menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 22:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Twoja koleżanka Ciebie wykorzystuje

następnym razem powiedz jej niech sobie radzi sama, wiem że szkoda dzieci ale może ona wiedząc że jest zdana na siebie w końcu przejrzy na te podbite oczęta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 22:50
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał chickita
Basiu, ja Ci bardzo dziekuję za to zdanie. Znaczy, ze ja zdrowa jestem. Bałam sie, ze jak komus powiem, ze ja mam tez ochotę ja lac to ktoś mnie zapyta: co z Ciebie za koleżanka? Wierz mi, ze ręce mnie swedzą.
Zdrow jestes jak najbardziej a ta twoja kolezanka idiotka pokazowa a do tego szkodliwa -bo jakby ja tylko lal na jej własne zyczenie to pal sześć ale dlaczego ta kretynka naraza dzieci.Nie rozumiem tego kompletnie -jak mozna narazac dzieci po to zeby "nie byc sama" paw po prostu!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 10:37
czarna48's Avatar
czarna48 czarna48 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Londyn
Posty: 687
Domyślnie

czytam te wypowiedzi i calkowicie sie zgadzam .zylam w toksycznym zwiazku przez 27 lat .dopiero wplyw starszej corki spowodowal ze wreszcie zdecydowalam sie odejsc na dobre .spalowalam swoje rzeczy i poprostu wyjechalam za granice i tak zakonczyl sie moj horror.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 11:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

I dobrze zrobiłaś -tylko dlaczego tak długo czekałaś????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 22:42
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie

W toksycznym związku tkwi się z wielu powodów i wcale nie jest łatwe wyplątanie się z niego.A jak nie ma się gdzie zamieszkać?To nie tylko presja otoczenia , ale warunki materialne.Czasem jest tak , że jakaś siła trzyma nas w tych okowach.....masochizm?pozdrawiam- kama
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 19:04
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Nie tylko kobiety tkwia w toksycznych zwiazkach.Mężczyznom tez sie zdarza. Mam w rodzinie taki przypadek: żona histeryczka i awanturnica, chorobliwie wrecz zazdrosna,sprawdza męzowi bilingi, poczte mailowa, wciąż szpieguje , nie pozwala mu korzystac z samochodu /bo a nuz ją zdradzi/ nie dba o dom ani o rodzinę/dzieci dorosłe/, w domu nikt ze soba nie rozmawia co najwyżej się kłóci, nie dzielą przysłowiowego łoża ani stołu,nienawidzą sie a mimo to sa ze soba.A mąż? Dla swiętego spokoju i wstydu przed dziecmi wciąż ustepuje i tylko pracuje, pracuje pracuje...Bywa i tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 19:37
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

To jest choroba muszą iść do psychologa - da się wyleczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 19:51
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam,nie uwazam by mozna kogos karcic za zycie w toksycznym zwiazku. W takim zwiazku sie jest i juz bo tak wydaje sie najlepiej. Z meze bylam 16 lat i znosilam to wszystko, bylo naprawde ciezko, nie chce tego nawet wspominac bo nie ma czego. Do dzis mam uraz do mezczyzn , jestem przeczulona na temat alkoholu,unikam halasu itp. Czy mnie za to potepiacie?
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 20:00
gosiap's Avatar
gosiap gosiap jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 15
Domyślnie

To nie jest choroba.To wpływ kościoła katolickiego.
Co Bóg związał....itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 20:05
JuMa's Avatar
JuMa JuMa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 52
Domyślnie

toksyczne zwiazki, najczesciej potrzeba dwoje ludzi, ktorzy chca, godza sie, pogodzili sie z tym ...
albo ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 20:09
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Helenko

Cytat:
Napisał helena62
Witam,nie uwazam by mozna kogos karcic za zycie w toksycznym zwiazku. W takim zwiazku sie jest i juz bo tak wydaje sie najlepiej. Z meze bylam 16 lat i znosilam to wszystko, bylo naprawde ciezko, nie chce tego nawet wspominac bo nie ma czego. Do dzis mam uraz do mezczyzn , jestem przeczulona na temat alkoholu,unikam halasu itp. Czy mnie za to potepiacie?
nie należy nikogo karcić za to że żyje w toksycznym związku a tym bardziej potępiać. Można taką osobę wspierać jeżeli tego sobie życzy i pomóc jej jeżeli będzie tej pomocy oczekiwała. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 20:32
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Czytając Wasze wypowiedzi na temat bitej kobiety, przypomina mi się zdarzenie gdy pracowałam. Mieliśmy pracownicę która ciągle przychodziła naznaczana, a moja szefowa patrząc na nią powiedziała " widocznie należysz do kobiet , które jak je chłop nie bije to im wątroba gnije". Są kobiety które przez bicie i poniewierane czują siłę swojego pana i to im imponuje.Gdyby było jej źle, to by coś z tym zrobiła. Widocznie uważa to za rodzaj pieszczot.Mnie by uderzył tylko raz. Więcej nie miał by okazji no i zapamiętał by na zawsze, że łapy ma trzymać przy sobie.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 20:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosiap
To nie jest choroba.To wpływ kościoła katolickiego.
Co Bóg związał....itd.

