menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 22:11
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Dygresje, dygresje , a ja już myślałam, że nowe wiadomości macie.


nieczesto bawie sie w przewidywania, ale teraz mam wrazenie, ze dosc szybko pojawia sie przecieki z rosyjskiego sledztwa i ze bedzie to "najwygodniejsza" dla wszystkich (rosjan tez) forma powiadomienia wszystkich zainteresowanych o przyczynach tej tragedii
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 22:53
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

artfilka
Daje trzy grosze z mojej renty że i za trzy m-ce
nie dowiesz sie niczego co tam sie stało
rzeczy osobiste i szczątki samolotu Rosjanie
oddali stronie polskiej
A tu Min Klich zadba oby nic nie stosownego
nie wyciekło do pospólstwa- zobaczycie!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 01:01
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Obezwładniająca,zważywszy na okoliczności,jest absurdalność tej katastrofy.Ona nie miała prawa się zdarzyć.Jeśli zaś do niej doszło to na skutek niewybaczalnej,graniczącej z nonszalancją,niefrasobliwości ludzi,którzy planowali tą eskapadę.Lotnisko w Smoleńsku -jego wyposażenie-naszym pilotom jest dobrze znane.Ci sami piloci tym samym samolotem byli tam 7-go kwietnia.Rosjanie mówią,że to jest co najwyżej 2 liga.Było wszystkim wiadome,że we mgle samolot pasażerski -obojętnie jaki by nie był- ma niewielkie szanse by tam bezpiecznie wylądować.Zdawali sobie z tego z pewnością sprawę piloci tego tragicznego lotu ale wiedzieli też,że ich pasażerowie nie wybrali się do tego lasu na grzyby lecz na uroczystość,która miała swoją datę i godzinę.I,że oczekuje tam na nich ponad 400 osób.W takiej sytuacji,mając na pokładzie tak ważne osobistości nie jest łatwo zdecydować o lądowaniu na innym lotnisku.Błąd popełniono na etapie planowania tej wycieczki.Trzeba było odpowiednio wcześniej wylecieć i albo zamówić hotel w Smoleńsku (przy dobrej pogodzie) albo transport z Mińska/Moskwy lub Witebska jeśli pogoda byłaby zła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 03:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Obezwładniająca,zważywszy na okoliczności,jest absurdalność tej katastrofy.Ona nie miała prawa się zdarzyć..

Jakby nie miala prawa, to by sie nie zdarzyla.
Zgadzajac sie z wszystkimi wyliczonymi przez ciebie bledami, czy niedopatrzeniami jednak najwiekszym bledem tragicznym w skutkach bylo dzialanie pilota.
To w koncu tylko on mogl podjac odpowiednie decyzje zapobiegajace katastrofie i skierowac samolot w odpowiednie miejsce. Bez wzgledu na pozniejsze konsekwencje sluzbowe.
Najlepsze regulaminy i procedury nie sa w stanie zapobiec tragediom spowodowanym przez blad czlowieka.
I wlasciwie nie jest tak bardzo istotne w tej sytuacji, czy ktos na pilota naciskal, czy nie.
Stan lotniska byl znany, samolot sprawny, a reszta ....wiadomo.
Odbywaja sie sady nad Klichem, ale moim takie procedury odnosnie tego kto i w jakim srodkiem komunikacji powinien sie udawac w podobnych okolicznosciach powinno byc opracowane w BBN-ie.
Bo to wlasnie powinien byc ten szczebel ktory powinien czuwac i regulowac wlasnie takie sprawy.
Tylko, ze dotychczas bylo tak, ze ani Klicha, ani nikogo waznego w tej instytucji nie bylo. Byl Szczyglo i Waszczykowski, Fotyga i Kaczynski Jaroslaw.
W sam raz do opracowywania czegokolwiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 06:34
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

http://www.jacektrznadel.pl/


Moze ktos zechce podpisac...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 09:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
http://www.jacektrznadel.pl/


Moze ktos zechce podpisac...

