menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-01-2013, 22:52
Samsara Samsara jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 31
Domyślnie Kobiecość w jesieni życia...


Witam!

Od kilku lat w ramach zajęć realizowanych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Prowadzę zajęcia pod tytułem: Kobiecość w jesieni życia (na stronie pod tym adresem relacja z zajęć: http://rozmaite.blogspot.com/).
Jednym z aspektów wyrażania siebie jako kobiety jest strój. Mam jednak wrażenie,że zarówno sklepy jak i magazyny modowe uważają,że kobiety dojrzałe modą się nie interesują...A przecież prawda jest inna - wiem, bo spotykam piękne, eleganckie kobiety. Często fotografuję uczestniczki moich zajęć oraz inne zaprzyjaźnione panie. Pomyślałam, że te zdjęcia trzeba pokazać światu - powstał blog z modą kobiet dojrzałych. http://zawszemodne.blogspot.com/
Jestem ciekawa Państwa opinii, na temat mody dojrzałych osób. Czy myślicie, że osiemdziesięcioletnia kobieta może ubrać mini spódnicę, czy w dojrzałym wieku można nosić się kolorowo z fantazją, czy w pewnym wieku nie wolno malować ust na czerwono? Kto ma prawo stawiać tę granicę?

Pozdrawiam
Beata Podlasek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-01-2013, 23:34
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bardzo fajnie, ze dostrzegłąs w starszych kobietach człowieka o róznych datownikach duszy...futerał jak pisze Alicja w swoim wierszu symbolizujący nasze ciało można dopasowac do duszy co czynisz w swoich przemyśleniach...w kazdej z nas jest ta młoda ongis piękna kobieta i ubierając ją można to niegdysiejsze piękno leciutko przywołac jak to uczyniłąs z prezentowanymi kobietkami......co do mini w wieku 80 lat miałabym małe obiekcje..natomiast kolory, fantazja jaknajbardziej....a granice my same sobie stawiamy (niesłusznie) i otoczenie czemu częstokroć ulegamy(niesłusznie)........chwała Ci za dobry pomysł Dziewczyno...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-01-2013, 07:27
Samsara Samsara jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 31
Domyślnie

Dziękuję! Trochę się obawiałam odpowiedzi, ale też jestem ich ciekawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-01-2013, 09:34
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

WITAM Panie - podzielam zdanie naszej MALWINKI
w zupełności..podoba mi się pomysł,propozycja w ogóle
SUPER.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-01-2013, 13:51
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie Moim zdaniem

Temat ciekawy i aktualny.
Akurat dziś jest święto babci i babcie w okularach , kapciach, z drutami w ręku z koczkiem na głowie i kotem u nóg - to relikwit z przeszłości.
Dziś babcia - to wyemancypowana elegancka kobieta umiejąca posługiwać się komputerem, pogłębiajaca wiedzę - stąd UTW na czasie co nie przeszkadza w milości i opiece nad wnukami , z którym ma lepszy kontakt , bo partnerski.
Wszystko zależy od tego jaką babcią chce być współczesna starsza pani i czy czuje się mloda duchem.
Jeżeli chodzi o wybór konfekcji to może w duzym mieście da sie coś ciekawego i stosownego wyszukać , gorzej z tym w małych miastach.
Jeżeli chodzi o modę mini- jeżeli jest zgrabną , szczupłą osobą i ładnymi nogami to dlaczego nie, ale bez przesady,okolice kolan to miejsce odpowiednie .Kolory jasne, wesołe, żadne szarości .Krótko - o modzie decydują warunki zewnętrzne i usposobienie.Nie zawsze pesel jest widoczny na twarzy, znam kobiety, które moga sobie odjąć z 10-15 lat .
Jeszcze w kwestii uczuć - mają prawo też do milości i szczęścia.Pamiętając o rodzinie moga też zadbać o siebie.

No to wysmarowałam post.....


Ostatnio edytowane przez kama5 : 21-01-2013 o 13:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-01-2013, 15:07
Samsara Samsara jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 31
Domyślnie

Myślę, że rozważania na temat wyglądu kobiet, albo ich prawa do wolności w wyglądzie, tak naprawdę są czubkiem góry lodowej. Umieszczając ten wątek w dziale społecznym, a nie mody uczyniłam to świadomie - wszak nie chodzi tylko o dobór sukienki czy butów, ale o opinie na temat prawa kobiet 50,60,70,80,90 i 100 letnich do bycia w mediach związanych z modą, prawa do pokazywania ciała nie tylko szczupłego i młodego, prawa do wolności w ekspresji siebie między innymi za pomocą ubioru, a szerzej prawa do społecznego istnienia, bez ram narzuconych przez młodszą część społeczeństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-01-2013, 16:42
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

WITAM

TEMACIK - MIODZIO !!!!!
Gratuluję Samsara.

Kocham kolory. Czerwień dla mnie jest cudowna. Nie zwracam uwagi na swój wiek ( 58 lat) ubieram się kolorowo, modnie i zawsze staram się być elegancka.
Błękit, zieleń, fiolet ... dodają błysku mojej twarzy.

Mini ? u kobiety 70 czy 80 letniej mnie razi !!!
Ja zaprzestałam ubierać mini
Żle się już czuję w takiej długości. Ale chodziłam długo w mini ( chyba do 45 roku życia).
Czuję się wolna, kocham ekspresję i nie zwracam uwagi na narzucane ramy społeczne przez młodsze osoby.
Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-01-2013, 20:24
Samsara Samsara jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 31
Domyślnie

Cieszę się, że Panie tak pozytywnie reagują na wątek i na mój blog. Jego celem jest propagowanie prawa do bycia modną, piękną, seksowną. Myślę, że to wieki temat i nadal zapraszam do dyskusji, a kto nie ma ochoty dyskutować - niech tylko patrzy, podziwia i inspiruje się. :-)

http://zawszemodne.blogspot.com/

Piękną można być w każdym wieku i miejscu. wystarczy chcieć :-) i pozwolić sobie na to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-01-2013, 19:34
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał Samsara
Witam!


