menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 08:51
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Gratuluję PiSowi wyniku, teraz ma szanse pokazać jak się w Polsce rządzi. Boli mnie porażka lewicy ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 10:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

A nie, nie...jeszcze nie ma szansy. To dopiero jak się uda wygrać parlamentarne.
Przed tym wynikiem ostrzegała dawno koleżanka Pola,
z którą piszę od lat, a którą musiałam opuścić z przyczyn od niej niezależnych.
Ten wynik przypuszczałam bardzo nieśmiało i ja, dlatego zaczęłam pisać powtórnie, choć równie dobrze mógł być rechot z przerżnięcia,
jak to subtelnie koleżeństwo ujęło. Co i tak w żaden sposób by mnie nie zdeprymowało.

Cóż, Platforma już całowała własne odbicie w lustrze,
nie słuchając własnego elektoratu. A co miał do powiedzenia ten elektorat można było przeczytać wczoraj tam, gdzie zazwyczaj pisze. Mogę powiedzieć,
że paradoksalnie bardzo pomogła PiSowi ta ogromna histeria w aferze tzw. madryckiej. To był strzał Halickiego we własną stopę partyjną obutą w markowy bucik, chowający pod obcasem własne przekręty wręcz nieporównywalne.

Cieszy młodzież, która głosowała na PiS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 11:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Podobno padł system w komisji wyborczej.
Ciekawe, kto z przyjaciół królika wygrał przetarg na jego instalację?
Zaczyna się tym interesować ABW. Państwo Platformy nie działa w prawie każdym aspekcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 11:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie do wiary;
śląskie, małopolskie i mazowieckie - wygrywa PiS.
Oczywiście to dane na dzień dzisiejszy. To może zawsze się zmienić po Nocy Długich Długopisów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 11:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Polscy dyplomaci wydaleni z Rosji.

Nasza prasa milczy.

No to się zaczyna zimna wojna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 11:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Quo Vadis Polsko - witaj Lilu i gratuluję sukcesu w wyborach samorządowych.

Ja osobiście mam całkowite odmienne zdanie na upartyjnianie wyborów samorządowych i decydowaniu o dziurze w jezdni albo przebiegu alejki w parku przez gremia partyjne. Wtedy odgrywają emocje która partia ważna i co nam wy za pozytywną decyzję dacie a nie potrzeby mieszkańców. Wyniki traktuję jako sondaż przedwyborczy w zbliżających się wyborach parlamentarnych w roku 2015.

Media w swoich opiniach dalej lansują tezę dwubiegunowego podziału sceny politycznej na /PO, PiS/ tradycjonalistów i postępowych.
(....)Pon., 9:25: PKW podała, że frekwencja we wczorajszych wyborach wyniosła 47,68 (...)
Cyfry te pokazują nasze zainteresowanie i każdy wynik partii należy podzielić przez 2 . Czy to sukces ????? Zastanówcie się , w tych wyborach tak ,ale na przyszłość ?
Większość wyborców dalej czeka i sceptycznie podchodzi do tego co nam oferują komitety wyborcze. Uczestniczyłem w spotkaniach wyborczych i widzę dalej tą degrengoladę życia publicznego i zamiast o sprawach osiedla dyskutują ludzie o partiach.

Przegrała w tych wyborach ta część społeczeństwa która reprezentuje centrum bo miała trudny wybór przez rozbicie ruchów reprezentujących inne niż skrajnie katolickie lub rządowe poglądy na rzeczywistość . Rozbicie na lewicy na różne frakcje i niemożność stworzenia jednej reprezentacji to wina polityków i powinni zastanowić się dokąd tak naprawdę zmierzają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 11:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wacławie
Bardzo mi miło Ciebie tu powitać.
Nieważne, że głosowaliśmy na innych ludzi.
Ważne, że potrafimy ze sobą rozmawiać.

Mnie bardzo dziwi wynik lewicy, choć jak sam wiesz,
nigdy na nią nie głosuję. Jeśli chcą go poprawić, powinni połączyć siły.
No i sprawa władzy; wcale nie są wykluczone jej rządy. Powiem więcej; myślę, że do nich może dojść wespół z PO i PSL.
Niestety dla mnie, ''stety'' dla Ciebie.

