menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1841  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 11:11
rokitnikowa rokitnikowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 35
Domyślnie

Jeszcze 5 lat temu też zazdrościłam innym kilometrów na rowerze. Popracowałam trochę nad sobą i śmigam nie tylko 20 km, ale bywa i więcej.( wiem, wiem nie ładnie się chwalić....)Joanno, ogródek to też przyjemności ( kwiatki, rabatki ), ale i ruch na powietrzu.

Czy Twoje Tomczyce to te nad Pilicą ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1842  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 11:26
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam.Dawno tu nie zaglądałam.
Ale dobrze,że jesteście,bo jak coś człowiekowi dolega i do ludzi wyjść nie może,to zawsze miło porozmawiać na wątku i wogóle na forum.
Coś nie bardzo się ostatnio czuję,zdrowie mi troszke szwankuje a pogoda przepiękna.Nic to jeszcze dzień,dwa i znowu zacznę maszerować nad moim ukochanym morzem z kijkami.Z roweru zrezygnowałam,bo mam dość znaczne zawroty głowy a kijki pozwalaja utrzymać równowagę i zawsze to bliżej ziemi.
Bardzo lubię zwiedzać nasz piękny kraj.Też z koleżankami z naszego forum ,pomorzankami,byłam na Litwie i w Krakowie i Żywcu.Mam nadzieję,że znowu gdzieś się wybierzemy.W najbliższym czasie wybieram się w moje ulubione Karkonosze,konkretnie do Cieplic.Już jestem umówiona na spotkanie z Wrocławiankami,z koleżanką z Jeleniej Góry.
W sumie moja samotność mi nie przeszkadza,tylko jak nie domagam to troszkę.Wprawdzie zawsze jestem przygotowana jeżeli chodzi o jedzonko.W zamrażarce mam zawsze jakies porcje obiadowe,chlebek.Natomiast gorzej z odgrzaniem lub podaniem szklanki herbaty,bo wodę zawsze mam obok łóżka w butelce.
Ale generalnie nie jest źle.Pozdrawiam wszystkich samotnych i pięknej niedzieli zyczę
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1843  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 15:31
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Jak czytałem post Anielki to aż mi serce ściska.Mam dwie córki i cieszę się z tego,jeden telefon i już miałbym je u siebie.Samotność jest okrutna i nikt,jej nie zrozumie nie będąc jej członkiem.Żal mi tych,którzy są sami tak jak Anielka;
__________________________________________________ __
<W sumie moja samotność mi nie przeszkadza,tylko jak nie domagam to troszkę.Wprawdzie zawsze jestem przygotowana jeżeli chodzi o jedzonko.W zamrażarce mam zawsze jakies porcje obiadowe,chlebek.Natomiast gorzej z odgrzaniem lub podaniem szklanki herbaty,bo wodę zawsze mam obok łóżka w butelce.
Ale generalnie nie jest źle.Pozdrawiam wszystkich samotnych i pięknej niedzieli życzę>.

Pozdrawiam samotnych Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1844  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 15:43
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Jak czytałem post Anielki to aż mi serce ściska.Mam dwie córki i cieszę się z tego,jeden telefon i już miałbym je u siebie.Samotność jest okrutna i nikt,jej nie zrozumie nie będąc jej członkiem.Żal mi tych,którzy są sami tak jak Anielka;


