menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-04-2017, 14:05
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Było to dla mnie jasne zawsze Wiele osob żywi się bardzo dobrze . Jednak oszczędza na karmie dla zwierzaków . i zwierzęta jedzą głównie jakieś resztki ze stołu. Albo najtańsza karme z supermarketu. Potem ludzie dziwią się,że zwierzaki chorują albo ich zachowanie jest złe.

Dla oszczędności sugeruję rozejrzeć się raczej w zoologicznych sklepach internetowych:
http://www.zoonauci.pl/341-karmy-dla-psa

Z racji tego,ze karma dla psów jest tam o wiele taniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-05-2017, 14:39
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Również jestem tego samego zdania. Wiele osób gotuje psom samodzielnie, ale nie jest to takie dobre. Jeśli posiadamy dużą wiedzę na temat żywienia zwierzaka oraz sporo czasu aby taka karmę ugotować to ok. Może i się to sprawdzi. Jednak każda, nawet najtańsza karma ze sklepu bedzie lepsza niż jakieś suche ziemniaki z warzywami, jakie niektórzy podają psom.
Ze swojej strony polecam poczytać sobie opinie o karmie Royal canin: https://royalcanin.pl/towidac/ - jest uznawana za jedna z lepszych w swoim składzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 23-05-2017, 16:21
liwia09 liwia09 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: piaseczno
Posty: 205
Domyślnie

Jeśli nie możemy poradzić sobie sami z agresją psa są jeszcze inne metody. Mojemu Szamanowi daję KalmVet firmy VetExpert - preparat przeznaczony do łagodzenia objawów stresu, niepokoju, agresji oraz wszelkich zaburzeń behawioralnych, np.: strach przed burzą, wystrzałami, przed planowaną podróżą itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 09:01
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Nie miałam pojęcia, że żywienie może mieć wpływ na zachowanie. Oprócz stresu wywołanego głodem Na sierść też ma wpływ. Warto czasami dać pieskowi żółtko - wtedy też będzie błyszcząca i miękka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 27-09-2018, 11:46
Poziomka Poziomka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 1
Domyślnie

Oczywiście. Dieta jest bardzo ważna i powinna być maksymalnie zbilansowana. Ja np bardzo często stosuję gryzaki naturalne dla psów które super potrafią urozmaicić dietę psiaka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 08-10-2018, 14:44
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

Dieta jak najbardziej ma duży wpływ na zachowanie naszego pupila Tak samo jak w przypadku ludzi.
W sklepach jest bardzo wiele karm gotowych.Jak w takim razie wybrać dobrą karmę?
1. Zwracajcie uwagę na skład, tak aby karma byla dobrej jakości a nie stanowiła jedynie psi fast food
2. Karma powinna być dopasowana do aktywności psa,tak aby psa nie utuczyć
3.Inne karmy są dla szczeniąt a inne dla dorosłych psów

Daje tutaj kontakt do dobrego sklepu https://flogard.pl/psy/karma-dla-psa.html - doradzą Wam jaką karmę dla psiaka wybrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 14-02-2019, 14:17
Barbara678 Barbara678 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 1
Domyślnie

Zgadzam się co do tego, że pożywienie bardzo wpływa zarówno na zdrowie, jak i zachowanie naszych pupili. Mój piesek był kiedyś bardzo nerwowy, dopiero weterynarz poinformował mnie o tym, że jego zachowanie wynika bezpośrednio z faktu, iż mój Tofik nie ma na czym ostrzyć swych kłów. Gryzaki naturalne, które mu zakupiłam, posiadały twardą, gąbczastą strukturę. Gryzak sprawił, że mój zwierzak wreszcie ma się na czym wyżyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 16-04-2019, 21:38
liwia09 liwia09 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: piaseczno
Posty: 205
Domyślnie

Ja bym to ujęła trochę inaczej. Na zachowanie psa największy wpływ ma właściciel i to jak go ułoży. Drug sprawa to karma, która ma wielki wpływ na zdrowie, wygląd i samopoczucie zwierza. od kiedy mojemu kajtkowi daję karmę reiko zauważyłam spore zmiany. Piesek jest wesoły bardziej ruchliwy i weselszy, ale pewnie nie ma się czemu dziwić, bo to karma z naturalnych składników bez żadnych konserwantów produkowana z mięsa o wartości spożywczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 12-05-2021, 12:22
yostbernardo's Avatar
yostbernardo yostbernardo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Mszana Dolna
Posty: 2
Domyślnie

Wszelkie zabawki, które pozwalają naszemu szczeniakowi na zjedzenie smacznego przysmaczka to z pewnością coś, co bardzo go uszczęśliwi. Angażują one młodego psa na dość długi czas, co ważne ich zadaniem jest również nauka cierpliwości oraz skupienie na wykonywaniu jednego działania. Pozwalają one również na realizację podstawowych potrzeb szczeniaka, które związane są ze zdobywaniem przez niego pożywienia. Zabawki dla szczeniaka najczęściej zamawiam z https://www.petmex.pl/zabawki-dla-szczeniaka.html.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ketchup wpływa na zdrowie - komentarze calcjum Ogólny 1 30-01-2008 13:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.