menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 13:33
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie Zakupy spożywcze przez internet


Zachęcona przykładem syna, który takie zakupy robi już od roku, tuż przed Nowym Rokiem postanowiłam spróbować i zamówiłam przez internet owoce, warzywa, mięso, wędlinę, pieczywo. Oczywiście wcześniej porównałam ceny i poczytałam opinie internautów. Decyzje podejmowałam siedząc wygodnie i nie spiesząc się. Ominęło mnie chodzenie po sklepie, stanie w kolejkach i wnoszenie zakupów na trzecie piętro. Byłam bardzo zadowolona z jakości towarów i dostawy, więc weszło mi w nawyk! Teraz zamiast siatki trzymam w ręku smycz i więcej spaceruję z psem!
__________________
Staram się pisać po polsku.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 13:44
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ja nie lubię kupować kota w worku.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 14:48
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał taneska
Ominęło mnie chodzenie po sklepie, stanie w kolejkach i wnoszenie zakupów na trzecie piętro.
Od roku robię to samo.
Kupuję ta drogą przede wszystkim produkty ciężkie i zajmujące dużo miejsca.
Owoce, warzywa i mięso kupuję zwykle w realnym sklepie, ale czasem robię odstępstwa od tej zasady.
Wielka wygoda i jeśli nawet niektóre produkty są droższe niż w realu, mnie się to opłaca, a mojemu kręgosłupowi bardzo się podoba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 15:24
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Ciekawe jak to wyglada w małych miejscowosciach? Jakos do tej pory nie spotkałam sie z ta forma codziennych zakupów.A szkoda...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 15:29
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Ciekawe jak to wyglada w małych miejscowosciach? Jakos do tej pory nie spotkałam sie z ta forma codziennych zakupów.A szkoda...

Zobacz w internecie,czy są jakies Markety w Twojej miejscowości.Teraz prawie każdy prowadzi taką działaność.Pozdrawiam serdecznie.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 15:34
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Anielko, w mojej małej miejscowosci nie ma zadnego marketu, w pobliskim miasteczku i owszem, ale czy maja taka sprzedaż? Nie słyszałam, przy okazji musiałabym zapytac, ale obawiam sie,ze koszty dojazdu doliczyliby do cen...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 16:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Przy okazji,sprawdź,popytaj,może się opłaca a poza tem zapytaj w sklepach w których robisz zakupy,czasami też małe sklepy prowadzą taką sprzedaż po niezbyt wysokich cenach.Kto pyta nie błądzi a może mieć lżej w zyciu.Pozdrawiam cieplutko i powodzenia życzę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 15:52
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Świetny sposób na zakupy. Nie stresujemy się kolejkami, oszczędzamy czas i zdrowie (kręgosłup). W tym czasie możemy zająć się innymi sprawami............. Takie zakupy robi mój syn a ja dopiero się przymierzam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 17:21
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Nie będę się powtarzać.
Od pewnego czasu robię zakupy przez Internet i chwalę sobie.
Więcej tutaj
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...towe-8984.html
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-11-2012, 13:09
janekk62 janekk62 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Posty: 2
Domyślnie

Mnie na zakupy przez internet namówiła córka. Teraz kupuje sporo rzeczy przez internet. Własciwie po sklepach praktycznie juz nie chodzę. Zresztą nigdy tego nie lubiłem. Oczywiście przed pierwszym zakupem w danym sklepie sprawdzam najpierw komentarze o nim. Tutaj można znaleźć komentarze o sklepach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-11-2012, 19:45
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Od niedawna robię zakupy spożywcze przez internet, dokładnie robię je w Tesco. Już w niektórych miastach ruszyła taka forma sprzedaży. Jak dla mnie rewelacja! A najbardziej cieszy się mój kręgosłup.
Zazwyczaj nie zamawiam artykułów typu mięso, warzywa, ale na próbę ostatnio zrobiłam to, towar był świeży bardzo ładny. Wszystko z dobrym terminem przydatności, bardzo miła obsługa, koszt dostawy to niecałe 4 zł. Pasuje mi!
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-03-2013, 01:30
seniorita51 seniorita51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 18
Domyślnie