Mozna sie odseparowac od siebie.. Kosciol na to pozwala

Niektore kobiety wola byc bite niz samotne. Moim zdaniem w tym jest sekret utrzymywania takiego zwiazku.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 21:38
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja tez tak mysle- kobiety(niektóre) wola byc bite , niz pozosta c samotne.Jest jeszcze drugi mechanizm-Pijacy maz co jakis czas dochodzi do stanu tzw uzywalności - i ta biedna mysli- ach - to nic takiego- on juz nie siegnie po kieliszek . A potem- niestety- da capo al fine...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 21:53
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Czytam kolejne wypowiedzi i niec z tego nie rozumiem - Helenka zadała proste pytanie "czy ja potępiamy za to, że trwała w takim związku?" odpowiedź prosta - NIE nie potępiamy. Tyle i aż tyle - ja nie potępiam - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 22:15
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja tez tak mysle- kobiety(niektóre) wola byc bite , niz pozosta c samotne.Jest jeszcze drugi mechanizm-Pijacy maz co jakis czas dochodzi do stanu tzw uzywalności - i ta biedna mysli- ach - to nic takiego- on juz nie siegnie po kieliszek . A potem- niestety- da capo al fine...


Dodam jeszcze ze jak maz nie pije to jest ( moze w imie zadosc-uczynienia) czlowiekiem do rany przyloz. Taka kobieta jest podwojnie zraniona.. To jest manipulacja wysokiej klasy..
Wiele sie widzi tez takich filmow. Ofiara zakochana w swoim oprawcy... bo jak ma fantazje byc dobrym dla niej to nieba jej przychyla.Tylko ze potem czas na pieklo

Helenko jak ty mozesz nawet pytac czy my cie potepiamy??
Pewnie ze cie nie potepiamy.. Ja tylko ciesze sie ze to nie ja jestem na twoim miejscu.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 22:19
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Witam,nie uwazam by mozna kogos karcic za zycie w toksycznym zwiazku. W takim zwiazku sie jest i juz bo tak wydaje sie najlepiej. Z meze bylam 16 lat i znosilam to wszystko, bylo naprawde ciezko, nie chce tego nawet wspominac bo nie ma czego. Do dzis mam uraz do mezczyzn , jestem przeczulona na temat alkoholu,unikam halasu itp. Czy mnie za to potepiacie?
Helenko ja Cię nie potępiam.Zwroć się proszę do jakiegoś terapeuty byś prędzej mogla dojść do siebie.Trzymaj się cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 22:49
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Czytam,czytam i doszłam do wniosku,że miałam b.dużo szczęścia.Mama moja żyła w takim związku.Na szczęście tylko trzy lata.Zostawiła męża zabrała nas i uciekła.Nie związała się już z żadnym mężczyzną.Ma teraz ponad 8o lat.Więc całe swoje życie poświęciła nam.Kocham ją za to!
A co do potępiania i osądzania to wydaje mnie się,że nie mamy do tego prawa.
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 15-02-2009, 11:29
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baśka13
Czytam,czytam i doszłam do wniosku,że miałam b.dużo szczęścia.Mama moja żyła w takim związku.Na szczęście tylko trzy lata.Zostawiła męża zabrała nas i uciekła.Nie związała się już z żadnym mężczyzną.Ma teraz ponad 8o lat.Więc całe swoje życie poświęciła nam.Kocham ją za to!
A co do potępiania i osądzania to wydaje mnie się,że nie mamy do tego prawa.
Tez tak uważam nie powinnismy kogoś osądzać,bo mało wiemy stojac z boku.Wiem też,że to jest przemoc/może być fizyczna i słowna/ i osoby ulegające takiej przemocy "żyją jakby w innym świecie" i wielkie dla nich gratulacje gdy się z tego wyrwą.Wymagają tez póżniej opieki specjalistycznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 15-02-2009, 17:07
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, przeczytalam to co napisalyscie,dziekuje za rady, mysle ze juz za pozno, na terapie choc chodzilam na nia pozniej po latach.Te lata wybily na mnie pietno ale nieswiadomie w tym brnelam, malo ja , to i moje dzieci ktore tez cierpialy. To bylo 25 lat temu a do dzis boje sie krzykow,wymachiwania rak a nawet gestykulowania.Nie chce o tym wspominac....ciesze sie tym co mam ,pozdrawiam. Apropos wsparcia to w moim srodowisku w owczesnych czasach nie bylo nikogo kto by mi to uzmyslowil. Pomagala rodzina ale nie bylo nikogo kto zasugerowalby chocby odejscie, pomogl przypadek, obca kobieta na ulicy, ona otworzyla mi oczy ze odeszlam, no ale bylo i minelo.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wolne związki inka-ni Miłość, przyjaźń, związki, samotność 255 24-04-2008 14:25
Burzliwe związki szkodzą zdrowiu - komentarze barabara Ogólny 18 26-02-2008 23:36
Seniorzy a związki – tu wciąż jest problem? - komentarze destiny Ogólny 64 21-05-2007 18:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.