Ja nie zechce. powiem dlaczego.
Panstwo ktore nie wierzy, ze wlasne sluzby i fachowcy nie potrafia przeprowadzic dochodzenia w sprawie wlasnych obywateli majac do tego odpowiednie organa i ekspertow nie powinno uwazac sie suwerenne i uwazac za nowoczesne.
Nie ma jak dotad podstaw do tego, zeby jakiejkolwiek polskiej instytucji lacznie z prokuratura zarzucac, ze cos zrobily zle i czegos niedopilnowaly.
Apele podpisuje facet, ktory moze zna sie na tym co pisal Jozef Mackiewicz, ale z powodu jego nieudokumentowanych urojen nie powinno sie deprecjonowac instytucji, ktore dzialaja w panstwie.
Po co w takim razie utrzymac prokurature, szkolic ekspertow lotniczych skoro tego typu wypadki maja badac obcy specjalisci? Wypadek Casy badali polscy spece i nie bylo z tym problemow, wypadek Millera tez.
I jeszcze jeden drobiazg ob Trznadel jesli juz chce wyreczac polskich specjalistow obcymi komisjami, to powinien oglosic, ze tych "niezaleznych" [od kogo] oplaci w wlasnej kieszeni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 09:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
http://www.jacektrznadel.pl/


Moze ktos zechce podpisac...

Podpisuję.

Jak twierdzi nasza prokuratura wojskowa,
śledztwo w sprawie katastrofy potrwa co najmniej rok,
o ile 'ruskie' wreszcie zwrócą skrzynki.

Ach to nasze wojsko.
Przecież gubernator smoleński, już w godzinę po kastrofie wiedział, że to wina naszych pilotów.
A 'ałtorytety' ( homo pełzacus) dołożyły do tego winę Pana Prezydenta, a ci wojskowi nic??

No nie. Wyraźnie teorie spiskowe.

ps. a może to Jarosław Kaczyński?
Może chciał zostać prezydentem i bratu bombkę podłożył?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 10:03
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Domyślnie

Poczekajmy wszyscy spokonie na informacje komisji
d/s wypadków lotniczych.Potrwa to zapewnie kilka miesięcy,
będzie wiadomo jak lądował ile razy krążył i co i jak się stało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 11:44
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Tak czytam, czytam i się zastanawiam - czy tylko ja oglądałam wczorajszą konferencję prokuratorów? Umowy międzynarodowe w tej kwestii stanowią:
a. statek powietrzny rozbił się na terenie obcego państwa, więc to państwo przeprowadza dochodzenie
b. polskie dochodzenie zawsze w takiej chwili będzie wymagało na wszystko zgody owego państwa (i to nie ma znaczenia czy to Rosja, USA, Niemcy czy Timbuktu)
c. obce państwo musi prowadzić swoje dochodzenie - niezależnie od tego czy my będziemy prowadzić własne, więc nie może nam oddać niczego przed badaniem (vide podwójnie pobierane próbki DNA). To że ciało prezydenta zostało tak szybko oddane jest sytuacją absolutnie wyjątkową - prawdopodobnie cholernie mocno nagięto procedury.
d. o powoływaniu jakiejkolwiek komisji międzynarodowej do badan w Smoleńsku może decydować tylko Rosja - to miejsce nie stało się eksterytorialne. My możemy zorganizować taką komisję w Polsce i ew. (jeśli będzie taka potrzeba) poprosić o udostępnienie im miejsca do badań na miejscu. Dodatkowo nie ma podstaw prawnych do organizacji takiej komisji - można najwyżej zaprosić ekspertów z innych krajów do współpracy - tak się dzieje standardowo przy zapraszaniu przedstawicieli producenta samolotu - ale tu producent akurat jest z kraju w którym był wypadek.

