menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 27-03-2015, 21:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Przy ciężkich migrenach sprawdziłam Sumigre i Summamigren 100 mg. Należy zażyć natychmiast jak się zaczyna ból, nie ma no co czekać, pomaga. W Krakowie specjalistą od migren jest dr Czapiński, polecam.

http://www.clpim.med.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 28-03-2015, 11:43
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Majeczko wypróbowałam już wszystko i nic...W Klinice Chorob Rzadkich w Krakowie dano mi tabletki : Flunarizinum 5mg-1 tabl. na noc, po 7 dniach mialam zwększyć do 2 tabl. na noc, przez 3 miesiące jako profilaktyka migreny. I nic nie pomogło...Teraz dolegliwosci są już mniejsze. Wcześniej dochodziły do tego wymioty i biegunka i 3 dni byłam jak bez życia...Z wiekiem (jako 100 latka:-) ) przechodzę migrenę bez dodatkowych dolegliwosci, ale ból rozsadzający oczodól, skroń, czubek głowy, nawe włosy mnie bolą....loll... nie daj Boże gdy mi coś upadnie i trzeba się po to schylić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 14:12
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Też się z tym zmagam... co najmniej raz w miesiącu. Straszna choroba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 18:23
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

To prawda Marylko...nie zrozumie tego jednak ten, kto raz w życiu nie mial migreny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 20:06
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Basko,co się ludziom dziwić,skoro nawet lekarze zrozumieć nie chcą ,zresztą cały ten potworny system opieki zdrowotnej w Polsce jest ukierunkowany na wyniszczenie chorych.
Piszę to rozżalona i zrozpaczona
Oprócz częstych migren,mam przewlekły jednostronny ból głowy czasem b.silny wymagający p.bólowych ''leków''.
Po ostatnim napadzie bólu, ucierpiało oko.W ciemnosci - refleksy światła, gdy jasno -ciemna plama, tak mam od czwartku.Pierwsze kroki do lekarza rodzinnego po radę....milczenie,żadnej porady,żadnych nawet kropli,poprosiłam w końcu o skierowanie do okulisty.Dziś obeszłam 3 gabinety,krótko opisałam co się dzieje i niestety odmowa przyjęcia,a na zapisy trzeba czekać długo.Jeden z lekarzy i tak był na tyle uprzejmy że potwierdził podejrzenie odklejenia siatkówki,jednak radził udać się do Ambulatorium,a tam uwaga;wyłącznie nagłe przypadki,taką też info otrzymałam telefonicznie.
W NFZ otrzymałam całą listę poradni okulistycznych,podzwoniłam,oczywiście podobnie jak te w moim rejonie mają komplet pacjentów,trzeba pytać lekarza.
Ręce opadają
Migrena nie jest taka niewinna jak to się przedstawia pacjentom. Czym zagraża od dawna wiedziałam, nie myślałam jednak że i mnie dopadnie.Pewnie i inne czynniki miały wpływ. Piszę to ku przestrodze współcierpiących na migreny i bóle głowy.
Ja nie znalazłam pomocy,co dalej nie wiem.Żle się czuję ogólnie,a u mnie wichura i zimno,za zimno jak na pielgrzymkę po całym mieście, a nie wszędzie można dojechać autobusem.
Pozdrawiam,życzę zdrowia i niech te Święta Wielkanocne przyniosą nadzieję .
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 20:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Viko- odklejenie siatkówki jest stanem zagrożeniem zdrowia- i masz przyjęcie poza kolejnością. Jezeli nie- zawiadom gazetę- "Fakty"-kup gazete i zobacz nr telefonu- mow spokojnie, zawiadom redaktora-ze masz odklejenie siatkówki i taki a taki oddział nie chce Cie przyjąć. prosze spróbuj...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 20:23
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Viko a ja Ci już raz pisalam, co powinnaś zrobić-prawda? Jezeli nie potrafisz napisać, to chętnie Ci pomogę. U Nas sa mniejsze kolejki do okulistycznego, przyjeżdzaja okuliści z Bielska Bialej. Po swiętach popytam jak to jest z kolejkami u nas i dam Ci znać-ok?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 22:56
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Basiu,pamiętam i przepraszam że nie odpisałam.Ale to nie jest takie proste.
Migrena jest tylko jedną z moich pierwszych przypadłości. Trudno mi pisać,musiałam wyłączyć komputer. Powoli tracę wszystko,
nawet i tę odskocznię od problemów jaką był komputer,kontakt ze światem.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 11-12-2015, 20:12
JuliannaTrzeciak JuliannaTrzeciak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Białystok
Posty: 2
Domyślnie

Ja na migreny, i to bardzo intensywne chorowałam, jak się po czasie okazało, z powodu polipa w nosie. Był dość duży i trzeba go było laryngologicznie usunąć. Podjęłam się zabiegu, był dość prosty, choć kilka dni po nim miałam na prawdę ciężkie.
Najważniejszy był efekt, który w mojej ocenie był oszałamiający. Nie tylko wyleczyłam dzięki temu ciągłe migreny, ale i zwalczyłam bezdech i chrapanie. Co ważne, czuje się dużo lepiej, lepiej się, jestem bardziej wypoczęta i wyraźnie poprawiła się moja koncentracja.
Dlatego migrenę można leczyć (jak podaje mój przykład) także u laryngologa, oczywiście tylko dobrego laryngologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 13:51
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Doradzicie mozę co robić jak boli z tyłu główy?Coraz częściej odczuwam ostry ból w tamtej okolicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 08:51
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

" W sytuacji w ktorej bóle pojawiaja sie raz na jakiś czas, nie ma powodu do obaw bo może byc to po prostu zwykły ból migrenowy. Jeśli jednak jest tak jak piszesz i bóle są częste to najsensowniejszym rozwiazanie bedzie skonsultowanie sprawy z lekarzem rodzinnym. Który ewentualnie będzie mógl Cię skonsultować do neurologa w celu dalszej diagnostyki.