Edwardzie nie jest tak tragicznie,mam syna i synową,rodziców,dwie siostry,ale nie wzywam ich jak jestm przeziębiona czy jakies dolegliwości mam.Rodzice są już wiekowi,siostry też po 60-siatce/mają swoje schorzenia i sprawy/,syn i synowa zapracowani w wolne dni chcą pobyć ze znajomymi.Ja z tego nie robię problemu.Jak bardzo potrzebuję pomocy to dzwonię i nie ma sprawy.Ale dokąd umiem sobie sama radzić to to robię.Nie wyobrażam sobie,żeby za kazdym razem dzwonic i prosić o pomoc.Mam małe mieszkanko, wszystko blisko,herbatkę robię do termosu i jest dobrze.Pewno,że miło by było zeby ktoś zadzwonił i zapytał "co tam u Ciebie",ale tak nie jest.Skoro mnie widzą na FB to znaczy ,że zyję i nie potrzebuję pomocy.Nie zastanawiąją się jedynie,że jestem sama i czasami takie zwykłe pogadanie jest potrzebne dla lepszego samopoczucia.Ale każdy mysli,że ciągle bedzie piękny ,młody i zaradny.Oby.
Pozdrawiam cieplutko. Na szczęście koleżanka pomorzanka zaczepiła mnie na GG i sobie piszemy.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1845  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 15:47
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Anielko-ale to ładnie ujęłas......
no podoba mi się.............nic nie trwa
wiecznie,wszystko przemija.....pa cium.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1846  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 15:49
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witaj Basiu Samo życie, a póki jakoś sobie radzę to co bedę "gitarę " zawracać.A bo to wiem co mnie jeszcze w życiu czeka i jakiej pomocy bedę potrzebowała.Pozdrawiam cieplutko
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1847  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 15:51
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Pozytywne nastawienie do sytuacji.
Fajnie.....pozdrawiam i tak trzymaj...
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1848  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 18:28
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Wybacz Anielko,że to tak odczułem.Jesteś jeszcze młodą kobietą skoro rodzice żyją.U mnie jest ciut inaczej,każdego ranka każda z córek dzwoni tato jak się czujesz.Podobnie robi wnuczka.Ja również rozumie moje dzieci,wiem,że żyją swoim rytmem ale chcą się mną opiekować.Kiedyś wyszedłem z domu do sklepu i nie zabrałem telefonu,który został w przedpokoju.Przyszedł do mnie wnuczek,zobaczył mój samochód przed blokiem więc dzwoni do mnie.Nikt nie otwiera więc dzwoni z telefonu i słyszy przez drzwi odgłos mojego telefonu.Dzwoni do rodziców,że dziadzio nie otwiera drzwi,że słyszy telefon w przedpokoju.Zjechała cała rodzina i zastanawiali się jak wyłamać drzwi.Ja wracam ze sklepu a oni wszyscy przed moim wejściem,wiec pytam co tu robicie.Oni zdziwieni,że stoję przed nimi wtedy otrzymałem ogromną reprymendę.Z tego widać,że troszczą się o mnie.
Pozdrawiam Edward!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1849  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 19:29
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Edwardzie ,tak troszke to Ci zazdroszczę takiej opiekuńczosci.Ale ja od lat jestem sama,czasami samotna.Cieszę się,że uważasz mnie za osobę młodziutką/po prostu moi rodzice wcześnie zaczęli hihihi/.Taka się czuję na ogół,ale swoje latka mam i dają znać o sobie w postaci chorób i pewnych niedomagań z tym związanych.Ale jak wiadomo od dawien dawna,że kobiety radzą sobie w każdej niemal sytuacji,natomiast mężczyźni to wieczne dzieci/mam nadzieję,że Cię nie uraziłam/ i zawsze potrzebują opieki większej niż kobiety.Z tego co czytałam to trudno Ci się obejść bez kobiecej ręki w domu i pewno dlatego dzieci i wnuki tak sie Tobą opiekują.Zostałeś sam niedawno a ja juz 15 lat jestem sama/bez drugiej połówki/a od 7 lat zupełnie sama.Jak widzisz musiałam nauczyć się sobie sama radzić.Czasami przez dwa tygodnie syn nie zadzwoni i nie zapyta co u mnie,bo jak mówiłam widzi mnie FB/czyli facebooku/więc nic złego się pewno nie dzieje/
Wnuków niestety nie mam tzn.przybrane/synowie mojej synowej/ jeden kończy 18 lat w kwietniu,drugi 17 we wrześniu.Więc wiadomo,że mają swoje babcie o które się martwią.Rodzice moi jak mówiłam wiekowi ale na szczęście cieszą się dość dobrym zdrowiem/wiadomo przedwojenny rocznik/i na razie pomocy nie potrzebują.I tak to wszystko mniej wiecej wygląda.
Miłego wieczoru życzę.Pozdrawiam serdecznie.
A to jeszcze do posłuchania :http://www.youtube.com/watch?v=zZNDoCEbAFo
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/


Ostatnio edytowane przez Anielka : 30-03-2014 o 19:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1850  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 20:14
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Cieszę się Anielko,że jesteś w tym wątku.W lecie jadę do Gdańska na wakacje z rodzinką.To kto wie może się spotkamy z seniorami z pomorza.Podamy sobie namiary i będzie ok.Dobrze to wydedukowałaś o mojej słabości.Jednak jest coraz lepiej.
Pozdrawiam Edward!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1851  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 22:05
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 883
Domyślnie

