menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5121  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 07:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Ja pójdę do dr po receptę na silny lek na uspokojenie bo mam dość wszystkiego.



To nie jest pic tylko prawda ....Zakażenie dochodzi do serca i koniec.
Dobrze ,że byłaś u lekarza.

Dzięki Sirii, nie doszło.



Reszta w osobnym poście, bo będzie usunięty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5122  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 07:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wacławie i Administratorko

To dotyczy mnie i Ciebie, bo zaczyna się stalking.
Jak zwykle...nihil novi.

Taką wiadomość odczytałam, a nie może ona zginąć w otchłani forum, bo niby jak Adm. ma się dowiedzieć,
co wyczynia magiel w szczurzym kanale?

Cytat:
Prywatna Wiadomość: Pytanie mam!

26-11-2022, 16:44
elkosse elkosse jest offline
Stały bywalec


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Polska
Posty: 911
Mój profil
Domyślnie Pytanie mam!
Mentalny potworze, za o mnie obrażasz razem ze swoim wackiem!
Chyba masz zdolność honorową i mi odpowiesz.

Dzięki za to ''mentalny'', ja bym odwrotnie dodała ''fizyczny''.
Ta mała litera w Twoim imieniu Wacławie, miała Cię obrazić a tylko śmieszy. Co do zdolności honorowej, to mam owszem, ale taką,
która kazała wlepiać parę kańczugów,
by się nie pohańbić.

Poczuwasz się Wacławie do obrażania solistki?
Bo ja nie.

Pozdrawiam cieplutko.

PS. tak to jest, gdy wreszcie dopada ostracyzm za podłość.
Wieje nudą, trzeba rozrabiać.
Karma za M.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5123  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 08:59
elkosse elkosse jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Polska
Posty: 7 354
Domyślnie

Twój obraźliwy wpis w stosunku do mnie wyleciał w kosmos! Został usunięty przez Administrację!
Cytat:

Stary 26-11-2022, 14:41
Lila
Wiadomość została usunięta przez: administrator Powód: Naruszenie regulaminu KSC lub odpowiedź na naruszenia.
Niewiniątko poszło na skargę, a było jak powyżej.
To trzeba mieć tupet!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5124  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 09:23
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie Lila

Do mnie kiedyś też coś przyszło na priv ....

Ktoś ,,życzliwy" mnie powiadamiał ,że mi na priv ludzie do siebie pisząc d.obrabiają.

Są tu tacy jak i w życiu realnym....
Róbmy swoje Lila.
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5125  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 09:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Lilu nie przejmuj się tym wszystkim za bardzo i rób dalej swoje jak w piosence https://www.youtube.com/watch?v=RAWJHpP3sog . Mnie śmieszy cała treść tego postu a najbardziej " Chyba masz zdolność honorową " . Przestałem się drobiazgami przejmować i w ostatnim czasie zająłem się remontem kapitalnym swojej osoby . Udało mi się jakoś z problemem uporać szybko , miałem kartę DILO . Zostało mi tylko jeszcze spotkanie z chirurgiem w grudniu by ustalić termin . ale to ponoć drobiazg. Lilu najważniejsze jest nasze zdrowie , reszta to drobiazgi .Uporałaś się z tężcem , nie zbagatelizowałaś sprawy , życzę dużo zdrowia.

Dla tych co wczoraj nie oglądali SEKIELSKI SSNL Rakietowy odlot Prezesa
https://www.youtube.com/watch?v=xUyEvvJrtaU


Kaczyński nie chce niemieckich Patriotów, Duda nagrany przez rosyjskich pranksterów, PiS traci Śląsk -- wydarzenia tygodnia podsumowują goście SSNL Bartosz Węglarczyk (Onet) i Roman Imielski (Gazeta Wyborcza).

Podobało mi się kilka minut monologu Bartosza Węglarczyka całe biadolenie na temat wojny Rosyjsko-Ukraińskiej to gadanie przypomina mi miniony czas " po linii na bazie" . Wojny trwały i będą trwać wszystko zależy od tego kto walczy i w jakim jest bloku państw. Lecą bomby na Kurdów wioski no i co z tego Turcja nasz sojusznik w NATO , "to morda w kubeł ". Hipokryzja była i będzie. A jak się jest dyrektorem w Polsacie , prezesem Newsweek Polska , prezesem w Gazecie Wyborczej to się wie co się mówi i gdzie. Ale to dobry program na żywo i słuszne stwierdzenia że zmiany w jednym samorządzie na śląsku .Opozycja nie może odtrąbić zwycięstwa , ważne jest utrzymanie trendu zmian.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 28-11-2022 o 12:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5126  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 10:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Przede mną też ciężkie dni.
Bardzo ciężkie. Potrzebuję zdrowia i sprawnego auta,
a właśnie siadła elektronika w moim.