Pożyjemy, zobaczymy. Z naciskiem na to pierwsze...bo to najważniejsze, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 11:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Polscy dyplomaci wydaleni z Rosji.
Myśmy wydalili to mamy retorsję my jednego oni kilku bo są więksi obszarowo.

Nasi komentatorzy spraw wschodnich różnią się w zależności od punktu siedzenia i miejsca kasy. Putin określił swój pogląd na sprawy geopolityczne w swoim wystąpieniu http://eng.kremlin.ru/news/23137 tekst jest po angielsku znalazłem w sieci jego omówienie http://www.sadistic.pl/valdai-discussio

Wypowiedź Putina da się ująć w 10 punktach:

1. Rosja nie będzie już brać udziału w gierkach i negocjacjach „dupereli” na zapleczu.. Ale Rosja jest przygotowana do poważnych rozmów i zawierania porozumień, jeśli są oparte na uczciwości, sprzyjają zbiorowemu bezpieczeństwu i biorą pod uwagę interesy obu stron.
2. Wszystkie systemy globalnego bezpieczeństwa zbiorowego leżą obecnie w gruzach. Nie ma już żadnych gwarancji bezpieczeństwa międzynarodowego. Podmiot, który to wszystko zniszczył nosi nazwę: Stany Zjednoczone Ameryki.
3 Budowniczowie New World Order zawiedli, budując zamek z piasku. To czy nowy porządek światowy w jakiejkolwiek formie ma być budowany czy nie, nie zależy od decyzji Rosji. Ale żadna decyzja w tych sprawach nie może zapaść bez Rosji.
4. Rosja preferuje konserwatywne podejście do wprowadzenia innowacji do ładu społecznego, ale nie jest przeciwna badaniu i omawianiu takich innowacji, aby upewnić się, czy ich wprowadzenie może być uzasadnione.
5. Rosja nie ma zamiaru łowić ryb w mętnej wodzie, zmąconej przez Amerykę która buduje coraz większe „Imperium chaosu” i nie ma interesu w budowaniu nowego własnego Imperium, które nie jest Rosji potrzebne, gdyż ma wystarczająco dużo swoich własnych wyzwań w rozwijaniu swego ogromnego terytorium. Rosja nie ma chęci do działania jako Zbawiciel świata, tak jak to miała w przeszłości.

6. Rosja nie będzie próbować reformować świata według własnego wizerunku, ale też nie pozwoli nikomu kształtować siebie według czyjejś wyobraźni. Rosja nie będzie zamykać się przed światem, ale też każdy, kto spróbuje odcinać ją od świata, może siejąc wiatr zebrać burzę.
7. Rosja nie życzy sobie rozprzestrzeniania chaosu, nie prowadzi żadnej wojny i ma zamiaru żadnej wojny rozpoczynać. Jednak dzisiaj Rosja widzi możliwość wybuchu wojny światowej jako wydarzenie prawie nieuniknione, jest na to przygotowana i nadal się do niej przygotowuje. Rosja nie prowadzi wojny, ale się jej nie boi.
8. Rosja nie zamierza blokować tych, którzy wciąż próbują skonstruować nowy porządek świata (NWO) ani tych prób udaremniać. New World Order może powstawać, o ile nie będzie rzutować na kluczowe interesy Rosji. Rosja wolałaby stać z boku i przyglądać się, przyjmując na swą głowę tyle guzów ile można wytrzymać. Ale ci, którzy usiłują wciągnąć Rosję w ten proces, lekceważąc przy tym jej interesy, mogą poznać na czym polega prawdziwe znaczenie słowa ból.
9. W zewnętrznej ale bardziej wewnętrznej polityce, siła Rosji będzie polegać nie na elitach i ich salonowych knowaniach na zapleczu domu, ale na woli narodu.
10. Jest jeszcze szansa skonstruowania nowego porządku świata, który pozwoli uniknąć wojny światowej.Ten nowy porządek świata z konieczności musi obejmować Stany Zjednoczone – ale musi ich dotyczyć na takich samych zasadach, jak wszystkich innych: przy pełnym przestrzeganiu prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych; powstrzymaniu się od wszystkich działań jednostronnych; przy pełnym poszanowaniu suwerenności innych narodów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 13:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Comnieśmieszy...to poprawianie sobie samopoczucia przez zawiedzionych akolitów PO.

