menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9981  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 05:57
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Dziwnie się wchodzi tutaj, jak nikogo nie ma! Zawsze rano jest Sanna...
No to na dzień dobry domek pomalowany.
__________________
  #9982  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 08:59
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Po kilkugodzinnym rysowaniu, jest!!! Krzywy domek w Sopocie.
__________________
  #9983  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 11:27
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko pięknie wkładasz dużo pracy, ja jedynie co nie co,nic dzisiaj nie zrobiłam.
Jedynie dokończyłam z tym blogiem Blogger , który zaczęłam dwa lata temu, nie wiedziałam kiedyś gdzie dalej poklikać, a chodziło o jedno kliknięcie dalej zwykła sprawa.
Obrazki tak dodałam dla próby, jest to o tyle lepiej, że od razu się dodaje na blog , nawet nie potrzeba hostingu prosta sprawa.
http://jaska46.blogspot.com/
__________________
  #9984  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 12:53
Tadek's Avatar
Tadek Tadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warmińsko-mazurskie
Posty: 1 459
Domyślnie

Witam i pozdrawiam.
Po krótkiej przerwie oglądam i podziwiam prace.


Uploaded with ImageShack.us
wg. http://www.alidimare.net/tutorial_grey_pearl.htm
  #9985  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 22:42
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie,mam kłopoty w domu to nie zawsze jest ochota na robienie grafiki,dzisiaj żeby mniej myśleć o problemach uciekłam właśnie do grafiki

http://www.titoune.ch//mes_tutoriels...p_horizon.html
__________________
  #9986  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 22:44
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam Oglądam i pozdrawim tutaj zaglądających.Sanna ma chorą mamę w szpitalu i klopoty.Stąd mniej ją widać.Na dobranoc cos dolożę.Zycząc spokojnych milych snów.



__________________
  #9987  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 22:45
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Aniu przedzilas mnie stuknelysmy się.
__________________
  #9988  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 05:38
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Witajcie dziewczynki i Tadku. Dziewczynki, bardzo wam wpółczuję, bo kłopotów nie da się ominąć, czasami tylko można troszkę przestać o nich myśleć. Rozumiem was dokładnie, i wiem, bo przez to przeszłam, że czasami nawet myśleć nie można, a co dopiero coś tworzyć. Ale fakt, że potraficie choć na chwilkę uciec od rzeczywiśtości... pozwoli wam trzymać się w momentach najcięższych. Pozdrawiam was, i cieszę się że jesteście.
__________________
  #9989  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 07:48
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Dziewczynki, warto wrócić do tuto, którego kiedyś nie potrafiło się zrobić. Tym razem, bez kłopotu zrobiłam kulę, której niestety nie udało mi się zrobić na początku nauki.

http://vforvectors.com/create-a-colo...hristmas-ball/
Tym razem, zrobiłam i po zrobieniu, odkryłam, że wystarczy taką kulę przekręcić, i w zależności jak daleko się przekręca, powstają takie różne przedmioty. Tylko kula musi powstać w 3D... bez pochylenia, musi być prosta.
Kolor zmienia się klikiem!
__________________
  #9990  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 09:43
a-nitka's Avatar
a-nitka a-nitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Hiszpania
Posty: 1 628
Domyślnie

Witam serdecznie.
Podziwiam Iluzja, Jaska, jakie cuda potraficie zrobic... nawet Krzywy Domek w Sopocie , tam mieszkalam, super, super, prace.
Milego dnia wszystkim zycze i pozdrawiam
  #9991  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 09:59
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Witaj... ja też mieszkałam w Sopocie, od 8 do 13 roku życia.
A teraz zapraszam na sushi...

http://bloomwebdesign.net/myblog/201...-illustration/
__________________
  #9992  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 13:41
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Nie mogę zrobić tych kul , choć by dlatego ,że tuto nie jest po polsku stanęłam na kroku 3, choć dam do tłumacza to potem nie wiem gdzie klikać w programie, dało by się jednak radę, ale to czasu potrzeba klikać tuto na przemian.
Znalazłam fajny programik darmowy po polsku.
YouTube Song
od producenta, ale tylko dla tych co lubią muzykę i ją wyszukiwać, trzeba jednak po pobraniu i zainstalowaniu programu otworzyć program i podać swoje dane, otrzymamy od razu w programie kod aktywacji do odblokowania programu, kod również będziemy mieć podany na swojej poczcie.
Program polecam, choć by nawet dlatego ,że z You Tube możemy pobrać również jako MP3.
Możemy nie pobierać wyszukanego nagrania, tylko posłuchać.
http://abelssoft.de/


Klik na obrazek by powiększyć.
__________________

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 03-06-2011 o 14:26.
  #9993  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 14:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Jasiu, ułatw sobie z tym tuto, nie opieraj się na nim, przygotuj tak jak robiłaś inne obiekty, taką półkulę jak jest pokazana.
Wcześniej zrób te paseczki, naprawdę robi się tylko jeden, potem tak jak na zrzucie, i stworzą ci się idealne. Zaznacz wszystkie, przesuń do Obiektów, zapisz. Zlikwiduj to co zrobiłaś, mówię o paseczkach.
Teraz robisz tę półkulę, idziesz do 3D i tworzysz kulę, robiłaś inne rzeczy powinno się udać, teraz dorzucasz Wzorek- Paseczki, one tam są, układasz je na kuli, to wiesz jak robić, sprawdzaj jak to wygląda, przekonasz się, że różności można zrobić. I koniec. Jak już będzie gotowa kula, to ją przekręć, oczywiście musi być zaznaczona. Przekonasz się co można zrobić.
__________________
  #9994  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 16:03
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Zrobiłam kulę, ale i tak trzeba sobie symbol zrobić, dojść w tutku choćby do kroku drugiego, symbol zapisać, potem jak zawsze, dzięki Irenko za podpowiedz.
Skoro jeden pasek wystarczy to może i siatki nie potrzeba do pasków, posprawdzam wieczorem.
__________________
  #9995  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 21:30
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie,bardzo podobają mi się te elementy które robicie i już sobie wyobrażam pracę jaką z nimi zrobicie.
__________________
  #9996  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 22:29
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Jeszcze tutek