Siri, Wacław... uściski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5127  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 15:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

CÓRKA KIM JONG UNA zostanie NOWYM Wodzem?
https://www.youtube.com/watch?v=ULjmWz0tmbU


Ukochana córka KIM JONG UNA nowym Wodzem ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5128  
Nieprzeczytane 29-11-2022, 07:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ciekawe czy będzie równie okrutna co ojciec i dziadek.

Zostawiam refleksję dla zmotoryzowanych seniorów, podlane sosem z piołunu.
Kultowe Mini.
Niewygodne w swej prostocie, nieekonomiczne i potwornie drogie w serwisie, ale........ !
Jest jak kot; podrapie cię, zniszczy kanapę, nasika do butów i ugryzie tak że czerwona pręga śmierci leci z szybkością światła w górę,
choć to zdarza się bardzo rzadko.
Ale wystarczy, że otrze się z czułością o nogi, przytuli i zamruczy do ucha i już go kochasz.
Albo pies; odgryzie ci róg dywanu, zje twoje ukochane włoskie szpilki dopiero co przywiezione ze sklepu,
i podsika kwiatki na tarasie.
Ale zamerda ogonkiem i spojrzy w oczy .. jesteś ugotowana.
Dokładnie tak jest z tym autem.
No i te wrażenia z jazdy. Żaden inny.

Niemniej powinien zostać tylko kochankiem.
Na męża trzeba wybrać egzemplarz z kraju kwitnącej wiśni, przewidywalny i nudny ale niezawodny.
Lubię firmę, która kiedyś miała wkład w zniszczenie Pearl Harbor.
Bywa.
Ci od najlepszej niemieckiej aspiryny, też produkowali narzędzia śmierci, tyle że chemiczne. Jak jednak firmy potrafią się przebranżowić w kryzysie, prawda?
Nasze powinny się od nich uczyć, tyle że odwrotnie ponieważ jest wojna, co właśnie się dzieje
ponieważ produkcja narzędzi śmierci wzrosła o kilkaset procent.

Takie tam ranne gadanie do telefonu.

A powiedzcie mi co z Covidem?
Jest czy nie ma?
Jako osoba, która nie dała się zaszczepić jestem ciekawa czy białko kolce nadal jest serwowane w punktach szczepień?
Czy nasi goście czyli bracia tak zwani, dali się zaszczepić chociaż na gruźlicę?

Serdeczności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5129  
Nieprzeczytane 29-11-2022, 13:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Największe protesty w Chinach od lat – co się dzieje?
https://www.youtube.com/watch?v=Gg_PG32_sM4


Chińczycy sprowokowani jednym wydarzeniem wyszli na ulice walczyć o… no właśnie o co? Czy rzeczywiście chodzi o demokrację i obalenie partii? Jak wyglądały protesty w Szanghaju i czy rzeczywiście było tak brutalnie jak się wydaje? Dzisiaj krótki film o największych protestach od lat!
Więcej informacji znajdziecie jutro w naszym podkaście Mao Powiedziane!

Jak to wszystko wygląda od kuchni strony mamy w relacji Truszczyńskiej , lub tych co interesuje się sinologią zapraszam na podkast który redaguje Truszczyńsjka . Internet ma duże możliwości w przesyle informacji którą też można manipulować. Truszczyńska studiuje na uniwersytecie w Szanghaju i od lat jest w Chinach . Nie zajmuje się polityką , interesuje ją biznes. Jest na Patronite.pl .Dziś nie jest nic za darmo , o tym pamiętajcie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5130  
Nieprzeczytane 29-11-2022, 18:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...dw&oe=638B2E09

W takim domu by się nam dobrze mieszkało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5131  
Nieprzeczytane 30-11-2022, 14:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Ile państwo zarabia na sprzedaży mieszkań?