Anielko, bardzo podoba mi się Twoja postawa, to, że nie masz żalu do syna, że rozumiesz jego potrzeby. W przyszłości chciałabym tak się trzymać jak Ty. Co prawda nie mam dzieci, ale nie chciałabym mieć pretensji do siostrzeńców i całego świata. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1852  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 23:31
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
Cieszę się Anielko,że jesteś w tym wątku.W lecie jadę do Gdańska na wakacje z rodzinką.To kto wie może się spotkamy z seniorami z pomorza.Podamy sobie namiary i będzie ok.Dobrze to wydedukowałaś o mojej słabości.Jednak jest coraz lepiej.
Pozdrawiam Edward!

Edwardzie z wielką przyjemnością spotkamy się z Tobą,jak bedziesz bliżej wyjazdu to podamy sobie namiary i umówimy się na spotkanie. Takich spotkan z seniorami z Polski juz troszkę przez te parę lat było.Nawet u siebie gościłam seniorki na kilka dni oraz całą rodzinke koleżanki z Tarnowa/prawie 2 tygodnie/.Miałam wówczas większe mieszkanko.Teraz mam małe ,ale jak by trzeba było to też miejsce się znajdzie.
Pozdrawiam,spokojnej nocy życzę
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1853  
Nieprzeczytane 30-03-2014, 23:47
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rystyna
Anielko, bardzo podoba mi się Twoja postawa, to, że nie masz żalu do syna, że rozumiesz jego potrzeby. W przyszłości chciałabym tak się trzymać jak Ty. Co prawda nie mam dzieci, ale nie chciałabym mieć pretensji do siostrzeńców i całego świata. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

Rystynko,nie przyszło mi to łatwo,bo syn mieszkał ze mną do 31 roku życia.Bylismy i jestesmy ze soba bardzo zżyci.Ale życie postawiło na jego drodze kobietę z problemami i dwójką juz odchowanych dzieci.Było to trudne dla niego,dla mnie ,no i jego żona zupełnie inaczej wychowana.Ale po to ludziom język bozia dała,żeby ze sobą rozmawiać i sie porozumiewać.I jest dobrze,nie cudownie,ale dobrze.Pewno,że czasami chciałoby się,zeby było zainteresowania i pomocy więcej.Ale oni mają swoje zycie,swoje sprawy,chłopcy dorastają,potrzebują więcej uwagi,a to teraz jest jego rodzina.Poza tem ciężko pracują,a odpoczynek w dni wolne im się należy.Pewnie nic by się nie stało jak by wsiedli do auta,czy na motocykl i na godzinke do mnie na kawkę czy pogadanie wpadli,albo ja do nich autobusem i tramwajem,niecała godzinke mi to zajmuje,ale ja mam czas mnie się nigdzie nie spieszy.No ale nie zawsze się udaje.
Na szczęście jestem wyrozumiała a jak mi smutno to odzywam się do nich telefonicznie lub na FB.Jest dobrze,oby gorzej nie było.
No to teraz ide poleżżć i może poczytam i w końcu zasnę,bo mi kręgi szyjne troszke "nawalają"a potem zawroty głowy,bo niedotlenienie nastepuje.

Dobrej i spokojnej nocy życzę.Ja coś mam kłopot dzisiaj ze spaniem,ale czasami miewam tzw."Białe noce"
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1854  
Nieprzeczytane 31-03-2014, 07:15
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 883
Domyślnie

Anielko, jak minęła noc? Mam nadzieję, że dobrze spałaś i śniło Ci się coś miłego.
Życzę wszystkim pięknego, słonecznego, ciekawego wiosennego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1855  
Nieprzeczytane 31-03-2014, 09:04
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie

Witam!
Jak pięknie i stanowczo nawiązujecie kontakty.W moim przekonaniu to ożywia radość dla samotnych. Podziwiam Cię Anielko że masz zaufanie do nieznajomych.Mnie brakowało by odwagi na taką decyzje. Przecież są ludzie i ludziska. Co innego spotkanie w miejscu publicznym.
Pozdrawiam wszystkich samotnych.
Joanna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1856  
Nieprzeczytane 31-03-2014, 09:13
rokitnikowa rokitnikowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Joanna49W.
Witam!
Jak pięknie i stanowczo nawiązujecie kontakty.W moim przekonaniu to ożywia radość dla samotnych. Podziwiam Cię Anielko że masz zaufanie do nieznajomych.Mnie brakowało by odwagi na taką decyzje. Przecież są ludzie i ludziska. Co innego spotkanie w miejscu publicznym.
Pozdrawiam wszystkich samotnych.
Joanna.