http://www.titoune.ch//mes_tutoriels...la_ragazza.htm
__________________
  #9997  
Nieprzeczytane 04-06-2011, 07:56
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Dziewczynki, już za kilka postów będzie ich 10 000!!!
Gratuluję, tylko dwa lata i tyle ważnych rzeczy zdarzyło się tutaj. Czy wiecie że mieliśmy 258 857 wejść, odejmując te 10 000, to miałyśmy wizyt... 248 857!!!
To znaczy że większość wejść to takie, gdzie nawet słowa nie umieszczają nasi goście niewidoczni.
Szkoda!
Ja dzisiaj zrobiłam wreszcie tuto gdzie rysowanie połaczone jest z używaniem narzędzia Szerokości- Width Stroke Tool.
Rysowałam Ołówkiem i te linie ciągle nie takie jak lubię. Najlepsza jest stalówka!!! Ale trzeba inne też ćwiczyć, no to się zmuszam.

http://vector.tutsplus.com/tutorials...igital-inking/

Jasiu, już ci napisałam u DJ, ale powtarzm, że warto poznać narzedzie do tego stopnia, żeby nie tylko móc zrobić nim coś bez kłopotu, to jeszcze natychmist zaczynasz kombinować, jak by można coś ułatwić. O to chodzi!!! Wazon wyszedł piękny. I widzę jak układałaś linijki. Ciekawa jestem co jeszcze wymyśliłaś.
Sanno, piękne te twoje prace, i wiem że nie masz teraz głowy do nauki, ale warto by było, z tym co już poznałaś, przeniesć się kiedyś do Ps... można robić takie obrazki jak robisz w PSP, i do Ai... tu można naprawdę łatwo robić detale. No ale, do takiej nauki trzeba mieć spokojną głowę, więc cię nawet nie namawiam, ale kiedyś może???....
__________________
  #9998  
Nieprzeczytane 04-06-2011, 09:31
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko można wymyślać, poznając narzędzia można potem po swojemu ulepszać, ale to w odpowiednim czasie, teraz nie jest pora, jedynie poznawanie programu, na ulepszanie przyjdzie czas.
Mimo to zawsze przynajmniej sprawdzę inne przy tym możliwości, trzeba zawsze zrobić sobie odpowiedni symbol, by potem dodać na obiekt.
Na razie to tylko kolor pasków zmieniłam, a kolory na obrazkach i obiektach można zmieniać szybko.
Wejść na wątki, gdzie są porady, każdy szuka,obrazki już nie są takie ważne, wiadomo chcą się uczyć grafiki, porady musiały by być więcej zrozumiałe, ale jak skoro my się też uczymy.
Irenko dobrze że podajesz linki, można się uczyć, choć może są mniej zrozumiałe, ale na pewno wiele osób z nich korzysta.
Aniu nie wiem co wyniknie z tego co się uczymy, czy będą obrazki, może symbole to obrazki, potem można je łączyć razem, ale nie koniecznie.
Wklejam to co mam.
U nas upał.
__________________
  #9999  
Nieprzeczytane 04-06-2011, 09:59
a-nitka's Avatar
a-nitka a-nitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Hiszpania
Posty: 1 628
Domyślnie

Witam kolezanki i przyjemnego dnia zycze.Pozdrawiam serdecznie
  #10000  
Nieprzeczytane 05-06-2011, 05:37
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 780
Domyślnie

Witajcie dziewczynki, dopiero teraz... bo długo nie mogłam zasnąć, no to czytalam, straszna duchota była. Póżno się obudziłam, i usłyszałam że jeszcze gdzieś grzmi... mam wszystko otwarte na przestrzał, i ziębię dom!!! PADA!!!
Jest świeżo i jaśnieje. Będzie można lżej oddychać. Zaraz się wezmę do rysowania...!
Jasiu, tam w tuto, DJ napisał żeby klikać w środek kółka, i wówczas wyjdzie takie kółeczko futrzane. To już wiesz, ale jak klikniesz troszkę bliżej brzegu... to to futerko inaczej się układa, spróbuj, różne futrzaczki wychodzą.

Dobiłyśmy... 10 000 postów!!! Gratuluję! I zapraszam wszystkich którzy zaglądają... piszcie chociaż słowo, będziemy wiedziały przynajmniej kto się nami interesuje. Jesteście bardzo liczni, a my bardzo serdeczne, nie ma co się bać. I oczywiście umieszczajcie swoje prace i piszcie o nich. Nikt nie jest zmuszony uczyć się na dodatkowych programach, pogadać możecie o tym na którym pracujecie.
Do zobaczenia... mam nadzieję.

Dopisuję po chwili... umieściłam w Zgranicy talerz z sushi... i nagle zwróciłam uwagę w moim Hostingu, że tam mogę zobaczyć ile razy ten talerz został pobrany, okazuje się że 187!!! Sprawdziłam Krzywy domek...256 razy!!! Nie wiem czy możecie sprawdzić u siebie... ?
Widzicie... przydajemy się!!!!
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 05-06-2011 o 05:58.
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 825 Wczoraj 06:30
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.