Największe wpływy podatkowe generuje zakup od dewelopera. Sporą częścią ceny lokalu są bowiem podatki — VAT i dochodowy. W przypadku mieszkania wartego 400 tys. zł sam tylko podatek od wartości dodanej (8 proc. VAT) opiewa na ponad 29,6 tys. zł.

Nie można też zapomnieć o podatku dochodowym związanym z budową i sprzedażą mieszkania. 19 proc. z ceny netto mieszkania wartego 400 tys. zł daje kwotę ponad 70 tys. zł.

— Oczywiście deweloper po sprzedaży lokalu nie będzie musiał zapłacić całej tej kwoty podatku sam, bo wykonując działalność i prowadząc budowę, poniósł spore koszty. Trzeba jednak mieć świadomość, że koszty dewelopera są przychodami jego pracowników, dostawców, wykonawców i usługodawców. Ci też płacą podatki i składki ZUS. Mogą oni być opodatkowani na różne sposoby, a wydając swoje dochody, generują kolejne wpływy do budżetu — komentuje ekspert HRE.


businessinsider https://businessinsider.com.pl/twoje...JUrX19aLjEE-BY zrobił zestawienie wszystkich podatków jakie trzeba zapłacić Państwu kupując mieszkanie za 400 000 złotych . Czy 147 962 to nie zbytnio duży fiskalizm naszego państwa obciążający kupującego ?
Większość to ludzie młodzi . Co o tym sądzicie.?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5132  
Nieprzeczytane 30-11-2022, 18:11
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"][b][b]Największe protesty w Chinach od lat – co się dzieje?


https://www.youtube.com/watch?v=Gg_P...kaTruszczynska

To są skutki ,,O Covid"....

Dziwię się ,że tyle czasu w Chinach nadal tak się utrzymuje metoda ,,ochrony prze grypą".....
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5133  
Nieprzeczytane 30-11-2022, 21:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

System opieki nad osobami starszymi, niesamodzielnymi i niepełnosprawnymi w Polsce jest niewydolny. Brakuje spójnej polityki rządu w tej dziedzinie, kadr i finansowania. - Rząd oddał opiekę długoterminową walkowerem - uważa prof. Piotr Błędowski, były szef Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.


- W naszym kraju nie funkcjonuje system opiekuńczy dla pacjentów niesamodzielnych - mówi Agnieszka Jankowska-Zduńczyk, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Pod względem udziału osób zatrudnionych w opiece długoterminowej wśród wszystkich pracujących Polska zajmuje w Unii Europejskiej czwarte miejsce od końca z wynikiem 1,1 proc. W Skandynawii odsetek ten wynosi 7,1 proc.
W Polsce na 1000 mieszkańców przypada tylko 5 pielęgniarek, podczas gdy średnia europejska wynosi prawie 10. To zawód mocno deficytowy.
- Pielęgniarka środowiskowa jest jak yeti - wszyscy o niej słyszeli, ale nikt jej nie widział - wskazuje Grzegorz Baranowski, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5134  
Nieprzeczytane 01-12-2022, 08:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Mam na naziemnej jedyny kanał 4K i oglądałam jedyny mecz .
Żałuję.
I pomyśleć, że awans zawdzięczają Arabii Saudyjskiej ,
a ta chyba się chciała odwdzięczyć za Lotos.

Pamiętacie kochani co się działo jak grała ekipa Górskiego? To były orły.
Chociaż Szczęsny... No no obronić karny Messiego, kapelusz z głowy.
Marina postawiła na właściwego konia.
Jednak te Ukrainki mają nosa do facetów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5135  
Nieprzeczytane 01-12-2022, 21:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

BRAKUJE PIENIĘDZY. ZABIORĄ SOCJAL? KREDYT z 6700 na 1700zł a PAŃSTWO DOŁOŻY? @SlawomirMentzen​
https://www.youtube.com/watch?v=8VXysmBwuxY