Jestem ciekawa Państwa opinii, na temat mody dojrzałych osób. Czy myślicie, że osiemdziesięcioletnia kobieta może ubrać mini spódnicę, czy w dojrzałym wieku można nosić się kolorowo z fantazją, czy w pewnym wieku nie wolno malować ust na czerwono? Kto ma prawo stawiać tę granicę?

Pozdrawiam
Beata Podlasek

nikt nie ma prawa stawiać takich granicę ale istnieje
prawo dobrego smaku i wyczucia chwili
50 lat ...a 80 lat to zbyt wiele by postawić znak równości
przepraszam jeśli macie inne zdanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-01-2013, 21:29
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał enia60
nikt nie ma prawa stawiać takich granicę ale istnieje
prawo dobrego smaku i wyczucia chwili
50 lat ...a 80 lat to zbyt wiele by postawić znak równości
przepraszam jeśli macie inne zdanie



Zgadzam się ze słowami Eni
a poczucie dobrego smaku i wyczucia chwili
powinno nam towarzyszyć w ciągu całego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-09-2016, 12:41
sylwkaka sylwkaka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Poznań
Posty: 14
Domyślnie

Świetna inicjatywa! Dawno nie widziałam takiej fajne strony internetowej dla kobiet dojrzałych. Nie wiem czemu, ale większości wydaje się, że tylko młode kobiety moga być modne. A guzik prawda! Kobiety chcą dobrze prezentować się w każdym wieku. Fajnego bloga prowadzi też mój ulubiony sklep z sukienkami https://www.limoda.pl/Produkty/Nowosci. Od czasu do czasu pojawiają się tam teksty dedykowane starszym paniom Kilka razy już skorzystałam z ich porad stylizacyjnych i muszę przyznać, że zawsze prezentowałam się dobrze i odpowiednio do sytuacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-10-2016, 13:45
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Dlaczego u nas wciąż pokutuje myślenie, że kobieta po 50-tce nie może być atrakcyjna? Ja zamierzam sobie sprawić szpilki od Sergio Rossi i podkreślić swoje zgrabne, jak na mój wiek, nogi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-12-2016, 15:31
Zenka Zenka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 13
Domyślnie

Bardzo ładny temat,tytuł i moim zdaniem kobieta w każdym wieku powinna umieć czuć się kobieco. Ja żeby czuć się kobieta prawdziwą,sexowną staram się regularnie odwiedzać gabinet i fundować sobie usuwanie włókniaków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-03-2017, 12:50
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Wiek tu nie jest najważniejszy, trzeba po prostu cieszyć się życiem i dbać o siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 13:10
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Wiek nie ma tutaj wiele do rzecz ale warto jest ubrania i dodatki dobierać do swojej figury. Jesli mamy łądne nogi to nawet w późniejszym wiekku możemy zdecydować sie na krótszą sukienkę Nie widzę tutaj absolutnie żadnych przeciwwskazań.

Ciekawa jestem jednak jakie macie zdanie na temat kombinezonów, które ostatnio pojawiają sie w sklepach coraz częśćiej:
https://answear.com/p/kombinezony-7139-k.html

Jesteście na tak czy jednak na nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 14:22
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Ja chętnie noszę spodnie i spódnice z podwyższonym stanem. Jestem dość szczupła, a jedynie po 50 ce trochę brzuszka nabrałam na poziomie bioder, w pasie nie. Dlatego nie zakładam biodrówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-05-2019, 15:18
Basia_1955 Basia_1955 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 92
Domyślnie

A ja Wam powiem, że u mojej sąsiadki cały nastrój i nastawienie do życia poprawił się odkąd zaczęła po trochu praktykować... szamanizm!!!
Jak mi o tym powiedziała to uwierzyć nie mogłam! Podobno teraz z mężem, dzięki takim warsztatom nową młodość przeżywają!
Co myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-05-2019, 16:38
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia_1955
A ja Wam powiem, że u mojej sąsiadki cały nastrój i nastawienie do życia poprawił się odkąd zaczęła po trochu praktykować... szamanizm!!!
Jak mi o tym powiedziała to uwierzyć nie mogłam! Podobno teraz z mężem, dzięki takim warsztatom nową młodość przeżywają!
Co myślicie?
Zgłębiałam wiedzę o szamanizmie Azji i Ameryki.
To jest dla nas doznanie i wiedza zupełnie obca, wydawać by się mogło że jakieś czary-mary.
Ale u Plemion Pierwotnych to działa.Nie wiem jaką mocą uzdrawiają,
lecz wiem, że uzdrawiają, doradzają , znajdują w lasach zaginione zwierzęta.

Ile szamanizmu liznęli organizatorzy szkółek szamańskich i warsztatów to inna sprawa.
Ale to ponoć wiara czyni cuda, a przeżywanie drugiej młodości to nie taki znowu cud
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Barwy jesieni jancio Fotografia 1150 03-10-2019 22:48
Czy ktoś chciałby zamieszkać w "Jesieni Życia"? mikamx Opieka 0 19-03-2011 12:04
Dom Pod Klonami - Dom Pogodnej Jesieni raudner Turystyczne 0 30-04-2010 19:58
Domy opieki - wsparcie i opieka zdrowotna w jesieni życia nie dla wszystkich - komentarze wasyl Ogólny 0 31-10-2008 20:53
Depresja w jesieni życia - skomplikowana, ale uleczalna - komentarze rybka Ogólny 19 22-02-2008 21:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.