Moja synowa też robi zakupy przez internet. Trochę mnie to dziwiło, ale do momentu jak właśnie z Tesco przyszła jej dostawa. Pan wniósł jej zakupy do mieszkania, położył je w kuchni, ona zapłaciła kartą. To bardzo dobry pomysł dla zapracowanych rodziców. Aż mi szkoda, że jak ja miała małe dzieci to nie było takich możliwości. Trzeba było po wszystko biegać do warzywniaka osiedlowego, w którym różne rzeczy się trafiały
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-03-2013, 15:36
Klara54 Klara54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 23
Domyślnie

ja zamawiam produkty spożywcze przez internet średnio raz w miesiącu. Jest to wygodne, nie muszę nosić ciężarów, a czas mogę wówczas poświęcić na przyjemności Kupuję zawsze wodę w zgrzewkach, mąkę, cukier, czyli wszystkie sypkie produkty, kawę, herbatę itp. Nigdy natomiast nie zamawiam pieczywa, mięsa oraz warzyw, gdyż muszę sama wybrać każdą sztukę i nie ufam tym zamawianym przez Internet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-04-2013, 15:20
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Jeżeli chodzi o produkty typu cukier, masło czy jajka to kupuje je u siebie w osiedlaku. Odkryłam ostatnio bardzo fajny e-sklep http://www.fungopol.pl w którym można nabyć przysmaki z leśnego runa: musy, dżemy, marynowane grzyby, syropy i inne. Często tam się zaopatruje bo są to produkty jakościowo bardzo dobre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-05-2013, 18:17
malami000 malami000 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1
Domyślnie

Ja czasami kupuję w sklepie blackcaviar.pl . Mają produkty bardzo wysokiej jakości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 22:41
ewnuczek80 ewnuczek80 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Pokazałem mojemu dziadkowi jak łatwo można robić zakupy przez Internet, niedrogo i nie trzeba taszczyć po schodach. A jak byłem u niego na działce to był zachwycony, że można to zrobić przez aplikację od frisco.pl na smartfona. I dowieźli nawet do Lesznowoli. Zroblismy ognisko, pieklismy kiełbaski i pilismy zamówione piwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 12:13
kabo kabo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 3
Domyślnie

Ja uważam, że zakupy przez internet to najlepsze rozwiązanie dla starszej osoby. Teraz różne markety np. Tesco oferują zakupy online, a to oznacza, że nie trzeba jechać specjalnie do sklepu, chodzić i szukać tego, czego potrzebujemy, stać w kolejkach a potem ciągać się z ciężarami do domu na piechotę (bo rzadko jakaś starsza osoba jest mobilna i jeździ samochodem). To samo dotyczy również innych produktów, nie tylko spożywki. Przez Internet można kupić praktycznie wszystko - ubrania, buty, akcesoria kuchenne i gospodarcze, prezenty, kwiaty a nawet fajne dekoracje kuchenne czy coś do ogrodu (np. pokrowce ogrodowe)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-12-2013, 13:54
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Do zakupów spożywczych przez internet to ja się nigdy nie przekonam. Muszę mieć pewność, że to, co kupuję wygląda i pachnie apetycznie, że ma taką konsystencję jak powinno ;-) Inne rzeczy - choć też nie wszystko - mogę w sieci kupować, mąż się zna na tych wszystkich allegro i innych takich to zamawia, jak coś potrzebujemy, ale zakupy spożywcze muszą być tradycyjne i już
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-02-2014, 00:13
BasiaWek BasiaWek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: wschód
Posty: 38
Domyślnie

A ja lubię robić zakupy przez internet-córka mnie namówiła na zakupy z frisco. Oczywiście nie zawsze i nie za każdym razem, czasami lubię dla odmiany wybrać się do zwykłego sklepu.
Ale przez internet jest większa wygoda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-02-2014, 21:59
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

To w ogóle niemożliwe kupować wszystko samemu,zwłaszcza gdy do sklepu,myślę o dobrym sklepie,nie jest blisko.

Kurier przywiezie.Ostatnio ,ku mojemu zadowoleniu,przyjeżdża ładny samochód , z dużym czerwonym napisem POCZTA POLSKA.
Mówię panu,że ładne auto,a on na to,że przecież nasza poczta ma 450 lat.

Jednak kupuję tylko produkty trwałe.
Na żywność ,taką świeżą ,nie mam odwagi.
Moja miejscowosc też nie za duża.
Jest tesco,ale po codzienne zakupy sama tam nie chodzę.

Lubię nasze sklepiki,gdzie wiedzą co lubimy i uśmiechają się gdy przychodzimy z mężem,ciągnąc nasz wózek na kółkach.
Dopóki możemy,to tak chodzimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakupy spożywcze Internetowe ewikomega eSenior 38 14-03-2024 23:48
Czy wszystkie produkty spożywcze muszą mieć podany skład? Darek82 Dieta 4 16-10-2013 02:12
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 14:09
Zakupy przez Internet – nie zawsze możliwe - komentarze Brunek_L Ogólny 6 15-11-2009 21:14
Internetowe sklepy spożywcze - komentarze hanka93 Ogólny 0 09-02-2007 21:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.