''Lepiej wykształceni głosowali na PO''.
Jacy lepiej wykształceni?
Ci płatni licencjaci trzymający się pańskiej klamki,
bo sami do niczego nie dojdą w życiu?

Tych lepiej wykształconych można zobaczyć wśród liderów obu partii. Doktor prawa Kaczyński i do niedawna magister Tusk,
a obecnie skompromitowana w służbie zdrowia - Kopacz.

Kandydaci na prezydenta;
żałosny w swych bon motach, mający kłopoty z językiem polskim, magister z pracą napisaną przez teścia z UB- Komorowski
i
doktor prawa Andrzej Duda, młody z dużego miasta,
znający wraz z żoną kilka języków.
Paradoks. Na kogo będą głosować tak zwani wykształceni?
Na Kierdziołka, czy na młodego, wykształconego?
Oto jest pytanie.


Dodatkowego smaczku dodają ministrowie spraw zagranicznych Platformy, oczywiście stojący o kilka stopni drabiny wyżej od paskudnej Fotygi,
znającej 5 obcych języków.

A za co ludzie bez żadnej wiedzy w polityce, karmieni medialną papką i łykający ją bez żadnej własnej refleksji jak czapla rybę,
tak jej nienawidzą?
Ano za to;

Cytat:
A jaka jest prawda?
Sprawdźmy wykształcenie pani minister.
Z tego co wiadomo, Anna Fotyga ukończyła handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim, a także duńską Szkołę Administracji Publicznej.

Odbyła także staże w Departamencie Pracy Stanów Zjednoczonych, na Uniwersytecie Cornell oraz w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

Już tylko to, plus biegła znajomość kilku języków stawiają ją w pozycji uprzywilejowanej wobec większości polskiej klasy politycznej, która w przeważającej mierze nie ma nawet ułamka przygotowania Fotygi.

Często mówiono że Fotyga to „drobna księgowa”, zatem nie może być ministrem w kraju wielkości Polski.
Tymczasem już 1981 pracowała ona w dziale zagranicznym Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ "Solidarność"…
Czy któryś z dziennikarzy zadał sobie trud aby poinformować o tym Polaków?

W czasach kiedy większość „wybitnych” polskich dyplomatów takich jak Daniel Passent, zdobywała doświadczenie w reżimowych strukturach ,
Fotyga pracowała na rzecz „Solidarności”, i to jej części zajmującej się polityką zagraniczną. Doprawdy nie rozumiem jak może to być przez człowieka racjonalnego odebrane za „brak przygotowania i kompetencji” -

A to przecież nie wszystko. Od 1999 do 2001 Anna Fotyga była doradcą prezesa Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych ds. integracji europejskiej.
W 2000 była również doradcą Prezesa Rady Ministrów do spraw międzynarodowych w rządzie Jerzego Buzka, a w 2001 pełniła obowiązki dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Twierdzenie że Fotyga zetknęła się z polityką zagraniczną w rządzie Jarosława Kaczyńskiego jest wierutnym kłamstwem, a mimo to przeciętny widz programów informacyjnych w TV tak właśnie musi uważać. Musi, bo właśnie tak tę sprawę opisują media.

Głupota ma się dobrze i na tej głupocie bazowała partia tak zwana obywatelska. I bazować ma nadzieję nadal.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 15:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

PO jest nadal dobrą ofertą dla Polaków
- powiedziała Ewa Kopacz.