I jeszcze odnośnie długości dochodzenia - znów - czy tylko ja oglądam Discovery? Przy takich wypadkach dochodzenie prawie zawsze trwa latami - zarówno prokuratorskie jak i komisji lotniczej (to drugie nawet dłużej bo zadaniem komisji jest m.in. sporządzenie wniosków profilaktycznych, które pomogą uniknąć takich katastrof w przyszłości). Po 10 dniach można powiedzieć naprawdę niewiele, choć z drugiej strony dużo - na przykład czy maszyna była sprawna, czy są ślady działania czynników zewnętrznych (celowego działania lub tzw. "sił natury") etc. Ale to jeszcze nie są przyczyny wypadku. W gruncie rzeczy nigdy (poza ewidentnymi zamachami, które ktoś na dokładkę od razu bierze na siebie) nie ma pojedynczej przyczyny - praktycznie zawsze jest łańcuch wydarzeń, który w rezultacie prowadzi do katastrofy. Pamiętam historię, w której jednym ogniwem w takim łańcuchu była źle wkręcona śrubka o wartości jakiś 20 centów. Ale ona nie była przyczyną - stała się tylko kawałkiem tragicznego łańcucha, który w rezultacie prowadził do strasznej tragedii... Tu prawdopodobnie też tak będzie. Podobnie zresztą jak w sprawie CASY. I to nie jest "rozmywanie odpowiedzialności" a maksymalnie szerokie potraktowanie problemu, tak by nie przeoczyć nawet najmniejszych ogniw tego łańcucha zdarzeń, tak żeby w przyszłości coś takiego się nie powtórzyło.

Notabene powszechnie wiadome jest także, że teorie spiskowe towarzyszą praktycznie każdej takiej katastrofie. I to jeszcze bardziej "odjechane" niż obecne. Ale Polak potrafi i wcale się nie zdziwię jak pojawią się jeszcze ciekawsze...
__________________
Nie kupuję jaj z chowu klatkowego (numer 3 na pieczątce)
ponieważ... http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk&hl=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 14:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Podobnie zresztą jak w sprawie CASY.

CASA nie miała TAWS-u.

ps. co do teorii spiskowej, trzeba napomnieć producenta tego urządzenia. W USA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 14:29
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Pisząc podobnie miałam na myśli że do obu katastrof prowadził łańcuch wydarzeń, a nie że same wypadki były podobne.

Jeśli będzie potrzeba ekspertyz do TAWS czy jakichkolwiek innych producentów, to zostaną o nią poproszeni, spokojnie. Ale to nawet nie jest ten etap śledztwa...
__________________
Nie kupuję jaj z chowu klatkowego (numer 3 na pieczątce)
ponieważ... http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk&hl=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 14:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewunia
Pisząc podobnie miałam na myśli że do obu katastrof prowadził łańcuch wydarzeń, a nie że same wypadki były podobne.

Jeśli będzie potrzeba ekspertyz do TAWS czy jakichkolwiek innych producentów, to zostaną o nią poproszeni, spokojnie. Ale to nawet nie jest ten etap śledztwa...

Skąd masz te informacje?

Rzecznik producenta twierdził co innego.

ps. tutka zawsze 'nie gniotsia, nie łamiotsia'. A tu taki news. Nic dziwnego, że ludzie są podejrzliwi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 14:56
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Na podstawie innych takich katastrof - a rzecznik twierdził że nikt ich nie wzywał, a nie że na pewno to nie nastąpi chyba...

Lila, nie mogę na priv, to tutaj - wielkie przepraszam, oberwałam po łbie już od sama wiesz kogo Wybaczysz?
__________________
Nie kupuję jaj z chowu klatkowego (numer 3 na pieczątce)
ponieważ... http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk&hl=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 15:17
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Pluto,opowiadasz-nie pierwszy zresztą raz - bzdury.Z tego co napisałeś wnoszę,że o podobnych sytuacjach masz blade i tylko teoretyczne pojęcie.
W przeciwieństwie do Ciebie nie wiem czy na podobną okoliczność mamy gotowe procedury.Jeśli tak,to nie wiem co one przewidują.Nie wiem również czy w tym konkretnym przypadku były przestrzegane.Nie wiem - więc o tym nie piszę.Wiem natomiast,że każda procedura musi być opracowana na miarę dobrego fachowca ale charakterologicznie przeciętnego człowieka. O przeciętnym poziomie asertywności.Nie dla nadludzi.
W przypadku tego lotu nie dano pilotom komfortu swobodnego podjęcia decyzji o miejscu lądowania.Każde inne lotnisko oznaczałoby fiasko tej eskapady.To,że do takiej sytuacji doszło jest winą tych,którzy ten lot planowali.Kto to jest też nie wiem.
Temu 2 lata w b.podobnych okolicznościach rozbiła się Casa.Zginęła spora grupa wysokich oficerów.Komisja,która badała ten wypadek obarczyła winą pilotów oczywiście.I tylko upór brata jednego z nich,który nie bacząc na głupie telefony jakie otrzymywał,drążył dalej tą sprawę spowodował jej ponowne rozpatrzenie.W efekcie z armii wyleciało dwóch oficerów.A o pilotach cisza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 15:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewunia
Na podstawie innych takich katastrof - a rzecznik twierdził że nikt ich nie wzywał, a nie że na pewno to nie nastąpi chyba...