Przyczyn takiego bólu jest o wiele wiecej niż jedna:
https://zdrowie.tvn.pl/a/silny-bol-z...-niebezpieczny

O czym możesz soie poczytać na tej stronie. Może być to wynikiem
problemów z ciśnieniem
migreny
gentyki
albo uszkodzeń kręgosłupa czy napiecia karku. "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 14:53
pawelkaczmar61 pawelkaczmar61 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: gdynia, zachodniopomorskie, polska
Posty: 10
Domyślnie

Mój najlepszy kolega był leczony na migrenę chyba z 4 lata. Po tej diagnozie lekarz rodzinny zalecił mu badania i diagnoza ukierunkowała się w kierunku boreliozy. Lekarz specjalista potwierdził diagnozę. No i oczywiście standardowo otrzymał antybiotyki które przyjmował przez 3 miesiące jednak ponieważ nie było rezultatów leczenie to rozciągnięto do jednego roku. Nie muszę chyba nikomu mówić co się dzieje w jelitach ludzkich jeżeli przez rok otrzymuje antybiotyki.

No teraz zaczyna się najlepsze. Kolega zmienił lekarza i ten polecił mu wykonanie testów w kierunku stwardnienia rozsianego jak się okazało lekarze poprzedni leczyli go na niewłaściwą chorobę.

I tak właśnie trzeba być bardzo ostrożnym. Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia i trzeba mieć chyba w dzisiejszych czasach bardzo ograniczone zaufanie do lekarzy, ponieważ może się okazać że będziemy leczeni na zwykły migrenę głowy a naszej właściwym schorzeniem będzie jakaś choroba przewlekła którą można wyleczyć skutecznie i gdyby się ją wcześniej właściwie zdiagnozowało.

Cały problem polega na tym że wiele chorób w tym stwardnienie rozsiane ma bardzo podobne objawy do innych chorób przewlekłych możemy przeczytać tutaj http://www.stwardnienieforum.pl/stwa...oroby-podobne/ co jednak żaden sposób nie usprawiedliwia i nie rozgrzesza lekarzy którzy chyba dlatego są powołani aby stawiać właściwej diagnozy i właściwie leczyć choroby.

Potem pojawia się wielkie larum, że w internecie pojawiają się tak zwani znachorzy i oferują jakieś leczenie alternatywne. No ale jak ludzie mają się tym nie interesować skoro lekarze nie potrafią w żaden sposób pomóc to do kogo mam się zwrócić.

Cały ten obecny trend związany z medycyną alternatywną jest właśnie wynikiem nieudolności obecnego systemu opieki zdrowotnej i niestety przykro mi to powiedzieć, ale wydaje mi się, że choć częściowo niewiedzy lekarzy ponieważ to ludzie zadecydowali, że nie chcą leczyć się konwencjonalnymi metodami i szukają alternatyw. Więc to nie znachorzy są winni tej sytuacji a po prostu u lekarze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 09:00
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Współczuje takich problemów... Miewam takie bóle ale staram się sobie z nimi radzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 08-06-2021, 22:03
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Pytanie tylko, jakie podłoże mają Wasze migreny? Powinniście to w pierwszej kolejności wyjaśnić u specjalistów. Czuję, że bardzo dobrym miejscem do takiego leczenia może być Klinika Psychomedic. Na stronei https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ macie do nich kontakt, więc możecie się w prosty sposób umówić do nich na wizytę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 17-01-2022, 11:08
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Witam. Chciałabym zapytać czy ktokolwiek z was zmaga się z jednostronnym bólem głowy, mrowieniem kości skroniowej z lewej strony oraz bólem za uchem? Dodam, że zęby są wszystkie wyleczone. Ból pojawia się codziennie, przy okazji promieniuje do szyi i łopatek.. Nie ma omdleń, wymiotów czy też innych symptomów. Lekarz przepisał mi tabletki zwiotczające mięśnie, chwilowo pomagały, ale po skończonym leczeniu bóle głowy się zwiększyły. Czuję jakby ktoś wbijał mi nóż w puls.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 17-01-2022, 12:54
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 487
Domyślnie

Może masz jakieś niedobory (magnez, wapń, potas)? Czasami stężenia w krwi są w normie, a i tak organizm reaguje na ich spadek. Lekarze często zapominają o zaleceniu dodatkowej suplementacji, a dawki w takim przypadku muszą być spore. Warto też stosować wit d3, B-complex, omega 3. To też moga być objawy tężyczki.
Ja mam migreny po prawej stronie. Kiedyś zaczęłam odczuwać ból całej prawej strony ciała: ręka, noga, głowa. Chodziłam do różnych lekarzy i fizjoterapeutów. Mimo, że badania krwi były ok, to okazało się, że miałam niedobory magnezu, wapnia i potasu, po dwóch tygodniach suplementacji wszystko przeszło, do tej pory dbam o suplementację.

Jeśli szukasz nowoczesnych terapii, polkecam terapię konopiami medycznymi:
https://centrum-mk.pl/konopie-lecznicze-na-co-pomagaja

Leczenie takie ma bardzo dobre efekty w przypadku radzenia sobie z dużym bólem.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Migrena / Migreny - komentarze sarna2 Ogólny 70 03-11-2012 17:44
Ból głowy czy migrena ? katarzynka112 Choroby, badania, terapie 13 08-10-2011 19:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.