Problem w tym, że jej wyborcy wzięli kalkulator i sobie policzyli,
a wyszło im, że ;

1. każda kobieta straciła na reformie emerytalnej PO ponad 252 tys.zł
2. autostrady są budowane z ich pieniędzy z OFE ,do tego średnio 2-3 razy drożej niż na Zachodzie, więc z czego tu się cieszyć
3. kolesie u "Sowy" jedzą i piją po 1500 zł za kolację na 2 osoby z wódką i przy niej obgadują jak tu zabrać najbiedniejszym emerytom darmowe leki,
a potem jeszcze się tym chwalą w TV i na swoich blogach jak senator Libicki
4. do specjalisty kolejka na 3 lata
5. podwyższono podatek ZUS zwany dla ściemy składką o 600 zł/rok
6. D. Tusk obiecywał ,że do końca września pokaże raport o aferze taśmowej, po czym czmychnął na ciepłą posadkę
7. kolesie z PO umoczeni w aferę taśmową nadal w PO,
podczas gdy Kaczyński bez zmrużenia oka wywalił na zbity łeb drobnych złodziejaszków
8. parę tygodni przed wyborem na przew. Rady Europy D. Tusk oficjalnie zaprzeczał ,że nie interesują go żadne stołki w UE, bo kraj jest dla niego ważniejszy,
zresztą mówił też i obiecywał wiele innych rzeczy, itd.



Mnie interesuje coś innego;
- dlaczego tak ucieszył się Grzegorz Schetyna na wieść o przegranej?
http://wpolityce.pl/polityka/222355-...my-zobacz-film
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 18:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Lila - dopiero teraz sie wyrobilam i siedze wygodnie w fotelu. Mialam bardzo wypelniony dzien. Wrrr.

Gratulacje, ze wygrala partia ktora popierasz. Trzymam kciuki aby mieli na tyle dobrej woli co ochoty aby sprawy ukladaly sie lepiej w Polce. Aby dobrali sie do tylkow wszystkich kombinatorow, ktorzy w ostentacyjny sposob rechocza ze wszystkiego, ze ponabijali ludzi w butelke, porobili dobre interesy wykupujac mienie polskie za symboliczne grosze. Nazwe ich "szarancza i hienami". Moga sie chwalic ich polowankami, lowieniem rybek, nawet zlotymi zebami. Nic nie zmieni mojej opinii o nich, ze ciagle maja slome na butach.

Waclawie, milo, ze jestes.

Ciesze sie, ze Lila otworzyla ponownie swoj watek. Moze bedzie mozliwe na spokojnie porozmawiac o Polsce...dokad ona zmierza. Mysle, ze nie zadolujecie "biednej" Polonuski, ktora wg. "swietej trojcy" z pokrewnego watku ma tupet zabierac glos o Polsce.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:15
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Uff a u nas same zmiany, wyrzuciliśmy poprzedniego wójta,którego pycha rozpierała jak nie przymierzając całe PO
i wybraliśmy młodego, prężnego - kto zgadnie z jakiej partii???
nie, nie z Pisu a z PSL - bo u nas liczy się człowiek nie partia i komitywa.
I muszę się pochwalić mój men jest po raz kolejny radnym.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Honoratko, gratulacje złóż mężowi od elektoratu PiS w liczbie pojedynczej.
U mnie wygrał wójt o POwskim rodowodzie,
o którym już sam zapomniał. III kadencja! Super ...i do końca świata.
Prywatnie go uwielbiam. Koniarz ( posiada stajnię i pensjonat dla koni) kochający zwierzęta. Moja gmina dopłaca za sterylizację kotów i psów od dawna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Lila - dopiero teraz sie wyrobilam i siedze wygodnie w fotelu. Mialam bardzo wypelniony dzien. Wrrr.

Gratulacje, ze wygrala partia ktora popierasz. Trzymam kciuki aby mieli na tyle dobrej woli co ochoty aby sprawy ukladaly sie lepiej w Polce. Aby dobrali sie do tylkow wszystkich kombinatorow, ktorzy w ostentacyjny sposob rechocza ze wszystkiego, ze ponabijali ludzi w butelke, porobili dobre interesy wykupujac mienie polskie za symboliczne grosze. Nazwe ich "szarancza i hienami". Moga sie chwalic ich polowankami, lowieniem rybek, nawet zlotymi zebami. Nic nie zmieni mojej opinii o nich, ze ciagle maja slome na butach.

Waclawie, milo, ze jestes.