�� PYTANIA:
0:00 - Start [Skrót wywiadu]
01:55 - Pierwszy wywiad po wyborze SŁAWKA MENTZENA w BM. Plany w pigułce na przyszłośc Sławka Mentzena. Czy Sławek będzie PREMIEREM?
03:19 - 10% potrzebne dla Sławka. Bieżąca sytuacja - Rakiety w Polsce. Czy Polska dołączy do wojny Czy to początek wojny w Polsce? Czy jest realne zagrożenie?
05:34 - Ceny prądu a ELEKTROWNIE ATOMOWE W POLSCE. Czy powstaną w ciagu kilku lat?
06:55 - Ustawa o ochronie ludności to FAKE NEWS?
07:52 - Czy mogą zabrać nam firmę? Np przyjdzie konkurencja i zamknie Ci firmę? Czy mogą zabrać nam auto 4X4 ? @SlawomirMentzen
08:41 - Niedługo wybory - a tu słowa PREZESA o dawaniu w szyje. co ty sądzisz? Jak takie słowa mogą padać na arenie międzynarodowej?
09:32 - Czy Polace mają problem z alkoholem? Czy alkoholizm może wrócić?
10:29 - Bezrobocie w Polsce i masowe zwolnienia? Co nas czeka? Czy ludzie z Ukrainy zaczynają wracać do siebie?
12:29 - NIE MA PIENIĘDZY. Zaczyna nam brakować pieniędzy.
13:41 - Czy Rząd naprawde nie wie, że jest źle itp i czy Oni tak naprawdę myślą?
14:34 - Czy Rządzący oglądają TV. To co jak będzie źle i braknie finansów? Co robić?
16:27 - Polacy się coraz więcej zadłużają? Inflacja, która nas zjada. Grudzień miesiącem podwyżek. Od stycznia jeszcze gorzej
17:20 - Czy czekać na Iphone kilka miesięcy ? i skąd u nas taka konsumpcja ?
17:50 - Mamy KREDYT bez WIBORU. Rata z 6700 zł na 1700zł. 5000 zł w WIBORZE ? no jak? Czy czeka nas wysyp firm, które będą walczyć o nasze kredyty? Czy możemy umorzyć kredyty we frankach Szwajcarskich?
19:42 - Czy banki mogą upaść? Nie mają tyle pieniędzy. Państwo dołoży?
20:14 - Mam kredyty hipoteczne. Bank pada co z moim kredytem?
20:51 - Kolejka po kredyty hipoteczne ? Inflacja w styczniu wyhamuje? Kiedy szczyt ? CZy najgorsze dopiero przed nami?
22:18 - Grozi nam scenariusz turecki jeśli chodzi o inflację? Jak to Państwo istnieje? Mamy długi a jakoś się kręci?
23:43 - Straszne, że musimy mówić o tym jak jest źle i jak się ratować zamiast w drugą stronę. Czy myslisz, że jest ktoś kto może odważyć się socjal i jak to jest możlwie?
24:43 - Najbliższa przyszłośc 2023-25. Co nas czeka?
25:41 - Coraz mniej się mówi o nowym zielonym ładzie. Czy teraz o tym zapomnieliśmy i zielony ład upadnie?
27:53 - Maluch czyli Fiat 126p w sklepie i było nas stać


Partia KORWiN "dokonuje liftingu" i zmienia nazwę. Mentzen: Nowa jest pozytywna, wręcz filmowa
"Władze partii uznały, że musimy dokonać liftingu naszej nazwy" - poinformował prezes Sławomir Mentzen, prezes partii znanej dotychczas jako "KORWiN". "Wierzę, że ta prosta, pozytywna, wręcz filmowa nazwa jeszcze lepiej niż poprzednia oddaje nasze cele, nasz program, nasze zamierzenia" - zapewnił. Recesja , o tym dowiedział się nasz Rząd od Amerykanów . Taki kawał w internecie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5136  
Nieprzeczytane 02-12-2022, 09:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Polska stolica zwolnień. W tym mieście w ciągu kilku miesięcy pracę straciło tysiąc osób
https://businessinsider.com.pl/firmy...512577eb3bc783


W niespełna 50-tysięcznym ośrodku powiatowym zwalniają najwięksi pracodawcy. — Jestem przekonany, że w Polsce w ostatnich miesiącach nie było mowy o zwolnieniach grupowych o takiej skali – przyznaje prezydent miasta. Losy Starachowic jak w soczewce mogą jednak skupiać zagrożenia, jakie czyhają na rynku pracy.

