżasz czasem do Polski?
Wiesz, wszędzie są głupi ludzie, na szczęście są też mądrzejsi.
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 19:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosia

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nie sadze ,zeby normalny czlowiek mieszkajacy w Niemczech mial jakiekolwiek interesy sprzeczne lub nie z moimi ,kazde z nas ma swoje .I to nie przeszkadza mi podchodzic do czlowieka na dzeńdobry z sympatia i szacunkiem a nie z uprzedzeniami i mysla o jakichs "interesach" w kazdym narodzie sa mniej lub bardziej groźni idioci i ci od "polnishe swine" i ci od "kacapa" na szczescie jak się okazalo wiekszośc ludzi takie podejście mierzi i dla tego wygral ten Kaszub


co ty taka bojowa dzisiaj???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 19:31
~gość: danmal's Avatar
~gość: danmal
 
Posty: n/a
Domyślnie

do Bianki.Do Polski przyjechalismy bo taka dalem obietnice rodzicom,Matce gdy umierala,,na szczescie dzieci nie byly takie naiwne osiadly gdzie indziej,a ja idota jak Cezary Baryka do szklanych domow..teraz nie przyznaje sie skad jestem,mam inny akcent ale tu to nie razi,na podlasiu gdzie co drugi sledzikuje o mnie mowiono kacap
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 19:45
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 722
Domyślnie

Ej Danmal Danmal narzekasz że na ciebie mowią kacap a ty na podlasiakow mowisz śledziki . Moze nie?
Tak to juz jest, polacy mowią kacapy, rosjanie mowią polaczki . Na krakowian mowia centusie itd . nie ma sie co obrazac . Nie przejmuj sie jak mowia nie wszyscy sa tacy .
Bądz u nas ,czuj sie dobrze baw sie razem z nami . Zobaczysz będzie ci dobrze wsrod nas
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 19:48
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
do Bianki.Do Polski przyjechalismy bo taka dalem obietnice rodzicom,Matce gdy umierala,,na szczescie dzieci nie byly takie naiwne osiadly gdzie indziej,a ja idota jak Cezary Baryka do szklanych domow..teraz nie przyznaje sie skad jestem,mam inny akcent ale tu to nie razi,na podlasiu gdzie co drugi sledzikuje o mnie mowiono kacap
Na Podlasiu rzeczywiście mówią z innym akcentem niż np. w centralnej Polsce, sporo też jest prawosławnych. Dziwne, że tak Cię tam potraktowano. Może to była taka gruboskórność bez złośliwości i bez podtekstu. Ludzie są różni.
Tak, Cezary Baryka też mocno się rozczarował. Często nasze marzenia nie pokrywają się z rzeczywistością i wtedy cierpimy.
Nie wiem, czy dobrze że wyjechałeś, czy może lepiej było zostać - ale skoro podjąłeś taką decyzję, to już trudno. W każdym razie zostań na naszym forum. Tu zawsze możesz sobie choć pogadać po polsku, a myślę też, że znajdziesz przyjaciół
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 20:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Danmal,

gorzkie rzeczywiście jest to, co mówisz. I, tak jak Małgosia, rozumiem. U nas czasem trzeba mieć grubą skórę.

Ale dziwię się, że właśnie na Podlasiu Cię to spotkało.

Zostań w Klubie, porozglądaj się, może nie wszyscy tacy straszni?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 21:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
co ty taka bojowa dzisiaj???
A co!!!! Czasm wstepuje we mnie duch walki- poza tym Asiu, jak Twoja osobe barrrdzo lubie -nie moge się za nic zgodzic z niektórymi twoimi pogladami dzis.Co nie oznacza ,ze w jakikolwiek sposob chcialam cię obrazic czy cokolwiek.Szanuje twoje poglady ,ale to co napisalas budzi moj wewnetrzny sprzeciw .ja po prostu inaczej ,byc moze zbyt niwnie, patrzę na swiat i ludzi,w kontekscie i prywatnym i kazdym innym.A poza tym nie uwazasz ,ze jest ciekawiej kiedy sie troche pospieramy o imponderabilia.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 21:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie A ja nie będę taka anielica jak Małgosia!