Ciesze sie, ze Lila otworzyla ponownie swoj watek. Moze bedzie mozliwe na spokojnie porozmawiac o Polsce...dokad ona zmierza. Mysle, ze nie zadolujecie "biednej" Polonuski, ktora wg. "swietej trojcy" z pokrewnego watku ma tupet zabierac glos o Polsce.

Basiu, Polonusko, zabieraj głos jak najczęściej.
Ja mam nadzieję, że dołączą także inni ''obserwatorzy z daleka''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Uff a u nas same zmiany, wyrzuciliśmy poprzedniego wójta,którego pycha rozpierała jak nie przymierzając całe PO
i wybraliśmy młodego, prężnego - kto zgadnie z jakiej partii???
nie, nie z Pisu a z PSL - bo u nas liczy się człowiek nie partia i komitywa.
I muszę się pochwalić mój men jest po raz kolejny radnym.

Honoratko - gratulacje dla p.malzonka. Widac, ze byl dobrym radnym kiedy zasluzyl na powtorke.

Mysle podobnie jak Ty. W wyborach regionalnych i lokalnych liczy sie czlowiek, ktory cos zrobi pozytywnego dla mieszkancow. Partia???? to drugorzedne. Co innego reprezentant kraju - wtedy skrzypce graja inne melodie.
Tez wole ludzi mlodych, bo maja szersze horyzonty i wielokrotnie chca cos zrobic pozytywnego.

Stare kwoczydla...ha ha, mamy przyklady staruszkow - strasznych dziadkow z Czajkowskiego, ktorzy by chcieli opiniowac polityke, rzadzic krajen po ichniemu. Co z tego wychodzi???? Magiel! Dla nich najlepiej cieple kapciuszki i bujany fotelik.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała

6. Rosja nie będzie próbować reformować świata według własnego wizerunku, ale też nie pozwoli nikomu kształtować siebie według czyjejś wyobraźni. Rosja nie będzie zamykać się przed światem, ale też każdy, kto spróbuje odcinać ją od świata, może siejąc wiatr zebrać burzę.
.

Jednakże Wacławie zapolemizuję sobie ( sorki za nowomowę) z ....Rosją. A co? I tak nie przeczyta.

Aby był komfort wzajemnych stosunków, nie może być dysparytetu, a takowy zaistniał.
Stanowisko polskich władz jest od czasów PRL niezmienne;
''Nie zmieniamy naszego stanowiska. Rosyjskie placówki nie płacą u nas podatków, na zasadzie wzajemności tego samego oczekujemy od Rosji wobec naszych przedstawicielstw.
To jest zgodne z dotychczas podpisywanymi przez nas umowami''


Co natomiast robią rosyjskie cwaniaczki?
Cytat:
Władze Petersburga zażądały,
aby Konsulat Generalny RP w tym mieście zwolnił użytkowaną nieruchomość i zapłacił 74,3 mln rubli (1,62 mln dolarów) z tytuły zaległych należności za jej dzierżawę.

A figę z makiem!

Cytat:
Żądania te zawarły w pozwie skierowanym do Sądu Arbitrażowego Petersburga
i Obwodu Leningradzkiego.

Cytat:
dysproporcja ta powstała w latach 70. XX w. wskutek wykonania przez Polskę i niewykonania przez stronę rosyjską porozumień międzyrządowych w 1974 r., 1978 r. i z lat 1985/1986. Zobowiązywały one Rosję - na zasadzie wzajemności - do przekazania na rzecz RP nieruchomości na potrzeby polskich przedstawicielstw dyplomatyczno-konsularnych na terenie Rosji.

Ogólnie Rosja posiadała w Polsce 19 nieruchomości, a według stanu na początek 2014 r. było to 14 nieruchomości.

Może świadczy to o tym,
że nasze zuchy wydłubały ze ścian konsulatu ostatnią pluskwę?
Jak sądzisz Wacławie?