Lila, nie mogę na priv, to tutaj - wielkie przepraszam, oberwałam po łbie już od sama wiesz kogo Wybaczysz?

Ewunia, oczywiście.

I na koniec pytanie..Quis custodiet ipsos custodes?
Któż będzie kontrolować kontrolerów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 15:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
W przypadku tego lotu nie dano pilotom komfortu swobodnego podjęcia decyzji o miejscu lądowania.Każde inne lotnisko oznaczałoby fiasko tej eskapady.To,że do takiej sytuacji doszło jest winą tych,którzy ten lot planowali.Kto to jest też nie wiem.
Zgadzam się z Tobą na pewno w tym zakresie: "W przypadku tego lotu nie dano pilotom komfortu swobodnego podjęcia decyzji o miejscu lądowania.Każde inne lotnisko oznaczałoby fiasko tej eskapady.To,że do takiej sytuacji doszło jest winą tych,którzy ten lot planowali.Kto to jest też nie wiem."
No i jeszcze:


Mały deser. Rozkoszny wywiadzik z "Naszego Dziennika" z płk Leszkiem Słomką, szefem Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Akademii Obrony Narodowej. Uwaga, zaczynamy!
Pytanie pierwsze: "W jaki sposób wytwarza się sztuczną mgłę?"
Odpowiedź: "Dym powstaje w wyniku reakcji spalania substancji dymotwórczej i posiada charakterystyczny zapach."
Pytanie drugie: "W jaki sposób taki sztuczny dym można rozprowadzać?"
Odpowiedź: "Rozprowadzenie obłoku dymu jest uzależnione w dużym stopniu od warunków meteorologicznych tj. prędkości i kierunku wiatru, pionowej stateczności powietrza. W zależności od ich wykonania zasłony dymne dzielą się na ruchome i nieruchome".
Pytanie trzecie: "Jak długo obłok sztucznej mgły może się utrzymywać nad danym terenem?"
Odpowiedź: "Czas utrzymywania się zasłony dymnej w terenie uzależniony jest od warunków atmosferycznych, pokrycia terenu (roślinność) oraz zastosowanych środków dymnych i może wynosić od kilku do kilkudziesięciu minut".

Aż się z głowy dymi!


Ostatnio edytowane przez jip : 21-04-2010 o 16:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 17:11
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Ciekawe, czy jak woda z mózgu paruje, to też delikwent mgłę wokół widzi...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 19:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Pluto,opowiadasz-nie pierwszy zresztą raz - bzdury.Z tego co napisałeś wnoszę,że o podobnych sytuacjach masz blade i tylko teoretyczne pojęcie.
W przeciwieństwie do Ciebie nie wiem czy na podobną okoliczność mamy gotowe procedury.

Przez wlasna skleroze zapomnialem, ze moje bzdury sa gorszej natury, niz twoje bzdury.
Obiecuje, ze od dzis twoim bzdurom bede sie przygladal z wieksza uwaga.
A co do procedur, to szef MON-stwierdzil, ze takie sa. I nie widze powodow, zeby mu nie wierzyc dotad do kiedy ktos o wiekszej znajomosci rzeczy niz ty, stwierdzi, ze jest inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 19:41
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Jutro Seremet coś powie, ja chętnie posłucham...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 21:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Jutro Seremet coś powie, ja chętnie posłucham...

Raczej nie nastawiaj się na słuchanie.

Вы думаете Советский союз умер? Нет! Это просто название страны поменялось!

Tak napisał - Житель г. Смоленска.

Zmieniła się nazwa, mechanizmy są te same.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podatek katastralny i Wasza katastrofa ! senior A.P. Zarządzanie finansami 11 21-10-2009 22:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.