Nie zgadzam się często z Twoimi poglądami, Pani Słowikowo. I na egzaltowany sposób podawania ich reaguję złością. Wtedy się nie odzywam wcale, albo czekam, aż się uspokoję.

Domyślam się, że to się bierze u Ciebie z nostalgii.
Ale uważam, że czasem powinnaś pomyśleć - zanim coś napiszesz.
Uogólnianie nigdy nie jest dobre. A Ty to lubisz robić. To o Kaszubach było nieładne (nie chodzi mi o Tuska). I nieprawdziwe - wystarczy poczytać na ten temat.

Jeśli Cię dotknęłam - to wiedz, że nie było to moim zamiarem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A co!!!! Czasm wstepuje we mnie duch walki- poza tym Asiu, jak Twoja osobe barrrdzo lubie -nie moge się za nic zgodzic z niektórymi twoimi pogladami dzis.Co nie oznacza ,ze w jakikolwiek sposob chcialam cię obrazic czy cokolwiek.Szanuje twoje poglady ,ale to co napisalas budzi moj wewnetrzny sprzeciw .ja po prostu inaczej ,byc moze zbyt niwnie, patrzę na swiat i ludzi,w kontekscie i prywatnym i kazdym innym.A poza tym nie uwazasz ,ze jest ciekawiej kiedy sie troche pospieramy o imponderabilia.

No pewnie ze jest ciekawie tylko ja nie rozumiem o co chodzi i z czym ty sie nie zgadzasz??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Asiu nie zgadam się z Twoja wypowiedzia na temat Kaszubow ,Niemcow i rzekomego zagrozenia ...nie umiem w ten sposób podchodzić do ludzi ani w zyciu ani kiedy obserwuje polityke
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lo matko dziewczyny

ale sie na mnie uwzielyscie... ja o Kaszubach powiedzialam tylko ze wiem jak mysla... Czy to takie straszne ???
To jezeli chcecie to dodam ze wielu Slazakow tez takie ma poglady a i wielu Mazurow rowniez..
Zreszta poglady pogladami a uogolnianie uogulnieniami...
Ja sie z pogladami Tuska czy on Kaszub czy nie... nie zgadzam.. i to nie jest uogolnianie..
A egzaltowana bylam cale zycie ... nieraz dostawalam za to zmycie glowy od profesorow...w szkole.. No coz taki juz mam temperament.. Nie ma co sie zloscic Alu..ale jezeli juz, to nie chowaj sie po katach tylko wal z grubej rury bo po to jest to forum zebysmy mogli byc ze soba sczerzy.. Nieraz moze ta szczeros kogos zabolec ale mimo to ja ja wole od hipokryzjii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:45
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Asiu,nie czytałaś,jak Alusia w okupowanej Warszawie gnębiła Hitlerjugend ?

Teraz postanowiła być spokojna ,boć krwi gorącej jest ta niewiasta..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Asiu,

nie jestem hipokrytką, tylko mi się czasami zwyczajnie nie chce gadać. Szczególnie na wątkach o polityce itp.

A uogólniania nie trawię i nie trawię wrzucania do jednego worka.
To by było na tyle.

Idę spać, bom chora osoba. A moje futrzaki i ból kościotrupa znowu mnie zerwą skoro świt.
Dobranoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:46
~gość: danmal's Avatar
~gość: danmal
 
Posty: n/a
Domyślnie

Przyjaciol Bianko to ja mialem w realnym swiecie nie w koputerze,tu jestem bo mnie rozrywa, jak patrze na wasza oblude,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:48
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Lilaaaa! Ja Ci dam wyśmiewać się ze mnie!!! Ty zakapiorze jeden! :-))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 22:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila
Asiu,nie czytałaś,jak Alusia w okupowanej Warszawie gnębiła Hitlerjugend ?

Teraz postanowiła być spokojna ,boć krwi gorącej jest ta niewiasta..


no wlasnie!!! To dlaczego mnie one gnebia??

U mnie tez w zylach krew sie gotuje i dlatego jestem wlasnie egzaltowana...
Ciekawe cobyscie moje kochane zrobily gdyby ten was wspanialy lider przegral... ??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 23:00
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Asiu..nic nie zrobiłyby.Kielicha na noc ...i raz kozie śmierć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.