Politycy zajmują się drobiazgami , serwują nam afery byśmy mieli tematy rozmów . Chcą byśmy pomagali Ukrainie a kto pomoże nam ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5137  
Nieprzeczytane 02-12-2022, 09:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Manipulacje, naciski i fobie ministra sprawiedliwości.
https://www.youtube.com/watch?v=PcK_6vg89Ag


Od 16 lat Zbigniew Ziobro próbuje obarczyć lekarzy winą za śmierć swojego ojca i końca tej sprawy nie widać. Mimo kolejnych wyroków uniewinniających robi wszystko, by ich skazano. Są więc nowe oskarżenia, naciski na biegłych, prokuratorów, a nawet dostosowywanie prawa dla własnych interesów. O tym jakim człowiekiem jest minister sprawiedliwości wiele mówi również jego studenckie śledztwo i absurdalne oskarżenie kolegów. Przerażający obraz Ziobry nakreśliła w swojej książce Renata Grochal.



Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze – opis wydawcy

Zbigniew Ziobro doszedł w polityce na szczyt, bo jest człowiekiem bez granic.
Bez mrugnięcia okiem potrafi porzucać kolejnych politycznych patronów, naciskać na prokuratorów, by ochronić siebie, śledzić swoich kolegów, a nawet zlecić służbom inwigilację bliskiej mu osoby. Superprokurator, który może ingerować w każde śledztwo w Polsce, zmienić prawo pod siebie, bo tak dyktuje mu prywatny interes jego i jego rodziny.

Jednocześnie człowiek małostkowy i mściwy, który w jednej chwili potrafi stracić panowanie nad sobą i przeistoczyć się w histeryka. Dzięki ogromnym ambicjom i równie wielkiej determinacji to on ma największe szanse na to, by w przyszłości stanąć na czele polskiej prawicy. Dlatego warto poznać nieznane szczegóły z życia Zbigniewa Ziobry.

Renata Grochal – dziennikarka polityczna tygodnika „Newsweek” i publicystka, współprowadząca program Onet Opinie. Absolwentka dziennikarstwa oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Nominowana do nagrody Grand Press w kategorii wywiad oraz w plebiscycie Media Tory organizowanym przez studentów dziennikarstwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5138  
Nieprzeczytane 03-12-2022, 10:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Geopolityka

Azerbejdżan otwiera ambasadę w Tel Awiwie - tło geopolityczne | - dr Leszek Sykulski
https://www.youtube.com/watch?v=2HGdM4GTMFw&t=7s


Czy uda się rozbić monolit państw muzułmańskich ??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5139  
Nieprzeczytane 03-12-2022, 18:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

1 stycznia odbędzie się w Warszawie wielka manifestacja Ukraińców jako sprzeciw wojnie.
Tak się składa, że to dzień urodzin ścierwa Bandery.

Kto nie pamięta swojej historii, jest skazany na jej powtórkę.

Nie mam słów, w związku z tym skoro ich zabrakło, nie mam o czym pisać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5140  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 18:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Lilu 1 stycznia przed nami , poczekamy zobaczymy . Uważam że wojna to głupota , jeszcze by ją sobie fundować na terenie własnego kraju. Ukraińcy mają kłopot z myśleniem pragmatycznym , czy nie lepszy pokój / pogodzenie się ze stratami terytorialnymi , terenów które im Chruszczow nakreślił na mapie " w pijanym widzie " / , gdzie większość zamieszkujących ludzi to Rosjanie ? Zęleński chce wojny , by walczyli skołowani ludzie propagandowo , za majątki oligarchów Ukraińskich . Oni tracą , trzeba im pomóc na początku , a co zostanie rozdzielone zostanie na pozostałych.

Twój wątek QUO VADIS POLSKO na którym ty i ja piszemy i przedstawiamy własne opinie , nie kierujemy się poglądami tych słuchających wszystko wiedzących tuzów , głównego nurtu propagandy politycznej PO-PiS .
Ja patrzę na to krytycznie i o swoich wątpliwościach piszę.

Dzisiaj : Smoleńsk w projekcie uchwały Sejmu potępiającej Rosję | Odc. 614 - dr Leszek Sykulski
https://www.youtube.com/watch?v=tRZLvVhGGvg&t=363s


Na prawej stronie nie ma jednomyślności , ale w naszej polityce to argumenty schodzą na dalszą stronę , preferowany jest "magiel" . Brak argumentów a są pomówienia .

Nie wszyscy których upubliczniam są przez ciebie akceptowalni , Lilu , ale starajmy się nasze stanowiska popierać argumentacją.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-12-2022 o 20:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 21:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 10:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 23:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 19:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 03-04-2008 00:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.