Joasiu, czy Twoje Tomczyce to te nad Pilicą? Jesli tak to spotkanie w miejscu publicznym jest mozliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1857  
Nieprzeczytane 31-03-2014, 09:31
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Joanno nie lękaj się,z mojej strony nie grozi Ci niebezpieczeństwo.Gdybyśmy się kiedykolwiek spotkali cieszyłbym się mocno.Najwyżej uściskał i
Pozdrawiam samotnych Edward!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1858  
Nieprzeczytane 31-03-2014, 11:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam serdecznie i słonecznie/bynajmniej u mnie piękne słonko/

Rystynko noc przespana ,ale po połówce tableteczki,Rano obudziło mnie głośne granie muzyki u sąsiada/tak już ma ,że rano jak wstaje daje na całą parę,idzie do łazienki,a potem wychodzi i cisza/

Joanno jakoś się nie boję ludzi,może dlatego,ze wykonywałam dość specyficzny zawód,a poza tem mam łatwość nawiązywania kontaktów i rozpoznawania ludzi.Poza tem dookoła mieszkają ludzie ,zawsze mozna o pomoc poprosic.Na szczęście nie trafiłam na złych ludzi i niech tak zostanie.Nie przyciągam też do siebie złych emocji,o każdym myślę pozytywnie,nie dopuszczam negatywnych myśli i to tyle.

Edwardzie witaj.

Wszystkim miłego i pogodnego dnia życzę.A ja idę spotkać się z forumową koleżanką,chce mi prezent na zbliżające się urodziny sprawić i mam sobie wybrać.A potem na rehabilitację.
Pozdrawiam cieplutko
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1859  
Nieprzeczytane 31-03-2014, 11:29
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Joanno - jak widać z wiosną energia zaczyna szybciej krążyć wokół nas i w nas.
To dobra energia.
A na spotkania bardzo dobra jest kawiarenka w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni - wręcz idealne miejsce. Codziennie dzieje się coś ciekawego, ludzi sporo, dobra kawa.
I przyjazna atmosfera. Pewnie w wielu miastach są już takie miejsca.

A przy okazji i a propos dobrej energii, zachęcam do wysłuchania lub lektury wypowiedzi Jane Fondy.
To wypowiedź o tym, by spojrzeć na starość jako lata dodane, jako trzeci akt w sztuce życia.
Słowa mówione z perspektywy doświadczenia. Jane Fonda nie jest już nastolatką.
Bardzo interesujące.
Zapis wypowiedzi po polsku udostępniam na swoim blogu.

Życzę wszystkim pogody w wędrówce po kraju i wielu dobrych spotkań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1860  
Nieprzeczytane 31-03-2014, 12:00
Winia's Avatar
Winia Winia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Łazy, Śląsk, Polska
Posty: 56
Domyślnie

Witam samotnych i osamotnionych!
Jestem tu nowa. Przeczytałam wszystko od początku 2014r. i Wasze wypowiedzi utwierdziły mnie w tym, że całkiem nieźle sobie radzę. Generalnie chodzę w pojedynkę i często na szlaku turystycznym zadają mi pytanie - a pani to nie boi się tak sama chodzić? Udzielam wtedy mniej lub bardziej wyczerpującej odpowiedzi, ale ciągle mnie kusi żeby odpowiedzieć słowami z sanatoryjnego dowcipu - "Nie, bo emeryturę mam na koncie a kochać się lubię."
Francuska maksyma mówi - "Trzeba się śmiać, żeby nie płakać" i staram się tak robić.
Przez wiele lat dbamy o to, żeby utrzymać się przy życiu, potem już staramy się nie umrzeć. Różnica na pozór niewielka, ale subtelna. Uczymy się żyć godnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.