Mamy im płacić, a oni się będą panoszyć jak u siebie?
Czy to nie jest sianie burzy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia

[QUOTE
Cytat:
Stare kwoczydla...ha ha, mamy przyklady staruszkow - strasznych dziadkow z Czajkowskiego, ktorzy by chcieli opiniowac polityke, rzadzic krajen po ichniemu. Co z tego wychodzi???? Magiel! Dla nich najlepiej cieple kapciuszki i bujany fotelik.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Lila, widze, ze Ci sie podobalo

Troche z innej beczki. Co powiesz na ponizsza wypowiedz:

Cytat:
Każdy, kto od 90-go roku dostał się do koryta, ciągnął tylko do siebie, społeczeństwo jest okradane i okłamywane, gospodarka polska kuleje, jak ktoś pierdoli wam, że się rozwija, to znaczy, że pluje wam prosto w oczy. Ten "rozwój" polega na tym, że obcokrajowcy jako inwestorzy mają u nas RAJ-są zwolnieni z podatków, za pracowników państwo dopłaca a najbiedniejsi i najmniejsi przedsiębiorcy jebią na ten BURDEL na Wiejskiej!
Vat 23%???? Guzik prawda!!! vat w polskiej rzeczywistości płaci się podwójnie a nawet potrójnie! 1.Vat płaci producent wprowadzając towar na rynek : 2. vat płaci hurtownik nabywający towar od producenta : 4. vat płaci przedsiębiorca nabywający towar od hurtownika : 5. vat płaci klient kupujący towar detalicznie - czyli X5 vatu za jeden i ten sam towar! I jeszcze się qrwa wszyscy dziwią, że w Polsce wszystko drożeje?????!! TO RZĄDZĄCY NAS CORAZ BARDZIEJ OKRADAJĄ!!! tak, mam do tego prawo głośno mówić, bo bezprawnie sięgają po moje ciężko zarobione pieniądze. RZĄD jest antypolski i antyspołeczny i działa na szkodę Polski.
Nóż się w kieszeni otwiera jak się widzi biednego schorowanego emeryta, który stoi godzinami w kolejce do rejestracji po to, by dowiedzieć się, że termin wizyty do specjalisty ma za półtora roku.
To jest wyniszczanie narodu! A składki zus? Dla milionera i dla przedsiębiorczyka, który w jakimś wjejskim sklepiku uciuła góra 2tys zł utargu na m-c, składka zus jest taka sama, podatki takie same.... I to jest normalne?
Nie będę głosowała na nikogo, bo każdy dotąd kłamał i okradał, nie zagłosuję na PO za dotychczasowe okradanie, nie zagłosuję na żadną inną partię (np. PIS) bo do tego ***** dopuścili!
I nie uwierzę, w "związane ręce", w blokowanie ustaw, to wszystko jest polityczny KIT!

Żeby w naszym kraju było lepiej należy zacząć od uwolnienia świadomości społeczeństwa od dżumy, którą zaraża się polskie umysły od lat a nie od głosowania na "nową" partię polityczną. Partia będzie nowa, ale zwyczaje te same.

A WIĘC MÓJ GŁOS ODDAM NA NIKOGO !!!

Pan Nikt może startować w wyborach, życzę powodzenia

http://mojaslowianskafilozofia.blogs...0rz%C4%85dowe#
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 19:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tak Basiu, jest w tym dużo racji i rozczarowania....Solidarnością.
Obecnie nie widzę możliwości, aby za mojego życia wiele się zmieniło.
Za dużo już zostało zniszczone.
Jak to odrobić?
Galerie handlowe powodują złudzenie dobrobytu,
a to nieprawda. Ich najemcy właśnie ruszają na wojnę.
Normalnie dramat, nawet w takim miejscu;

Cytat:
Z tego co mi wiadomo, mężczyzna targnął się na własne życie, bo galeria handlowa doprowadziła go do bankructwa.
Nie zostawię tego tak.
Będę pokazywał cały ten syf, który wyniszcza polskie rodziny

http://wiadomosci.onet.pl/slask/dram...-i-dlugi/gxbv5
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 22:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

POśmiewisko.
Padł system, a internauci wietrzą przekręt, skoro to partia oszustów rządzi.


Strach się bać. Bajzel na kolei, bajzel na lotniskach.
Ciekawe, kiedy wielkie BUM zrobi pendolino. I ilu ludzi za to zapłaci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 21:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 10:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 23:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 19:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 03-04-2008 00:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.